Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Силов Тунинг

Z20LET hp++

DreamOpel снимка DreamOpel 07 септември 2019 - 23:28

Здравейте.От доста време търся информация тук, също и в различни източници в интернет, но не мога да намеря такава която би ми помогнала.
След известно време ще ми предстои покупка на Astra G Coupe 2.0T Z20LET (тази кола ми е мечта от адски много време) (нямам идея коя от трите версии 190,192 или 200 коня).Доста ме интересува възможността за вдигане на мощността на даденият двигател.Чета за разни стадии,за сменяне на турбото с LEH, за по голям кулер, за доунпайп, за малко по голяма генерация, нови ковани бутала, по добри пътища, филтър бокс и т.н.Ако тук се намира някой който е минал през този път, би ли могъл да ми разясни как преминават етапите през тунинга на този мотор?Нямам абсолютно никаква цел, принципа ми би бил колкото повече, толкова по-добре стига да има финансова възможност и да не вредим на мотора.
Отговори

vladata снимка vladata 08 септември 2019 - 09:53

Привет колега,

за да се стигне до търсените от теб модификации първо трябва да наблегнеш на търсенето на читав мотор, защото повечето автомобили с този двигател са изстискани или зле поддържани и след покупка е нужна сериозна инвестиция за да влезе във форма.
Когато моторът е добре може да се започне първо със смяна на всмукателния разпределителен вал с малко по-агресивен от X20XEV,като той се зацепва или на белези или със зъб назад. Идеята е да държи всмукателните клапани повече отворени. Хуваво е да се използва момента да се сложат и подсилени гумички на клапаните от инсигния турбо, вече ги има и на сносни цени и БГ иначе от англия идват за без пари буквално.
След тази интервенция на моторът му е нужен и повече въздух, за целта се монтира crossover delete kit в комплект с филтърна кутия от 1.9 CDTI или 2.2 бензин(зависи коя ти харесва повече и каква ти е идеята).
Сега вече е нужно да се осигури на турбото да "диша" и да не задържа топлината и да пука колектора, за целта се разкарват катализаторите и се монтират Precat/Decat downpipe или направо се прави нова цяла генерация на Ф63мм, размерът е достатъчен за 300++ кс. Ако стоковото търбо е "живо" и е в кондиция(което силно се съмнявам), не е нужна смяна. Ако е за рециклаж е хубаво да се разстърже и да се сложи по голяма перка или направо ново от Z20leh,външно са еднакви(вътрешно с малки разлики) се преминава към челен кулер и цялостна смяна на търбо пътищата от дросела през кулера до турбото обратно.
След това е хубао или да се смени пружината на оригиналния актуатор или директно да се постави нов с по-твърда пружина за да не изтърва. Според стратегията която си си избрал да следваш зависи дали ще сменяш мястоположението на оригиналния рециркулационен клапан или не.
Също така е хубаво да се разкарат и оригиналните балансиращи валове в картера за да може колата да се развърта по-бързо(стандартна модификация на з20лет), маха се скарата която ги държи, навиват се резби и се завиват болтове на маслените магистрали за да не пада налягането, връща се скарата обратно и така.
Хубаво е преди да се закара за настройка да се направи ревизия на вътрешни и външни карета, защото след настройка те ще понесът доста голямо натоварване, а ако не са в добра кондиция ...... ще ги сдробиш.

За тази история ще са ти нужно много търпение и много сериозна инвестиция от средства, предполгам си наясно.
Със сгурност забравям неща,но на прима виста за това се сещам ..... :icon_wink2:
Мнението беше редактирано от vladata: 08 септември 2019 - 10:01
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg