Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Ходова част

Странен проблем с предно окачване астра F комби

tosho123456 снимка tosho123456 25 януари 2010 - 16:50

Здравейте!
Проблема ми е доста странен според мен и става вече 2 месеца не мога да си изясня въпроса от какво се получава.

Преди 2 месеца някъде при пълен десен като завъртя се получава едно скърцане като на метал в гумена част и особено се проявяваше когато при слизане от тротоар. Освен това като си не място и въртиш да правиш маневри за паркиране например пак скърца и имам чувството че предницата не е регулиране като хората и че се получава едно изместване на гумата сякаш не се търкаля ами се измества в страни. Аз като гледем на око ми се струва, че има проблем с ругулирането на предния мост. Отивам на майстор да я провери и той ми казва че е перфектна колата. Карам я 1 месец така (със страх да не стане нещо) и изведнъж този шум изчезна и почна да ми дърпа на ляво. Отивам пак при майстора и той пак ми казва че предницата е идеална. Питам го дали може това да се получава от амортисьор, а той вика че не може и се чудя какво да правя???

Вариянт 1: Сменям майстора
Вариянт 2: Сменям предни амортисьори и пак сменьм майстора


П.С. Амортисьорите с които съм в момента са на 30 000км. (Доста са меки чак ме дразнят). Според мен единия почти си е заминал и затова ми дърпа
По ходовата част съм сменил абсолютно всичко по преден и заден мост миналото лято с изключение на тампоните на стабилизиращата щанга отпред и отзад

Благодаря за помощта предварително!
Отговори

AlexMav снимка AlexMav 25 януари 2010 - 17:05

Смени майстора. Скърцане може да се чува от шарнир, накрайници, лагери на макферсон, втулки на носачи.
Отговори

vladata снимка vladata 25 януари 2010 - 17:54

Не е лошо да си минеш на стенд вместо да си играеш на разгадаи задачката и да сменяш наред. Моята като я взех толкова беше раклопана предницата че се беше изместил центъра на волана на дясно, едно стендче, малко изправяне с разни скоби и предницата е БЕТОН!
Отговори

tosho123456 снимка tosho123456 25 януари 2010 - 22:41

Този майстор за който говоря си има стенд и се занимава само с ходова част, а по въпроса със смяната на чаркове са сменени: всички тампони на двата носача втулките, шарнири, биалетки, лагарите намортисьорите с тампоните, противоударни, прахозащитни. На вътрешните накрайник където се захваща за рейката има два тампона и тях съм сменил и от цялата работа по ходовата част остават външните накрайници и тампоните на стабилизиращата щанга които не съм пипал.
Отговори

Funeral снимка Funeral 16 май 2015 - 08:36

Здравейте и от мен. Аз карам Астра ф 1994 г. 1.8 и имам същия проблем.
Купих колата преди месец и първото, което ми направи впечатление, беше стенатото окачване. Без тропане и хлопане и така първите две седмици. После изведнъж се появи същото скърцане, което описва колегата по-горе. Тъкмо реших да я закарам в сервиз да я видят, качих се, запалих и потеглих към сервиза и установих, че скърцането го няма въобще. Казаха че и няма нищо и така. След още седмица пак се появи. В общи линии, скърца от време на време, явно, когато някак се усуче, защото първия път, когато се разскърца се бяхме качили доста хора в колата и шума се появи след един завой, при който цялата тежест пада на лявата страна на колата и тъй като е преход от спускане към равно, купето доста се усука. Вчера като се разскърца, пак се получи подобно усукване.
Ще следя темата и ако открия решение или поне къде е проблема, ще споделя своевременно.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 17 май 2015 - 21:21

Ще дам една идея, без да имам претенциите да да съм изчерпателен. Спокойно може да бъде и от тампоните на стабилизиращата щанга. При мен преди да ги сменя беше нещо от тоя род- при различно натоварване на двете предни колела, например в завой и едновременно с това и неравности скърцаше. След смяната на тампоните нещата се оправиха. Обаче как проверих дали е от това преди смяната. Напръсках с течна грес от флакон старите втулки и О-чудо- спря да скърца. Покарах две седмици, през които колата беше като нова, след това постепенно отново скърцането се завърна. Последва смяната, защото вече бях сигурен в причината.
Другата възможна причина е от лагерите на макферсоните, ама ти си ги сменил.
Отговори

Funeral снимка Funeral 21 май 2015 - 20:31

При мен, най-вероятно е от тези лагери. Днес я закарах да я погледнат, но нямах време да я оставя в сервиза. В Понеделник ще разбера със сигурност. Проверих варианта с тамошните на стабилизиращата щанга, но не в тях е проблема.
Ще споделя опита, дано на някой му е от полза, както на мен до тук прочетеното от форума.
Отговори

bat van снимка bat van 22 май 2015 - 06:21

И моята скърца от както я имам но при определени температури и само при маневриране.
Скърцат танпоните на макферсоните.
Отговори

Жоро снимка Жоро 22 май 2015 - 07:42

Този шум като пукане е от тампоните с лагерите на макферсона...
Отговори

_shady снимка _shady 22 май 2015 - 09:02

Точно такъв шум от пукане имам и аз, убивам се да го намеря от къде идва и не мога, и не мога....
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 22 юни 2015 - 19:48

За пукането бас ловя, че е от лагерите на макферсоните. На три коли- вектра Б, астра Г и пак вектра Б не слушах майсторите и все бях прав.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg