Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

След смяна на гнп сигнум не пали

JoJi снимка JoJi 06 юни 2019 - 10:49

Здравейте колеги. Пиша от името на вуйчо, че той малко не е на ТИ с форумите... Опел сигнум 2.2 си 2004 автоматична скоростна кутия изгасна и не запали. На платформа и в сервиз гр.Ямбол. Майстора казал, че гнп-то било за смяна. Намерихме в интернет 2ра ръка същият фабричен номер. Поръчахме дойде и монтаж... Днес втори ден щели да я гледат защо не пали. Изписала някаква грешка днес чакам да ми звънне, че съм от Карнобат очаквали някакъв майстор с специална програма и т.н... моля за съвет ако може и ако има някой колега който разбира и е от околността и има възможност да хвърли един поглед всичко каквото е нужно ще се плати няма проблеми. Нека само звънне, че съм на работа и не мога да влизам често в нет-а. 0895854122 мотора на колата е Y22DTR 125коня
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 06 юни 2019 - 10:56

Въпроса е каква е грешкака. Там е ключа за палатката. Като разбереш номера на грешката тогава ще се коментира.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 06 юни 2019 - 10:57

Най-вероятно трябва да обучат компа да пали с ключовете на колата. Трябва и хубаво обезвъздушаване.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 06 юни 2019 - 11:43

И друго вероятно, преди да свалят старата, не са ресетнали секюрити кода С Tech2. PSG16 е така.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 06 юни 2019 - 11:43
Отговори

k opel e снимка k opel e 06 юни 2019 - 19:29

Майстор? Търси Митко Марков от Стара Загора. Близо е. Тази помпа не е за всеки. А старата може да е читава.
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 06 юни 2019 - 21:25

Това с номера не важи за тези помпи! Обучение задължително! Трябва да се знае кода на помпата и да се ресетне, после да се обучи да работи с другите модули и да се обучи с кода на колата. Далеч си ми и не знам някой в района от форума да помогне за съжаление. Успех.
Отговори

JoJi снимка JoJi 07 юни 2019 - 08:15

Има ли колега от околността Ямбол Сливен Бургас Карнобат, който може да ресетне кода и да въведе обучи новите данни на новата помпа. Всичко се заплаща. Между другото колата със старт спрей за принудително запалване пали и работи без проблем.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 07 юни 2019 - 08:45

Хубаво е веднага да престанете да я "палите" по този начин..
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 07 юни 2019 - 09:17

Е явно не подава гориво. То и със старата помпа сигурно щеше така да работи...
Отговори

freeqwerty снимка freeqwerty 07 юни 2019 - 14:52

 JoJi, на 07 юни 2019 - 08:15, каза:

Има ли колега от околността Ямбол Сливен Бургас Карнобат, който може да ресетне кода и да въведе обучи новите данни на новата помпа. Всичко се заплаща. Между другото колата със старт спрей за принудително запалване пали и работи без проблем.

То Стара Загора не ти е толкова далеч, както ти е дал съвет k opel e
Отговори

JoJi снимка JoJi 10 юни 2019 - 08:19

Колеги добър ден на всички. Току що говорих с вуйчо ми и ми каза, че колата освен с този спрей можела да запали и без горивен филтър. Свалят филтъра и палят без проблем. Има ли някаква вероятност да е от горивния филтър или според мен моя пассат има фабричен възвратен клапан на маркучите преди или след филтъра. Може ли нещо този клапан да прави проблем.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 10 юни 2019 - 09:13

Наистина не те разбирам като хората. Продухайте тия пътища и сменете филтъра. Ще е голям резил да си сменил здрава помпа щото филтъра е запушен. Като я запалят без филтър на празни обороти ли работи или реагира като и се подава газ?
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 10 юни 2019 - 09:13

Вероятноста да е от горивния филтър е 99,9%. Ял съм го това дърво със старата ми астра. Купувам филтър слагам го и нема палене. Дърпали са ме 10 км на 3, на 2 и нищо. Купуват филтър на ШАМПИОН-ЗАДЪЛЖИТЕЛНО, в противен случай няма да запали. Защо не пали ли с други филтри? Разлика в дълбочината на филтъра и сондата опира в дъното и не може да засмуче гориво. Вариант е да подложи една шайба на сондата/отгоре на изхода на маркуча.
Мнението беше редактирано от JorkataG: 12 юни 2019 - 09:03
Отговори

JoJi снимка JoJi 10 юни 2019 - 09:28

Клапана е бил премахнат. Тази сутрин запалила един два пъти без филтър и повече не искала да пали колата е автомат. Пробвали са и с шише с нафта и пак не панела
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 10 юни 2019 - 09:34

Значи проблема е друг не филтъра.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 10 юни 2019 - 09:44

Човече, наистина има хора дето могат да ти помогнат, но е трудно така като ни казваш каквото си мислиш че са ти казали. Обади се на dimitarmark като си при майстора и го помоли да обсъдят какво е правено. Предполагам и Оги - К опел Е също може да направи същото или Тишо. Може да се организира и едим тимвюър ако са твои хората в сервиза да види някой какво пише. Ако е толкова зор, просто дигай колата към Стара Загора на една платформа и ще си спестиш време и пари.

Забелязвам че тая кола има "доработки" по горивната система, което на мен ми говори за следното нещо - имал си проблем с въздух и някой се е опитвал да го реши по грешен начин. Най-вероятно още не са решени. Най-вероятно трябва да се отстранят доработките и да се решът проблемите.
Отговори

JoJi снимка JoJi 12 юни 2019 - 08:31

Разгеле опела запали. Вчера сутрин "майсторите" отиват отварят сервиза с мисленето, че от 2 Гнп-то ще правят 1. Дигат капака и ко да видят! Локва нафта отдолу, а къде де къде е и го намериха 2рото гнп което купихме от интернет втора ръка след монтажа са ЗАБРАВИЛИ да стегнат някаква пробка за източване или обезвъздушаване на ГНП-то . Стягат я едно палене със старт стоп спрей, малко не работи добре докато почне да дърпа хубаво нафта, а не въздух и колата работи. Пали без проблем няма грешки всичко е наред. Благодаря много на всички помогнали. Сега сме решили старото гнп да го дадем за сервизиране и проверка какво му има. В Бургас срещу Сомат посока Лозово имало сервиз за електронни ГНП-та лек ден колеги...
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 12 юни 2019 - 09:21

Ако помпата е с две букси не се занимавай да я разнасяш насам натам.
Отговори

steve b снимка steve b 12 юни 2019 - 11:36

 Ne6to Smisleno, на 12 юни 2019 - 09:21, каза:

Ако помпата е с две букси не се занимавай да я разнасяш насам натам.


Защо ??? Най често електрониките им горят ... но пък се ремонтират ...
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 12 юни 2019 - 12:40

 steve b, на 12 юни 2019 - 11:36, каза:

Защо ??? Най често електрониките им горят ... но пък се ремонтират ...


Защото много зависи как ти я "ремонтират" и после няма стендове за тия помпи. Затова ако ще я дава някъде, то да я даде в БОШ. Там да мислят какво да я правят.
Освен това не е само до електрониката, може и въздух да дърпа, това значи отваряне, смяна на уплътнения, стендоване(може би в БОШ имат как) и т.н.

С двете букси е няма начин на Сигнум 2.2 да не е с две букси.

Ако ли пък не, да й взема там някой лев за части(ако не работи наистина) и толкова.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 12 юни 2019 - 12:43
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg