Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Vectra A

Багажникът не се отваря

opel4o снимка opel4o 25 март 2009 - 12:19

Снощи се получи следният проблем - централното работи, отключва и заключва вретите, но не и багажника. Пробвах да го отворя с ключа, върти се в ключалката, но няма резултат. Някой сблъскал ли се е с този проблем?
Отговори

SKOFIELD** снимка SKOFIELD** 25 март 2009 - 20:46

да аз на моита заяде машинката има 2 вариянта: скобата кадето се хваща клучалката и която може да се регулира се маха- развива се болта.И също на ключалката има 1 палец нз кои точно натиснах го с отверката и стана работата :) Само малко ще се вреш през задните седалки ама няма как :)
Отговори

vectra_rules снимка vectra_rules 25 март 2009 - 21:47

Има и трети вариант - скъсал ти се е някои от кабелите дето от машинката на бравата на задния капак отива към купето.И аз имах същите симптоми - оказа се това.Обикновено кабелите се късат на сгъването на кабелите - където от задния капак влизат към купето,защото не са много дебели фабрично.Може и самата машинка да е изгоряла,случва се и това.И да пишеш като я оправиш :newsm05_41: Поздрави :icon_razz2:
Отговори

opel4o снимка opel4o 26 март 2009 - 10:13

Радвам се, че вектрата е хечбек и дупенето в багажника ще бъде по - лесно. Мисля, че проблемът е механичен, а не в ел. захранването на централното, защото багажникът не се отваря с ключ. Ако проблемът беше само в жиците, поне с ключа щеше да се отвори. В събота скачам в багажника, което ще е добър повод да го подредя и в понеделник ще докладвам.
Отговори

docenta снимка docenta 21 ноември 2009 - 21:13

Здравейте, подобно на колегата и аз имам същия проблем, обяснявам:
Отворих багажника да сложа една гума затворих го и после се опитах да го отворя пак...и не се отваря. Държа да спомена, че това стана без да пипам централното или ключалката просто я затворих и не се отвори. Когато цъкам с ключа машинката вътре си бачка...
Погледнах за пластинката дето е писал колегата, но не намерих нищо дето да се махне нито отвътре нито отвън. Дайте някакъв съвет.
Даже кората няма да мога да сваля защото има едни болтове дето не са достъпни.
Колата е астра Г 99г. хечбек две врати.
Отговори

docenta снимка docenta 25 ноември 2009 - 10:06

Никой ли не е имал такъв проблем...?
Отговори

opel4o снимка opel4o 29 ноември 2009 - 01:55

 docenta, на 25 Nov 2009, 10:06, каза:

Никой ли не е имал такъв проблем...?

Колега, моя се оправим сам, така че не мога да ти дам съвет. Явно проблемът беше механичен и, като се разтръска по дупките, се намести и от тогава нямам проблеми.
Отговори

docenta снимка docenta 29 ноември 2009 - 09:46

Ами и аз чакам да се оправи от дупките ама вече повече от седмица няма резултат и май ще махам кората отвътре да видя какво ще мога да направя.
Отговори

GK_Power снимка GK_Power 29 ноември 2009 - 10:17

 docenta, на 25 Nov 2009, 10:06, каза:

Никой ли не е имал такъв проблем...?


Един единствен път имах същия проблем,оправи се като пререгистрирах ключа... даваш на контакт и цъкаш да заключиш,, при мен така се стана...
Мнението беше редактирано от GK_Power: 29 ноември 2009 - 10:17
Отговори

tot_ снимка tot_ 29 ноември 2009 - 13:45

ами колеги не знам дали механизма е същия като на calibra но ако има нещо общо ...значи има една бяла пласмасова джаджа(нещо като палец) и седи на резба ,която много лесно се разбазиква и .....при мене трябаще много жестоко да блъскам копчето за да се отвори ,или в повечето пъти не се отваряше. и тогава реших въпроса като капнах малко лепило за резби loctite 246/248 (не сам много сигорен кое беше).. Дано да сам бил полезен с нещо
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg