Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Астра Г дизел пали трудно ЛЯТОТО

stefinko снимка stefinko 05 март 2011 - 19:53

Здравейте. Изчетох доооста теми но такава,която да може да ми помогне за проблема ми не открих.
Та ето и проблемчето. Още като я купувах Астрата 2,0 DTL 2000 година ми направи впечатление , че запали след около 6-8 секунди въртене,а беше топло -около +20-тина градуса. След като я изгасих , вторият път запали веднага,без никакъв проблем. Подгряващите свещи и двата пъти не се включиха. Проблема обаче продължи на следващия ден, на по-следващия и така всеки ден докато беше топло времето- първият път палеше трудно и след това палеше от раз,както се казва. Закачваха я на компютър и казваха , че няма никакъв проблем. Ходих в Опел Стефанов - там ми казаха,че софтуера ми бил стар и ако се качи най-новия няма да имам проблем. Сложиха новия софт и на другата сутрин пак същия проблем- палеше си по стария начин. Така продължи докато стана студено. Под определена температура свещите подгряваха и опелчето си палеше и от първия път без проблем. Мина зимата и лятото пак летния проблем. Просто странна работа . Бях чувал и съм виждал дизел да пали трудно зимата -да , ама лятото- не ми се беше случвало. Първо си помислих , че ми връща отнякъде нафта , но след като зимата пали щом подгряват свещите, без значение колко време е престояла колата , значи не е това.
Моля ви помогнете. Някой ако е имал същия проблем да сподели. Дайте някакъв съвет. Помогнете , че не знам какво да правя.
Благодаря ви предварително.
Отговори

Eltoro снимка Eltoro 05 март 2011 - 19:58

Колега,кара ли я на диагностика с комп.?Според мен е датчика,който отчита външната температура.Ето ти линк за същия проблем,при различен мотор.
Цък
Мнението беше редактирано от Eltoro: 05 март 2011 - 19:58
Отговори

stefinko снимка stefinko 05 март 2011 - 20:14

Ами да карах я на диагностика с компютър и то няколко пъти. Но все ми казваха , че нямам никакъв проблем и не знаят защо колата пали така. Благодаря за пратената тема , ще я разгледам. Ако се сещате за друго пишете.
Отговори

Eltoro снимка Eltoro 05 март 2011 - 20:17

 stefinko, на 05 март 2011 - 20:14, каза:

Ами да карах я на диагностика с компютър и то няколко пъти. Но все ми казваха , че нямам никакъв проблем и не знаят защо колата пали така. Благодаря за пратената тема , ще я разгледам. Ако се сещате за друго пишете.

Другото,което се сещам е,че Shades кара някаква дизелова Astra G.Можеш да го попиташ него,понеже виждам че си от П-в,и Сф няма да ти е удобно.
Отговори

bojo06 снимка bojo06 05 март 2011 - 21:33

Тези екотеци имат проблем м/у +20 до +30 градуса на охладителната течност( може да е и софт. бъг :smile3560: ). Подгряването се активира до +20 градуса( писал съм го N-на брой пъти) и след това му е малко трудно на двигателя да запали без подгряване, макар и компресията да е в норма. Няма зимни-летни софтуери, ако някой Ви каже, че така ще се оправи проблема Ви лъже. Ето и колегата го е изпитал.
Отговори

ceko снимка ceko 06 март 2011 - 15:33

При мен имаше същите симптоми,какво ли не мислих да правя,къде ли не търсих проблема,когато е студено подгрява и пали от раз,когато се стопли няма подгрев и върти доста.Пробвах с нов акомулатор и всичко заспа,просто при много слаб акомулатор има голям пад на напрежението и нещо се бъгва системата.Опитай с един нов акомулатор,или просто сутрин когато не си я палил я закачи с кабели за друга работеща кола и виж какво ще се получи.
Отговори

stefinko снимка stefinko 06 март 2011 - 17:56

Благодаря ти ceko за помоща , но за съжаление чак лятото мога да го пробвам това с акумолатора. То сега е студено и си подгрява колата. А иначе да ти кажа акумолатора е на 7(седем) години-с него дойде колата от Италия и има документи кога е купен и за това си знам , че е за смяна- сега зимата върти едвам едвам първия при запалване , но пък колата пали. Дано да е в това проблема. Лятото ще пробвам с друг и ако това се окаже проблема,веднага го сменям.Все пак ти благодаря за помощта. Ако и някой друг каже мнение за ПРОБЛЕМЧЕТО ми, ще съм му много благодарен.
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 06 март 2011 - 18:17

Аз съм със същия мотор, но при мен е точно обратното.. сега зимата пали една идея по-трудно и с около 1-2 сек. закъснение, т.е. върти толкова преди да запали - рядко повече, но е имало и такива моменти. Разбира се при мен това се получава в най студените дни. И тъй като един колега ми каза да си проверя подгревните свещи (пусках + от акумулатора и другия край на върха на свеща като има и лампа де) и ако метода за "диагностика" на свещите е верен, то значи всичките ми работят, следователно не е от тях. Чудя се възможно ли е да е от акумулатора, който е с 2Ач. по-малък от предписанията (моя е 68Ач, а по принцип дават 70Ач за мойта). Но това ще го проверя, интересува ме има ли нещо друго, което мога да погледна, като приемем, че други проблеми няма..
Отговори

niki_v82 снимка niki_v82 17 април 2011 - 21:20

Аз съм със същия мотор,/2.0 дтл/ но при мен проблема е че не пали ако е седяла повече от един ден.иначе зимата подгряването ми се вклучва чак под - 15 и няма проблем.от какво може да е пролема според вас ???
Мнението беше редактирано от niki_v82: 17 април 2011 - 21:23
Отговори

Galabov снимка Galabov 17 април 2011 - 23:00

здр колеги и моита пали чат пат с 5 6 сек въртене на 14-15 градуса ама не ми пука според мен това си е от модела :)караите и си свиркаите,но ако е повече проверете си стартера при един приятел това се оказа,стартера уж беше добре но явно е правил голяма консумация и затова;)
Отговори

stefinko снимка stefinko 18 април 2011 - 19:39

 niki_v82, на 17 април 2011 - 21:20, каза:

Аз съм със същия мотор,/2.0 дтл/ но при мен проблема е че не пали ако е седяла повече от един ден.иначе зимата подгряването ми се вклучва чак под - 15 и няма проблем.от какво може да е пролема според вас ???

А има ли разлика в паленето след като е седяла един ден - в смисъл ако подгрее или пък не подгрее свещите-пали ли по един и същ начин? И в какъв смисъл не ти пали колата? Пали след повече въртене или ???
Отговори

niki_v82 снимка niki_v82 19 април 2011 - 18:14

значи подгряването както казах ми се вкл. само при големите студове - 15 примерно,цяло лято си карам без да се включи и нямаше проблеми.а като казвам не пали значи въобще не пали - само на скорост .... мисля си дали не пада нивото на горивото или да засмуква въздух отнякъде.. външно поне няма видими дефекти.не съм запознат има ли някъде клапан за обратното гориво или нешо подобно и къде се намира ????
Отговори

stefinko снимка stefinko 19 април 2011 - 19:32

Ами първо смени маркучетата за обратната нафта, виж дали не засмуква въздух и от не добре уплътнени маркучи на горивния филтър. А клапан за обратното гориво доколкото знам няма. За това си провери първо тези неща. И моето мнение е да не я палиш на скорост-не било ,много хубаво за помпата. Поне така съм чул.
Отговори

niki_v82 снимка niki_v82 19 април 2011 - 22:29

ще проверя,ако някой се сети за нещо друго да каже :) иначе знам че не е добре да се пали на скорост ама .....
Отговори

ГостZafuser_* 20 април 2011 - 21:02

Е това с паленето на 1-ва как го измислихте не разбрах.
Евала на автора, но тези приказки за помпата и 1-вата може би са от "1000 и една нощ".
Единствената връзка може да се направи със съединителя.
Отговори

bojo06 снимка bojo06 20 април 2011 - 21:17

В тая тема автора първоначално пита през месец МАРТ, за проблем през лятото, който между другото е разискван в поне три теми.Никой не вниква в писанията, взаимствани от техническите инструкции за самия модел, като TIS 2000. Всеки казва, че майстора му бил казал...... Но да продължа с тази тема...След това се намесва втори потребител със свое питане и автора му дава съвети по проблема за който е питал..... ПЪЛНА ЛУДНИЦА! Темата е за ключ според мен! По скоро би объркала още някой начинаещ потребител.
Мнението беше редактирано от bojo06: 20 април 2011 - 21:46
Отговори

Гостsvetoslav1983_* 22 април 2011 - 20:34

 stefinko, на 06 март 2011 - 17:56, каза:

Благодаря ти ceko за помоща , но за съжаление чак лятото мога да го пробвам това с акумолатора. То сега е студено и си подгрява колата. А иначе да ти кажа акумолатора е на 7(седем) години-с него дойде колата от Италия и има документи кога е купен и за това си знам , че е за смяна- сега зимата върти едвам едвам първия при запалване , но пък колата пали. Дано да е в това проблема. Лятото ще пробвам с друг и ако това се окаже проблема,веднага го сменям.Все пак ти благодаря за помощта. Ако и някой друг каже мнение за ПРОБЛЕМЧЕТО ми, ще съм му много благодарен.

Приятел,аз съм с Вектра Б с японския двигател,зимата палеше от първия път,сега когато се затопли времето,сутрин пали,но като я покарам,и тръгвам да паля,трябваше малко повече да въртя,и аз бях решил да хода по майстори,но преди 1 седмица ми замина акумулатора,и за мое щастие този проблем изчезна,дано да съм ти о полза!!
Отговори

stefinko снимка stefinko 25 април 2011 - 19:31

Благодаря за мнението . Другата седмица ще си купя нов акумулатор и веднага ще споделя дали проблема с паленето е изчезнал. Дано да е от акумулатора, че не ми се ходи на майстори,то свестните майстори са малко и докато попадна на такъв ще съм дал купища пари.
Отговори

stefinko снимка stefinko 22 май 2011 - 15:12

Благодаря на всичи които писаха. Вчера най-накрая си купих акумолатор и всичко е наред. Пали си без проблем. :icon_razz2: :icon_razz2: :yahoo: :idiot:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg