Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Car Audio

Смяна на фабричните колони

Vectra Rulzz снимка Vectra Rulzz 18 май 2009 - 20:55

Колеги днес ми хрумна да си обновя малко музиката в колата. идеята ми е да сложа бас и усилвател, но това ще е по натам. засега съм решил да подменя фабричните колони които се поскъсаха малко, иначе съм горе долу доволен от тях. плеъра ми е сони 4х50. не искам да режа кората или да нагласям нещо допълнително искам просто да сваля старите и да сложа нови. дайте идея какви колони да си взема за вратите и кората така че да паснат точно. искам да свирят добре и да имат хубав бас.
Мнението беше редактирано от Vectra Rulzz: 23 ноември 2013 - 00:19
Отговори

ceko снимка ceko 18 май 2009 - 20:59

Кажи какви пари може да отделиш и ти правя конфигурацииката веднага!
Отговори

Todor Borisov снимка Todor Borisov 18 май 2009 - 21:06

Обърках, мислех че си с Вектра А , сори
Мнението беше редактирано от Todor Borisov: 18 май 2009 - 21:08
Отговори

Vectra Rulzz снимка Vectra Rulzz 18 май 2009 - 22:29

 Todor Borisov, на 18 May 2009, 10:06 PM, каза:

Обърках, мислех че си с Вектра А , сори



:whistle: Колега не си се объркал

 ceko, на 18 May 2009, 09:59 PM, каза:

Кажи какви пари може да отделиш и ти правя конфигурацииката веднага!



Колега за парите не съм мислил искам да са хубави колоните но и не от най скъпите
Мнението беше редактирано от Vectra Rulzz: 18 май 2009 - 22:27
Отговори

ceko снимка ceko 18 май 2009 - 23:33

Отпред ще е добре да си вземеш двукомпонентна задаможе да замениш и високите които са отпред до прозореца!Ще ти трябват и преходни пръстени за вратите!!Най добре е да са от мдф или друг материял,може и пластмасови да си купиш!А може и да изрежеш старите говорители и да ползваш техниите!За отзад най обикноврнни коаксиални говорители на мястото на старите!Насочи се към длс или хеликс една от двете марки за да има звук а не само пляскане!Евентуално и херц са вариянт но неми допадат!за оклоло 230 лева ги сменяваш и си перфектен!
Отговори

Vectra Rulzz снимка Vectra Rulzz 19 май 2009 - 13:49

 ceko, на 19 May 2009, 12:33 AM, каза:

Отпред ще е добре да си вземеш двукомпонентна задаможе да замениш и високите които са отпред до прозореца!Ще ти трябват и преходни пръстени за вратите!!Най добре е да са от мдф или друг материял,може и пластмасови да си купиш!А може и да изрежеш старите говорители и да ползваш техниите!За отзад най обикноврнни коаксиални говорители на мястото на старите!Насочи се към длс или хеликс една от двете марки за да има звук а не само пляскане!Евентуално и херц са вариянт но неми допадат!за оклоло 230 лева ги сменяваш и си перфектен!


колега а ще имат ли хубав бас защото фабричните захранвани със сд-то имат горе долу приличен бас но искам да е по силен
Отговори

Todor Borisov снимка Todor Borisov 19 май 2009 - 16:42

 Vectra Rulzz, на 19 May 2009, 02:49 PM, каза:

колега а ще имат ли хубав бас защото фабричните захранвани със сд-то имат горе долу приличен бас но искам да е по силен


Задните като размер са 16,5, за предните може да изкормиш старите и да ги ползваш тях като фланци, аз така поне направих.
Отговори

IvanGrigorov снимка IvanGrigorov 19 май 2009 - 22:43

В събота монтирах ДЛС Р6 в предните врати на вектрата. Просто искам да кажа, че от доста време се занимавам ама тука нещо не се върза. Преди тези говорители бяха във врати с изолация, дървени ръчно изработени джобове, с усилвател,кабели 2кв.мм и свиреха отлично. Сега са на плеър и фланци на струг от пвц материял и разцепват. Категорично не се налага ползването на суб ако не е целта да се привлича внимание. Не че не се чува от колата. При интерес мога да снимам. Но това са мидбасите който ти трябват. Само още немога да избера нещо ефтино и добро за помощник за високи и средни честоти. Аз имам и ДЛС уп1ц ама за тебе няма да рентабилно да дадеш 170лв само за високи. Ако изчакаш ден два мога да те насоча и какви високи да си земеш и да си първи :20ashley_results: .
Отговори

Vectra Rulzz снимка Vectra Rulzz 22 май 2009 - 14:44

няма проблем колега аз не бързам но сега изникнаха някой неща и повече от 60лв няма да мога да заделя за колони за това дай някакъв вариант за 1 комплект които да сложа на кората пък по натам ще мисля и за вратите знам че 60лв са твърде малко но се надявам че ще се намери нещо добро което да свири повече от фабричните
Мнението беше редактирано от Vectra Rulzz: 22 май 2009 - 14:50
Отговори

lupo13 снимка lupo13 22 май 2009 - 17:07

извинявам се че питам в темата на колегата но знаете ли точен модел колони който да станат точно на мястото на задните ... без да се реже прави и преправя. Чувал съм че има модел на Блаупункт който бил пасвал едно към едно. Става въпрос за Вектра А
Отговори

Vectra Rulzz снимка Vectra Rulzz 22 май 2009 - 23:18

 lupo13, на 22 May 2009, 06:07 PM, каза:

извинявам се че питам в темата на колегата но знаете ли точен модел колони който да станат точно на мястото на задните ... без да се реже прави и преправя. Чувал съм че има модел на Блаупункт който бил пасвал едно към едно. Става въпрос за Вектра А



Няма Проблем че питаш в моята тема колега :20ashley_results:
Мнението беше редактирано от Vectra Rulzz: 29 май 2009 - 14:10
Отговори

Vectra Rulzz снимка Vectra Rulzz 29 май 2009 - 14:12

Колеги кажете за 60лв какви колони мога да взема за кората
Отговори

Todor Borisov снимка Todor Borisov 29 май 2009 - 15:26

 lupo13, на 22 May 2009, 06:07 PM, каза:

извинявам се че питам в темата на колегата но знаете ли точен модел колони който да станат точно на мястото на задните ... без да се реже прави и преправя. Чувал съм че има модел на Блаупункт който бил пасвал едно към едно. Става въпрос за Вектра А


16.5 см това е точния размер които ти трябва за задните , аз съм с такива пасват идеално.

За колегата Vectra Rulzz BLAUPUNKT GTC-662 - 55 лв. ДВУЛЕНТОВИ ГОВОРИТЕЛИ
-ДИАМЕТЪР 165 mm
-МОЩНОСТ 50 W RMS / 210 W MAX
-ЧЕСТОТНА ЛЕНТА 50 - 22 000 Hz
SONY XS-F1735 - 59 лв -3 ЛЕНТОВИ
-40 W RMS
-17 СМ
Разгледай какво има в Техномаркета там има много възможности за избор, тези които съм посочил са примерни, които се вписват в бюджета от 60 лв :)
Мнението беше редактирано от Todor Borisov: 29 май 2009 - 15:32
Отговори

Vectra Rulzz снимка Vectra Rulzz 29 май 2009 - 15:44

10x колега :icon_wink2:
колега а ти с какви колони си и доволен ли си от тях аз искам да са по мощни от фабричните и да имат по силен бас от тях
Мнението беше редактирано от Vectra Rulzz: 29 май 2009 - 15:50
Отговори

Monza_3.0_E снимка Monza_3.0_E 29 май 2009 - 15:49

 Vectra Rulzz, на 29 May 2009, 03:12 PM, каза:

Колеги кажете за 60лв какви колони мога да взема за кората


За 60лв няма да са кой знае какво но определено може да си вземеш някой по нисък клас на пайнер или нещо магнат може да си вземеш те също така не лъжат :) то аз лично ти препоръчвам за предните врати пайнер малко повечко са като цена но си заслужават според мен. Колегите които разбират повече да дообеснят :). Ако искаш качество марките са Pioneer Alpine Clarion Hertz Magnat, които човек може да си позволи :) ето и линк към сайта на пайнер
http://www.pioneerelectronics.com/PUSA/Pro...s/CarAudioVideo
http://www.dekom.bg/?page=product_type_lis...8b8d976807b00fa
Мнението беше редактирано от Monza_3.0_E: 29 май 2009 - 15:51
Отговори

Vectra Rulzz снимка Vectra Rulzz 29 май 2009 - 15:56

 Monza_3.0_E, на 29 May 2009, 04:49 PM, каза:

За 60лв няма да са кой знае какво но определено може да си вземеш някой по нисък клас на пайнер или нещо магнат може да си вземеш те също така не лъжат :) то аз лично ти препоръчвам за предните врати пайнер малко повечко са като цена но си заслужават според мен. Колегите които разбират повече да дообеснят :). Ако искаш качество марките са Pioneer Alpine Clarion Hertz Magnat, които човек може да си позволи :) ето и линк към сайта на пайнер
http://www.pioneerelectronics.com/PUSA/Pro...s/CarAudioVideo
http://www.dekom.bg/?page=product_type_lis...8b8d976807b00fa



:icon_wink2: така е колега марката си е марка но сега за съжаление съм с малко ограничен бюджет и за това търся за сега нещо по-евтино пък по натам ще мисля за скъпи колони усилватели и тн
Отговори

Monza_3.0_E снимка Monza_3.0_E 29 май 2009 - 15:57

 Vectra Rulzz, на 29 May 2009, 04:56 PM, каза:

:icon_wink2: така е колега марката си е марка но сега за съжаление съм с малко ограничен бюджет и за това търся за сега нещо по-евтино пък по натам ще мисля за скъпи колони усилватели и тн


Да прав си :) има и друг вариянт отиваш в магазин специализиран в това отношение казваш им бюджета си и те ти казват кое ще е най добре за колата по пр там където слагат аларми могат да ти кажат :)
Отговори

Vectra Rulzz снимка Vectra Rulzz 29 май 2009 - 16:00

ок 10х колега :icon_wink2:
Отговори

Митев снимка Митев 09 юли 2009 - 10:09

здрасти, в мойта вектра хечбек отзад фабричните колони са 130 отпред са 165, и няма да намериш нищо хубаво за 60лв. най-добре задръж докато събереш още 100-150 и го направи като хората, защото ако си купиш нещо скапано все едно нищо не си направил
Отговори

Vectra Rulzz снимка Vectra Rulzz 09 юли 2009 - 10:59

Благодаря ви колеги на всички.За Съжаление докато си правех планове каква музика да сложа се наложи да се разделя с колата :flag: .Още Веднъж 10х на Всички :knee: .Лека и безаварийна :flag:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg