Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Направи си сам

Запекани сегменти на Астра ф1.4

sathv снимка sathv 04 октомври 2019 - 23:34

Калине, не се умножава по 1.2, а се повдига на степен 1.2. Заблудил си се като ми гледаш сметките. Символа ^, не значи умножение а повдигане на степен. Зависимостта както казах НЕ е правопропорционална. Два пъти по-голяма сгъстяване примерно 20:1, не дава два пъти по-голямо налягане От 10:1 а повече.
Виж линка горе дето съм дал на Иван
Доста постно, ама просто обяснено без похвати от висшата математика.
Между другото тъй като темата доста се разводни, знаете ли, че при едно и също налягане на две гуми, едната ако е напомпана с азот, а другата с въздух, твърдостта им при натиск ще е различна? Само не си мислете, че ще го усетите де. Чисто теоретично.
Мнението беше редактирано от sathv: 05 октомври 2019 - 08:50
Отговори

Жоро снимка Жоро 07 октомври 2019 - 08:57

За пореден път спрете да се джавкате, не можете ли да говорите без обиди? Темата е полезна, но с този тон не е приятно за никой да я чете...
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 07 октомври 2019 - 11:47

Дали не е време да се заключи тази тема?
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 08 октомври 2019 - 15:14

Ще се опитам малко да разведря. Днес имах честа да изпробвам въпросното "чудо" на XADO. Излезе доста нагар след въртене на развити свещи на четвърти цилиндър. Накрая се беше позадавила и трудно запали. Може да направя процедурата пак. Надявам се на минимален резултат и късмет.
Мнението беше редактирано от javor_bg: 09 октомври 2019 - 08:58
Отговори

sathv снимка sathv 08 октомври 2019 - 20:34

Знаеш ли кога се уверих, че тези добавки не вършат работа? Преди време бях позанемарил барбекюто си в двора и започнах да го чистя от нагорелите мазнини. Да, ама не. Никакви меглиота и тем подобни кухненски препарати за нагорели мазнини не свършиха работа. Един приятел химик ми каза, че всички препарати на свободна продажба из магазините за домашни потреби не вършат работа, защото по нормативна уредба са силно разредени с цел опазване здравето на хората. Да съм търсел или препарати за професионална употреба в хотели и ресторанти, които не се продават свободно или да пробвам въпросните автопрепарати. Тогава пробвах една камара чудодейни добавки за почистване на карбуратори, резервоари, дюзи и т.н. някой от тях пробвах в последствие неразредени, щото по упътване ги дават 50 грама на 50 литра гориво. Ефект няма. Единствено с един спрей за турбо имаше някакъв ефект. Мисля, че беше Мафра. Просто нагара е доста устойчиво органично съединение и не може да се разтвори с петролни продукти. Необходими са други агресивни разтворители със съдържание на киселини или основи, които не знам дали изобщо съществуват. Или пък ако съществуват ще прецакат или алуминия по буталата или стоманата и чугуна. Щото металите доста по-лесно влизат в химична реакция отколкото въглерода. Затова и няколко пъти съм казвал във форума, че добавките за автомобили са препарати за баламурници.
Мнението беше редактирано от sathv: 08 октомври 2019 - 20:36
Отговори

ufer снимка ufer 09 октомври 2019 - 07:53

То че е така, така е! Аз съм се настроил за ремонт, но поръчах едно Ксадо, че да видим... Иначе преточвам всяка вечер газта за горене (терпентин), че поне тя не е агресивна. Ако беше кисело зеле, да беше вече станало! :icon_razz2:
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 09 октомври 2019 - 10:18

Това е от първата процедура.

Публикувано изображение

Публикувано изображение

На втората процедура имаше много малко излязла мръсотия само от първи цилиндър.
Мнението беше редактирано от javor_bg: 09 октомври 2019 - 10:35
Отговори

ufer снимка ufer 09 октомври 2019 - 10:36

Не е много. Вероятно по-голямата мръсотия е изхвърлена през изпускателната система и може би има нещо и в картера. Добре е да се смени маслото и филтъра след някой и друг километър...
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 09 октомври 2019 - 10:46

Не е и малко. Изпуши за известно време първия път.
Мнението беше редактирано от javor_bg: 09 октомври 2019 - 10:47
Отговори

ufer снимка ufer 14 октомври 2019 - 08:22

Да ви информирам малко за резултата с газта. След като цяла седмица преточвах "зелето" (газта), в събота направих операцията с препарата на Ксадо (спрей). Преди това компресията беше се сринала: 6,5/8,5/8,5/7,5 бара. Сега вече стана 8,5/10,25/10,25/9,5 бара. Факт е, че след процедурите се вдигна с 2 бара говори, че в общи линии и 2-та препарата вършат някаква работа и сегментите вероятно са били леко спечени. Проблемът е обаче, че след като насипах масълце в цилиндрите, компресията скочи на 14-15 бара. Това ясно показва, че имам сериозно износване на сегменти (цилиндри) и двигателят ще се отваря. Освен това 4-ти цил. цапа сериозно свещта и допускам там счупен сегмент, защото разходът на масло скочи много рязко. А, между другото пушилката от газта беше страхотна - половин час плътна димна завеса и после след малко каране около 20-ина км се изчисти. Та в общи линии е това. А машинката работи като часовник, въпреки че компресията е паднала толкова сериозно, но при този разход на масло (1,5 л / 800 км) няма друго спасение освен най-малкото нови сегменти и дано цилиндрите да не са прекалено износени...
Мнението беше редактирано от ufer: 14 октомври 2019 - 08:24
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 14 октомври 2019 - 09:23

Принципно разхода на масло може да е от спекъл маслен сегмент и от тая операцяи с газта най-вероятно дето може да се оправи е точно спечен маслен сегмент. Покарай да видиш дали още цапа свещта и колко масло гори. При тия условия има малък шанс да се надяваш на чудо.
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 14 октомври 2019 - 09:24
Отговори

ufer снимка ufer 15 октомври 2019 - 07:25

Аз не се надявам много, защото съм горе-долу реалист, ама нали уж надеждата умира последна. Във всеки случай вече се ослушвам за части... :drinks:
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 18 октомври 2019 - 10:01

При мене поне има и още нещо, което затруднява разкоксването и то е че маслените ми сегменти са най-ниско , след това по-горе са компресионните. Течността първо трябва да премине през компресионните сегменти - няма как.
Отговори

ufer снимка ufer 22 октомври 2019 - 07:19

Това не е проблемът. Газта е една от най-летливите течности (т.е. има високо качество на проникване и през най-тесните повърхнини, каквито са клапаните и техните легла), до които имаме достъп. И тя ще премине през всички сегменти. Но зависи в каква степен са спечени и колко е количеството на нагара, защото най-доброто е механичното почистване. Когато се проверяват клапаните, например, за плътност, тя е най-добрата течност за това, после нафтата и бензинът (от достъпните). Това поне важеше за старата газ, за новата (терпентин) не знам. При мен разходът на масло продължава да е сериозен и в събота ще направя още едно замерване на компресията и ако са около 10 бара, това означава, че може би има още малко хляб в тях и наистина газта и Ксадото малко са помогнали. Много е вероятно гарнитурата да е направила лек пробив между 4-ти цилиндър и маслената магистрала, защото там цапа свещта. Засега карам по малко машинката, колкото да раздвижвам сегментите, без да й давам много зор... :icon_wink2:
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 22 октомври 2019 - 14:54

 ufer, на 22 октомври 2019 - 07:19, каза:

Това не е проблемът. Газта е една от най-летливите течности (т.е. има високо качество на проникване и през най-тесните повърхнини, каквито са клапаните и техните легла), до които имаме достъп. И тя ще премине през всички сегменти.


Това е така. Бях я пробвал за да открия много малки пукнатини преди време и много добре се справи. Трябва й време. Мога да кажа, че и при мене си има голям разход на масло и след процедурата с Xado. Въпреки това преди да сменя маслото ще пробвам с газ за горене, която да стои 8-9 часа пък вече каквото стане.
Мнението беше редактирано от javor_bg: 22 октомври 2019 - 14:54
Отговори

ufer снимка ufer 23 октомври 2019 - 08:43

Аз цяла седмица я преточвах, но се подготви за много пушек след това - половин час най-малко и после 20-ина км, за да се изчисти. След това профилактика с Ксадо. А тази седмица мисля да направя още едно лечение с този спрей и... ще видим!
Отговори

sathv снимка sathv 23 октомври 2019 - 15:46

Я пръсни с туй Xado по скарата ти или по гърба на някой загорял тиган и каже разтваря ли нагара? Пък може и снимка или клип да пуснеш.
Отговори

ufer снимка ufer 24 октомври 2019 - 06:55

Дано някой не се заблуждава, че хваля Ксадото или газта. Аз просто експериментирам и споделям. И се опитвам да съм максимално обективен. Ако някой случайно е забелязал, аз повече от 10 години участвам във форума и никога не съм си позволявал да правя реклама на нещо, но споделянето е важна част от този форум, че в противен случай няма да има за какво да си пишем, освен в спама... Но иначе идеята на sathv не е лоша... Има хубави немски препарати за почистване на печки и грилове, та може и да опитам... :icon_razz2:
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 24 октомври 2019 - 18:52

 Д-и-м-о-в, на 02 октомври 2019 - 13:47, каза:

Няма ли да е най-добре да спреш да ми наливаш на мен акъл и да почетеш ти леко повече.
10 може да е на модифкацията 1.6 94 коня, въпреки че изобщо не го вярвам, но на 1.6 97 коня(обсъжданият от мен мотор) е 12.5

На тази точно Зафира, която е 100 коня:
Публикувано изображение

Степента на сгъстяване е 10,5:1
Публикувано изображениеnew vegas red lucy
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 24 октомври 2019 - 19:02

 Д-и-м-о-в, на 02 октомври 2019 - 13:47, каза:

Няма ли да е най-добре да спреш да ми наливаш на мен акъл и да почетеш ти леко повече.
10 може да е на модифкацията 1.6 94 коня, въпреки че изобщо не го вярвам,


А тази Зафира Б, 94 коня:
Публикувано изображениеexoctic baby girl names

Също е със степен на сгъстяване 10,5:1
Публикувано изображение

Дано някой не ми затрие последните два поста!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg