Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Астра J забива в ниски обороти , не дърпа 1.7 cdti 125к.с.

generalvazov снимка generalvazov 18 декември 2020 - 21:14

Здравейте от скоро съм собственик на астра J, но ми прави впечатление едно много мудно поведение в ниските обороти. Буквално колата не се повлиява , въпреки че педала е до метала, докато не стигне 2000 оборота. Забелязах и едно леко колебание на оборотите в празния ход понякога. Грешка не записва. Четох в един английски форум, че такива проблеми се отнасят за т.н. SCV или регулатрор на налягането на помпата, тъй като се надрасквал и не се движи адекватно. Някой сблъсквал ли се е с подобен проблем и има ли съвет преди да купувам този регулатор, тъй като видях че не е особено евтин? П.с. втората ми кола е октавия 1.9 тди и направо лети, в сравнение с опела, въпреки че е 100 к.с.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 18 декември 2020 - 21:34

Провери управлението на турбото.
Отговори

dusty rain снимка dusty rain 18 декември 2020 - 22:45

Присаждаш ДПФ-а от орела на шкодата и ще си сменят ролите.

А сега сериозно, след управлението на турбото провери и актуатора на ЕГР-охладителя. Често блокира в начално положение само, но по лошото е ако е в междинно.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 18 декември 2020 - 23:06

Да, може вече да е за чистене на целия колектор с егр-а. Но първо управлението на турбото.
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 18 декември 2020 - 23:38

Ей така лекичко вижте и какво показва дебитомера, понякога показва малко въздух и се случва точно това. Вижте и температурата на входящия въздух.
Отговори

generalvazov снимка generalvazov 21 декември 2020 - 23:01

На опком като я запалих вчера имаше колебания в исканото налягане на горивото и получаваното, като варираше от малко до пикове в повече, което съответно се чуваше и на празния ход.... май си ще се окаже регулатора на налягането ? П.с. Kъде се намира този клапан за регулиране на турбото и как да го проверя и няма ли да пише грешка ако има underboost? Предполагам, че е като на ВАГ клапана N75?
Мнението беше редактирано от generalvazov: 21 декември 2020 - 23:13
Отговори

dusty rain снимка dusty rain 22 декември 2020 - 00:36

 generalvazov, на 21 декември 2020 - 23:01, каза:

Kъде се намира този клапан за регулиране на турбото и как да го проверя и няма ли да пише грешка ако има underboost? Предполагам, че е като на ВАГ клапана N75?

Да този е, намира се на задната стена на мотора в долната част леко към ангренажа близо до полуоската.
Отговори

jorkata снимка jorkata 22 декември 2020 - 12:53

Здравей, ако се съмняваш в регулатора на горивото трябва да се види на диаграмата исканото налягане, реалното какво е и има ли разлика. При мен налягането е над допустимото и трака при ускорение. Слагах добавка за чистене, но без ефект. Спрях да зареждам на ЕКО и ОМВ и като че ли тракането малко понамаля.
Успех и пиши решението какво е!
Отговори

generalvazov снимка generalvazov 22 декември 2020 - 16:55

 jorkata, на 22 декември 2020 - 12:53, каза:

Здравей, ако се съмняваш в регулатора на горивото трябва да се види на диаграмата исканото налягане, реалното какво е и има ли разлика. При мен налягането е над допустимото и трака при ускорение. Слагах добавка за чистене, но без ефект. Спрях да зареждам на ЕКО и ОМВ и като че ли тракането малко понамаля.
Успех и пиши решението какво е!

Мени го при различни обстоятелсва, особено като е студена- Нагоре, надолу. Почти съм убеден, че има проблем в него и съм го купил тези дни ще го сменя и ще пиша ако това е проблема само или има и нещо с въздуха... https://youtu.be/m79sCMSANlM този човечец тук изпитва същите проблеми и с регулатора се оправя.Доста са прецизни и се надират явно и не се движи както трябва.
Отговори

jorkata снимка jorkata 22 декември 2020 - 20:13

А с добавка за почистване пробвал ли си?
Отговори

generalvazov снимка generalvazov 22 декември 2020 - 20:23

 jorkata, на 22 декември 2020 - 20:13, каза:

А с добавка за почистване пробвал ли си?

Не, това няма чистене с добавка. Руснаците ги разглобяват и ги полират с финна шкурка и се оправя.
Отговори

jorkata снимка jorkata 22 декември 2020 - 20:37

Значи смяна е решението. Стори ми се, че трябва и софтуерна намеса, т.е. без опком няма да стане само смяната и готово....
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 22 декември 2020 - 21:02

 jorkata, на 22 декември 2020 - 20:37, каза:

Стори ми се, че трябва и софтуерна намеса, т.е. без опком няма да стане само смяната и готово....

Не съм убеден. Освен ако няма някоя адаптация на тоя клапан, за която да не съм разбрал.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 22 декември 2020 - 21:03
Отговори

jorkata снимка jorkata 22 декември 2020 - 21:28

След като онзи от клипа смени въпросния клапан, трябваше да настрои с компа още нещо. не можа да запали няколко пъти. Дано да не се изисква софтуерна намеса.
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 22 декември 2020 - 21:47

Иска се
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 22 декември 2020 - 22:12

 jorkata, на 22 декември 2020 - 21:28, каза:

След като онзи от клипа смени въпросния клапан, трябваше да настрои с компа още нещо. не можа да запали няколко пъти. Дано да не се изисква софтуерна намеса.

Ами тогава да попитам от къде си?
Отговори

dusty rain снимка dusty rain 22 декември 2020 - 22:16

 dimitarmark, на 22 декември 2020 - 21:47, каза:

Иска се

Каква по конкретно?
Отговори

jorkata снимка jorkata 22 декември 2020 - 22:32

В София живея.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 22 декември 2020 - 22:33

Всъщност май даже ти имам телефона:-)
Сега ще ти пусна ЛС с моя да сверим нещата.
Отговори

generalvazov снимка generalvazov 23 декември 2020 - 07:59

 dusty rain, на 22 декември 2020 - 22:16, каза:

Каква по конкретно?

Пуска се обучение през ОП Ком и тя е автоматична и ти казва какво да правиш, подобно на дроселова клапа, когато се сменя. https://www.youtube....nnel=ClaudeTube тук този си го чисти (полира).
Мнението беше редактирано от generalvazov: 23 декември 2020 - 21:34
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg