Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Astra G

Монтаж на парктроник Астра г хечбег

Kristian снимка Kristian 08 юни 2015 - 09:00

Здравейте, имам астра г 4врати хечбег. Приятели за рождения ден ми подариха парктроник с 4 сензора. Намислил съм тия дни да го монтирам, но искам ако някой е монтирал наскоро такъв да пусне някоя снимка къде са разположени датчиците- 2 отпред и 2 отзад мисля да сложа аз. И също откъде наи-лесно се прекарват кабелите, а и датчиците са ми черни , колата е сив металик и мисля че няма да е проблем да ги пръсна сиви като нея.Моля за малко инфо ако има някой минал по тоя път вече.
Отговори

Zygot снимка Zygot 24 юли 2015 - 00:08

 Kristian, на 08 юни 2015 - 09:00, каза:

Здравейте, имам астра г 4врати хечбег. Приятели за рождения ден ми подариха парктроник с 4 сензора. Намислил съм тия дни да го монтирам, но искам ако някой е монтирал наскоро такъв да пусне някоя снимка къде са разположени датчиците- 2 отпред и 2 отзад мисля да сложа аз. И също откъде наи-лесно се прекарват кабелите, а и датчиците са ми черни , колата е сив металик и мисля че няма да е проблем да ги пръсна сиви като нея.Моля за малко инфо ако има някой минал по тоя път вече.


Измерваш на око на какво разстояние работят така че десетина сантиметра извън бронята да пищят. Там слагаш двата крайни средните два ги мериш така че 4те да се падат на аднакво разстояние един от друг.
Отговори

sathv снимка sathv 24 юли 2015 - 08:57

Я не си дупчи бронята заради тези китайски ментаци. Туй ,че са ти подарили нещо съвсем не значи , че трябва да го кичиш по колата си.
Мнението беше редактирано от sathv: 24 юли 2015 - 21:00
Отговори

freeqwerty снимка freeqwerty 24 юли 2015 - 20:27

То парктроника е предимно за жени, които не могат да паркират и незнаят габаритите на колата си. Нищо лично колега, но свиквай да паркираш без тея джаджавки. Моята е почти 5 метра дълга и преценявам дали мога да вляза между 2 коли или не.... Трябва да свикваш. :)
Отговори

sathv снимка sathv 24 юли 2015 - 20:59

Ще свикне. Като излопа 2-3 пъти колата благодарение на китайските ментаци ще свикне. То може ли да се разчита на "парктроник" за 30 лева?
Отговори

Dimas снимка Dimas 24 юли 2015 - 22:05

Може. Аз съм с такъв от две години и е голем кеф. Досега не ме е лъгал, но мойта кола е сива и аз си купих сив парктроник. Направо заспа.

Но при мен е само на задната броня, щот не се сещам, как да го вържа така, че да не квичи в задръстванията, освен с някакво ключе. Като се замисля и това не е лош вариант.

Нямам проблем с паркирането. Просто покрай служебните коли се разглезих. Та така.
Отговори

sathv снимка sathv 24 юли 2015 - 22:58

И отзад само на 2 ултразвука ли ще разчиташ, при условие, че 4 са малко. Препятствия като пилони и колчета не се отчитат. Късмет, че още не си повлякъл някое. Сега е хит да се отсичат пожарните кранове покрай пътя поставени в повече от градовете след подмяна на водопроводната мрежа.
Отговори

Zygot снимка Zygot 25 юли 2015 - 01:42

Колега не знам на какъв парктроник си попаднал, но моя го взех за <20лв. от ebay. Насочих го добре няма сляпо петно доста точно отчита разстоянията и работи не по зле от парктроник за фабрично вграждане.
Удобството е голямо и не е само за паркиране просто си сигурен, че няма нищо зад теб. Моя е настроен да лови 10см в страни и предмети на височина 13-15см ги 'вижда'.

Това, че нещо е по-евтино от възприятието ти не означа, че не работи и то добре. Това е техника не моден аксесоар цената не се гледа, а функционалността.

За историята ще споделиш ли твоя лош опит, че така плюеш доказала полезността си екстра?
Отговори

Раковски снимка Раковски 27 юли 2015 - 18:34

Колеги, той не пита дали да си го слага и дали не а как да го сложи, нито е казал какъв е китайски ли е какъв е.. Вие веднага всичко знаете и критикувате.. И според мен за мъж не е нужен парктроник, че да не говорим и за кола като Астрата, но все пак може да му отговорите как да сложи както някой колеги са го направили а не да пишете ненужни изказвания! :)
Отговори

k opel e снимка k opel e 28 юли 2015 - 03:25

Не се лъжи да ги делиш две на две. Четири отзад. Дисплея се монтира на огледалото отгоре с двойнолепящо тиксо. Кабела му се прекарва под тавана на границата със стъклото към дясната колонка. Оттам надолу и по десния праг назад. Захранват се от бялата лампа за заден ход на десния стоп, за да се включват само на задна. Преди монтаж временно се закрепват за бронята с хартиено бояджийско тиксо и се правят проби за най-удачния вариант за оптималното място на бронята и за максимален ефект. В комплекта има фреза за дупчене. Преди боядисване се матират със скочбрайт. Със шпрей се получава разлика и ако искаш да не се открояват видимо, потърси авто бояджия да ти поръча 50 гр. боя по твоя номер. Лак за металик при всеки бояджия има. Успех и пиши!
Отговори

Жоро снимка Жоро 28 юли 2015 - 07:51

То въобще може ли да се раздели на две зони по два датчика? Аз мисля, че моделите с 4 датчика са си само за отзад, как ще разбере от къде има "опасност"?

Иначе парктроника си е много удобно нещо. Към колегата freeqwerty искаш ли да направим експеримент? Мерим твоята Омега и моята Вектра Ц. Те са близки по дължина. Правим с др. две коли място с 40-50см по-дълго и паркираме. Ти твоята, аз моята, като местим спрелите коли спрямо дължината... Да видим кой с колко маневри и с колко почуквания ще я вкара????

П.С. Китайчетата (не казвам, че на колегата е такъв) реагират по-бавно... Отивахме на обяд с колеги и този който ни караше беше с парктроник от ОЛХ и правейки по-бърза маневра назад парктроника изписука направо на "удряне". Слизаме и гледаме че едно колче ни е почти на задната броня. След като се наобядвахме правихме експерименти с моя фабричния и започваше да пиука доста по-рано, независимо от опитите и дори по някога и по-високата скорост. Най нечувствителни са тези с лентата дето се лепи под бронята...
Отговори

Kristian снимка Kristian 31 юли 2015 - 09:32

Здравейте, парктроника си го монтирах, но не съм писал. Много е удобно, вече не бутам кошчетата по служебния паркинг... Пищи и показва през 10 сантиметра, аз си паркирям и без него но някои работи не се виждат много добре но сега е супер. Датчиците ги боядисах сиви със спрей и после с лак, всичките са на задната броня. Монтира се за има няма половин час, дисплея го монтирах на духалката за предното стъкло, не ми пречи и не ме дразни.
Отговори

Zygot снимка Zygot 31 юли 2015 - 12:39

 Жоро, на 28 юли 2015 - 07:51, каза:

П.С. Китайчетата (не казвам, че на колегата е такъв) реагират по-бавно... Отивахме на обяд с колеги и този който ни караше беше с парктроник от ОЛХ и правейки по-бърза маневра назад парктроника изписука направо на "удряне". Слизаме и гледаме че едно колче ни е почти на задната броня. След като се наобядвахме правихме експерименти с моя фабричния и започваше да пиука доста по-рано, независимо от опитите и дори по някога и по-високата скорост. Най нечувствителни са тези с лентата дето се лепи под бронята...


При включване на задна не започват да пищят веднага има 0,5-1сек време. Но така или иначе назад не карам бързо и подобни паркинг маневри се правят бавно.
Отговори

Жоро снимка Жоро 31 юли 2015 - 12:52

Така е, но аз имам и преден и доста пъти като правя обратен завой на тясно го пускам и ако трябва да го чакам и да реагира...
Отговори

didko_just снимка didko_just 31 юли 2015 - 14:14

Преди време и аз бях пред дилемата за парктроник ,но не исках да дупча бронята.В процеса на избор попаднах на това чудо на китайската мисъл

Публикувано изображение

Лепи се зад бронята и отчита /поне според мен/ доста точно
Отговори

Zygot снимка Zygot 31 юли 2015 - 15:58

 Жоро, на 31 юли 2015 - 12:52, каза:

Така е, но аз имам и преден и доста пъти като правя обратен завой на тясно го пускам и ако трябва да го чакам и да реагира...


Време на стартиране до секунда много ли ти се виждат?
Имай предвид, че на схемата се подава напрежение след даване на задна, а за да вкараш задна трябва да си напълно спрял така, че не виждам проблема.
Ако про друг начин го пускаш в движение е недостаък на монтажа ти.

Това разбира се са впечатления от моят парктроник може да има други по-добре или не толкова решения.
Отговори

Жоро снимка Жоро 03 август 2015 - 08:17

Zygot,

Ще има кажа на тези от ГМ за недостатъка в монтажа на Парктроника...

Публикувано изображение
Отговори

Бърз отговор

Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg