Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Vectra A

Стоп

DragoI снимка DragoI 24 юни 2008 - 11:27

Здравейте, благодарение на колегата ducata се заимах с такива стопове. Той е импровизирал и ги е затъмнил с лак, но аз искам да си имат оригиналния облик. Въпросът ми е как може да се премахне лака без да се нарани стопа. Давам снимков материал в какво положение са стоповете и как искам да станат.

Публикувано изображение

След премахването на лака се надявам да станат ето така:

Публикувано изображение
Отговори

Peshotiger снимка Peshotiger 24 юни 2008 - 11:29

Какъв е лакът?
С обикновен лакочистител няма ли да стане,
той не е толкова силен и според мен няма да
увреди стъклото. Но може повечко търкане да падне...
Отговори

DragoI снимка DragoI 24 юни 2008 - 11:32

Все си мисля, че трябва да си използва някаква ситна шкурка, но не съм наясно каква. Хубаво би било някой който е опитвал подобно нещо да сподели как точно става.
Отговори

4ebura6ka снимка 4ebura6ka 25 юни 2008 - 15:17

Отиваш до някоя морга и вземаш няколко парчета от счупен стоп, ако може да е от същия и правиш следното: с шкурка №150 шлайфаш парчето да стане матово или с остър нож снемаш малко от повърхността, все едно искаш да свалиш лака. разултата е надраскана повърхност. След това вземаш кореселин и една четчица за водни боички. Топиш четката и разнасяш по повърхността. Изчаквай да изсъхне. Резултатите могат да са два: лъскава но не много гладка повърхност или предното + леко помътняване на пластмасата. Метода е изпитан на стопове от лада, от далеч изглеждаха като нови.
Отговори

borro снимка borro 25 юни 2008 - 16:02

 4ebura6ka, на Jun 25 2008, 03:17 PM, каза:



Кореселина е груба сила в това дело. Има вероятност да разгради не само лака, но и стопа. Даже може и цветовете да се променят. Виж финна шкурка и последващо полиране е по-оптимистичен вариант!
Отговори

vektra1 снимка vektra1 25 юни 2008 - 19:49

колега взимаш разредител за боя мокриш един парцал и сваляш лака ,няма да има проблем но не трябва да ги киснеш много.След това се търкат на вода с 2000 шкурка и се полират с машина резолтата е гарантиран.В краен случеи ако имат драскотини или не може да се полират перфектно се лакират с нормален *прозрачен *лак и са като нови.Аиде успех ако има проблем при задачата пиши на лични. <_<
Отговори

DragoI снимка DragoI 25 юни 2008 - 20:36

Благодаря за изчерпателните отговори. Последните два най ми допадат..
Отговори

Владко снимка Владко 25 юни 2008 - 22:04

Сигурен ли си, че твоите не са нормални стопове, със затъмнено оранжево и бяло за да имитират стоповете от втората снимка- т.е. стопове от вектра 2000?
Щото ме съмняя нещо такова.. но както и да е по мое мнение за да стане добре тряя да махнеш тва дето го е боядисвал с шкурка примерно водна 800.. после хващаш 2-3 вида пасти и полираш, има няква вероятност да стане.. ако не се получи нищо ги лакираш нацяло с безцветен лак, и ако е нужно (ако има боклучета примерно) него го триеш на 1500/2000 докато паднат боклучетата и пак паста..
Принципно на доста коли сам полирал стоповете, само че не бяха нито боядисани, нито трити с нещо, просто захабени от старост, ефекта при повечето е, че изглеждат после като нови.. тряя постна снимка на моите ;) Също така доста добре се получава в-у стари пластмасови фарове, както знаете за 10-на години стават доста неща различни от бели и прозрачни ;D На един додж неон ги минах с паста, ест. не станаха като нови, но разликата беше от земята до небето..
Отговори

DragoI снимка DragoI 26 юни 2008 - 15:47

Да, взех стоповете, понеже имаше лак и си мислех че са като на 16v, но не, най-обикновени са си, ще ги върна на колегата, ние се разбрахме. Само да те питам как ги пастираш, защото си намерих вече стопове от 16v и може да имат нужда от освежаване?
Отговори

DragoI снимка DragoI 02 юли 2008 - 19:59

Ето и това което търсех, но десния е по-матов от левия понеже са от различни коли. Дали ще може да се оправи и с каква паста трябва да се полира?

Публикувано изображение
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg