Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Проблем с постояно светещ чек Астра H 1.6 Z16XEP

hristo_ruse снимка hristo_ruse 24 юни 2019 - 07:03

Здравейте.
От месец и половина съм собственик на въпросния Опел.Преди около две седмици светна лампата за чек на двигателя.И от тогава не гасне ....След различни интервенции гасне за ден и пак.
При диагностика показва:
http://prikachi.com/...25/9595025Q.jpg
Сменил съм свещи и бобина но не е от тях.Сега е наред компютъра на двигателя,но...Имам опасения,че не е там проблема.Има тема в друг раздел-
https://www.opelclub...pic=127758&st=0
в която е описан точно същия проблем,но никой не казва как се е оправил.Поне като я изчетох не видях решение.А според мен хората са се оправили.Ударете едно рамо за проблема.Предварително благодаря.
Мнението беше редактирано от hristo_ruse: 24 юни 2019 - 19:17
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 24 юни 2019 - 09:09

Не си прикачил правилно линкове и снимки. Оправи ги и ще се намери някой да помогне.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 24 юни 2019 - 09:23

 dimitarmark, на 24 юни 2019 - 09:09, каза:

Не си прикачил правилно линкове и снимки. Оправи ги и ще се намери някой да помогне.

http://prikachi.com/...25/9595025Q.jpg

Пробвай така. Нямам аутодата под ръка, но ми прилича на мисфайър на всички цилиндри. Бобина, няма налягане на горивото или имото може би. Да няма добавена аларма? Ако имаш газ сподели. Може да не прехвърля. Свещи и бобина сменени, а кабели?
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 24 юни 2019 - 09:27
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 24 юни 2019 - 10:22

 Ne6to Smisleno, на 24 юни 2019 - 09:23, каза:

http://prikachi.com/...25/9595025Q.jpg

Пробвай така. Нямам аутодата под ръка, но ми прилича на мисфайър на всички цилиндри. Бобина, няма налягане на горивото или имото може би. Да няма добавена аларма? Ако имаш газ сподели. Може да не прехвърля. Свещи и бобина сменени, а кабели?


То нали е блок-бобина, как кабели ?

Да започва от налягането в цилиндрите, после другото. Първо от там е трябвало да почне , преди да сменя бобини/свещи..
След това да си провери помпата за бензина. Има ли ток до нея, работи ли. Това с "нивото на горивото" нещо гнило ми се струва.


Но, тъй като хванахме че компютъра правеше проблеми с една метанова Астра. Пробвай да поливаш компютъра със хладка вода така бавно но славно, на средна струйка, обливай по широчината и гледай дали ще спре да прави тоя проблем.
Тоест идеята е да го охладиш принудително, ако трябва зареди 2-3 шишета по 2 литра. Така го хванахме, защото като се охладеше, превключваше нормално на метан, иначе не ще.
Може проблемът да не е от него, но все пак нищо не губиш от това, освен водата.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 24 юни 2019 - 10:27
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 24 юни 2019 - 10:27

Хубаво е като знаеш че е блок бобина :confused:

Не гледай тия преводи, може да нямат общо. Аз за това се чудя дали е ниво или налягане. Трябва да се види по номерата какво значат грешките. Довечера като се прибера ще пиша, ако някой не е погледнал до тогава.
Отговори

veskonyracing снимка veskonyracing 24 юни 2019 - 18:53

Здравейте и от мен.Съвсем скоро имах абсолютно същият проблем с абсолютно същият автомобил.Оказа се ,че температурните хлабини на клапаните бяха много малки или въобще ги нямаше.Странното в случая беше ,че налягането в цилиндрите беше 11 бара и на четирите цилиндъра,но налягането в см. колектор не падна под 0,42бара.
Моят съвет е да се свали капакът на клапаните и да се измерят хлабините,ако всичко е наред гарнитурата е 25лв.

Поздрави!
Отговори

hristo_ruse снимка hristo_ruse 24 юни 2019 - 19:16

Оправил съм ликовете-моя грешка.Колата няма газ и не имала.Сменена е само запалителната бобина-няма кабели.Грешката за нивото за горивото я дава много рядко и гориво винаги си е имало.Според майсторите било "нормално" за опел да дава от време на време тази грешка.Това за поливането на компа с вода ми се вижда странно,но...По принцип чека си свети и колата върви нормално.След като мине 10-12 километра,колкото да загрее добре,чека почва да мига и колата почва да тресе леко,все едно работи на три цилиндъра и губи мощност.Прави го на неравномерни интервали.Ще пробвам за хлабините на цилиндрите.При резултат ще пиша.Благодаря на тези,които се включиха.
Отговори

hristo_ruse снимка hristo_ruse 29 юли 2019 - 20:36

Да споделя решението на моя проблем.Оказа се,че в резервоара има "кошница"/така се изрази майстора/.В нея е горивния филтър,бензиновата помпа.Самата кошница/пластмаса/ беше почнала да се разпада.Беше пълно с нещо като фина ръжда от помпата.Та целия боклук стига до дюзите отред,запушва ги и от там грешките и прекъсванията.Решението-смяна на кошницата и всичко останало/върви в комплект/-350лв,Почистване на дюзи-100лв,труд-300.Засега две седмици и около700 километра няма проблем.Дано съм помогнал на някой.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg