Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Други технически въпроси

климатик astra F

Pedroterra снимка Pedroterra 13 март 2009 - 20:51

Здравейте,пичове.Преди няколко месеца си купих Астра F 1.6 si с неработещ климатик.В системата има малко фреон,но явно не достатъчно,а когато натисна копчето на климатика,не се включва компресора.Някой може ли да ми каже трябва ли да има фреон в системата за да се включи компресора,защото преди време имах Голф 3 ,на който му се включваше компресора без да има фреон в системата.
Отговори

vankata_nedel4ev снимка vankata_nedel4ev 14 март 2009 - 14:49

да,трябва да има фреон в с-мата.иначе не работи.а ти откъде знаеш че има малко фреон?може да имаш фреон а компресора да не се вкл. по ред други причини...и това за голфа малко невероятно звучи...
Отговори

Pedroterra снимка Pedroterra 14 март 2009 - 15:55

 vankata_nedel4ev, на 14 Mar 2009, 02:49 PM, каза:

да,трябва да има фреон в с-мата.иначе не работи.а ти откъде знаеш че има малко фреон?може да имаш фреон а компресора да не се вкл. по ред други причини...и това за голфа малко невероятно звучи...



когато я купувах майстора,който я оглежда нещо бъзикна винтила от където се зарежда и каза ,че има фреон,но налягането е малко.
Отговори

svetlio1000 снимка svetlio1000 14 март 2009 - 16:53

количеството фреон не влияе за стартирането на компресора,проблема може да е от ел инсталацията,от ремъка но в никакъв случай поради липса на фреон
Отговори

Vertig0 снимка Vertig0 14 март 2009 - 17:12

Също така имаше някаква фигура с външната температура,под определена темпратура не се включва компресора.Като станат външните температури над 20градуса бягай при някой майстор и тва е.
Отговори

Jelev снимка Jelev 14 март 2009 - 17:33

 Vertig0, на 14 Mar 2009, 05:12 PM, каза:

Също така имаше някаква фигура с външната температура,под определена темпратура не се включва компресора.Като станат външните температури над 20градуса бягай при някой майстор и тва е.

аз също имам голям проблем с климатика, ходих при 2-майстори....пълниха-изпразваха, мериха и нищо връщат ме и казват че нямат идея защо не работи....има ли вероятност да е от копчето в купето, щото то не свети нито на контакт нито като го натисна.....и ако от него каде точно да търся проблема
Отговори

andrey снимка andrey 14 март 2009 - 17:41

колеги и при мен има сащия проблем с климатика ,има някаде теч на фреон и щом сподне налягането компресора не се включва

Но имам и друг проблем при напалнена система с фреон пускам климатика заработва и след няколко минути нещо щраква от към таблото и климатика спира

тъпите маистори ми обясняват че е нещо с електрониката като преди това ми взеха сумати пари за глупави ремонти и накрая нищо по добре да си карам с отворени прозорци
Отговори

oci снимка oci 14 март 2009 - 18:41

Малко разяснение по темата - в системата ТРЯБВА да има фреон за да се пусне компресора. Има си датчици за налягането на фреона и когато те отчетата ниско или високо налягане прекъсват веригата и компреосра НЕ заработва - всичко това се прави с цел предпазване на самия компресор(той е направен за работа с газ а не с въздух). На голфа ти компресора е заработвал или от съсипан датчик, или защото си имал фреон(по вероятно е първото).
Тва с "бъзикването" е меко казано смешно. Няма как да ти определи налягането в с-мата по тоя начин :biggrin: По всяка вероятност имаш теч отнякаде. Най-често се скапва един семеринг на компресора и ремонта му излиза солено, което пък кара търговците да не го ремонтират, а да казват че трябва да се напълни с фреон.

Фреона няма къде да избяга - запомнете това. Ако има липса на фреон в с-мата има и проблем с нея :biggrin:
Отговори

inko снимка inko 15 март 2009 - 00:15

astra f X16SZR миналата година имах същия проблем оказа се датчика на климатика неработеше като хората намериха ми от вектра и досега няма проблеми с него, задължително проверете датчика
Мнението беше редактирано от inko: 15 март 2009 - 00:16
Отговори

sharpshooter_ снимка sharpshooter_ 02 април 2009 - 10:50

Колеги аз имам друг проблем...та от време на време (доста рядко) компресора на климатика от запалването на колата (обикновено рано сутрин) до изгасянето (вечерта), дрънчи доста неприятно и не му влияе колко пъти на ден ще я запаля колата, просто като си захване един ден и си дрънчи до вечерта. По-интересното обаче е, че както си дрънчи като го пусна климатика и спира дрънченето на секундата и следователно като го спра отново задрънчава. Някой има ли идея от какво ще да е това дрънчене. Благодя ви предватително :icon_wink2:
Отговори

mitkosoft снимка mitkosoft 02 април 2009 - 12:06

Ако сте от София, минете през сервиза на AutoFrostComfort (www.autofrostcomfort.com). Момчетата са едни от най-добрите по автоклиматици в София и със сигурност ще ви помогнат, било за компресорите, било за самата система.
Отговори

VanVan снимка VanVan 02 април 2009 - 13:25

На мен миналата година ремонта на компресора + пълнене с фреон ми излезна около 230 лева. Колегата там ми обясни, че слабото място на компресорите на тея коли бил семеринга, но не защото е калпав, а защото отдолу няма кора и самия компресор е изложен постоянно на прах, кал, вода и т.н...
Отговори

Гео снимка Гео 13 април 2009 - 20:01

Преди пет дена ремонтирах моя и ми се приплака :))) 250 лв. за нов радиатор на климатика (конденсер), защото теча на фреон бил от него, нов филтър-дехидратор за 70 лв., зареждане масло, фреон и боя - 70 лв. и накрая: "карай сега, ако има още нещо, то сигурно ще е някакъв теч във вътрешния изпарител и тогава направо не си струва да го ремонтираме...". Така че моя съвет е - не бързай, избери си майстор, изясни си добре проблема, провери цените (оказа се, че при мен са ги надули с над 30 % от прадажната цена в магазините) и тогава действай, като предварително искай гаранция за краен успех!
Отговори

pe6konti снимка pe6konti 18 юни 2011 - 16:56

Ауто фрост за мен са пълна пирамида.Правиха ми компресора преди година за което си платих добра цифра пари и ми казаха че имам една година гаранция. Всичко Ок само че за 2-3 месеца, сега кат се стопли отивам да видят за какво става въпрос и ми казват че проблема е най-вероятно е в компресора без да са напълнили системата и да имат няква сигурност. Да оставя колата- за да не виждам кво се случва и да ми се обадят и като питам всеки сезон ли трябва да ремонтирам компресора - на тях им се стори напълно нормално шото бил стар.Нали затова има стендове и за което трябва да се дава гаранция а не да ти казват че гаранцията била за месец- два само за сезона. ТАКА ЧЕ ЗА МЕН ЛИЧНО ТОВА Е СЕРВИЗ КОЙТО ГЛЕДА САМО КАК ДА "БРЪСНЕ ХОРАТА" БЕЗ ДА ВЪРШАТ РАБОТАТА КАКТО ТРЯБВА! Никога повече не бих се върнал там!
Мнението беше редактирано от pe6konti: 18 юни 2011 - 17:01
Отговори

Lovex снимка Lovex 12 август 2011 - 17:04

Пичове, значи преди няколко дни ходих в един сервиз до митниците в Кичука (Пловдив). Казаха, че били много добри момчетата. Преди 2 години като взехме колата, собственика каза, че трябва да се долее фреон за климатика. Отидох и така и направих. От сервиза ми каза, че трябва да полея радиатора с вода и обезмаслител (вероятно е бил много мръсен). След като зареди климатика си работеше нормално, при което му се радвах само няколко дни. Днес го пускам и нещеш ли започна да духа топло. Компресора си работеше, но въздухът беше съвсем леко хладен (ако може да се нарече и такъв). Незнам дали грешката ми беше, че не измих веднага радиатора както ми каза момчето, ами го направих 3 дни след зареждането ! Ако някой има идея какво трябва да се направи да каже, а ако не директно да им е карам в сервиза да видят какво и има. Благодаря!
Мнението беше редактирано от Lovex: 12 август 2011 - 17:06
Отговори

Гостsvetlio08_* 12 август 2011 - 17:21

ако кондензатора ти е толкова мръсен колкото твърдиш,климатика пак ще ти духа студено,но ще охлажда малко по-бавно.Проблема явно е по климатичната система-сервиза за който говориш не е ли Импас 56 на кукленско.Лично съм им налял 1400лв за ремонти на климатика на голфа на брат ми и така и не работи.Съвета ми е да си смениш сервиза ако става въпрос за същия
Отговори

Lovex снимка Lovex 12 август 2011 - 18:02

 svetlio08, на 12 август 2011 - 17:21, каза:

ако кондензатора ти е толкова мръсен колкото твърдиш,климатика пак ще ти духа студено,но ще охлажда малко по-бавно.Проблема явно е по климатичната система-сервиза за който говориш не е ли Импас 56 на кукленско.Лично съм им налял 1400лв за ремонти на климатика на голфа на брат ми и така и не работи.Съвета ми е да си смениш сервиза ако става въпрос за същия

Да точно за същият сервиз става на въпрос. Казаха ми след 300 километра изминати на климатик да отида пак на преглед, ама се чудя дали да отида отново там !
Мнението беше редактирано от Lovex: 12 август 2011 - 18:03
Отговори

Гостsvetlio08_* 12 август 2011 - 22:14

колега, казвам ти в нашия случай какво стана-първото ходене бе май 2009,климатика не бачкаше.Напълниха системата с оцветител за течове и фреон-120лв.Уж нямаше течове.След около 3 месеца климатика спря да работи.Оказа се,че няма фреон отново.Ремонта беше пръстен на компресора-незнам точно името,ремонта беше 160лв за "пръстена",някакви лагери за 70лв,фреон и масло 100лв.Точно след месец,беше края на септември климатика отново замлъкна.Увериха ме,че проблема бил в кондензатора,имало теч и трябвало нов.Цената на новия с пълненето с фреон и масло и труд легна точно 450лв.Всичко работеше уж нормално.Стана 2010г април,пускам климатика и духа хладко и компресора започна да скрибуца-изгасих го веднага и в сервиза.Диагнозата им беше ,че компресора е заминал тотално-но това което ми направи впечатление беше,че в системата имаше само 18гр масло,което е много малко!Компресора се е прецакал точно от това-така ми казаха.При въпроса ми към сервиза,къде се е изпарило това масло-ми казаха,че компресора си имал некъв дефект!!!След свалянето на компресора ми представиха фактура за 320лв + фреони и масла за само 80лв!!!Така всичко работеше добре до момента ,когато климатика започна да духа хладко отново.Смениха електромоторче,което движи клапите за 137лв-То мешело въздуха!Следващото ходене отново бе свързано с хладко духане.Дефекта бил прецакана електроника на климатроника.Намериха ми втора употреба за 150лв.Точно в края на 2010г декември се проби радиаторчето на парното.Закарах колата при приятел да разглобим таблото,за да сменим радиаторчето-вече ми бе писнало от майстори.Сменихме радиатора,но се оказа,че електромотора на климатроника няма никаква връзка с клапата-между топло и студено.В сервиза са сменили електромотора-но никой не е видял липсата на една пластмасичка,с която моторчето движи клапата.Бях побеснял,защото бе видимо,че са ми взели пари за нещо,което не са направили.
Един климатик може да ти излезе златен в ръцете на калпави майстори...
Отговори

Lovex снимка Lovex 13 август 2011 - 00:06

Много ти благодаря за отговора! Би ли ми препоръчал все пак някой по-добър сервиз ако знаеш ? Благодаря.
Отговори

Гостsvetlio08_* 13 август 2011 - 14:31

от два дни съм собственик на астра г 1.8,днес бях до бриколажа.Сервиза е Ацалов,момчето се казва Красимир Ацалов.Провери ми климатика,видя налягането в системата-голям и малък кръг,доля 90гр фреон.За всичко ми взе 30лв.Останах доволен за сега.Сервиза е малко забутан.Като идваш по шести септември,минаваш бриколаж и на светофара завиваш в ляво и хващаш пътя направо,а не левия около бриколаж,който излиза на марица.Като хванеш правия път на 200-300м отдясно има един голам вход-вътре са малки сгради-има табела на сервиза-или питай някой,ще те опътят.Може да питаш някой по автосалоните-те също си имат добри климатикаджии.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg