Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

ТУРБО, тунинг и още нещо!

Shades снимка Shades 18 ноември 2010 - 23:58

Теоретично и съвсем набързо - има разлика и в турбините, и в дюзите, кулерът си е едно на ръка. DTL с чип и кулерче става доста приятна количка, но е далеч от DTH с чип. Другото е, че съм готов да се подпиша, че ако DTL-ка се "назоби" леко да доближи чипната DTH, то турбината я пишеш бегала до няколко месеца.
Лично според мен стъпките за DTL са - осигуряване на повече въздух, че е малко астматичен като се ремапне, т.е. дерестрикция на кутиите + Vectra C тръбичките + хубав панелен филтър, цялостно почистване на всмукателния колектор от всички боклуци и накрая някакъв смислен ремап. С кулер или не - въпрос на вкус, честно казано няма чак толкова голям ефект при DTL-ката.
А ако някой има амбиции да си прави DTH oт DTL, лично аз бих си го конвертирал направо към 2.2-ка. Разликите с Y20DTH са нищожни (с X20DTH малко по-големи), а се получава една база към 125 коня, която тепърва може да се ремапне.
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 19 ноември 2010 - 09:22

Проблема с кутията и въздуха отдавна го оправих.. не си спомняш явно, даже си бяхме писали по няколко Л.С. щото се чудех да ли само едната тръба, или двете. В крайна сметка май изкарах само долната (както ме посъветва ти), пък заборника го изрязах в предния ктай (оригиналния си моя) и сложих финна мрежа за да не събира насекоми и боклуци много. За спортен (панелен разбира се) филтър така и не успях да отделя пари, пък и се чудех без никаква друга намеса какъв ще му е ефекта..

А както споделих наскоро, карах същата като мойта със странен чип (което наистина се оказа някакъв power box) и наистина останах леко разочарован. Ако това, което усетих аз при карането (ясно, че вие няма как да знаете или усетите), но тая разлика ЛИЧНО СПОРЕД мен не струва и половината пари, които са дадени за точ чип (предполагам тва пак е вид чипосване). Също така се чудих, да ли чипа има толкова ефект при DTL-а като е без кулер.. за това и повдигнах въпроса..

Благодаря на вземащите участие в темата! :biggrin:
Отговори

Shades снимка Shades 19 ноември 2010 - 09:29

Аз малко го написах като общ случай, знам, че си почнал да чоплиш по твоята :biggrin: Ако Марто чете може да даде малко достоверно инфо, защото неговата DTL-ка я чипнахме без да е слаган кулер и резултатите са доста добри.
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 19 ноември 2010 - 09:42

Добре, сега да конкретизирам - чип-а струва към 350 - 400 лв., въпросният power box (който имах честта да пробвам) той около 250 - 300 лв. Цената е много близка, каква е съществената разлика между тия 2-те ? И възможно ли е тоя power box да е толкова измислен, че подчти да ме накара да се откажа от "заСИЛВАНЕ" на колата ?
Отговори

doctordre снимка doctordre 19 ноември 2010 - 11:48

Не си взимай изобщо power box! Не знаеш какъв боклук е, а и никога един power box няма да е по-добър от препрограмирането на компютъра (изключваме варианта за box от реномирана тунинг фирма, но там цената отива дооста дебела). Чипосай си я при някой кадърен тунинг-майстор и си свиркай
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 19 ноември 2010 - 12:10

А ако се ремапне сега, пък след време се намери и се сложи кулер (от DTH, аз съм се ориентирал към подобна конверсия), ше има ли нужда от повторно чип-осване, или ..?

Но принципно, ако някой може да каже ПРИБЛИЗИТЕЛНО каква ше е очакваната разлика при 2-та варианта, а именно:
1) кулер с чип - въртящ момент и мощност
2) само чип - пак очаквани Нм. и к.с.

п.п. Разбира се говорим за ПРЕДПОЛАГАЕМИ стойности, разбирам, че няма начин да се каже точно докато не се направи.
Отговори

doctordre снимка doctordre 19 ноември 2010 - 12:30

Ако сега я ремапнеш и после сложиш кулер- пак ще трябва да я чипваш.
Сега както си, само с чип ще стане около 105-110кс и +50-60Nm
Ако сложиш и кулер може би ще стане около 120-130кс и някъде 260-270 Nm
Отговори

Shades снимка Shades 19 ноември 2010 - 12:38

Малко корекция, с DTL-ската турбинка 130 коня без да я изкараш през ауспуха са си химера. Аз бих се радвал и на 120 ... Абе като цяло DTL-a ми е малко крив, турбинката му е с по-различни карти и се развива много симпатично в по-ниските обороти, обаче нагоре е ужас и повечето мапери ги давят в гориво, съответно миеш бронята през 2 дни.
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 19 ноември 2010 - 13:35

Аз дори не съм си мечтал за 130 коня.. Просто искам да доближа DTL (чипнат, и евентуално с кулер) до stock DTH. И като гледам какви цифри ми обявявате.. май кулера има за какво да се салага.. :biggrin:
Отговори

asensio снимка asensio 19 ноември 2010 - 14:05

Само едно бързо питане,

Първо дерестрикция и после чип, или няма проблем и обратния вариант ?

Поздрави
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 19 ноември 2010 - 15:58

 asensio, на 19 Nov 2010, 14:05, каза:

Само едно бързо питане,

Първо дерестрикция и после чип, или няма проблем и обратния вариант ?

Поздрави


-Както и сам ще се сетиш, не съм най-вещия по въпроса, но поне за това мога и аз да ти кажа със сигурност - НЕ, никакви проблеми! Покоето и време да я направиш е добре, но предполагам, че ако не си чипосвал по-добре да оправиш кутията и заборника преди да се качи на стенда.. Пък и в крайна сметка това е за 30 мин. работа, сам можеш да го направиш без особени усилия.
Отговори

asensio снимка asensio 22 ноември 2010 - 16:29

Здравейте,

При мен е малко по различно

http://www.album.bg/...mages/25932859/

Само го огледах, не съм го пипал. Но определено е както е казал колегата Shades, черничко по филтъра има само в единия край, горе долу там където свършва тръбата в кутията. Мислех да я режа, ама се отказах щото изглежда по поразличен начин, а и самата кутия е завъртяна на 90 градуса при мен.

Поздрави
Мнението беше редактирано от asensio: 22 ноември 2010 - 16:30
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 22 ноември 2010 - 16:51

 asensio, на 22 Nov 2010, 16:29, каза:



-Интересна кутия.. но не виждам проблем и тя да се мод-не. Ако е хлабава тая тръба дето влиза, вземи с нещо я уплътни, или една свинска опашка отвътре, скоба нещо и след нея веднага я срежи. Или пък поне я направи като "корито", изрежи я така, че отдолу да се запази тръбата.. горната част махни само.

п.п. Към колегите, които са пипали оригиналната кутия - струва ми се, че.. откакто махнах долната тръба колата звучи по-различно като застанеш до нея. Звука наподобява леко хлопкане и определено е зарди кутията. Някой да каже начин за "заобикаляне", или красотата (в случая бързината :icon_wink2: ) изискват жертви ..?
Отговори

ceko снимка ceko 22 ноември 2010 - 17:22

Незнам но ми се струва че пипането по кутията нищо не подобрява.Аз карах 2 3 месеца без долната тръба и освен че колата беше много шумна нищо друго,пред 1 седмица си я сложих и да ви кажа даже ми се струва че е подобре с тръбата,а отгоре на това по тихо работи,просто това не е нещото което ще накара колата да върви.
Отговори

GLADIATORA снимка GLADIATORA 29 януари 2011 - 13:20

мога ли да питам на моя X17DTL как да му пусна повече гориво без да ми се вдигат оборотите.Поздрави! :mhihi:
Отговори

Rumkata снимка Rumkata 14 февруари 2011 - 19:55

 GLADIATORA, на 29 Jan 2011, 13:20, каза:

мога ли да питам на моя X17DTL как да му пусна повече гориво без да ми се вдигат оборотите.Поздрави! :61:



колега на помпата има една болче където увеличаваш горивото, но малко и качва разхода :drinks:
Отговори

ivo-barai снимка ivo-barai 14 февруари 2011 - 20:59

 ji4kata1, на 12 Feb 2011, 21:16, каза:

iskam da znam edno ne6to taka kato znam 4e ste po v 4as s ne6tata.Az imam Calibra 2.0 115 konq moje li da mu se sloji turbo ot calibra C20LET koito e 204 konq motora e pak 2.0

:61: :drinks: Aко искаш първо земи да пишеш на български.
Отговори

GLADIATORA снимка GLADIATORA 18 февруари 2011 - 18:32

 Rumkata, на 14 Feb 2011, 19:55, каза:

колега на помпата има една болче където увеличаваш горивото, но малко и качва разхода :devil-smiley-019:

колега аз това болче ли е жигльор ли е много добре го знам но именно като започна да го въртя и започват паралелно да ми се вдигат оборотите! Поздрави!
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 06 март 2011 - 18:30

Колеги, неискам да правя реклама/антиреклама, но просто ако вас тук не попитам няма кого другиго.. Значи от доста време се чудя за въпросната манипулация и сега сякаш съм по-близо от всякога до взимането на твърдо решение. Значи варианта с разните там PowerBox и подобни отпадна! Ровх доста по родните сайтове за чипосване, гледах цените.. метонахождението на местата, дето правят въпросния тунинг и т.н. Съвсем случайно днес попаднах на един сайт и се оказа дори, че има възможност за монтиране на чипа в нашия град. Услугата, която искам от вас е.. ако някой има някакви отзиви, каквито и да били те, МНОГО ВИ МОЛЯ - нека, който има нещо да каже. Ако неискате да злепоставяте/рекламирате въпросния човек (сайт) пишете на Л.С. Надявам се да не нарушавам някакви правила, просто искам съвет от приятели за да не допусна някоя голяма грешка.

Въпросният сайт/човек е: http://www.tuneline-...x.php?load=home
Отговори

rossvs снимка rossvs 06 март 2011 - 19:08

Интересно, че в сайта има моя двигател 1,7DTI(Vectra B), а до колкото знам при него липсва каквато и да е електроника за управлението му :mhihi: Даже пише и колко коня ще стане :smile3560: А и цената е еднаква с чиповете на другите вектри, така че едва ли става дума за "хардуерен" тунинг, който е единствената възможност за тоя двигател.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg