Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Ходова част

Проблем с тракане !

Тази тема е заключена « Prev

Mr^DeatH снимка Mr^DeatH 26 януари 2010 - 17:40

Здравейте колеги,
от преди три дена нещо започна да лопа малко по малко на предна лява гума.Отначало си помислих ,че е защото има прекалено много лед и го учистих но лопането не изчезна.Днес като излизам сутринта паля и всичкоп наред,но като тръгнах на първа ,втора и трета скорост при завой се чува пак същото тракане ,но този път доста по силно и реших да не карам колата докато не устаовя проблема !Обадих се на майстор и му обясних проблема и той ми вика ,че не е сигурен какво е и трябва да го види ,но в днес няма да успее да дойде ,а ми каза да не карам колата!Каза ,че може да е от карето,мойело да бъде и от скоростна кутия !
Мен ме притеснява друго,преди време друг майстор ми каза ,че предна лява полуоска си заминава лека по-лека и да не би да е от това !Като почне да лопа имам чувството ,че самата гума отказва да завърти !
Ако някой е имал подобен проблем нека да сподели от какво е било !ПОМОЩ!

Благодаря ви предварително и искам да се извиня за дългото обяснение !Ако нещо не е ясно ще го обясня отново !

Поздрави!! :icon_rolleyes:

ПОГЛЕДНЕТЕ ПОСТА МИ ПО ДОЛУ В ТЕМАТА,ТАМ ОБЯСНЯВАМ ПРОБЛЕМА ПО ТОЧНО!!
Мнението беше редактирано от Mr^DeatH: 06 февруари 2010 - 11:33
Отговори

vladata снимка vladata 26 януари 2010 - 17:51

Забелявал ли си точно в каква позиция на волана се проявява това хлопане, в право положение или при завои, ак ое в завито положение по вероятно е да е каре ....... за всеки случаи хвърли един погледа да нямаш разхлабен или развид болт на предно ляво колело
Отговори

Николай Коев снимка Николай Коев 26 януари 2010 - 18:33

най вероятно е биалетка!
Отговори

aleksandar снимка aleksandar 26 януари 2010 - 18:41

колега здравей, не е от биалетката това. Може полуоската да ти е заминала обаче тя прещраква, по специфичен е шума при нея за разлика от разбитото окачване. Ако се чува само в завой това е каре. Маншона на полусоката скъсан ли ти е?
Отговори

Mr^DeatH снимка Mr^DeatH 26 януари 2010 - 18:54

Ами маншона на полуската беше скъсан като взех колата,но го сменихме при ревизията на мотора ! Ами мисля ,че се чува само при завиване или ако преварти гумата,особенно сега на този сняг !
Отговори

aleksandar снимка aleksandar 26 януари 2010 - 20:31

Това са симптомите за каре колега, вземи мерки и като се постопли малко го смени.
Отговори

tonkata92 снимка tonkata92 26 януари 2010 - 20:42

Подкрепям мнението на колегата, по симптоми ми прилича на каре. Не го отлагай много във времето, за да не станат по-големи бели след това. :icon_lol:
Отговори

Mr^DeatH снимка Mr^DeatH 26 януари 2010 - 21:14

Много ви благодаря за мненията колеги !Ще гледам тези дни да го сменя,хич няма и да чакам топлото ,че да не остана някъде по пътищата !

Поздрави!! :icon_lol: :thu:
Отговори

siegfrid снимка siegfrid 26 януари 2010 - 21:22

Съвет: Купи си хубаво Каре, а не Metelli, че след 2-3 месеца пак ще трябва да го сменяш :thu:

По-добре повечко пари наведнъж, отколкото на два пъти :icon_lol:
Отговори

Mr^DeatH снимка Mr^DeatH 27 януари 2010 - 14:47

И така колеги нещата станаха по зле !Карето се указа здраво и проблема не е в него !Според майстора проблема е някаде ии в лувтове на скоростната кутия или съединителя :icon_lol: !Аз съединителя го знам че от край време не е добре ,но не буксуваше толкова много ,а се усещаше от време на време !За сметка на този не малък проблем и акъмълатора е вече за смяна !
Според майстора мойе някое парче от съединителя аа се е шчупило или някоя пружина да се е разместила,не е напълно сигурен,нямаше и как да го погледне,че имаше кола в гаража а пък и нещо не е добре кръвното човечеца !Сега трябва да купувам съединител,да търся друг майстори и направо незнам!Като попитах преди месец какви пари е съединителя ми казаха че е около 210 лв. отделно ако трябва да сменям лагерпомпа и тя е около 170-190 лв . :thu: и на майстора сигурно ще трябва да дам окло 200 лв. и чак не ми се мисли какво ще правя !
Отговори

Николай Коев снимка Николай Коев 27 януари 2010 - 14:54

колега в варна майсторите вземат 80лв за сваляне на скоросна кутия! Не е казано ч1е трябва да сменаш цели саединител,аз бях сменил само феродовия диск и нямах повече проблеми! Но в моя случай ми излезе по евтино щото сам си свалях скоросната кутия
Отговори

martin_kolev снимка martin_kolev 27 януари 2010 - 14:58

Аз бих те посъветвал да покараш още малко така и да се консултираш с някой майстор, може би не е лошо въпреки дебелата цена да я смъкнеш за диагностициране в Оникс авто-ако са същите майстори както преди няколко години вярвам ще ти кажат със сигурност какво е.
Иначе не купувай никакви части преди да се отвори съединителя и да се види какво точно има за смяна( ако проблема е там разбира се).
Отговори

RaCeR_BoY снимка RaCeR_BoY 27 януари 2010 - 15:00

Колега на мене си ми намирисва са каре.... такова лопане едва ли ще идва от съединителя... Не мога да кажа точна причина , но повече клоня към карето, може да са едновременно разбити и двете карета , и вътрешното и външното.

Поздрави!
Отговори

Mr^DeatH снимка Mr^DeatH 27 януари 2010 - 18:02

И така вече съм почти напълно сигурен ,че не е каре ,но трябва да се погледне по обстойно!След като отново загубих тока и запалих на скорост пак се получи това тракане и почна да ми рита лоста ,което ме навежда на мисълта ,че е скоростна кутия или нещо от този род ! Бях почти на косъм да получа инфарк защото на всички тези проблеми ви дях ,че и единият баласт на ксенона не работи и направо откачих,но за щастие всичко се оправи с него и сега ще почвам да разглабям и да гледам какво става там отдоло и за какво иде реч ,дали ще е съединител или нещо друго !
Много ви благодаря за бързите отговори,щях да пиша по рано но нета се загуби и не успях !

Също така ме интересува дали има някакъв вариант тампона на скоростната кутия да се е прецакал и от там да идва този въртел :thu: !

Позрави!! :icon_lol:
Отговори

boribo снимка boribo 27 януари 2010 - 21:51

Колега а лагера провери ли си?
Отговори

Mr^DeatH снимка Mr^DeatH 27 януари 2010 - 22:05

Лагер не е със сигурност !Него го сменях преди два месеца и звукът които издажа е коренно различен от този !

Тук проблема е друг !Когато се чува това чукане се едно колата отива на свободна за секунда и когато спре чукането си е нормално !Това чукане се получава при натоварване на колата ,когато се затормози малко повече и това наистина ме навежда на мисълта за скоростна кутия !Като я кача на канала ,ще я огледам хубаво,каде има луфтове,тампони и всичко !Ако не открия нищо то е ясно,ще трябва да се смъкне скоростната кутия и да се види там как са нещата !

Също така искам да попитам при смяна на съединителя има ли някакви специалнинамествания на феродовия и претисквателния диск и евентуално дали аз мога да го направя !Питам защото искам да се науча а и ми е доста интересно колко сложна е цялата процедура !Ако някой го е правил и знае какво точно трябва да стане да каже ако не му е проблем !

Благодаря !
Отговори

PVCecoTuning снимка PVCecoTuning 27 януари 2010 - 22:43

Здравей,Колега. Пишеш,че искаш да се научиш сам... По-добре чети-после се учи ,оплакваш се от цени,а не четеш какво са те посъветвали- да отидеш в официалния сервиз.Там поне могат да те насочат по симптомите по по-прецизно към проблема на автомобила ти! Прецени сам дали е скъпо при теб-преди месец смених маховик-900лв.,съединител комплект с лагер помпа+ семеринг на маховика-800лв това всичко на LUK ,само за труд не платих,че колегите ми го смениха. И те въпреки,че имат опит с такива ремонти,от желание и бързане ,бяха обърнали нещо,та качваха и сваляха два пъти скоростите. Моя съвет е да се вслушваш в съветите ,когато ги искаш.П.П> Иначе така ,както го описваш напомня за каре ! Поздрави !
Мнението беше редактирано от PVCecoTuning: 27 януари 2010 - 22:58
Отговори

Mr^DeatH снимка Mr^DeatH 27 януари 2010 - 23:43

Така,проблема не е в карето 100%!

Когато колата усети малко по голям напан се получава това тресене и предаването се прехвърля на лявата гума и така все едно нещо в предаването прескача и скоростния лост почва да тропа ! Ходих при майстор и той ми каза ,че това се получава или от луфт в скоростната кутия или част от съединителя се е отчупила и някоя пружинка вътре е разместена и когато се намести спира това прескачане !Въпросът ми е когато се сменя съединителя,феродото и претисквателя имат ли някакви специални намествания или просто се ваят и се поставят новите ?
Отговори

AlexMav снимка AlexMav 28 януари 2010 - 10:25

Най-общо казано, единствената тънкост е да центроваш феродовия диск, тъй като той не се държи на нищо, докато стегнеш притискателния. Ако не е центрован (оста му да съвпада с оста на коляновия вал) те очаква бавно и мъчително слагане на скоростната кутия- първичния вал няма да иска да влезе на шлиците на феродовия диск.
Отговори

Mr^DeatH снимка Mr^DeatH 28 януари 2010 - 10:48

Благодаря ти за обяснението !
Отговори
Тази тема е заключена « Prev
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg