Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Calibra

Calibra - Фарове

Иво снимка Иво 25 юни 2007 - 13:15

 Stoil, на Jun 25 2007, 02:12 PM, каза:

да ти кажа не съм виждал на старите фарове как свети ксенона, обаче тук има една калибра с ейнджъли и разликата е осезаема.
така че ако решиш може първо външен тунинг, после ксеноня


Много се чудех дали да не сменя и фаровете, но за момента се въздържам
Отговори

Calibra-Fan снимка Calibra-Fan 25 април 2009 - 11:09

Здравйте колеги.Въпроса ми е следния.Какви крушки да сложа на калибрата , фаровете светят като свещи.Или да се опътвам към кристални ...
Отговори

yasmania снимка yasmania 25 април 2009 - 11:43

най - доброто към което можеш да се опътиш на първо време е ксенон - ще ти излезе 90 - 120 лв но ефекта си заслужава , фаровете наистина си светят малко на калибрата .
Мнението беше редактирано от siegfrid: 26 април 2009 - 18:00
Причина за редактиране:: Цитат на предхождащо мнение е илишен !
Отговори

lupo13 снимка lupo13 25 април 2009 - 11:59

еми колега варянтите са 2 .....
1-ят .... слагаш крушки на Осрам или Филипс който са със по силна светлина .... около 40лв за Осрама/55-60лв за Филипса .... това говоря за късите. ефекта ще е по добър от сегашното ти положение но пак няма да е кой знае колко задоволителен.
2-ят ..... слагаш ксенон ... около 100лв - .... до какъвто си избереш. ефекта със сигурност ще ти хареса.
А пък за кристалните фарове ще дадеш поне 300-380лв и не е ясно какъв ще е ефекта :icon_razz2:
Отговори

Icemann снимка Icemann 25 април 2009 - 12:47

Ако на Калибрата се свалят стъклата пробвай да ги почистиш.
Отговори

mart снимка mart 25 април 2009 - 13:32

ако се свалят стъклата пробвай да ги почистиш и още нещо незнам колко секционни са гаровете на калибра едно или дву секционни ама аз на астрата с кофти фарове като фарве немогат да се настроят изобщо сложих osram night breaker и се родих сега смятам и фаровете да смена ще дам 80 лв за два фара ще ида за 6 кинта с СБА да ми ги настроят на стенд и ефекта съм го виждал за малко пари става перфектно. Крушките ми излезнаха 27лв. двете. Успех. Осрам имам варианти и за двусекционни фарове мисля че пак ще ти излезнат кум 40 кинта за четирите крушки за къси и дълги. ама не съм много сигурен. Поздрави
Отговори

yasmania снимка yasmania 25 април 2009 - 13:57

Еми пич - 3 секционни са фаровете , а има и двусекционни. Да си изчисти стъклото си е оферта в случай че е мръсно, но ако не е разглабян фара досега или не е чукнат при удар , няма как да се е замърсил вътрешно. Проблема е не от това колко е секционен и колко е чист, а в това че къси светлини /и халогени, които имат/ са Лупи ! И въпреки че са разработка hella и 90та година МАЛКО КОЛИ от този клас са имали лупи и е било голяма гъзария , не като сега, тези лупи хич не се оказват качествени , през времето. . . Още повече и сега виждате как стоят нещата - при купуване на нов автомобил , лупи има на модели оборудвани с ксенон, а същият фар, но с кристално стъкло и рефлектор, си е с нормалната технология крушки по стандарт. Избрали са лупите навремето защото на този малък фар НЯМА начин да свети от към рефлектор, там си има правило - колкото по голям е рефлектора толкова повече светлина излъча фара. По обсъжданият въпрос действа обратното правило.


Именно поради тези факти , съм препоръчал като единствен вариант - ксенон. Така нещата малко от малко си идват по местата.

С крушки Осрам и аз съм карал, да оставал съм доволен, защото всяка инвестиция която накара фара ти да светне МАЛКО ПОВЕЧЕ те кара да се чустваш доволен. Едва при ксенона обаче се усеща истинска разлика, с него светва колкото нормална кола с рефлектор свети с обикновените си крушки.

Помисли върху последното! И успех.
Мнението беше редактирано от yasmania: 25 април 2009 - 14:00
Отговори

IvanGrigorov снимка IvanGrigorov 25 април 2009 - 15:07

Никога не съм виждал osram night breaker. Може ли някой да сподели какво ги кара да светят повече? Защото ако има причина поради която температурата на кружката е по-висока не е добре. Аз лично познавам не малко хора който не са доволни от ксенона. Всички горе долу казват, че на мокро, и мъгла се губи. А някой стоделят, че на нормалният фар осветява рефлектора и в долната част което води до заслепяване на другите водачи.
Отговори

Nedqlkov снимка Nedqlkov 25 април 2009 - 21:02

Само ксенон. Това е решението. Сток фаровете са пълна боза, особенно ако нямаш и халогени както е и моя случай. Два пъти се разминавах на косъм да се натреса мн сериозно по тъмните часове и започнах да избягвам така любимото ми нощно шофиране. Решението е ксенона. Мислих и аз за ангелски очи и тн , но не мисля че с тях ще светне като с ксенонче. Сега съм доволен карам си предимно по тъмно и не се притеснявам. Така че смело купи си едно ксенонче слагай и това е.

Успех.


П.С. Аз и Яската сме с Калибри и ти казваме едно и също нещо, помисли кое е решението на проблема :icon_razz2:
Мнението беше редактирано от Nedqlkov: 25 април 2009 - 21:04
Отговори

bat_jorko снимка bat_jorko 26 април 2009 - 13:10

Може да ти е ниско зарядното напрежение и затова да светят слабо.
Отговори

niggaz_nature снимка niggaz_nature 26 април 2009 - 15:14

 IvanGrigorov, на 25 Apr 2009, 04:07 PM, каза:

Никога не съм виждал osram night breaker. Може ли някой да сподели какво ги кара да светят повече? Защото ако има причина поради която температурата на кружката е по-висока не е добре. Аз лично познавам не малко хора който не са доволни от ксенона. Всички горе долу казват, че на мокро, и мъгла се губи. А някой стоделят, че на нормалният фар осветява рефлектора и в долната част което води до заслепяване на другите водачи.


Здравей колега това в червеното не е вярно . Нормалния фар за който говориш е с H4 крушка и xenon а има една метална чашка която го кара да свети само в едната част на фара. Когато се превключи на дълги има един процеп в металната част и тогава светлината попада на целия рефлектор. Другото и аз съм с xenon но наистина се губи в дъжд и мокро време. Затова са ми и халогените които са с Osram ALLSEASON който са преднзаначени най вече за мъгла,сняг и мокро време. Така всичко се компенсира и видимостта при мен е перфекна. Не слушай някой ако ти казва да си сложиш xenon и на халогените много ще изгубиш така. Печелиш само по добър изглед на колата на външен вид ;) , което за мен е глупост :) . На първо място сигурността и видимостта на пътя. Как изглежда колата е на второ място при мен.
Отговори

IvanGrigorov снимка IvanGrigorov 27 април 2009 - 19:09

Знам я тази пластина, но все пак когато срешнеш някоя кола с не фабричен ксенон пречи. Забелязва се че седи неестествено. То при една ксенон СИСТЕМА има и други неща като почистване на стъклата, датчици за нивото, и др. Не ме разбирай погрешно....съгласен съм с тебе на 100%, но ако видиш на един клиент Спринтера как блести(въпреки пластините) ще разбереш сам за какво говоря.
Иначе осветеноста май е 50/50 при сухо време е ток, обаче при дъжт хич го няма.
Отговори

niggaz_nature снимка niggaz_nature 27 април 2009 - 19:27

Вярно при фабричния xenon са задължителни пръскачите или чистачки. Но много зависи и от самия фар как ще свети и дали ще заслепява. Има коли и с рефлектор които излизат фабрично с xenon. На мойта кола толкова настройки и правих по фаровете докато ми хареса и не заслепявам другите бедна ти е фантазията :) . После ходих на стенд да ги регулирам и мога да твърдя че не заслепяват като са правилно настроени. Някой ги вдигат нарочно по нагоре да светят повече но тогава се получава заслепяването. Когато видимостта е по малко за това са ми и халогените (и в пълна тъмница мога да карам само ня тях ;) )
Мнението беше редактирано от siegfrid: 27 април 2009 - 19:44
Причина за редактиране:: Цитат на предхождащо мнение е излишен !
Отговори

Prilo снимка Prilo 28 април 2009 - 08:31

 Nedqlkov, на 25 Apr 2009, 10:02 PM, каза:

П.С. Аз и Яската сме с Калибри и ти казваме едно и също нещо, помисли кое е решението на проблема <_<

Аз също :thu: Подкрепям на 100%

Калибрата фабрично си няма фар и туй то.

Само ксенона те оправя.

P.S. Аз понякога карам на дълги, ама ги забивам макс надолу, за да не заслепявам насреща. До сега не се е дразнил никой, но ми писна да си ръчкам врътката нагоре надолу. Ще прецакам механизма накрая.
Мнението беше редактирано от Prilo: 28 април 2009 - 08:33
Отговори

Winner25 снимка Winner25 28 април 2009 - 09:27

Някой мерил ли е какво напрежиние стига до фара?
Защото малък спад води до много по-малко светлина
Публикувано изображение
Отговори

bat_jorko снимка bat_jorko 30 април 2009 - 12:06

Това разправям и аз! <_<
Мнението беше редактирано от siegfrid: 30 април 2009 - 15:19
Причина за редактиране:: Цитат на предхождащо мнение е излишен !
Отговори

Nedqlkov снимка Nedqlkov 30 април 2009 - 13:57

Момчета не е проблема напрежението. Просто така са направени фаровете на колата(само за визия) + това на лупите с кенона си става екстра.
Мнението беше редактирано от Nedqlkov: 30 април 2009 - 13:57
Отговори

R_IVANOV снимка R_IVANOV 01 май 2009 - 18:38

слагаи ксенона и пей сърце
аз така си оправих проблема на двете калибри
(става вапрос за късите,дългите са си,ок)
Отговори

Winner25 снимка Winner25 02 май 2009 - 10:57

Не знам при калибрите как е, но на автомобилите които фаровете се прекъсват през контактния ключ и са по на 10 и повече години до фаровете почва да стига доста по-ниско напрежение в сравнение с акумулатора. Аз си сложих релета с директно захранване от акумулатора и фаровете ми светеха добре и със халогенни крушки. След това сложих ксенон и определено има разлика, но не толкова голяма :blink:
Най- лесно се проверява като на пуснати фарове пуснете един кабел директно от акумулатора до крушката на фара. Ако светне по силно - ясна е работа.
А вече ксеноните поевтиняха доста и хубави халогенни крушки + релета струват колкото евтин ксенон.
Всеки сам избира какво да прави.
Ако обаче до фаровете стигат по-малко от 11 волта може да имате проблем и с първоначалното палене на ксенона.
Отговори

Nerven_Hamster снимка Nerven_Hamster 08 май 2009 - 17:30

Колегата е абсолютно прав за релетата! вчера мерих напрежението към фаровете и се оказа 10.5в! вързах дикректен кабел и крушките малко позасилиха, решението бе едно- релета! доста си поиграх с дебели жички и на всяка крушка сложих реле ... Но както колегите с калибри знаем , тя си е кола без фарове затова някои слагат ксенон  ,аз за сега се задоволявам с нови халогени...ако чакаш на оригиналните лупи с квито и да е лампи освен ксенон забрави да светне...
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg