Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Забавни Opel истории

До Лондон и обратно....с дедо Опелчо...емоции...

Peshoa снимка Peshoa 29 май 2008 - 10:01

Ми кakво да ви кажа...отидох видех па се върнах.Та да ви поразкажа.
Налагаше се да закарам малко багаж до един наш клиент-дрехи.Той живее не в Лондон е в покрайнините,в едно село.Средна ръка човечец...за нашите стандарти разбира се си е направо богатичък.Та предложих му да финансира идването ми с опелчо до негово село...малко подценено казано село....
Той разбира се съгласи, нещо повече,реши да хване самолета да дойде до тук,да тръгнем за Англия след това да се върне с мен и от тук да си вземе самолета обратно.Не ме питайте каква беше идеята..не знам.Според мен просто си търсеше какво да прави.
Та речено сторено.Стегнах дедо Опелчо-смених масло ремъци,филтри,накладки.Намерих си всички възможни накрайници за газ и...go go go..път голем..и интересен.
Грешка първа-минаване през Румъния.Голема преебушка..колеги,забравете Румъния.Защо от там ли...ми де да знам,разни политики,разни настроения,мислехме че не е добре сега да си българин и то придружаван от англичанин в Сърбия.
Та да се върна на Румъния...първо 5 часа киснене на видинскиа ферибот.Дойде аджиба все пак некво коритце,хубаво..прекара ни..срещу скромната сума от 23 Евро.Ма леле...Тони, така се казваше човека,сподели, че минаването през Ламанша (тунела) е 18 Евро...но все пак това е ферибота на Видин де...както и да е. Калафат....хехе...Видин е като Дубай пред Калафат бе хора, купихме си винетка...не знам колко струваше..той плащаше с карта Маестро.И се почна борбата с големата Румъния. Баси, нема грам магистрала,село след село с 50 ограниечение..баааси досадата.Остави това ами в Сибиу некъв щеше да си строши краката да ме спира.Грешка втора...Полицай,и ми показва некъв бележник..преди 4 минути сам профучал некъде си с 76 км/ч при ограниечение 50..глоба..100 леи.Стига бе комшо...аре пусне ме, за сефте ми е,ще внимавам...That is impossible…мухльо.Ми...платихме-30 евро, Тони умре от смях, аз супер много се издразних.
Продължих още по бавно...добрата страна...чудеса с разхода на гориво.С 37 литра газ изминах 530 км...Yahoooo...за сведение...пистолетите за зареждане там са като нашите.Цена на газта там около 60 цента.
Стигнахме заветния Арад,спряхме в един хотел да спим, вечеряхме....супер евтина храна, плаща се в лей...не мога да си обясня защо беше толкова евтина храната.Стаята обаче беше 90 евро.
Стига с тази Румъния...в този живот приключих с тази страна.
Унгария....минването на границата...лесно.Скука.В Унгария е леко досадно докато излезеш на магистралата..после 130.Супер, на фона на Румъния.....Магистрална такса....електронно на всяка бензиностанция. Дори не ти дават стикер.Със 130 Оплечо стана по лаком...8,2.Пистолети за газ...пак като нашите..нема проблем.Цена на газта...около 60 цента.Внимавайте обаче-камерите са навсякъде...над 140 имаш проблем
Австрия..лесна работа и бърза,винетка за 10 дена ами към 10 евро струваше.Пистолети за газ-като нашите,цена на газта 70 цента.Отново камери навсякъде.
Германия..както знаете дори не се спира на границата.Скорост ли....ехаааа...колкото искаш.Леле депресия...е кажете ми сега...може ли да житкаш със 160-170 и покрай теб да профучават некви коли от бъдещето с некви бесни скорости? А тези коли пък току ги изпревари некъв влак,после разбрах че този влак фърчи с 260 км/ч.
Невероятно е усещането да караш с такава скорост без да мислиш за камери,радари и т.н. Малко преди Франкфурт спряхме да спим в едно мотелче....ех дай боже всекиму такива мотелчета да посещава...било за почивка било с мадама с друга цел.Страхотия...и скъпотия.
Газ...има...дори на всяка табела за бензиностанция си пише дали има и LPG.Можете да разчитате на инфото от тези табели.Каквото пише...това има.Пистолети за зареждане...на повечето места и 3-те вида, по често нашите.Цена на газта около 75 цента.
Белгия-120 ограничее, кратко и бързо,цена на газта около 75 цента,пистолети...НЕ са като нашите,нужен ви е накрайника с външната резба.
Франция-130 км/ч,газ има,пистолети като нашите.Там сме карали само 60 км до ферибота на Ламанша.
Защо ферибот ли...ами не може да минеш през тунела заради газовата уредба-мерки за безопаснот. Та зотова..на лодчицата....е добре де лодчището.Ами представете си мол София обаче сложен на вода...и ще се доближите до представата си за тази джаджа.Цена-53 евро в двете посоки,пътува 2 часа,вътре има ресторанти,кафета,ТВ, даже има отделни места за спане.....Да ви припомня ли колко струваше на Видин ферито....в едната посока?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!
Англия...конфуз господа...обратна работа,на колелата се въртите обратно на нашите,трябва да даваш предимство на тези които се въртят в колето по часовниковата стрелка...Свиква се..за около 5 мин.Ограничение-70 мили в час.Ами сега....някъде към 115 км/ч.Тегава работа с тези техни знаци в мили.Газ..има,около 80 цента излиза литъра,накрайник различен от всички до тук..с пъпките от страни.
Нема винетки,нема такси.Забравих да кажа че и във Франциа и в Белгия също нема винетки и такси.
И така равносметката...през Румъния 2900 км общо до селото на Тони.До Лондон 2800.И което е най-хубавото...с дедо Опелчо стигнахме двама души до Лондон с 150 евро (толкова излезе горивото).Като се прибавят разните такси по пътищата..да стигне до към 200 евро.Гледай ти.....мисля че е тънко...с газ...
На връщане ...през Сърбия...песен,никакви проблеми.Плащането на магистралите дори там вече може да става с карта (нашата беше маестро,става и Visa)
Общо км през Сърбия-2400.Този път обаче не минахме през Унгария, а през Словения и Хърватско.В Словения 40 минути, в Хърватско доста повече. Газ има, наш тип пистолети.Цена- излиза към 60 цента.Плащане на магистрали към 20 евро общо,отново с карта.
За Австрия има такси за два тунела,това е ако минавате по магистралата Pаssau-Graz. Супер красиво през цялото време защото магистралата върви през планината..доста високо
Преди да тръгна си мислех, че или ще стана лют фен на Опелчо или ще се отрека от тази марка.Е,..обичам я тази кола вече, евтино, без проблеми и без болки в кръста след поредните 10-12 часа каране дневно.Ако го галя с 120 максимум-7,2 на 100 км газ,при 130-140-150....към 8,2 до 8,5 газ на 100 км.Какво повече да искам.
Ми колеги това е, дано съм в помощ на някого с тази инфо. Излиза, че двама души най-евтино могат да идат до Лондон с кола на газ.Да не говорим, че ако са трима или четири....Ако са повече хора могат да карат на смени и ще пристигнат за около 30-35 часа.
Разбира се тук там искат зелена карта и здравна застраховка..смешни пари са.
Стягайте опелчетата и лек път на всички към Европа.
Отговори

kirenski снимка kirenski 29 май 2008 - 10:15

 Peshoa, на May 29 2008, 11:01 AM, каза:

Стягайте опелчетата и лек път на всички

Следващият път до Москва но зимата :unsure: :unsure: и пак да има какво да разказваш сега и ако някоя снимка сложиш :unsure:
Отговори

Оги снимка Оги 29 май 2008 - 10:25

Браво, мноооо хубава тема :unsure: Прочетох я с удоволствие.
Имаш моите уважения за това, че си отделил време да я напишеш :unsure:
Отговори

Peshoa снимка Peshoa 29 май 2008 - 10:33

Мда, ще сложа снимки...
Отговори

kaka снимка kaka 29 май 2008 - 10:36

Скоро не бях чела такава забавна и интересна тема :unsure: Наистина, чудесна е :unsure: И, очевидно, интересно преживяване, в разказа за което си споделил полезна информация :unsure:
Отговори

v_ankata снимка v_ankata 29 май 2008 - 10:38

Браво, браво. :unsure: Това е поредното доказателство че една кола колкото и да е стара, АКО Е ДОБРЕ ПОДДЬРЖАНА може да се разчита на нея
Отговори

hudson снимка hudson 29 май 2008 - 10:49

До Лондон и назад :unsure:
Евала колега, екстра пътепис си направил + доста полезна информация.
Отговори

vlad0 снимка vlad0 29 май 2008 - 10:53

колко багаж имахте и вие двамцата колко натежавате :unsure:
Отговори

Stenlius снимка Stenlius 29 май 2008 - 10:58

Поздравления за темата, забавно поднесена и пълна с полезна информация - особено това за накрайниците и газта с цени из Европа поне за мен е много полезно - очертава се пътуване, а на бензин не работи добре моята колица.
Отговори

Peshoa снимка Peshoa 29 май 2008 - 12:00

Багажа ни не беше тежък, плетени дрехи.Бях свалил задната седалка за да събера максимално дрехи.А иначе аз съм 75 кг,той някъде към 90.Та толкоз.С багажите не сме имали проблеми,никой не се интересуваше какво карам,не ги е срам,чак ме е яд че не взех дрога с мен да шиткам на английските лумпени :-).Шегувам се разбира се.Малко ми дойде малка бутилката,ако бях с 60 литрова щеше да е по удобно.С три зареждания максимум щях да стигна.
Забравете да ходите с кола на бензин, по добре си хванете самолета, на една цена ще излезе, ( е верно че за 1 човек де ама..) но все пак това е самолет-2 часа.Сега там цената на бензина се върти около 1,5-1,6 евро на литър.Ние тук сме с най-евтиния бензин в Европа реално.А това е плашещо,на всеки е ясно, че това няма да е за дълго.
Пътуването сега е доста по-лесно.Преди да оставим границите на страна, във всяка държава търсиш да сменяш пари за да си платиш такси или магистрали, да зареждаш.Сега с всяка карта издадена от БГ банка било то Виза или Маестро можеш да тръгнеш и да платиш навсякъде.А това спестява време най-вече.
Още нещо ми се ще да споделя. Както писах, камерите са навсякъде.Дали това е лошо или е добро,няма да обсъждам. Работата е там, че това работи. Хората са супер дисциплинирани, където може карат с 200, където трябва с 50.Точка. И всичко е ясно,няма напрежение,няма простотия по пътищата,няма нелепи изпълнения.Редо Баби и дядовци карат коли, които аз още не съм и чувал че ги има и си ги карат с 50, 90 или с 200 и не смятат че са хванали господ за топките.
Постоянна ситуация е следната:ти караш с 160 да речем, или 130 ако си извън Германия,толкова е ограничението.Пред теб има ТИР, неговото ограничение е 90. Ясно е че ти ще го изпревариш.Даваш мигач,от зад някой може би те приближава с огромна скорост...ами вярвайте ми хора,намаля човека ако е далеч,ако е близо го пускаш рабира се, изчаква те да изпревариш камиона и след това настъпва. Няма фарове,няма клаксони, няма нерви.А сега пренесете същата ситуация тук....всеки знае какво става...
Човек бързо свиква с това и дори ти харесва.И в резултата средната ти скорост е умопомрачителна...дори с камери и супер дисциплина средната скорост в Унгария, Австрия, че дори и в Сърбия може да стигне до 110 км/ч.Е добре, със всичките му тъпи ограничения от по 40 км/ч, с тези стогодишни коли, пътища и с нашия манталитет на каране и непрекъснати рискове...до колко ни стига средната скорост тук, някой замислял ли се е?Ако стигнете 70 ще сте късметлии.
10 минути след като влязох на Калотина се запитах,баси как изобщо оцеляваме с това нашето каране,с тази липса на дисциплина,простотия и агресия? Клаксони се чуват нон стоп,всеки пречи на всеки, разни дупета въртят гуми, какво е това, демонстрация на мощ ли, що ли? Ако направи това с гумите пред някой немец, там, каква мислите ще е реакцията му на швабата в Германия? Какво ще си помисли въпросния човек,за какви ще ни вземе?Кой тук е голямата работа-ние или те?Толкова ли е трудно да сме като тях?
Не се чудете ами пълнете и тръгвайте.Пътуване му майката......
Отговори

Росен Желев снимка Росен Желев 29 май 2008 - 12:19

Много увлекателна тема и с доста полезна информация-два пъти я прочетох :unsure:
Отговори

banan80 снимка banan80 29 май 2008 - 13:18

Поздравления за колегата "peshoa" :unsure: Дай боже всеки му да може да се похвали с такова пътуване!Дано теми като тази ни направят малко по дисциплинирани шофьори :unsure: :unsure:
Отговори

GESHCHETO снимка GESHCHETO 29 май 2008 - 16:13

Наистина е било голям купон
Отговори

Piron45 снимка Piron45 29 май 2008 - 16:51

Евала колега, чудесна темичка и написана със сърце. При това и полезна :unsure:
Отговори

BOBSI снимка BOBSI 29 май 2008 - 17:31

Еееееееееееее...отдавна не бях чел толкова много и да ми хареса... :mhihi:

Опелчо доволен ли е от разходката?
Отговори

peterl снимка peterl 29 май 2008 - 18:31

Евала колега :dummy: на ферибота във Видин можеше и повечко да почакаш :mhihi:
Отговори

sauber снимка sauber 29 май 2008 - 18:43

Увлекателно разказче. Пък и както казахо много от колегите вече - доста полезно :mhihi:
Отговори

bate_ivo снимка bate_ivo 29 май 2008 - 19:48

Браво за хубавата темичка <_<
Ако може само едно лекичко допълнение- за безпроблемно влизане и излизане от Румъния може да прилагате към паспорта и по 5 евро, с което се гарантира че няма да имате проблеми. Напримерно- да ви накарат да изкарате всичкия багаж за да проверят имате ли резервна гума, крик, въже, крушки....ако са решили глобата ви е сигурна. Тук отново идва момента когато се предлага да ви глобят със стандартната глоба или друга... На влизане в Румъния (от Унгария) ми изнесоха 20 минутна лекция за това колко голяма е възможността да съм откраднал колата и колко ще трае проверката на документите, но след като им казах че имам само 10 евро ми пожелаха лек път и ми посочиха къде да ги оставя :doh:
А ако ви спрат в някой град тогава вече става ужасно. Затова ако минавате през Румъния- карайте в ограниченията и гледайте да не нарушавате правилата за движение. А също и в града търсете знаците по най-невероятни места :mhihi:
Преминаването на планината е тужко, защото има много ремонти и на места движението е само в една лента, а понякога даже няма такава:dummy:
А иначе излезете ли от този ад шофирането става удоволствие, отивате в свят къдито мигача определено значи нещо :mhihi:
Отговори

Peshoa снимка Peshoa 30 май 2008 - 10:44

Обещах да кача малко снимки.Снимки и видео направих много...но ще кача само някои да не ви отегчавам пък и ако кача всичко ще вземете да се откажете от тази дестинация и ще хукнете бог знае на къде....:-)
На тази снимка Публикувано изображение

съм щтракнал въпросното мотелче на магистралата в Германия,не безизвестна 3-ка.Доста длъжка магистрала,минава покрай летището на Франкфурт.А на втората Публикувано изображение

ще добиете представата за германското виждане как трябва да изглежда скромния им ресторант.

Това колеги Публикувано изображение

е снимка от терминала на ферибота.Малка забележка....тук е истинско стълпотворение на мотористи.Защо ли...ами не минават през тунела, защото за мотори е малко опасно,в смисъл, тунела се минава 35 минути.Колкото и да са се опитали да го вентилират,въздуха вътре не е за препоръчване.Та вече се досещате защо хората с мотори предпочитат ферибота.
Новите модели..добре...страхотия,песен за очите и ....за слуха,повярвайте ми.Снимки няма смисъл да слагам на тези мотори. Но вижте това....някаква група с мотори от доста преди ние да сме били родени.На следващата

Публикувано изображение
ще забележите какво точно кара този чичо.
Тук Публикувано изображение

се вижда подхода към ферито на френския бряг.Лодчицата е точно пред мен, зейнала с огромнта си паст и поглъща каквото си поиска и колкото иска.
А ето какво представлява от вътре Публикувано изображение
след като си оставил колата си долу....
Тук Публикувано изображение една снимка от челните прозорци на лодчицата...
А ето как изглежда отстрани същата тази машинка....
Публикувано изображение
Англия.....

Публикувано изображение
снимка от селото където бях отседнал....а тук

Публикувано изображение

дежурния магазин на Ягуар в това село.
А като говорим за ретро мотори...да ви покажа е една ретро колица.....

Публикувано изображение

джантите на това нещо сигурно струваха колкото 4 мои опела....но да не мислите че е само това....вижте и това нещо.....

Публикувано изображение

на ремаркето...а сега се загледайте и в нещото пред ремаркето...значи пича просто отива някъде да почива предполагам...с караванката.,....с колелата ..но не, това не стига...защо не и да покараме малко този шедьовър отзад?Абе не скучаят европейците...ако не е няква такава кола,то от зад ще е закачено ремарке за коне....на къде без конете пък вие сега....
А на тази снимка

Публикувано изображение

Публикувано изображение

се вижда скромната колибка на кралицата на Англия..както и какво има пред портите и...а именно зяпачи които чакат смяната на караула,статуя..не знам на кого е....
Китайците са навсяде както знаете..

Публикувано изображение

това е входа на китайския квартал в Лондон.Разбира се най често срещаното заведение са китайските ресторанти.
И накрая...една корсичка с доста странна емблема на капака........

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Ами стига толкоз.Имам доста видео ама няма смисъл.
Англичаните масово си карат колите с GPS...дори с по няколко...защото всеки си има собствено мнение от къде е най добре да се мине за еди къде си.Най-странното е, че като си поиграх с единия,ми каза, че пътя за БГ минава единствено през Румъния,после си поиграх с другия и той беше на мнение, че пътя за БГ е само през Сърбия!?!?!?!?!Е, вече си отговорих защо му са два GPS все пак на господина.С тия мили и ярдове обаче...не бих си купил такава джаджа от Англия.
Ми това е колеги....хайде някой друг сега да сподели и да покаже ако има нещо за показване.
Благодаря за добрите думи на всички които са писали.Аз съм много по-благодарен на всички във този форум...инфото което мога данамеря тук и съм намирал....няма от къде другаде да се намери.Така че това, да разкажа за малкото ми пътуване е най-малкото което мога да направя за вас за благодарност.
Отговори

Akulski_Cali снимка Akulski_Cali 30 май 2008 - 11:13

Браво :mhihi: , много увлекателно пишеш, с интереса ти прочетох темата, адмирации за приключението :dummy:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg