Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

P0380 - Glow Device General Error

iocko снимка iocko 02 август 2012 - 22:12

Здравейте,

От извесно време при след запалване на колата оства да свети за 7-8 минути лампата с колата и ключето и след това изгасва. Днес я тествах за грешки с OP-COM interface и се оказа че в двигател има записана само една:

P0380 - Glow Device General Error
(08) - Not present

До колкото разбирам това означава че има изгоряла подгряваща свещ. Автомобилс е: Opel Astra H 1.7 CDTI (двигател Z17DTH), 2008г.
Как мога да разбера коя от 4-те свещи е изгоряла точно? Къде точно се намират подгряващите свещи при този автомобил и може ли без специални инструменти и знания да се провери коя е и да се смени?
Бихте ли дали съвет за добра марка свещи и приблизително тяхната цена?
Благодаря предварително.
Отговори

Petio снимка Petio 03 август 2012 - 20:40

Здрасти колега неискам да те притеснявам ама аз на зафирата имам същият проблем на астрата свещите се сменят по лесно на 1.7 мотора но моят проблем светеше ми лампата както казваш проверих свещите две напълноизгорели и една дето нагряваше доста по слабо от другите, смених и 4те с бош свещи 250лв за 4те и лампата спря да свети ... но за 4-5 дни сега дава същата грешка,надали пак има изгоряла свещ.
Това е моят проблем успех с решаването на твоят
Отговори

iocko снимка iocko 03 август 2012 - 23:31

Леле, кофти работа че пак ти е светнала лампата. Аз друга грешка нямам и светна наскоро тази, но нямам никакъв проблем с паленето.
Исках да ги проверя сам тези свещи дали имат нормално съпротивление (около 0.8-0.9 Ом) и да видя дали има изгорели и колко от тях, но не зная къде са точно на този мотор Z17DTH.
Отговори

iocko снимка iocko 08 август 2012 - 22:23

Вчера ходих при колегите от форума премериха съпротивлението на свещите - изглеждаше ОК , само една странна имаше (клатеше се леко) и я сменихме, но уви - продължава да си показва същата грешка слез запалване и след като загрее изгасва лампичката.
Явно не е от свещите. В ауто-датата пише че може да е от релето на свещите - гледахме го и него на пръв поглед изглежда наред, но не знаем как да го проверим/измерим.
Някой да има някакви идеи какво може да е тази грешка P0380 и кое да проверим следващо?
Отговори

iocko снимка iocko 19 август 2012 - 19:09

Здравей колегаи,
Оправихме проблема - беше изгоряла 1-ва нагревна свещ.
Темата е приключена. Благодаря на отзовалите се.
Отговори

swetla777 снимка swetla777 19 август 2012 - 19:43

Винаги се сменяват комплект колега всичките, останалото е компромис. Не ти го желая, но по закона на гадоста ще ти горнат повече от една и това ще е зимата, а тогава се усеща не като лятото палиш и караш.
Отговори

винаги опел321 снимка винаги опел321 31 март 2018 - 08:20

Същата грешка-смених релето за свещите с ново но...не се оправи !Дори зимата паля лесно едва ли е от изгоряла свещ !
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg