Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Други технически въпроси

климатик...?!

oci снимка oci 03 юли 2008 - 17:31

Вече компресора и хидравличната помпа са здраво хванати, а шайбите им се въртят като не виждали :kuku: Обещавам да постна снимки, а накрая като приключи тази одисея ще направя изцяло нова тема: Пътеводител на Слагането на Климатик... Днес разглобих колата защото реших да сменя цялото тяло на парното за да са в едно тяло 2та радиатора: на климатика и на оригиналното парно. Сега малко бързам но утре ще се опитам да опиша по подробно... Ето и една снимка да добиете представа защо нямам време :kuku:
Публикувано изображение
Отговори

Tehni4oR снимка Tehni4oR 03 юли 2008 - 20:51

Колега искренно ти завиждам на интусиазма!!!
Отговори

Peshoa снимка Peshoa 03 юли 2008 - 21:03

Ма леле майко мила,какво си направил на колето бе колега.......... :kuku: ....................
Отговори

mart снимка mart 04 юли 2008 - 12:41

колега ти си ебати оптимиста наистина тряя да обичаш много тази кола за да го направиш това!!! Аз нямам климатик бях се замислил да слагам но като гледам какво тряя направа аиде монтайа на компресора радиотор-а тия работи ок няма проблеми ама да разглоба цялото табло не мисля. ЕВАЛАТА успех и

ПОЗДРАВИ

П.П. Като стане очаквам отзив как работи?
Отговори

jivko снимка jivko 04 юли 2008 - 13:37

И моята Вектра беше така.Напълно нормално :kuku: ,но всичко стана за един ден :kuku:
Отговори

oci снимка oci 04 юли 2008 - 13:49

Разглабяне-сглабяне на таблото е ден-ден и половина работа максимум. Лошото е че днес нищо няма да мога да работя по колата, а най-вероятно и утре. Иначе колега mart монтажа на компресора и радиатора е по "мръсната" работа според мен. Първо трябва клечиш в гаража, второ целия си в масло и т.н. Таблото за мен е приятна работа - всички болтове за завивани в пластмаса и се отвиват на магия, не си целия в масло, и можеш да си прикараш колата на сянка да не те пече :kuku:
Иначе по темата днес ми пристигна вътрешното тяло. Оказа се обаче че то е с други маркучи и тея които съм купил аз не стават, та колата ще поседи така разчастена още ден два докато се намерят маркучите.
ПП Като оправят тъпата snimka.bg ще кача и снимки :kuku:
Отговори

jivko снимка jivko 04 юли 2008 - 14:06

Давай оci само така, че после ще видиш какъв кеф е!
Отговори

oci снимка oci 12 юли 2008 - 22:55

Taкаа одавна не бях писал затова мисля че е време. Първо обещаните снимки на комресора, хидравликата и ремъците:
тук се вижда как хидравличната помпа застава над комресора(интересното е че на самия блок има място да се захване планка чрез която да обтегнето после ремъка на помпата):
Помпа
а тук съм снимал шайбата на компресора с 2та ремъка - външния отива директно към коляновия вал, а вътрешния отива към хидравличната помпа(този за помпата е толкова къс че като го поисках в магазина продавача чак се учуди преди да ми го продаде :flag: )
Ремъци


След смяната на вътрешното тяло се оказа че и тръбите не ми пасват. Мойте бяха с гайки към радиаторчето, а новия радиатор е планка. След като виках цяла седмица неволята с едни оригинални тръби от варна накрая се реших и ги преправих. Купих си от калибра тръбите, резнах ги и заварих за тях мойте тръби(които са по скоро маркучи). Разбира се заварката си я направи майстор де - взе ми 20 кинта за 2те тръби. Ето и резултата:
Tръби
Тръби 1

Така вътрешното тяло вече бе монтирано на мястото си. Трябва да отбележа че е необходимо да се пробият нови дупки на купето защото тръбите вече не минават на същото място. И тъй като всичко започна да си идва на мястото, време му беше и на таблото :mhihi: За съжаление следобеда малко се успах и успях да сложа само него, но затова пък утре ще си досглобя останлите пластмаси. Малко снимки от бокс-а:
Снимка
Снимка 1

ПП Извинявам се за поредния ми километричен пост!

edit: Защо вече не мога да слагам снимки директно в темата от snimka.bg? Само с линкове става иначе ми пише че съм задал динамична страница в имг тага? :hand:
Отговори

Tehni4oR снимка Tehni4oR 14 юли 2008 - 11:17

Бравос колега!!! :confused:
А климатика пробва ли го дали работи или без таблото не става ??
Отговори

dionisi снимка dionisi 14 юли 2008 - 16:39

Няма как все още да се пробва. Не е вързана ел инсталацията на климатика, тези дни и това трябва да стане. След това трябва и някъде да тестваме да не да има течове по системата/дано няма/, следва пълнене и чак тогава... Само тествахме дали бачка електромагнитния клапан на компресора/бачка/.
Отговори

oci снимка oci 14 юли 2008 - 22:32

 Tehni4oR, на Jul 14 2008, 12:17 PM, каза:

Бравос колега!!! :mhihi:
А климатика пробва ли го дали работи или без таблото не става ??

Че то таблото е сложено вече и колата е в движение!

dionisi, на Днес, 05:39 PM, каза:

Не е вързана ел инсталацията на климатика, тези дни и това трябва да стане.

To за ставане ще стане ама на тебе ти са размина опъването на кабеяци :confused: Ма то днеска темп рекорд у враца е имало, нормално да не ти се клечи пред блока :beer:
Отговори

jivko снимка jivko 15 юли 2008 - 19:32

 dionisi, на Jul 14 2008, 05:39 PM, каза:

Няма как все още да се пробва. Не е вързана ел инсталацията на климатика, тези дни и това трябва да стане. След това трябва и някъде да тестваме да не да има течове по системата /дано няма/, следва пълнене и чак тогава... Само тествахме дали бачка електромагнитния клапан на компресора/бачка/.



Вие да не смятате да пълнете с някаква течност?
Отговори

dionisi снимка dionisi 15 юли 2008 - 22:18

 jivko, на Jul 15 2008, 08:32 PM, каза:

Вие да не смятате да пълнете с някаква течност?


Ами да с газирана вода :) Хехе шегувам се! Де да знам къ иначе да се израза дали има дупка, или незатегната гайка, спукан маркуч, изпуснал семеринг на компресора,

По принцип до колкото знам се прави вакуум тест на инсталацията и по това се познава дали всичко е ОК!
Отговори

Коцето-Шумен снимка Коцето-Шумен 15 юли 2008 - 23:08

само да спомена че на колегата митачи от Шумен сме на същото дередже тия дни приклчваме с инсталацията , компресора е сложен !остава о пръстените и теста !
Отговори

oci снимка oci 16 юли 2008 - 02:11

 Коцето-Шумен, на Jul 16 2008, 12:08 AM, каза:

само да спомена че на колегата митчи от Шумен сме на същото дередже тия дни приклчваме с инсталацията , компресора е сложен !остава о пръстените и теста !

Само така колега. Вие сменяхте ли вътрешното тяло на парното или го правите с diavia-та което седи зад жабката че ми е интересно?
Утре и другиден живот здраве опъваме жиците и после отиваме при "хладилен техник" :confused: така да се каже. Интересува ме дали някой знае има ли значение как е сложен климатика - в смисал дали тръбите са нагоре или напред??
Отговори

Коцето-Шумен снимка Коцето-Шумен 16 юли 2008 - 10:27

ние сменяхме цялото тяло вътребеше разглобено като при теб :) ака го взехме но ме притесняват буксите на компресора че са бяла и лилава а аз имам червена и черна букси със кабелчета и нинам кое какво е !
Отговори

dionisi снимка dionisi 16 юли 2008 - 11:17

 Коцето-Шумен, на Jul 16 2008, 11:27 AM, каза:

ние сменяхме цялото тяло вътребеше разглобено като при теб :) ака го взехме но ме притесняват буксите на компресора че са бяла и лилава а аз имам червена и черна букси със кабелчета и нинам кое какво е !


А твоят компресор какъв?! Оригинален си на Опел или някой от тия дето са допълнително слагани, в смисъл как ти влизат маркучите в него - двата маркуча са отделни със щуцери или са на една обща планка и се захващат с едно болтче за компресора?

А иначе за кабелчета тия кабелчета трябва да са за електромагнитния клапан тъй че до тях трябва да достигне + и -. При нас кабела е един който е плюс, а масата идва от корпуса. Има още един кабел който излиза от компресора и пак влиза в него, незнам за какво е но не ме и интересува във случая.
Така че подай плюс и минус на тия два кабела и би трябва да клопне отпред шайбата коята е.
Отговори

oci снимка oci 16 юли 2008 - 11:48

Явно не си със същия компресор щом имаш толкова букси. Да не би да са ти за клапаните за високо/ниско налягане? Ако нямаш някаде другаде такива клапани може и това да е. По схема клапаните са 2 и са в 1! общо тяло. При мен е на кондензера. От това тяло трябва да излизат 4 кабела, като 2 от тях са едно и също краче.
Отговори

Коцето-Шумен снимка Коцето-Шумен 16 юли 2008 - 12:05

Публикувано изображение
цветна схема от омега за клима !
vectra facelift :
Публикувано изображение
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg