Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Силов Тунинг

Премахване на DPF за 1.9 ЦДТИ 150 коня?

MaXo снимка MaXo 30 август 2009 - 03:10

Как да позная една Зафира дали има ДПФ? Долу има някъв датчик забит ... тази, която гледам има нещо ... пада се някъде по средата на генерацията ... седи между 2 гърнета/филтри. Някой може ли да покаже някоя снимка на ДПФ-а ... и изобщо описание при Зафира Б?
Отговори

Shades снимка Shades 30 август 2009 - 08:17

 GarrettFen, на 07 Aug 2009, 11:45 PM, каза:

....но мисля че със смяна на турбина и премахване на разни там катализатори и дпф-фи и малко по голямо Ф на тръбите може да се докарат 180 коня без проблем.....

Нещо май наизуст почваш да говориш вече. Горе си писал, че си карал такава със "заводски" чип на 190 коня, тук 180 ... Аз пък ти казвам, че има в продажба софтове до 210 коня. Тук обаче темата е различна. Стига сме я разводнявали!

MaXo можеш ли да я снимаш отдолу? По принцип DPF-а трябва да е по-голям от гърнетата.
Отговори

MaXo снимка MaXo 30 август 2009 - 11:20

Ами ще гледам да я снимам .... но все пак, тези без ДПФ ... имат ли нещо като датчик някъде по средата на генерацията?
Отговори

astra_boy снимка astra_boy 30 август 2009 - 12:54

колеги сега гледах мойта от долу не се виждат никакви букси и кабели за датчици ако може някои да покаже снимка на дпф филтар ще сам много благодарен да се успокоя, че нищо добро не прочетох за този филтър :icon_wink2: мотора ми е з19дт астра може ли да е без този филтър :icon_wink2: :icon_wink2:
Отговори

Swing снимка Swing 30 август 2009 - 13:30

 MaXo, на 30 Aug 2009, 11:20 AM, каза:

Ами ще гледам да я снимам .... но все пак, тези без ДПФ ... имат ли нещо като датчик някъде по средата на генерацията?

Нямат. Това, което си видял е датчика за диференциално налягане на филтъра. Има ли го него, има и филтър.
Отговори

Globe снимка Globe 30 август 2009 - 13:37

има още 1 кабел.. ,ако погледнеш точно буксата за дебитомера.. заедно с нея върви още 1 за ДПФ-а (поне на някой двигатели..) за твоя не съм 100% сигурен дали е така
Отговори

shishmanski снимка shishmanski 14 декември 2009 - 02:10

 Swing, на 11 Jul 2009, 12:34, каза:

Чак пък в час :) При Opel са няколко условията, за да започне регенерацията на филтъра:
- двигателя да е работил няколко минути след стартиране
- температура на двигателя да е над 70 градуса
- филтъра да е наситен повече от 80%
- да бъде достигнато определено натоварване на двигателя (около 70%)
На теория наистина най-добрия режим е добре загрял мотор, високи обороти и голямо натоварване на двигателя, но не винаги може да се разчита на оптимални условия, така че регенерацията започва всеки път когато са налице горните условия. Дори в града, когато двигателя е загрял и понастъпиш малко, филтъра се опитва да се регенерира, ако е необходимо. Според оборотите и натоварването времето за регенерация е между 10 и 25 минути. Максималното време за регенерация е 25 минути, така че ако не приключи напълно, просто спира докъдето е стигнала. Регенерацията прекъсва и ако двигателя остане за няколко минути на празен ход, а също ако загасне или бъде загасен. Ако регенерацията е започнала, но е прекъсната под 50%, при следващо стартиране на двигателя започва да мига лампата на подгряващите свещи. Това означава, че веднага при достигане на горните условия ще започне регенерация. Лампата мига докато не завърши регенерацията. При това положение е желателно автомобилът да се "изпъне" някъде извънградско.
Всички процеси по регенерация на филтъра се управляват от електронния блок на двигателя.
По отношение на разхода - регенерацията винаги повишава разхода на гориво. Просто принципа на действие е такъв. Това се вижда веднага и по часовия разход на борд компютъра, ако има такъв. Автомобилите, които се карат основно градско и на къси разстояния постоянно са в някакъв режим на регенерация и харчат по 12 - 13 литра на 100 км.
Дали може да се емулира работата на барометричния датчик аз не мога да кажа. Никога не ми е било интересно да търся информация по въпроса.

П.П. И още нещо за маслото - при автомобили с DPF то се сменя винаги, когато светне InSP на дисплея. Това ще рече, че ако автомобилът се кара в такива режими, които предизвикват честа регенерация, смяната на маслото може да се наложи и през 2000 км.


Здравейте Колеги....искам да се обърна към Вас за съвет...От 3 години имам Оpel Vectra B..2000 DTI...Миналата седмица как си карам,изведнъж колата рязко вдигна оборотите и изпуши бял пушек от аспуха...Вкарах я в сервиз Опел..(забравих да кажа че работя в Испания)...И там ми казаха че е помпата...да приготвя 2200 евро да ми я сменят...Между другото збравих да кажа яе беше вкарала нафта в картера.....Взех си я от сервиза,само и смених маслото....запалих я,работи като часовник(няма да прекъсва,пали бързо),но днес проверих маслото и пак е вкарала нафта в картера.....Говорих с приятели,и те ми казаха че може да е от гомички на дюзите,който били по две на дюза,и за да се сменят,трябва да се сваля разпределителният вал....Тук прочетох че може да е от ДПФ....Гледах на моя,нямам никаква букса от долу....Само катализатора....Бихте ли ми дали някакъв съвет,защото тия тук майстори парите ги нямат за нищо....Благодаря ви предварително....
Отговори

SEKSTAZI снимка SEKSTAZI 14 декември 2009 - 07:09

 shishmanski, на 14 Dec 2009, 2:10, каза:

Здравейте Колеги....искам да се обърна към Вас за съвет...От 3 години имам Оpel Vectra B..2000 DTI...Миналата седмица как си карам,изведнъж колата рязко вдигна оборотите и изпуши бял пушек от аспуха...Вкарах я в сервиз Опел..(забравих да кажа че работя в Испания)...И там ми казаха че е помпата...да приготвя 2200 евро да ми я сменят...Между другото збравих да кажа яе беше вкарала нафта в картера.....Взех си я от сервиза,само и смених маслото....запалих я,работи като часовник(няма да прекъсва,пали бързо),но днес проверих маслото и пак е вкарала нафта в картера.....Говорих с приятели,и те ми казаха че може да е от гомички на дюзите,който били по две на дюза,и за да се сменят,трябва да се сваля разпределителният вал....Тук прочетох че може да е от ДПФ....Гледах на моя,нямам никаква букса от долу....Само катализатора....Бихте ли ми дали някакъв съвет,защото тия тук майстори парите ги нямат за нищо....Благодаря ви предварително....

100% при теб не е от DPF защото твоята кола(Оpel Vectra B..2000 DTI) няма,DPF се монтира на автомобили произведени края на 2005г
Нямам си и на идея какво може да е при теб ,но недей да я караш с нафта в маслото.
Мнението беше редактирано от SEKSTAZI: 14 декември 2009 - 07:10
Отговори

georgibakarliev снимка georgibakarliev 14 декември 2009 - 10:04

здравеите,аз сам сас зафира 1,9 дтн, сас заводски софтуер сам стигнал до 204 коня,и 430 нм,варви като луда за дпф има вариянт когато е запушен да се разпробие с 8 мм бургия на три места и няма проблем но тази процедура е доста прецизна,говорил сам са много хора и казват че са го правили но много трябва да се внимава да не се направя по големи отвори ,защото компа записва грешки от разликата в налягането,после трьгва като луда но никакви трьби не слагаите само дупчете нищо друго не помага само 3 малки дупки ви решават проблемите ,всичко друго е сигурно посещение при дильра,успех...
Отговори

ivo123 снимка ivo123 15 декември 2009 - 13:27

Колега shishmanski - гумички на дюзите са ти проблема.
Ти си само с катализатор, нямаш филтър за твърди частици.
за смяна се сваля разпределителен вал.
Отговори

steich снимка steich 16 март 2010 - 13:07

Аз мога да премахна DPF-а от софтуера ви, така че след махането му да не светва чека и да нямате проблеми. След това няма проблеми нито с диференциалния датчик нито с температурния, могат да се разкачат. Желателно е при чип тунинг да се премахне тази система тъй като започва да се запушва по-бързо.
Мнението беше редактирано от steich: 16 март 2010 - 13:09
Отговори

steich снимка steich 30 май 2010 - 08:49

При софтуерното премахване също се елиминират явления от рода на завишения разход, честа регенерация и пълнене на маслото с нафта. Колегата който се занимава със самото премахване на ДПФ-а също много добре си върши работата и всичко става идеално. Ще ви кача 2 снимки на една Зафира 2006-та как се е получило. Поздрави.

п.п. за съжаление май не мога да кача снимките затова ще дам линкове

http://picasaweb.google.bg/dpffapremove/FA...951191841306386

http://picasaweb.google.bg/dpffapremove/FA...951198856753874
Мнението беше редактирано от steich: 31 май 2010 - 09:37
Отговори

georgibakarliev снимка georgibakarliev 16 юли 2011 - 22:05

Няма ли развитие по тази тема???
Отговори

steich снимка steich 29 юли 2011 - 18:53

По добре е да чуете отзиви от хората премахнали този филтър, но не знам дали влизат тук. Общо взето вече над година и половина от първата направена Зафира и няма проблем. Друга от първите от Пловдив преди година и над 30 000 км, също без проблем. Доста са направените вече и стават без проблем.
Мнението беше редактирано от steich: 29 юли 2011 - 18:59
Отговори

georgibakarliev снимка georgibakarliev 29 юли 2011 - 20:42

давай координати на човека който се занимава с премахването ,но само да попитам премахва ли и софтуерно инфото за ДПФ в компа,и каква е цената на тази екстра???
Отговори

Тино снимка Тино 22 август 2019 - 15:20

Здравейте колеги. Колата е от профила ми, 150 кончета.
В OPCOM има опция Филтър за твърди частици. При мен е естествено - пресент. Ако го променя на НО ПРЕСЕНТ ( извинявам се за главните букви, просто искам да наблегна на командата), каво ще се промени.
Спира да го чете ли? Спира да регенерира ли? Някой който е запознат да ни светне, щото много ме сърби пръста да го изключа. Причината е че често регенирира. През 3 - 4 дена по един път.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 22 август 2019 - 15:30

Ами най-вероятно няма да прави регенерация, но така ще го задръстиш до край за норматив.

И аз му се чудих на това, понеже моя е изкормен и е махнат софтуерно и се чудих дали има смисъл от софтуерното премахване, като я има тая опция. Най-вероятно ако го изкормиш няма да прави регенерации, но ще отчита липсата на пълнежа и ще отчита разлика в смесите. Не съм съвсем сигурен, така си го обяснявам аз.

Ще пробвам да систематизирам - най-вероятно това ще стане:
1. ако го спреш и оставиш дпф-а на колата няма да прави регенерации и скоро ще се запуши от саждите.
2. ако го спреш и махнеш пълнежа на гърнето - ще работи без да прави регенерации, но не съм сигурен дали няма да отчете разликата в налягането поради липсата на пълнежа като грешка. Най-вероятно е сетъп за кола само с катализатор. Има и такива.
3. Мисля, че с втулка за сондата и тая опция можеш сам да си спреш дпф-а, но не съм на 100% сигурен. Сваляш гърнето, режеш го от горната страна. Изкормваш го и заваряваш обратно капака. Така на вид ше го вади оригинален, а съдържанието можеш да го продадеш за някакви пари.
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 22 август 2019 - 15:33

Тая кола с чиптунинг ли е? Ако караш повече градско, така става.
Отговори

Тино снимка Тино 22 август 2019 - 15:40

 Ne6to Smisleno, на 22 август 2019 - 15:30, каза:

Ами най-вероятно няма да прави регенерация, но така ще го задръстиш до край за норматив.

И аз му се чудих на това, понеже моя е изкормен и е махнат софтуерно и се чудих дали има смисъл от софтуерното премахване, като я има тая опция. Най-вероятно ако го изкормиш няма да прави регенерации, но ще отчита липсата на пълнежа и ще отчита разлика в смесите. Не съм съвсем сигурен, така си го обяснявам аз.

Ще пробвам да систематизирам - най-вероятно това ще стане:
1. ако го спреш и оставиш дпф-а на колата няма да прави регенерации и скоро ще се запуши от саждите.
2. ако го спреш и махнеш пълнежа на гърнето - ще работи без да прави регенерации, но не съм сигурен дали няма да отчете разликата в налягането поради липсата на пълнежа като грешка. Най-вероятно е сетъп за кола само с катализатор. Има и такива.
3. Мисля, че с втулка за сондата и тая опция можеш сам да си спреш дпф-а, но не съм на 100% сигурен. Сваляш гърнето, режеш го от горната страна. Изкормваш го и заваряваш обратно капака. Така на вид ше го вади оригинален, а съдържанието можеш да го продадеш за някакви пари.


Ясен, компетентен и точен отговор от теб, както винаги. Бирата от мен ако имаш път през Барселона.
Смятам да го променя на НО ПРЕСЕНТ , и имам ходене до Мадрид и обратно - 1300 км за два дни.
Ще усетя ако нещо не е наред или има разлика във вървенето. Ще взема и компа с мен, за да не се наложи нещо хахахахха.
Според мен ще се изключи датчика за налягането във филтъра и или няма да регенерира ( което кофти) или ще влезе в режим пълзене с чек за гарнитура.
Но ще пробвам, не ми е проблем.
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 22 август 2019 - 15:45

Тия 1300 км що не ги минеш без да пипаш нищо. За тия километри и с високи обороти ще се прочисти добре си мисля аз. Другия момент е че на път едва ли ще имаш опцията да пипаш/правиш квото и да е. Път е все пак, не пренебрегвай неща, които не се знае крайния резултат. Плюс това за тия километри дали няма да го задръсти как мислиш?
Мнението беше редактирано от JorkataG: 22 август 2019 - 15:47
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg