Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

хвръкна ми капачката на масалото

Коцето-Шумен снимка Коцето-Шумен 25 юли 2008 - 22:42

здравейте днес минах над 370км до поморие на плажче и обратно и на връщане на бензиностанцията тъкмо и напълних 30литра бензинец и си тръгвам към блока и едни пушаци едни миризми отварям и кфо гледам ? всичко у масло и колекторите пушат капчаката я нама , та въпроса ми всичко свърши ли за двигателя ? имам налягане на маслото според дигиталката променя се ,лампата за ниско налягане също не свети но капачката си я намерих на бензиностанцията !?
какво може да предизвика бум-чао ? двг работи ...но ?!
Отговори

sashonikolov снимка sashonikolov 25 юли 2008 - 23:07

че си поизхвърлил масло е ясно но немисля,че е фатално за двигателя.На някои явтомобили като отворш капачката за маслото ила масло уловител за да не хвърля директно.Незнам при теб как е но при по-старите опели няма такова нещо и разпределителният вал хвърля масло здраво особенно когато мотора е топъл( От личен опит проверих,някога когато току що си бях купил Асконата та ми изми очите с масло).Не вярвам да имаш последици от случката само да не си карал дълго време така.Щом дигиталката не покзава че е ниско налаягането и лампата не е светнала значи всичко е ОК
Отговори

Коцето-Шумен снимка Коцето-Шумен 25 юли 2008 - 23:09

говорим за 400метра от бензиностанцията до нас като взе да дими и всички наскачакхме по земята щот помислих че се запалих иначе мсълце остана на минимума !понеже един колега ми каза че кофти уплътяващи клапани го правят този номер с налягане в маторя ? и да вала ми хвърля направо навънка :thd:
въпроса е защо ми хвръкна капачката ? това защита от налягане ли е ? :thd: :thd:
Отговори

sashonikolov снимка sashonikolov 25 юли 2008 - 23:12

причините може да са няколко..така немога да кажа но все пак провери дали има нормална вентилация на картерното пространство.Можеи капачката да не е била добре затворена...но това са само предположения
Отговори

Коцето-Шумен снимка Коцето-Шумен 25 юли 2008 - 23:19

вентилацията сеосигурява от? как се разбира дали е достатъчно ? абе картерното пространство ?- тогава не трябваше ли да хвръкне щеката ? в какъв филм се вкарах?
Отговори

floyd снимка floyd 26 юли 2008 - 00:14

Шумен, няма как да хвръкне тая гад така лесно без RedBull. Сигурно не си я стегнал последния път, и тя лека полека от вибрациите се е развила и е изпаднала. Долей си смазочен материал, стегни хубаво дезертьора, и газ до нещо различно от Поморие. Не знам защо, ама нещо не ми харесва този град. :thd:
Отговори

badmadafaka снимка badmadafaka 26 юли 2008 - 07:58

и аз мисля, че (както го обясняваш) просто не е била хубаво затворена... на повечето коли на които съм гледал капачката има две като щипки които се щракват при затваряне - ако е изхвърчала от нещо различно от хлабавина, мисля ще има ясни белези и деформации по тези две щипки както и по самия отвор :thd:
Отговори

Коцето-Шумен снимка Коцето-Шумен 26 юли 2008 - 10:00

:thd: днес ще сменя маслото че е на минимума или само ще долея и ще докладвам ама сега яко миене ме чака :(
дано е случайност че на 5 треба да съм на синеморец а тфа не е баш близо :thd: :thd:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg