Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Автомобилни Газови Уредби [АГУ]

Газов инжекцион на Opel Zafira B 2006 1.8i

Анкета: ГИ на семеен автомобил

Това е обществена анкета. Останалите потребители ще могат да виждат какво сте избрали

Кой автомобил се държи най-добре с ГИ и прави най-малко проблеми

Не можете да видите резултатите от анкетата преди да сте гласували. Моля, влезте и гласувайте, за да видите резултатите.
Гласуване Гостите не могат да гласуват

Cakes снимка Cakes 01 октомври 2017 - 19:22

Здравейте,

От известно време сме в търсене на семеен автомобил. Четох доста по форуми, питах приятели и дотук съм свел търсенето до тези три варианта:

Opel Zafira B 1.8i
Mazda 5 1.8i или 2.0i
Renault Grand Scenic 2.0i


Искам автомобилът да се кара на газ, и затова реших да пусна тема тук. Четох, че моторът Z18XER е от най-добрите на Зафирата, но пак срещнах разни неща свързани с проблеми с клапани, прегаряне и т.н.
Обективно погледнато според вас кой от тези автомобили се държи най-стабилно и дава най-малко проблеми с газов инжекцион?

Ще съм благодарен да чуя вашите мнения!

Поздрави
Отговори

MONOPOLA снимка MONOPOLA 01 октомври 2017 - 23:08

Zafira B OPC Z20LEH перфектен за газ, луксозен и спортен а и държи цена, 240к.с. Насочи се към този модел и мотор, разгледай ги и ще установиш разликите спрямо другите
Отговори

Cakes снимка Cakes 02 октомври 2017 - 09:09

 MONOPOLA, на 01 октомври 2017 - 23:08, каза:

Zafira B OPC Z20LEH перфектен за газ, луксозен и спортен а и държи цена, 240к.с. Насочи се към този модел и мотор, разгледай ги и ще установиш разликите спрямо другите


Еее то това сигурно е някакво животно, но аз не търся чак толкова мощна кола.. Най-вероятно е и извън бюджета.
Интересно ми беше как се справя 1.8 бензина на газификация и дали дава проблеми с клапани и разходи на масло, както съм чел, че е при 1.6 бензин.

Благодаря!
Отговори

vladata снимка vladata 02 октомври 2017 - 14:35

 MONOPOLA, на 01 октомври 2017 - 23:08, каза:

Zafira B OPC Z20LEH перфектен за газ, луксозен и спортен а и държи цена, 240к.с. Насочи се към този модел и мотор, разгледай ги и ще установиш разликите спрямо другите


че какво им е на нашите Z20LET :icon_wink2: Една лехова тuрбина, гумички клани и в най -лошия случай едни сигменти и си имаш приличен спортен ван. Без да се зайграва човек колата е супер приятна за каране, поне според мен. А и разликата в цената между Зафира А и Зафира Б не е малка :icon_wink2:

Ето и малко мнения на колеги относно газифицирането на Z18XER - Зафира Б 1.8

http://www.opelclub....howtopic=128698
Отговори

Cakes снимка Cakes 02 октомври 2017 - 19:32

Благодаря за включванията.

По коментарите и на хората, които са имали този двигател явно няма особени проблеми с газов инжекцион.

Само това със системата за смазване дали си заслужава?

И остава да се намери от някъде читав екземпляр на добра цена :)
Отговори

MONOPOLA снимка MONOPOLA 03 октомври 2017 - 23:10

 vladata, на 02 октомври 2017 - 14:35, каза:

че какво им е на нашите Z20LET :icon_wink2: Една лехова тuрбина, гумички клани и в най -лошия случай едни сигменти и си имаш приличен спортен ван. Без да се зайграва човек колата е супер приятна за каране, поне според мен. А и разликата в цената между Зафира А и Зафира Б не е малка :icon_wink2:

Ето и малко мнения на колеги относно газифицирането на Z18XER - Зафира Б 1.8

http://www.opelclub....howtopic=128698

Нищо против, просто колегата търси по-ново купе като години, щом се е насочил към Z18XEP, занчи Зафирата е В, затова предложох LEH-a
Отговори

Cakes снимка Cakes 05 октомври 2017 - 10:44

Здравейте,

Реших отново да дам шанс на дизелова Зафира най-вече след като сравних цените на автомобилите. Бензиновия мотор, който търсех (Z18XER) е с около 1500 лв. по-скъп от дизелов 1.9, поне според обявите, които намирам. И като прибавя и газовия инжекцион 1200лв. стават към 2700 лв. по-скъпо за бензиновата кола. Та реших да споделя с вас 4 обяви - 2 бензинови и 2 дизелови, които според мен са най-изгодните в момента в cars.bg.

Бензинови:
http://www.cars.bg/offer/c2249992
http://www.cars.bg/offer/c1442421

Дизелови:
http://www.cars.bg/offer/c2314741
http://www.cars.bg/offer/c2157023

Моля коментирайте тези конкретни мотори и кой бихте избрали вие.
Отговори

fanatic снимка fanatic 05 октомври 2017 - 12:35

Може би първата дизелова най-става, но като цяло са доста уморени всичките....
Отговори

Cakes снимка Cakes 05 октомври 2017 - 14:27

А за тези двете:

Моята връзка

и

Моята връзка

Като цяло дизел или бензин да търся повече?
Мнението беше редактирано от Cakes: 05 октомври 2017 - 15:48
Отговори

MONOPOLA снимка MONOPOLA 05 октомври 2017 - 23:15

Тези дизелачки са на по 500k километра, защо ли са по-евтини!
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 06 октомври 2017 - 07:25

 MONOPOLA, на 05 октомври 2017 - 23:15, каза:

Тези дизелачки са на по 500k километра, защо ли са по-евтини!

Да,защо ли са по-евтини?
А след това като се подкара колата,коя е по-икономична,дизел или бензин на газ?
Отговори

Dechkko снимка Dechkko 06 октомври 2017 - 13:17

Тая разлика дето си я сметнал от 2700лв, може да се стопи много бързо с някой демпфер, турбо, дюзи и т.н. При положение, че гледаш най-изгодното от джамбазите шанса не е малък. Според мен събери още някой лев и следи ежедневно, какво излиза на пазара от бензиновите (но бягай от 1.6, доста спъната ще е). Ако изпадне нещо от частно лице е най-добре, просто имай търпение. Аз моята 5 месеца я чаках да се появи на пазара.

Успех.
Отговори

npace снимка npace 06 октомври 2017 - 21:02

В тема за газ дизели!?
Ако няма кой да ти подарява нафта дизела го забравяш. 1.9CDTI не гори 5. Особено тоя дето има 150 магарета под капака.
Отговори

kikk4o снимка kikk4o 10 октомври 2017 - 16:28

Кола от Варна не купувайте!От всички боклуци тук са най-големите! И при мен дойде времето за смяна на вярната Астра x14xe с нещо по-добро, но за около година наблюдавам само боклуци. Спрял съм се на бензинова Астра комби H или Зафира B с идеята да и монтирам газов инжекцион, но колите предлагани във Варна са пълна гробница, а отделно и много скъпи!
Тоя двигател Z18XER 140 к.с. до колкото ми стана ясно става за газифициране, интересува ме мотора Z18XE, който се споменава по-горе, това Z18XEP ли е? И става ли за газифициране?
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg