Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Важни теми

Тема за XENON системи

DALGONSKi снимка DALGONSKi 05 юни 2015 - 21:26

 opel_16v, на 02 февруари 2015 - 08:52, каза:



-Продават се, попитай в някой магазин в населеното място, или близкия град. Но като гледам от кога е питането.. вероятно вече си си намерил.


 SkeiD, на 05 юни 2015 - 20:32, каза:



-Вариантите е само един - побългаряване! Или режеш жиците и от двете страни, или поне само от едната, като примерно с кабелни обувки буташ в буксите на колата. Но ако Shark-овете нямат буксите с тях.. мисля за stock-фароевете с лупи са VECTRA B буксата беше същата, можеш да си потърсиш в някоя авто-морга, предполагам за 5-10 лв. ще ти ги отрежат.
Отговори

SkeiD снимка SkeiD 05 юни 2015 - 21:42

 DALGONSKi, на 05 юни 2015 - 21:26, каза:


Shark-итата имат букси но от тях стърчат отрязани кабели.С кабелни обувки в буксите на фаровете не се сетих, допада ми идеята.Не искам да режа кабелите на оригиналната инсталация защото има вероятност Sharkitata да не ми светят, човека от който ги взех, каза че му гаснат и му излиза грешка на таблото, предполагам, че това е някава защита, която би могла да се заобиколи но все-пак искам да си запазя оригиналните букси на старата инсталация.
Отговори

TOTTI868 снимка TOTTI868 05 юни 2015 - 22:18

аз искам да попитам има ли как да се сложи ксенон без да се режи оригиналната инсталация.както и наистина ли ксенона смущава радио станциите
Мнението беше редактирано от TOTTI868: 05 юни 2015 - 22:18
Отговори

SkeiD снимка SkeiD 08 юни 2015 - 11:37

 TOTTI868, на 05 юни 2015 - 22:18, каза:

аз искам да попитам има ли как да се сложи ксенон без да се режи оригиналната инсталация

Колегата по-горе е обяснил, ако имаш букса на ксеноновия фар, от която стърчат жици на края на жицата слагаш кабелна обувка.
Ако нямаш букса на ксеноновия фар търсиш по моргите.
Свали буксата на фабричния фар и виж какава кабелна обувка може да влезне там. Свързваш, като спазваш цветовете Жълт <-> Жълт, Кафяв <-> Кафяв, Червен <-> Червен и.т.н.
Отговори

TOTTI868 снимка TOTTI868 08 юни 2015 - 21:13

 SkeiD, на 08 юни 2015 - 11:37, каза:

Колегата по-горе е обяснил, ако имаш букса на ксеноновия фар, от която стърчат жици на края на жицата слагаш кабелна обувка.
Ако нямаш букса на ксеноновия фар търсиш по моргите.
Свали буксата на фабричния фар и виж какава кабелна обувка може да влезне там. Свързваш, като спазваш цветовете Жълт <-> Жълт, Кафяв <-> Кафяв, Червен <-> Червен и.т.н.

А относно щуменето
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 08 юни 2015 - 21:34

Абе вие майтап ли си правите, или Тодор пак се прави на ударен с мокър парцал !? Кво ше режете и преправяте за слагането на един обикновен ксенон във фар ??? Всичко е измислено и направено от китайците, няма кво да се реже и преправя!

Спорен е въпроса, за монтирането на ксенон в обикновен рефлекторен фар, но това е друга тема..

п.п. Тодоре.. що не питаш некой колега (ама наистина КОЛЕГА, не от форумите или фейса) да ли "му шуми колата от ксенона" ? Ми то ако беше така, тея дето имат ксенон на къси, дълги и халогени - сигурно вече трябва да са напълно оглушели !?
Отговори

TOTTI868 снимка TOTTI868 08 юни 2015 - 21:52

 DALGONSKi, на 08 юни 2015 - 21:34, каза:

Абе вие майтап ли си правите, или Тодор пак се прави на ударен с мокър парцал !? Кво ше режете и преправяте за слагането на един обикновен ксенон във фар ??? Всичко е измислено и направено от китайците, няма кво да се реже и преправя!

Спорен е въпроса, за монтирането на ксенон в обикновен рефлекторен фар, но това е друга тема..

п.п. Тодоре.. що не питаш некой колега (ама наистина КОЛЕГА, не от форумите или фейса) да ли "му шуми колата от ксенона" ? Ми то ако беше така, тея дето имат ксенон на къси, дълги и халогени - сигурно вече трябва да са напълно оглушели !?

Питам теб колега Далгонски.Имам колега които е на ти с тоците и смени 1000 антени и радиото продължава да шуми.ако провериш и по другите форуми ще видиш че проблема е масов.
Отговори

galintonchev снимка galintonchev 09 юни 2015 - 10:25

Е чак пък масов проблем.....едва ли.Случвало ми се е за 9-10 години от както слагам ксенонови с-ми на 2-3 пъти да шуми радиото.Проблема е в инсталацията на антената(кабел,уплетка,усилвател на антената.
Важното за да не шуми радиото при запален ксенон,е уплетката на кабела да е читава от самата букса до самата антена или усилвател на антената.
Отговори

SkeiD снимка SkeiD 22 юни 2015 - 12:01

Колеги закъсах го с ксенона проблема е следния:
Фаровете са Hella Shark Eyes с баласти на 35W, когато ги монтирах на автомобила първоначално светнаха и двата, след това десния изгасна.След като го сваля и закача директно към акумулатора си свети фара, монтирам ли го към инсталацията не работи.Нямам и дисплей на борд-компютъра и не знам какво изписва...Вие как ги подкарвате 35 ватовите ксенони на астра Г?
Отговори

galintonchev снимка galintonchev 22 юни 2015 - 13:18

Провери си предпазителите.Гледай дали спазваш поляритета на включване + и -....Писал съм ти и на лични.
Отговори

Dowper снимка Dowper 10 юли 2015 - 12:26

Колеги, имам едни баласти и искам да разбера дали са AC или DC, възможно ли е да се разбере по някакъв начин, чрез някакво измерване или нещо?
Отговори

sathv снимка sathv 10 юли 2015 - 22:45

Закачаш осцилоскопа и картинката става ясна.
Отговори

Dowper снимка Dowper 14 юли 2015 - 00:52

Нямам осцилоскоп. Имам и крушки към тях, всичко си работи, но не знам как да разбера типа, мултицета няма къде да се мушне, за да се мери.
Отговори

Георги Йотов снимка Георги Йотов 04 март 2016 - 21:32

Колеги, искам да сложа на колата ксенон, ама някой хубав. Насочил съм се към този, някой слагал ли го е споделете?
Колата е вектра ц преди фейслифта.
http://xenon.bg/prod...-garantsia.html
Мнението беше редактирано от Георги Йотов: 04 март 2016 - 21:33
Отговори

plalp снимка plalp 09 март 2016 - 23:23

Та да кажа и аз моето мнение за ксенона ... бил съм от двете срани на крушката... доста пъти.
Преди да си слагате ксенон идете и си регулирайте фаровете, ако ви е заминал рефлектора, по добре ги сменете, може да се пастират и стъклата. Ако това не ви стига - карам служебно кади 2013 с големия фар, Н4 и дневни. Купих му осрам nightbreaker и просто съм възхитен. На тъмно, на мокро, дългите синеят. Най ме кефи като дойде някой с слаган ксенон на къси, без лупа и без регулирани фарове като ми извади очите. Просо му пускам дългите, а той почва да ми намига с свещите до ксеноните. С гаранция вижда повече от мен само на сухо, на близо и ако няма кола срещу него. Чат пат карам една мазда CX7 с лупи с регулирани фарове и слаган ксенон в италия. Ми на сухо е доста добре, все пак и фаровете са по на високо от на лека кола, но да ви кажа, кат капне дъжд работата не е добре. Може и да е заради това, че май е с повече лумени щот свети синичко. А карам и един Пасат с би-ксенон фабричен, завиващ , ми да ви кажа, ако си купувам кола, тя ще е с фабричен ксенон / на мокро малко се конкурират с кадито, а то си свети доста добре/.
Заключение, ако нямате лупи, не са ви регулирани фаровете, нямате поне 300 лева излишни, но имате проблем с осветлението си купете крушки с ЖИЦА, ако имате пари - Philips ако не Osram, ако пак не се оправят нещата си купете нови фарове /но втора ръка запазени/
П.С. и като няма мъгла и силен дъжд, МОЛЯ ВИ спирайте си светлините за мъгла
Мнението беше редактирано от plalp: 09 март 2016 - 23:24
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg