Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Ходова част

Омаслен барабан

Atanasow90 снимка Atanasow90 26 февруари 2021 - 12:30

Здравейте колеги, от доста време насам спряха да ми държат задните спирачки, днес отворихме барабаните и констатирахме че накладките са като нови, но барабана е омаслен много здраво все едно е мазан с грес.
Колегата майстор ме посъветва да го почистим обилно и проблема е решен. Ясно е че най вероятно някое цилиндърче е издало багажа, но момента е там, че барабана от мноого години не е отварян и това си е дало значение.
Сега мисля само да го почистим и да го оставя без да сменям нищо и да видим за колко време ще натрупа и дали изобщо ще натрупа отново такава мазнина
Някой който е имал подобен казус може ли да ме посъветва и да каже как го е решил.
Мнението беше редактирано от Atanasow90: 26 февруари 2021 - 12:31
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 26 февруари 2021 - 12:39

2 цилиндърчета и 2 барабана! Това е, ако искаш да си жив и здрав :)
Отговори

Atanasow90 снимка Atanasow90 26 февруари 2021 - 12:41

Колега мерси за съвета, но ако съм от хората които ей така сменят здрава част няма да карам 96г.автомобил.
Предпочитам да излъскам барабана и тогава ако ще правя нещо, да го правя.
Мнението беше редактирано от Atanasow90: 26 февруари 2021 - 12:42
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 26 февруари 2021 - 13:18

И защо си пуснал темата тогава, колега???
Отговори

Atanasow90 снимка Atanasow90 26 февруари 2021 - 14:00

За да разбера как други колеги са решавали проблема като не сменят барабани, накладки, лагери, семеринги, цилиндри и коли.
Барабана ми няма един ръб и мога да твърдя че за годините си е в перфектно състояние.
Затова и да го сменя, келепира не е голям и едва ли ще е решение на проблема. Ако се сменя нещо, то е ясно че това ще са цилиндърчета.
Отговори

Sim снимка Sim 26 февруари 2021 - 14:01

 Atanasow90, на 26 февруари 2021 - 12:41, каза:

Колега мерси за съвета, но ако съм от хората които ей така сменят здрава част няма да карам 96г.автомобил.
Предпочитам да излъскам барабана и тогава ако ще правя нещо, да го правя.


Изумително изказване. Живота ти струва, според теб, колкото две спирачни цилиндърчета ли?
За Астра Ф струваха по 10-15лв бройката.
Странно!
Отговори

Atanasow90 снимка Atanasow90 26 февруари 2021 - 14:08

Друже, аз съм казал че каквото е нужно ще се смени,но не и части които са видимо здрави, изкл.на цилиндърчетата, защото явно трудно се разбираме.
Все още чакам някой който наистина ще даде адекватно мнение.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 26 февруари 2021 - 14:22

След като са видимо здрави, откъде идва тая мазнотия тогава?

Има един форд от 2001-ва година, който беше отворен на същото място преди месец-два, от 11 години насам, защото и той е с барабани отзад. Обясни ми защо там нямаше нищо подобно на това, което описваш?
И там има същото като при теб, нищо различно.

Такова понятие като "видимо здрави" не съществува. Тоя барабан, е загряван и изстудяван толкова пъти за толкова време, че не се знае вече в какво състояние му е структурата. Останалото с ръбове и т.н. , няма да го коментирам.
Щом смяташ, че спирачките не са най-важното в един автомобил - тогава карай си с 20 годишните части, които смяташ за вечни.
На повечето хора, първата им работа като вземат кола - е да сменят всичко по спирачките, за да бъдат сигурни , че там няма проблем. Дискове, накрадки, барабани и т.н. Поне на нормалните де...

А ти виждаш проблема с очите си... и казваш "Ама то видимо здраво"...
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 26 февруари 2021 - 14:32
Отговори

Atanasow90 снимка Atanasow90 26 февруари 2021 - 14:36

Баце ако тръгнем да говорим вече кое е загрявано и изстинало ние целите 30 годишни коли трябва да ги хвърлим, дано ме разбираш какво искам да ти кажа.
Не ме познаваш, не изтъквай аз нормален ли съм или не.
Тази Астра е от скоро при мен и не ми е основен автомобил което следва че не го карам постоянно и все пак за краткото време което при мен има толкова сменени и оправени неща колкото на твоята сигурно за 10г. Не си , силно ме съмнява и да смениш.
Не съм оправил до сега този проблем, защото мислех че са накладки т.е отпред всичко е по конец, затова отзад не съм отделял все още време.
Проблема е ясно че ще го оправя, не знам защо всеки по тия форуми говори неща и то за другия без да си има представа, аз може да съм човек който всекидневно се занимава с ремонт на автомобили и вие тук ще го изкарате като човек качил се за пръв път на кола.
Аман от българи и чудо!
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 26 февруари 2021 - 14:39

А бе ти акъл малко в главата имаш ли?

Имаш ли си идея тая спирачна система какво натоварване има през цялото време. Да спира понякога буквално "летящи обекти". Какво си мислиш, че и оригиналните части нямат краен живот ли ? Това , че ти не искаш да си го поддържаш, не значи цялата кола трябва да отива на скрап.

Спирачките в един автомобил са поне половината гаранция за живота ти! Другата половина е задкормилното устройство.
Хората ти обясняват , ти пак си знаеш твоето. Карай си така и не ни занимавай тогава. Като стане някоя беля, ще си береш гайлето. Толкова.

Ако беше всекидневно занимаващ че човек, щеше да ги знаеш тия неща, които ти казваме!
Белите стават един път! без значение колко ги караш. Ако няма да се грижиш за автомобил, тогава НЕ го имай!
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 26 февруари 2021 - 14:42
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 26 февруари 2021 - 14:41

 Atanasow90, на 26 февруари 2021 - 14:08, каза:


Все още чакам някой който наистина ще даде адекватно мнение.


С такова изказване ще почакаш! Казвам ти неща от личен опит с няколко коли, пък ти си прави, както намериш за добре, баце!
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 26 февруари 2021 - 14:46

 IvailoM, на 26 февруари 2021 - 14:41, каза:

С такова изказване ще почакаш! Казвам ти неща от личен опит с няколко коли, пък ти си прави, както намериш за добре, баце!


Не се занимавай повече, остави го да си чупи главата. Ние сме му виновни, че му казваме важни неща, а той си блее. Не била основна, то ако било тъй, нам си какво .. Приемаме , че съседът му е налял масло в барабаните и приключваме. Човекът ще го избърше и готово, проблемът решен.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 26 февруари 2021 - 14:49
Отговори

Atanasow90 снимка Atanasow90 26 февруари 2021 - 14:52

Бъдете живи и здрави, модераторът може да изтрие темата.
Отговори

Sim снимка Sim 26 февруари 2021 - 16:45

Най—добре е модераторите да сложат филтър за тези, които получават адекватен отговор, но не го приемат.
Болни и недоволни винаги ще има.
Жалко за усилията на колегите от форума, които се опитват да помогнат, а питащият професор предлагат темата да се изтрие и не уважава труда им.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 26 февруари 2021 - 17:03

 Sim, на 26 февруари 2021 - 16:45, каза:

.......а питащият професор предлагат темата да се изтрие и не уважава труда им.


Колега, той първо не уважава себе си и собствената си безопасност. Какво остава за друго.
Ама след това обвиняват всички ни със "стари автомобили", че много сме опасни , много сме еди какви си.
Само че аз преди да карам, направих всичко, което да ми даде спокойствие относно спирачките, защото знам, че няма нищо по-важно в един автомобил от тях. И с неизправен двигател ще се движа, и с криви калници ще се движа, и с крив волан даже ще се движа.... но без изправни спирачки няма да спра.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 26 февруари 2021 - 17:08
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg