Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

КАТ започва масирани проверки за "Гражданска отговорност"

Тази тема е заключена « Prev

zdravkop снимка zdravkop 19 октомври 2010 - 18:14

Около 700 хил. автомобила са без задължителната застраховка, КАТ ще прави проверки не само на пътя, но и чрез електронна система. Започват масирани полицейски проверки за задължителната застраховка "Гражданска отговорност", съобщи пред журналисти началникът на КАТ Алекси Стратиев.
Контролът ще се прави както на пътя, така и чрез електронна система.
От август 2007 г. в чужбина са станали 295 пътнотранспортни произшествия с български автомобили, които не са имали "Гражданска отговорност". Най-голямата изплатена от Гаранционния фонд щета е в Гърция, когато при катастрофа, по вина на български водач, загиват четирима души. Изплатени са 2 млн. евро от фонда.
Около 700 хил. автомобили са без "Гражданска отговорност", съобщиха застрахователи. Те бяха категорични, че цената на полицата трябва да покрива евентуалния риск и тя ще продължава да расте.
По-думите на Борислав Богоев, заместник-председател на КФН, ръководещ управлението "Застрахователен надзор", ненавременното отчитане на полиците по застраховката също вдига процента на нередовните коли.
При близо 500 хил. полици, сключени за три месеца, над 160 хил. не са били отчетени навреме, посочи той. Има големи разминавания между действителната ситуация на пътя и отчетите на КФН, и застрахователните компании, каза Богоев.
Той посочи, че само 1,28% от катастрофиралите по пътищата коли са били без застраховка. Незастрахованите МПС с претенции към Гаранционния фонд са още по-малко - само 1,16%, добави той.
Ако автомобилът не се кара, но не е спрян от движение в КАТ, той трябва да има застраховка. Обикновено това нарушение се прави в селата и в по-малките градове, смятат застрахователите.
http://www.vesti.bg/...=40&oid=3342031
Отговори

hudson снимка hudson 19 октомври 2010 - 18:20

 zdravkop, на 19 Oct 2010, 18:14, каза:

Ако автомобилът не се кара, но не е спрян от движение в КАТ, той трябва да има застраховка. Обикновено това нарушение се прави в селата и в по-малките градове, смятат застрахователите.

Ей това е голяма глупост - ами дай да си купим и винетка тогава, за кола която си стои в гаража и не се използва.
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 19 октомври 2010 - 18:26

Ми поредната малоумщина. Народът обеднява все повече, а тия искат да му свалят и последната риза от гърба. Така е като сме стадо овце!
Отговори

Globe снимка Globe 19 октомври 2010 - 18:28

както някой плащаме гражданска така трябва и всички да плащат ! ние щом плащаме да не сме накапани или нещо такова ?
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 19 октомври 2010 - 18:35

Само не разбрах кое е малоумщина- да имаш застраховка ГО ли? Или да я плащаш, ако не караш автомобила си? На втория въпрос има повече от логичен отговор: който не иска да си кара колата да си я свали от регистрация. Какъв е проблемът? Като искаш да я караш- задължително ГО! Ами ако те удари някой без застраховка ще има да нсуваш по форумите, че няма кой да ти плати щетите. Както казва Globe- всимки трябва да плащат, а не: ама аз не си карам колата и няма да платя.
Отговори

oci снимка oci 19 октомври 2010 - 18:36

Чесно казано все ми е тая - 3 коли имаме и трите си имат ГО. Това да караш без ГО важи само ако се подвизваш в някое село и караш до съседното село или караш колата си веднъж годишно.

А това за колите, които не се карат - идиоти, после пак застрахователите ще ревнат, че процента на ГО е под 82 и щяло да има санкций от ЕС :kinggrin:
Отговори

hudson снимка hudson 19 октомври 2010 - 18:43

 zdravkop, на 19 Oct 2010, 18:35, каза:


Позволи ми да не се съглася с теб.
Ако ида да сваля колата от регистрация в КАТ, ще ми отиде от полвин до 1 работен ден размотоване по гишета + плащане на такси, като реша да я карам, още толкова за повторна регистрация.
А така, като ми се наложи да карам стария таралясник, отивам до най-близкия брокер, плащам си една полица и съм готов.
Ами като е такъв закона, да тръгнат полицаите по гаржите и дворовете на хората и който няма ГО - глоба.
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 19 октомври 2010 - 18:44

 hudson, на 19 Oct 2010, 19:43, каза:



Съгласен съм с Митко :kinggrin:
Отговори

hudson снимка hudson 19 октомври 2010 - 18:56

Така де, писна ми от тази криво разбрана цивилизация.
В Англия, може да не си плащаш пътната такса и застраховката, но колата не трябва да излиза от двора ти. Дори да си свалил само двете гуми на улицата и си без платени такси, си отнасяш глобата като стой та гледай.
Отговори

kitcho снимка kitcho 19 октомври 2010 - 18:57

Само хвърлят прах в очите на хората с тези показни акции , за да си плащат ГО .... Ама що ли не започнат от служителите на МВР примерно, че те май често пропускат момента да се застраховат...
Отговори

Gmilev снимка Gmilev 19 октомври 2010 - 19:03

как ше им плащам на тия нещястия ГО...да си опраат дупките и пътищата ... зада плащаш за нещо трябва да ти се предлага някаква услуга...

една равносметка... ГО е от 100-200лв за моята е 170лв

спира ли са ме 3-4пъти тази година ... по 20лв :kinggrin: 60-80лв... за кво да давам 2но като може и без +?!?!?!"+?+
Отговори

suicidal снимка suicidal 19 октомври 2010 - 19:03

Според мен трябва да се вдигнем на протест! От къде на къде, трябва да плащам ГО за кола, която ми трябва веднъж годишно? Защо да я спирам и пускам от движение, та това са поне два работни дни в КАТ и такси и т.н., ами , ако ми трябва колата през 2-3 месеца? Тогава ? Ми хайде да искат и ГО от автокъщите, и да няма нерегистрирани автомобили. Идиотска държава! Поредното безумие в държавата, според мен, ПРОТЕСТ!!!
Отговори

oci снимка oci 19 октомври 2010 - 19:07

Абе вие май малко се превъзбудихте. Какво общо имат дупките по пътищата с ГО?!? Все едно да не си плащам парното щото може комшията отгоре да ме наводни :kinggrin: А за хората, които си ползват колите веднъж на 2-3 месеца - ами сори ама точно когато я ползваш трябва да имаш гражданска пич. Друг е въпроса че могат да ни улеснят с много механизми - например гражданската да може да се сключва и на лице, не само на автомобил...
Отговори

BOJKATA снимка BOJKATA 19 октомври 2010 - 19:08

 Gmilev, на 19 Oct 2010, 20:03, каза:

как ше им плащам на тия нещястия ГО...да си опраат дупките и пътищата ... зада плащаш за нещо трябва да ти се предлага някаква услуга...

една равносметка... ГО е от 100-200лв за моята е 170лв

спира ли са ме 3-4пъти тази година ... по 20лв :kinggrin: 60-80лв... за кво да давам 2но като може и без +?!?!?!"+?+

Да, обаче ако ме удариш мен, и нямаш гражданска да ми покрие щетата- дупе да ти е яко, кат няма да викам, ама ще си ходя с 2 коли и ще имаш да ми даваш!!!
Аман от тарикати!

П.п. Тази тема каква хранилка ще стане... :mhihi:
Мнението беше редактирано от BOJKATA: 19 октомври 2010 - 19:13
Отговори

sashonikolov снимка sashonikolov 19 октомври 2010 - 19:10

 Gmilev, на 19 Oct 2010, 20:03, каза:

как ше им плащам на тия нещястия ГО...да си опраат дупките и пътищата ... зада плащаш за нещо трябва да ти се предлага някаква услуга...

една равносметка... ГО е от 100-200лв за моята е 170лв

спира ли са ме 3-4пъти тази година ... по 20лв :kinggrin: 60-80лв... за кво да давам 2но като може и без +?!?!?!"+?+

ще разбереш ЗАЩО трябва да имаш гражданска като станеш участник в ПТП и НЯМАШ ГО........ще плащаш като поп......а тогава бъди сигурен,че щетите ще са надписани и ще се оценяват не по ценовата листа на кварталния магазин за авточасти за лада..........тогава ще разбереш защо ти трябва Гражданската Отговорност
ПП:Божката ме е изпреварил.......абсолютно съм на неговото мнение.........
Мнението беше редактирано от sashonikolov: 19 октомври 2010 - 19:11
Отговори

suicidal снимка suicidal 19 октомври 2010 - 19:13

 oci, на 19 Oct 2010, 20:07, каза:

Абе вие май малко се превъзбудихте. Какво общо имат дупките по пътищата с ГО?!? Все едно да не си плащам парното щото може комшията отгоре да ме наводни :kinggrin: А за хората, които си ползват колите веднъж на 2-3 месеца - ами сори ама точно когато я ползваш трябва да имаш гражданска пич. Друг е въпроса че могат да ни улеснят с много механизми - например гражданската да може да се сключва и на лице, не само на автомобил...

Ама ти май не си разбрал, трябва да имаш валидна ГО за ЦЯЛА ГОДИНА, аз имам 3 коли , едната я ползвам само 5-6 пъти в годината, в рамките на месец-два, трябва ли да платя ГО за година според теб ?
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 19 октомври 2010 - 19:14

Значи нека разграничим двете неща! В единия случай говорим за неплащане изобщо и си караш колата. В този случай трябва да има санкции! А в другия, за който се застъпихме аз и Митко е, че примерно дядо Гошо от Враца му се налага два пъти годишно да идва до София. През останалото време колата си му седи в дворчето и не я ползва. В такъв случай не е справедливо да се изисква заплащането на целогодишна ГО, че чак и наказва това нещо. Като му трябва колата си плаща едната вноска и си кара, докато му изтече полицата.
Мнението беше редактирано от IvailoM: 19 октомври 2010 - 19:16
Отговори

BiserRs снимка BiserRs 19 октомври 2010 - 19:15

Аз съм за ГО на шофьор т.е. какво е виновна колата, не се е блъснала сама виновно е задкормилното устройство. А и ако имам 5 коли ще си ги карам с една ГО.
Мнението беше редактирано от BiserRs: 19 октомври 2010 - 19:15
Отговори

sashonikolov снимка sashonikolov 19 октомври 2010 - 19:15

 suicidal, на 19 Oct 2010, 20:13, каза:

Ама ти май не си разбрал, трябва да имаш валидна ГО за ЦЯЛА ГОДИНА, аз имам 3 коли , едната я ползвам само 5-6 пъти в годината, в рамките на месец-два, трябва ли да платя ГО за година според теб ?

като нямаш пари за 3 коли карай една........като имаш 3 коли значи си достатъчно заможен и 3 застраховки по 170 лева за година нама да те съборят финансово.....

Кой си има брада да си носи гребенче..........


Темата се превърна в поредната безсмислена хранилка с отенъци на селски манталитет............

:kinggrin:
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 19 октомври 2010 - 19:18

Ей, не съм очаквал, че в нашия форум има толкова Андрешковци. Явно това ни е национална черта. Що ли да им плащам на тия лешояди застрахователите, що да им плащам на данъчните, що да плащам осигуровки, що да плащам разните му там такси, като мога и без тях? Докато сме с това мислене не как да сме честни граждани на държавата си, а как да я прекараме, няма да се оправим. А най- харесвам идиотчетата, които за щяло и нещяло псуват родината и, обиждат я, наричат с какви ли не вулгаризми. Абе пълна чалгария.
Отговори
Тази тема е заключена « Prev
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg