Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

Гуми NANKANG

RaGe снимка RaGe 16 октомври 2011 - 10:49

Какво ви е мнението за гумите NANKANG като цяло и какво ще кажете за тези зимни гуми http://www.bggumi.co...nfo/1/15087255/ NANKANG SV-2 и дали ще се съберат на астра Г.
Мнението беше редактирано от RaGe: 16 октомври 2011 - 10:49
Отговори

siegfrid снимка siegfrid 16 октомври 2011 - 19:48

Пределно евтина гума, с китайски произход.
Един колега беше взел 4 китайчета за Алфата си от нямане на средства - по думите му колата е неконтролируема при дъжд, със снега не е споделял как се справят, само каза, че след първата зима са станали твърди като балатум.

На мен лично и трите алтернативи от ТОЗИ линк ми се виждат в пъти по-добър избор от Китайчето. Лично мнение.
Отговори

Mitko-79 снимка Mitko-79 16 октомври 2011 - 20:21

Аз карам с летни Nankang NS2 205/55/16 и съм супер доволен .Отначало бях много скептичен към тази марка която чувах за първи път.Взех ги зареди цената -100 лв на брой с отстъпка.За зимния модел нямам наблюдения но виж тука http://www.tyretest....sv_2/index.html .Гледам че хората са много доволни от този модел.Ето това намерих за тях още в нета:

Nankang Rubber Tire – е най-големия завод за производство на автогуми в Тайван. Фирмата е основана през 1959 г. в град Тайпей. Nankang Rubber Tire заема лидерско място сред производителите на гуми, което се дължи на високото качество на предлаганата продукция, на добрата си репутация и на развитието на модерни технологии. На «Nankang Rubber Tire» се доверяват потребители и дистрибутори от цял свят. С насочване на вниманието си върху подобряване на качеството на продукцията и иновационните нововъведения, фирмата се надява да остане водеща в сферата на качеството и технологиите, като обезпечи комфортно обслужване, оперативност и безопасност на връзките и транспортирането.

Този размер не е за твоята кола.Виж друг.
Мнението беше редактирано от Mitko-79: 16 октомври 2011 - 20:33
Отговори

oci снимка oci 16 октомври 2011 - 20:23

 siegfrid, на 16 октомври 2011 - 19:48, каза:



Човек абсолютно сърдечно НЕ препоръчвам Корморанките за зимни гуми. 2 зими карах с такива старата вектра(купих ги чисто нови) и беше ужас - не веднъж и два пъти щях да се зачистя с тях. За другите нямам мнение :icon_wink2:
Отговори

martin_kolev снимка martin_kolev 16 октомври 2011 - 21:30

Не знам какво имате против корморан, все едно всички карате зимни мишлен, дънлоп или континентал.Аз карам с корморан служебната трета зима, предимно извънградско, единствения път, в който имах проблем със спирането и овладяването на колата не беше заради гумите, а заради мен...Който си мисли,че скъпата зимна гума го прави непоклатим зимен шофъор определено бърка.
Та по темата, не вярвам тия гуми да са лоши, определено ще ти свършат добра работа зимата при едно подчертавам внимателно шофиране.
Мнението беше редактирано от martin_kolev: 17 октомври 2011 - 09:17
Отговори

milcho2005 снимка milcho2005 16 октомври 2011 - 23:10

Относно Гуми човек нокога не трбва да прави компромиси!Аз бих карал с гуми втора употреба,отколкото с Китайски или Корморанки нови....Колега ако си търси бюджетна гума бих ти препоръчал Дейтън...Доста позитивни отзиви има за тях..Иначе за мен има само една зимна гума и тя е Дънлоп!!На вектрата съм с такива и това ще им бъде втора зима...нямат грешка!!На Омегата реших да пробвам Прехвалените Континентал ТС830 и останах много разочарован!Успех с избора!
Отговори

RaGe снимка RaGe 17 октомври 2011 - 07:45

Сега сам с летни нанканг ултра спорт нс-2 и сам г/д доволен на дъжт върти гуми яко като дам гас но пак не сам забелязал да поднася при спирането и корморан съм карал зимни и останах доволен за 2 зими няма ни баир ни ништо не е забоксувала 1 пат :) та ми стана интересно и за зимните летните не са идялно лоши
Отговори

AlexMav снимка AlexMav 17 октомври 2011 - 08:32

 RaGe, на 16 октомври 2011 - 10:49, каза:

Какво ви е мнението за гумите NANKANG като цяло и какво ще кажете за тези зимни гуми http://www.bggumi.co...nfo/1/15087255/ NANKANG SV-2 и дали ще се съберат на астра Г.


Не разбирам защо си готов да дадеш 100 лв на брой за китайчета, при това от странен размер, който подхожда на Мерцедес 123, но ни е на твоята Астра. Да позная - калкулатора е казал така? Вземи си 185/65 R14, ако държиш да си на 14 цола и не се занимавай с глупости. На този размер ще си вземеш я Кумхо, я Гуудрич, я Avon, за 5 лева отгоре ще вземеш Клебер.
Отговори

martin_kolev снимка martin_kolev 17 октомври 2011 - 09:22

Колегата Милчо правилно казва, че с гуми компромис не трябва да се прави.Аз си мисля, че компромис при гумите означава човек да сложи гума втора употреба.Във всеки един случай, дори и евтината нова гума според мен е по- добра от караната вече такава, особено зимна.Въобще не споря коя от евтините гуми си заслужава най- много :).
Иначе им погледнах сайта на тия Нанканг, сериозна фирма изглеждат, няколко завода, сертификати и скромните 3,5 милиарда капитал :drinkin:
Отговори

RaGe снимка RaGe 17 октомври 2011 - 12:20

Иам 14' джанти за това тарса 14ки иначе наи вероятно ще зема мишелин алпин 2 бр. за отпред просто питах как са и зимните а летните карам на 16ки но са много широки да зимам зимни гуми за тях.
Мнението беше редактирано от RaGe: 17 октомври 2011 - 12:21
Отговори

RaGe снимка RaGe 18 октомври 2011 - 15:15

Както гледам няма маи няма много хора ползвашти тази марка.
Отговори

Shades снимка Shades 18 октомври 2011 - 15:51

Аз имам впечатление от летни с тази марка, на чужда кола. Ужас е меко казано, гумата е абсолютно дърво ... ако ще е за бюджетни гуми има много по-добри алтернативи - Dayton, Firestone, Sava, дори Debica ще са по-добри със сигурност.

П.П. Колкото до по-скъпите гуми и аз преди да сложа Dunlop Wintersport-ките се заблуждавах, че някога съм карал с истински зимни гуми :newsm05_41:
Отговори

Liubeznia снимка Liubeznia 18 октомври 2011 - 15:58

Китайските гуми са компромисен вариант в повечето случай, въпреки, че са с атрактивна цена. Имам близък който се занимава точно с тях, но подбира внимателно коя марка да внесат и кой модел. Клиентите са доволни. Аз лично бих дал 5/10лв повече на гума, но за някоя от по "доказаните" марки, но бих си сложил и китайска, зависи...
Отговори

RaGe снимка RaGe 18 октомври 2011 - 16:18

Аз карам летни НАНКАНГ ултра спорт нс-2 така си доиде колата от германия и сам доволен от тях.За това ме интересува повече мнения на хора ползвали марката и в прочем са таивански а не китаиски.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg