Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Моторче за вода на чистачки

Гостalex4e_* 02 август 2013 - 00:34

Здравейте колеги,
Спря да пръска водата на чистачките и се чудя дали може да е от моторчето. Компютърът не дава грешки и сигнали.
Дайте съвет и как да го реша този проблем.
Освен това постоянно се изписва на дисплея съобщение да проверя охлаждащата течност. След като я проверя и всичко е наред, съобщението продължава да се появява. Идеи?
Благодаря ви!
Мнението беше редактирано от alex4e: 02 август 2013 - 00:39
Отговори

Ibox снимка Ibox 02 август 2013 - 09:45

Здравей колега
относно моторчето за чистички намери си един асистент да цъка лостчето и подай ухо при казанчето за течност чистачки ако моторчето работи няма начин да не го чуеш
ако пък работи и все пак не пръска запушване някъде по тръбичките или което е най-често срещано на цицките от които пръска на капака
В какво по точно се състои това проверяване което правиш на антифриза ?!? При студена кола ако течността ти е между мин и мах би трябвало да е ок той датчика е едно поплаваче което дори при малко по малко течност може да му повлияе наклона на пътя И все пак ако всичко това е ок долей му още малко вода но не до мах и ако продължи най вероятно ще е някъва грешка в копа или датчика да не сработва добре!

Това са моите прости познания :)

Поздрави и Успех
Отговори

румънеца снимка румънеца 02 август 2013 - 18:58

Здравей колежке за моторчето на течността за чистачките-пот него има една цетка много фина тя лесно се запушва и спира да качва вода до цицките свали помпичката и промий- поплавака в казанчета с атифриза често зацапва контактните пластинки лесно се почистват с водна шкурка.
Отговори

Гостalex4e_* 02 август 2013 - 20:14

Благодаря Ви колеги!
Днес нададох ухо и за съжеление не се чува нищо от моторчето, предполагам е за смяна. И разбира се следващото ми питане е освен от официалния вносител на опел, мога ли да го купя от друг магазин, ако знаете да ме насочите.
А относно антифриза - мисля, че нивото му е на мах при студен двигател, не съм сигурна, дори в сервиза проверяха по обстойно казанчето и всичко в него, няма изтичане и всичко е наред. Още с палене на колата ми излиза съобщението да го проверя, давам му ОК и известно време не се появява, и после пак. Предполагам утре ще се позанимая с контактните пластини по съвет на румънеца и може и да се оправи. Ако не е това, си мисля за смяна на самия датчик.

Благодаря отново! :)
Мнението беше редактирано от alex4e: 02 август 2013 - 20:15
Отговори

Коцето снимка Коцето 03 август 2013 - 12:04

Ако при студен двигател нивото на антифриза ти е на МАХ имай предвид че като загрее се покачва, най-лесния вариант за проба е да източиш малко от казанчето така че да стигне на средата на MAX и MIN. Колкото до помпичката за измиването не бързай със смяната, може просто да е изгорял предпазителя или ключа за включване, трябва да се провери дали и идва напрежение и ако да това е сигурен показател че е изгоряла.
Отговори

Гостalex4e_* 05 август 2013 - 09:43

Здравейте колеги,
Оказа се, че проблемът на помпичката е изгорял предпазител, а интересното е че ги проверявах по блок-схемата тези, които отговарят за чистачките и водата им и всички бяха здрави. Все пак преди да го открия я свалих. Така намерих скъсано маркучето, което отвежда вода до задното стъкло.
Относно антифриза - нивото му беше по-високо от колкото пише на казанчето. Има маркирана линия, която ми сочи ниво при студен двигател. Източих го така че да остане точно на линията, но за съжеление компютърът продължава да дава съобщение да го проверя, дори ми се струва че започна да излиза по-често това съобщение.
Благодаря за помощта! Ако имате други идеи, ще съм благодарна.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg