Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Други технически въпроси

Аларма...

s7oich0 снимка s7oich0 21 февруари 2010 - 13:12

здравеите колеги.. като си взех колата тя си беше с аларма.. само че е адски дървена .. примерно могат да ми вземат джантите и да не се вклиючи.. и ако счупят прозореца пак няма да се вклиючи ... само когато отклиучат вратата или се помъчат да палят тогава би тръгнала... и искам да си усиля чуствителноста :) ако някои може да помогне.. :)
Мнението беше редактирано от s7oich0: 21 февруари 2010 - 13:14
Отговори

lukan снимка lukan 21 февруари 2010 - 13:14

по принчип е при бушоните
Отговори

s7oich0 снимка s7oich0 21 февруари 2010 - 13:16

нема нищо там .. :( някакви други предложения.. мерси все пак :)
Отговори

Жоро снимка Жоро 21 февруари 2010 - 13:24

Поне на алармите дет съм виждал, чувствителността се увеличава от "главната" кутия. Тази в която влизат всички кабели. И то е едно малко потенциометърче...
Повечето аларми са сложени някъде около бушоните, за да са близо до кабелите за помпата, захранване и т.н.т.
Може да е и някъде в прага...
Виждал съм само една аларма дет се настройва с комбинация от бутони, но то става след като алармата се рестартира и се вкара в авариен режим...
Отговори

s7oich0 снимка s7oich0 21 февруари 2010 - 13:27

тя тая аларма е няква простичка .. ама има някаде да се усилва сигорен съм само трябва да разбера каде е тва.. тя тая главна котия.. моита е такава че има 1 клиюч да се спира и пуска и е кръгла няма как да се отвори ... :(
Мнението беше редактирано от Auris 1.6 vvt-i: 22 февруари 2010 - 14:04
Причина за редактиране:: Цитат на предходно мнение е излишен!
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 21 февруари 2010 - 13:54

И аз се присъединявам с идентичен въпрос.. предполагам, че моята аларма е МАК 05 или близко около 05, но почти съм сигурен, че ше е по-простата, т.е. 05. Ако някой има подобна и знае къде (ако изобщо има) настройка на чувствителността нека сподели. --> дистанционно малко кофти снимка, ама не намерих друга

Също ме дразни това, че много трудно отваря и затваря, трябват няколко опита и дистанционното да са на няколко сантиметра от предното стъкло, или някъде около страничните огледала - инак не лови.. а сложих нова и качествена батерия - никаква промяна.
Отговори

Жоро снимка Жоро 21 февруари 2010 - 14:09

 s7oich0, на 21 Feb 2010, 13:27, каза:

тя тая аларма е няква простичка .. ама има някаде да се усилва сигорен съм само трябва да разбера каде е тва.. тя тая главна котия.. моита е такава че има 1 клиюч да се спира и пуска и е кръгла няма как да се отвори ... :(

Това с ключа ако е под предния капак е сирената и автономият акумулатор за нея... - не е това.
Пробвай да проследиш кабела на диода...

 DALGONSKi, на 21 Feb 2010, 13:54, каза:

Публикувано изображение

Да точно като тази беше моята стара и потенциометъра е на тази кутиика дет пише МАК
А щом не хваща от далеч, просто трябва да си смениш батерията на дистанционното...
Отговори

Sandman снимка Sandman 21 февруари 2010 - 14:17

По принцип си зависи от алармата.
Аз имах аларма с вграден шок в корпуса.
После новеата като я слагах, шока и беше отделно и се настройваше от неговия си корпус. А и всеки си ги слага където му е кеф или удобно.
Най добре, проследи всички кабели накъде отиват и така ще стигнеш и до шока.
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 21 февруари 2010 - 14:23

Батерията изрично опоменах, че е сменявана.. не е от нея. А относно тая кутийка, аз знам, че ако се намери ше мога и сам да регулирам чувствителността, само дето нито аз, нито един майстор дето монтира аларми неможахме да го открием.. пък да разглабям брони и т.н. не е оферта за мене. При бушоните гледахме няма нищо, то дори диод нема тая аларма..
А да гледаш квото и да било под капакa на ASTRA G е невъзможна мисия.. няма място човек една гайка да загуби - толкова е набито всичко..
Отговори

todor145 снимка todor145 21 февруари 2010 - 15:55

не е задължително батерията на дистанционното да е слаба и обхвата да е малък,също от голяма значение е и акумулатора да е на 100% зареден или връзките на самата аларма да не са хубави лоша маса или + са от голямо значение за обхвата.Може и антената на алармата да опира на корпус /това е кабел дълъг около 25 см излизащ от кутията/

Лично аз когато монтирах аларми кутиите ги слагах или отдясно в краката на пасажера или в средата на арматурното табло до прозореца,интересно е че майстора не може да открие кутията както колегата е описал няма светодиод,няма ли бутон на предния капак,досега не съм видял майстор който слага аларми да си играе да прибира кабелите в оригиналните снопове,така че да не се вижда и 1 неоригинален кабел,от сирената колко кабела излизат примерно-2,3, 15бр тази аларма не управлява ли централно,че да я търсим чак в предната броня 
Отговори

s7oich0 снимка s7oich0 21 февруари 2010 - 16:26

 Жоро, на 21 Feb 2010, 14:09, каза:

Това с ключа ако е под предния капак е сирената и автономият акумулатор за нея... - не е това.
Пробвай да проследиш кабела на диода...

тва ще рече да разглобявам таблото ? :) аз мисля да ида при алармаджия да я видят ма не знам.. тя тая аларма си плаче за смяна .. :( много е стара
Отговори

PeteRHR снимка PeteRHR 21 февруари 2010 - 18:00

Почти всички аларми се слагат вляво на шофьорското място. Някъде около бушоните, над педалите, долу до прага.
Все пак има и голямо значение каква е точно алармата. Има аларми на които самата аларма и пищялка са в един корпус, т.е. в пищялката е и управлението на цялата аларма.

За намален обхват основните виновници са батерия на дистанционното и кабелчето с антената на алармата.

Моята е МАК и от 2-3 години започна много странно да се променя разстоянието от което хваща. В крайна сметка нито батерия нито кабелче за антената помогнаха. Просто един път хваща от 50 метра, след 2 часа на друго място хваща от 15метра.
Отговори

CH_M снимка CH_M 21 февруари 2010 - 18:02

" моита е такава че има 1 клиюч да се спира и пуска и е кръгла няма как да се отвори ... :(" .....
точно в тая кутия със сирената ти е и електрониката на алармата , и шоковия е вътре и потенциометъра за настройка и има начин да се отвори - огледай по внимателно .
Отговори

todor145 снимка todor145 21 февруари 2010 - 18:25

тези аларми за външно инсталиране от самата сирена излизат всички кабели примерно 15бр и от нея в купето ще влезнат поне 5 кабела,а тези които са за вътрешно приложение ще излезнат от купето в двигателния отсек 2 бр един за сирена и един за бутона за предния капак ако се слага бутон

относно първия вид няма автомобил на който кабелите на централно,ел.стъкла,бутон задна врата/багажник/,бутони-врати за плафона да минават през двигателния отсек
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 21 февруари 2010 - 20:24

Моя шок сензор беше под пласмасите на волана.Ако си бил при алармаджии и не са го открили не ходи повече там,или нямаш сензор или те са баламурници.
Поздрави!
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 21 февруари 2010 - 20:32

 Rosen Popov, на 21 Feb 2010, 20:24, каза:

Моя шок сензор беше под пласмасите на волана.Ако си бил при алармаджии и не са го открили не ходи повече там,или нямаш сензор или те са баламурници.
Поздрави!


Ха-ха-ха, е не ходи.. ама тука в нашия град само един се занимава с това.. :icon_wink2:
Пък за работеща все-още аларма да тръгна да ходя по мъките.. не мисля. A и както казах.. тя си ми работи, само дето дистанционното лови от близо и само около таблото (предполагам там някъде ше е тая антена, за която казаха някои колеги).
В крайна сметка.. може пък това да е своеобразно предимство, така по-трудно може да ми "прихванат" алармата :mhihi: Макър че.. ако някой е решил - пиши се заминал вече..
Отговори

B@i N@s снимка B@i N@s 21 февруари 2010 - 23:12

Mom4ete MAK 05M-6oka e vatre v samata alarmena kutiq i 6oka se nastroiva samo s listovkata(funkciite na alarmata) ako si e pazite ako li ne trqbva da pitate 4i4o GOOGLE za nastroikite na MAKA. I moqta e mak 05 taka si vzeh kolata s maka. I na men mi trqbvat teq funkcii ama za sega gi nqmam.Nqkoi ako gi nameri 6te e super.
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 21 февруари 2010 - 23:34

По принцип точно през чичкото стигнах до форума на VW и там някой беше постнал точно такъв материал.. Четах.. от там в гаража веднага да пробвам и.. нищо! Не става така както пише, инак метода е много приятн и лесен, жалко само че не върши работа.. :25:
Отговори

баш майстора снимка баш майстора 22 февруари 2010 - 10:49

Моята мъка пък е , че майстора, който е свързвал алармата, явно не е свързал датчика за капака на багажника, и алармата не реагира на отворен багажник ( Автоджамбазите: все едно не сте чули :)). А алармата е много "интелегентна" след като отключиш, ако до 10 сек. не отвориш врата, се заключва. Та понеже багажника алармата не го брои за врата, когато отключа и отворя 1-во багажника и докато товаря-разтоварвам и тя се заключва :25: което най-много ме дразни, щото трябва пак да отключвам, ма засега не ми се разправя.
Отговори

Жоро снимка Жоро 22 февруари 2010 - 11:32

 баш майстора, на 22 Feb 2010, 10:49, каза:

Моята мъка пък е , че майстора, който е свързвал алармата, явно не е свързал датчика за капака на багажника, и алармата не реагира на отворен багажник ( Автоджамбазите: все едно не сте чули :)). А алармата е много "интелегентна" след като отключиш, ако до 10 сек. не отвориш врата, се заключва. Та понеже багажника алармата не го брои за врата, когато отключа и отворя 1-во багажника и докато товаря-разтоварвам и тя се заключва :25: което най-много ме дразни, щото трябва пак да отключвам, ма засега не ми се разправя.

Този датчик на предния капак почти никой майстор не го свързва, защото след 5месеца вече не бачка, а този в багажника се свързва лесно към лампата...
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg