Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Продава / Платени Обяви / Сервизи и Магазини ...

Alpine, JVC, Kenwood, Pioneer, Sony, LG Модули за Мулти-Волан Opel/Ford/Mazda/Honda/Nissan/Chevrolet/Citroen и BMW

Тази тема е заключена Next »

VectraB снимка VectraB 23 декември 2016 - 22:08

Вече имам впечатления от някои нови модели за 2017г на Pioneer и JVC.
За съжаление, за първи път от години, са разочароващи. И при двете марки има съществени проблеми :sad-smiley-046:

Съветът ми е, да купувате старите изпитани модели от 2016г. доколкото се намират на пазара ...
Аз няма да предлагам новите модеи на Pioneer, докато не се убедя в тяхното качество :icon_wink2:

Но да не разваляме Коледните Празници ...
Ще опиша мотивирано установените проблеми, когато намеря време, след Коледа ...


Публикувано изображениеВесела Коледа Публикувано изображение


.
Отговори

VectraB снимка VectraB 27 декември 2016 - 11:05

Описвам това с което се сблъсках, и се надявам да са частни случай :

Pioneer MVH-190UI : Не чете всички USB Flash Drive и дава грешка "error 19".
За тестoве от години използвам Sandisk Cruzer Fit™ USB 2.0 (8GB или 16GB). Флашката е качествена и разпространена. Досега не бях срещал приемник с USB, който да не чете тази флашка, включително и "Китайци".

НО MVH-190UI, както и DEH-1900UB не я приемат. Направих тестове на няколко броя от различни доставки. Същевремено чете без проблем по-стара и евтина флашка 8GB.
Странно е, че в Google не намерих нищо по въпроса. :unsure:

:excl: Добавено на 13.03.2017г. :
За последните 3 месеца колегите от АВАЛ са продали много от гореописаните модели Pioneer. Казаха, че никой не се оплакал за проблеми с четене на какъвто и да е модел USB Flash Drive.
Това, както и липсата на подобна дискусия в мрежата (поне Google не намира), ме водят на мисълта че моята "Флашка" се е повредила. Въреки че засега продължава да работи перфектно на всички останали приемници и компютри от различни марки и години.
Затова трябва да приема, че гореописаното е изолиран случай и че проблемът е в моят USB Flash 16GB, а не в Pioneer.


JVC KD-X330BT / FW ver. 0117, закупен от еМаг.
Няколко проблема:
- Опростена конструкция на микрофона, нама ябълка което затруднява насочването му. Микрофонът на предишните модели (включително KD-X320BT) е с ябълка.
- Прекъсване на звука от микрофона. Губеха се думи, понякога цели изречения.
- Некоректно работещо Управление от Волана - не сменяше запаметените радио станции, всички останали функции работеха нормално.

Добрата новина е, че JVC дават Update на Firmware -a, даже за по-малко от два месеца е имало 2 версии.
Последната налична засега Ver.0120 (27.10.2016) реши успешно последните 2 проблема и вече всичко е О.К.


.
Мнението беше редактирано от VectraB: 13 март 2017 - 14:31
Отговори

Koliomalinov снимка Koliomalinov 09 март 2017 - 16:36

Здравейте! До колкото разбрах, моделът на закупеното от мен главно устройство е ОК ( Alpine UTE 92...). Не разбрах дали за автомобилът ще сработи с адаптера или не (Signum регистриран 2004, произведен 2003 г., мисля, че беше май). Не мога да разбера също дали е CAN BUS или не (аналогов). Мулти-волана е само с бутони-по три броя от ляво и от дясно. Прочетох голяма част от темата, но явно не съм разбрал достатъчно.
Отговори

VectraB снимка VectraB 13 март 2017 - 12:50

 Koliomalinov, на 09 март 2017 - 16:36, каза:

Здравейте! До колкото разбрах, моделът на закупеното от мен главно устройство е ОК ( Alpine UTE 92...). Не разбрах дали за автомобилът ще сработи с адаптера или не (Signum регистриран 2004, произведен 2003 г., мисля, че беше май). Не мога да разбера също дали е CAN BUS или не (аналогов). Мулти-волана е само с бутони-по три броя от ляво и от дясно. Прочетох голяма част от темата, но явно не съм разбрал достатъчно.

Да, модулът ще работи перфектно, включително и функциите за телефон :thu:
По лесно, бързо и ясно е да се чуем по телефона ...

p.s. Писал съм многократно в темата, както и в първото мнение :
За Въпроси и Контакти, Моля използвайте посочения телефон, в указаното работно време :20ashley_results:
Отговори

VectraB снимка VectraB 13 март 2017 - 14:30

 VectraB, на 27 декември 2016 - 11:05, каза:

Описвам това с което се сблъсках, и се надявам да са частни случай :

Pioneer MVH-190UI : Не чете всички USB Flash Drive и дава грешка "error 19".
За тестoве от години използвам Sandisk Cruzer Fit™ USB 2.0 (8GB или 16GB). Флашката е качествена и разпространена. Досега не бях срещал приемник с USB, който да не чете тази флашка, включително и "Китайци".

НО MVH-190UI, както и DEH-1900UB не я приемат. Направих тестове на няколко броя от различни доставки. Същевремено чете без проблем по-стара и евтина флашка 8GB.
Странно е, че в Google не намерих нищо по въпроса. :unsure:
..........


За последните 3 месеца колегите от АВАЛ са продали много от гореописаните модели Pioneer. Казаха, че никой не се оплакал за проблеми с четене на какъвто и да е модел USB Flash Drive.
Това, както и липсата на подобна дискусия в мрежата (поне Google не намира), ме водят на мисълта че моята "Флашка" се е повредила. Въреки че засега продължава да работи перфектно на всички останали приемници и компютри от различни марки и години.
Затова трябва да приема, че гореописаното е изолиран случай и че проблемът е в моят USB Flash 16GB, а не в Pioneer.



.
Отговори

Igor снимка Igor 05 април 2017 - 17:49

Като пореден собственик на модула и аз искам да кажа, че съм страшно доволен! С радио Alpine съм и функционалността е на макс. Страхотна работа на колегата VectraB, направо трябва да черпя :)
Отговори

VectraB снимка VectraB 29 юни 2017 - 12:25

Публикувано изображение Нов модел Аналогов модул MC7-RF5 v.3 който поддържа 25 Автомобила

Подробно описание на автомобилите в pdf формат, може да намерите на www.microcom7.com.
Актуализирал съм информацията и снимките в Обявата.


.
Отговори

VectraB снимка VectraB 20 август 2017 - 20:10

Публикувано изображениеНов Модел MC7-IB4 за BMW, Mini, Land / Range Rover (IBus), който поддържа и Китайски приемници

Подробно описание в pdf формат, може да намерите на www.microcom7.com.


p.s. Актуализирал съм информацията и снимките в Обявата.


.
Отговори
Тази тема е заключена Next »
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg