Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

Технически преглед и изгорели газове над нормата

mrsch66 снимка mrsch66 01 ноември 2018 - 21:21

Може и да е вярно ама сега всичките газаджии ще започнат да пишат за катраните дето излизат от нашите печки и не може да се диша.
Отговори

Hotblooded снимка Hotblooded 02 ноември 2018 - 08:44

Няма начин да се определи категорично дали бензинови или дизелови, дали печките на твърдо гориво, или. замърсяват повече. Тоест има начин, но е скъпо, бавно и трудно приложим.
За запрашаването много сериозен принос има строителството, и фирмите за чистота, които чистят на "Марко оная работа"...
Колкото до това дали бензиновите или дизеловите коли - общо валидните правила не важат, защото почти всички коли у нас я нямат катализатор, я дпф, я нещо са пипани че да вървят повече, или да харчат по малко....
А колкото до мантрите за колко еко били газовите пърдялници - пичове, ако и половината беше вярно - всички коли щяха да излизат на газ заводски, тъжната истина е че реално емисиите се смятат в грама на киловат час работа и там разлика между бензин и LPG няма.
Отговори

talatinov снимка talatinov 02 ноември 2018 - 20:34

Я помислете тогава защо има печки на газ които горят в затворени помещения,и няма последици за хората!
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 02 ноември 2018 - 20:55

С рекуператор да иначе гаснат сами и вече е късно за хората или някой умен датчик ги гаси доста по-рано за да няма последствия за хората.
Отговори

talatinov снимка talatinov 02 ноември 2018 - 21:00

Не знам да има датчик в готварска печка различен от този за температура дето спира притока на газ в случай че загасне поради изкипява или нещо от този тип !
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 02 ноември 2018 - 21:59

На една 10кг бутилка на котлончето готвиш 2-3 месеца я сметни колко пъти си проветрил за това време а на хе-то ги изгаряш за 130-150 км.градско при голямо щастие то верно че вънка е доста повече кислорода от колкото в затворено помещение пък и има къде да отиде озона дето се отделя при изгарянето на газта.
Отговори

talatinov снимка talatinov 02 ноември 2018 - 22:25

Изгори във вас 10 литра нафта за два месеца ,в кухнята да видиш разликата каква е! И до колкото знам замърсяването на София е с прахови частици ,а при изгарянето на пропан бутан прахови частици НЯМА !
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 02 ноември 2018 - 22:29

Аз съм от скоро в Германия.Доколкото зная тук няма пътен данък/винетки.Т.е. има ама той се начислява в/у всеки литър заредено гориво и е включен в цената на горивото!
Erdgas (CNG, LNG): rd. 18 Cent/kg
Flüssiggas (Autogas, LPG): rd. 18 Cent/kg (entspricht rd. 9 Cent/Liter)
Diesel: 47,04 Cent/Liter
Benzin: 65,45 Cent/Liter
Чудя си защо ли този данък е най-малък са газта? :confused:
Мнението беше редактирано от ivan_pop: 02 ноември 2018 - 22:31
Отговори

Hotblooded снимка Hotblooded 03 ноември 2018 - 00:16

 talatinov, на 02 ноември 2018 - 20:34, каза:

Я помислете тогава защо има печки на газ които горят в затворени помещения,и няма последици за хората!

Я пробвай да изгориш 5 литра газ, без да проверяваш особено в стая с плътна дограма
На старите автобуси парното беше с нафтови горелки, никой не е умрял вътре... На ЗАЗ ките също беше с бензинови горелки, преправяха ги на нафта за икономия - нямаше умрели и отровени
Освен това горивния процес в камерата на цилиндъра и горелката на печката/парното различен
Отговори

talatinov снимка talatinov 03 ноември 2018 - 07:14

Колкото и да ни говорите за печките дето според вас са най-екологичните ДВГ ,газта е по-чистото гориво,навсякъде го пише ,само в вашите нафтови кратуни не е така !
Отговори

talatinov снимка talatinov 03 ноември 2018 - 07:25

Азотните окиси са в пъти повече,да не говорим за саждите,при печките.Единствено CO2 при газта е по висок,но навсякъде го пише газта е по екологичното гориво от бензина и дизела! Или в Германия искат да се тровят и за това е по малък данъка на метан и газта?
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 03 ноември 2018 - 08:14

ůů
Отговори

Коцето снимка Коцето 03 ноември 2018 - 14:54

 Hotblooded, на 03 ноември 2018 - 00:16, каза:

Я пробвай да изгориш 5 литра газ, без да проверяваш особено в стая с плътна дограма
На старите автобуси парното беше с нафтови горелки, никой не е умрял вътре... На ЗАЗ ките също беше с бензинови горелки, преправяха ги на нафта за икономия - нямаше умрели и отровени
Освен това горивния процес в камерата на цилиндъра и горелката на печката/парното различен

Чудесен пример с парното на старите автобуси, а пробвал ли си да прокараш длан по стъклото на автобус който е с такава печка? ръката ти мигновено става черна, от къде ли? И за информация от 20 години на автобусите парното не е с директна нафтова печка, както и на колите между другото. Да, парното пак е с нафта но загрява антифриза и от там по тръби се разкарва из цялото купе на автобуса, а печката си има отделен ауспух.
А колкото до отравянето то се получава бавно, за това никой не е умрял от такова парно в колата си и в автобуса.
Мнението беше редактирано от Коцето: 03 ноември 2018 - 14:57
Отговори

indi снимка indi 03 ноември 2018 - 15:01

И да стопирам вечния спор бензин/дизел,да споделя как вчера минах ГТП с другата ми марка кола също дизел. Завряха онова нещо в аспуха и човека каза--"гаси мотора" ?!?!?? Докато ми пишеше бумагите го попитах--"""може ли да пуснете тая машина,да знам за себе си как съм с газовете. Отговора бе--що ти трябва да знаеш? За да разбереш дали си в норма, трябва на машината да се вкарат критерии/горна граница/,одобрени в законодателството.Засега НЯМА норми за определяне кой мотор колко и с какво замърсява,и всеки пункт си залага някакви норми,измислени от него""" По същия начин ми отговориха и когато прекарах Вектра-та от подписа преди 2 месеца.Колеги,спрете да се кахърите колко и с какво замърсявате природата и се кефете на колите си.Разберете,управниците не искат да спират коли от движение,защото спират и милиони кинти за крадене. Властта опъва тоя локум :smile3560: с газовете,за да плашат наивници и да събират още и още пари от тоя народец.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 03 ноември 2018 - 15:19

Че си прав, прав си, но все пак не е приятно да караш зад някой голф дето ти прави предното стъкло черно. Особено в градовете, това го дишаме и децата ни го дишат. Една изрядна кола, дори без катализатор и ЕГР трябва да е достатъчно чиста че да не трови всичко наоколо.
Отговори

Hotblooded снимка Hotblooded 03 ноември 2018 - 16:07

Коце, а дали черното не беше защото не чистеха. Лятно време въздуховодите с пълнеха със всякакви боклуци, а в ДАПа чистеха само учениците, които ходеха на практика, но и на тях им беше през кОра...
А пръднята за домакински цели се ползва само и единствено защото е евтина. Навремето, като имаше нафта по 15 стотинки имаше и нафтови печки за отопление
Отговори

talatinov снимка talatinov 03 ноември 2018 - 20:06

Дааа,нафтови печки за отопление ,свързани към комин ,ти виждал ли си такава печка от вътре,от към горивната камера? Толкова мазни сажди не съм виждал ,колкото в такава печка!

Сега пък била евтина газта ,ако спорим за кое е по евтино ти и още двама трима печкоманиаци ни обеждавате как нафтата била по на далавера от газта !
Отговори

ILS снимка ILS 28 ноември 2018 - 13:58

Наистина ми звучи невероятно тезата, че „газта не е по-чиста от дизела/нафтата“. Това си е чист абсурд.
Малко инфо:
Инфо едно
Инфо две

А историята на Инди идва да покаже само, че сме толкова далеч от „бяла“ държава, че няма накъде. Мъка! :(
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 28 ноември 2018 - 14:45

Айде пак се почна - пръдни, печкоманиаци....
Надейте че оня чакал с плочата за мъката, пак ще завие.

Има едно нещо, което пропускате всички - и това се нарича КПД на ДВГ. Като си отговорите кой двигател колко КПД има, ще видите, кой е най-ефективен. Всичко останало са приказки за наивници! Преди малко ни пуснаха газта за парното. И НИЩО ОБЩО НЯМА ТЕМПЕРАТУРАТА В СТАЯТА на 50 градуса вода на въглища и 50 градуса вода на ГАЗ CNG !
Защо самолетите и ракетите имат най-мощните двигатели и на какво гориво са ? Много е важно с колко вложена енергия, какв работа можеш да свършиш. НЕ само да си мерим 2-та лева.
Ясно ми е че някой искат да карат кола и бензиностанцията да им дава по 20 лева на зареждане. Е...

Аз вярвам на термометъра, не на самозвани учени и на тъпоъгълни триъгълници.!
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 28 ноември 2018 - 14:48
Отговори

ILS снимка ILS 28 ноември 2018 - 14:59

Статия отпреди минути.

Относно КПД – да, има логика и това да се гледа, но въпреки това диспутът беше за друго. Ок, приемаме, че с бензин/дизел КПД е по-висок, но то е за сметка и на нещо друго, нали така? А и наистина – за да говори целият свят, както и всички научни изследвания да доказват, че бензинът и дизелът замърсяват повече от газта и метана... все си мисля, че има защо. :) Аз вярвам на науката, толкоз.
Мнението беше редактирано от ILS: 28 ноември 2018 - 14:59
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg