Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Корса Д - притракване

Гостксанакс_* 26 февруари 2019 - 15:12

Здравейте Колеги,

Имам Корса Д - 1.2, 80 коня - 2007. При всяко първо потегляне, след запалване на двигателя се чува едно кратко претракване. Ако на запален двигател спра и потегле - няма проблем. Но ако загася двигателя и след това запаля на ново и потегля, само след няколко метра отново се чува въпросното претракване за кратко и така.

Звука е в ритъм с двигателя. Проблем ? или просто този модел са така !

Благодаря Ви за вниманието :)
Отговори

sathv снимка sathv 26 февруари 2019 - 17:48

Смяна верига комплект с обтегачи и зъбни колела от реномиран производител, разбирай оригинален комплект.
Отговори

Гостксанакс_* 26 февруари 2019 - 18:00

 sathv, на 26 февруари 2019 - 17:48, каза:

Смяна верига комплект с обтегачи и зъбни колела от реномиран производител, разбирай оригинален комплект.


Благодаря за бързия отговор, т. Е. Смяташ че притракването е само от веригата
Мнението беше редактирано от ксанакс: 26 февруари 2019 - 18:01
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 26 февруари 2019 - 18:40

То ако е "притракване в такт с двигателя", може само от там да се чува такова нещо. Ако е от друго, не притраква а направо чука, хлопа, стърже...
Така че са те насочили къде да "буташ". А щом го чуваш вече, съветът е веднага да реагираш, защото после ще стане лошо и ще почне и да хлопа и да чука и може да се стигне и глава да правиш. С ангренаж шега не бива, без значение ремък ли, верига ли.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 26 февруари 2019 - 18:43
Отговори

Гостксанакс_* 27 февруари 2019 - 13:33

 Д-и-м-о-в, на 26 февруари 2019 - 18:40, каза:

То ако е "притракване в такт с двигателя", може само от там да се чува такова нещо. Ако е от друго, не притраква а направо чука, хлопа, стърже...
Така че са те насочили къде да "буташ". А щом го чуваш вече, съветът е веднага да реагираш, защото после ще стане лошо и ще почне и да хлопа и да чука и може да се стигне и глава да правиш. С ангренаж шега не бива, без значение ремък ли, верига ли.




Благодаря Ви за отговора :) ще си влезе за преглед, няма как . А дали не е възможно, притракването да идва от износен тампон на двигателя ?
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 27 февруари 2019 - 15:06

А дано, ама надали.
Отговори

bojo06 снимка bojo06 27 февруари 2019 - 16:15

А защо да не е съединител??
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 27 февруари 2019 - 16:59

Ако е с демпфер като едното нищо. Ако не е- защо пък отново да не е?
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 27 февруари 2019 - 17:11

Мен ако питате, много по-песно ще провери дали е верига, отколкото дали е съединител. Но ако е съединител защо само първия път ще прави така? Ще си трака всеки път според мен.
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 27 февруари 2019 - 19:43

Много грубо се юркате с пича съединителчето е обикновенно че е и ефтино колкото на старите модели става от Корса Б,С,Д и Астра Ф и Г така че не го плашете. Синджирчето с таркалетата и другите му банани гарнитурки стават пак от тях мотори от 1,0 1,2 1,4 че и от Астра Х.
Отговори

Гостксанакс_* 01 март 2019 - 15:36

Привет Колеги, благодаря че се отзовахте на проблема ми. За да има завършен вид темата и ако може с нещо да е полезен случая - вчера вкарах колата в сервиз и резултата.

Въпреки, че съм сменил маслото и филтър - днес при проверка откриват, че във филтъра (маслен) има боклук и от него не може да качи масло до разпределителния вал. Според сервиза, шума е от там.

Свалиха картера и капака на двигателя за почиставане (каквото и да значи). Ново масло и нов фитър. Спред тях, трябва с това да се речи проблема.
А ... и единия клапан имал нагар.

Това е от мен, предполагам че след като ми я върнат, няма да имам грижи. Веригата била видимо изрядна (божа работа).
Мнението беше редактирано от ксанакс: 01 март 2019 - 15:36
Отговори

bojo06 снимка bojo06 03 март 2019 - 19:21

Това с маслото и боклука не ми се връзва, а за клапан с проблем е възможно(но тук ремонта трябва да е по-сериозен). Дано да са ти тешили проблема.
Отговори

Гостксанакс_* 09 март 2019 - 14:51

 bojo06, на 03 март 2019 - 19:21, каза:

Това с маслото и боклука не ми се връзва, а за клапан с проблем е възможно(но тук ремонта трябва да е по-сериозен). Дано да са ти тешили проблема.


уфф .. не, проблема не се реши. Чува се същото прихлопване при първото потегляне след запалване на двигателя. 500 лева назад и без резултат, утре ще я карам за рекламация :( Според тях ангренажа бил добре ...
Мнението беше редактирано от ксанакс: 09 март 2019 - 15:26
Отговори

sathv снимка sathv 09 март 2019 - 16:36

За два капака монтаж и демонтаж, масло и филтър 500 лева ли ти взеха? Искай си ги парите обратно. И как разбраха примерно че е наред хидравличния обтегач на ангренажа?
А при първо запалване на свободна с натиснат съединител преди да тръгнеш има ли почукване?
Мнението беше редактирано от sathv: 09 март 2019 - 16:38
Отговори

Гостксанакс_* 10 март 2019 - 22:11

За добро или лошо я закарах тогава в оторизиран сервиз... И ето го резултата. Пробвах, това което ми каза за съединителя, но няма протракване тогава. Чува се само при първото потегляне след запалване. Тръгвам, дигам на 1-ва скорост към 2000 оботорота, чува се едно тупа тупа туп и след това си върви, без проблем. Ако я пусна по инерция и не е на скорост, трябва само малко да се засили и звука се чува и след това всичко си е точно.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg