Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Датчик за износеност на накладките

Dracula1 снимка Dracula1 01 август 2010 - 09:15

Здравейте искам да попитам Opel Astra G X17DTL производство март 1999год. със TID би ли трябвало да има такъв датчик и да свети някъде като са износени защото вече почнаха да стържат на желязо и ще си ги сменям тези дни но никъде по таблото и дисплея не свети лампа че са заминали.Благодаря предварително!

Поздрави!
Отговори

Гено снимка Гено 01 август 2010 - 09:24

поне при мен датчика е точно такъв - едни ламаринки на накладките, които в определен момент почват да стържат по ръба на диска, преди да се е износило цялото феродо,, т.е. трябва да се сменят
Отговори

Dracula1 снимка Dracula1 01 август 2010 - 12:34

А тези ламаринки свързани ли са електронно със таблото или дисплея и да информира със лампа или дигитално или просто звука на търкане сигнализира?
Отговори

Гено снимка Гено 01 август 2010 - 12:38

при мен е само по звука, но и той е достатъчен :beer:
Иначе няма кабели на накладките, не знам дали е същото при тебе, но нищо чудно да е (аз съм с комби, ако има значение)

виж тук
като гледам за твоя двигател са като моите, т.е. с ламаринките (вариант 9х )
Мнението беше редактирано от Гено: 01 август 2010 - 12:50
Отговори

Dracula1 снимка Dracula1 01 август 2010 - 12:45

Забравих да кажа че и аз съм със комби.В интерес на истината не съм ги гледал наскоро преди време миналата година още бях свалял задното колело да видя челюстите как са имаха още живот но не погледнах за кабели а предно колело не съм свалял да погледна.Иначе благодаря много за отговора значи вече са си за смяна щом стържат.Аз така или иначе тея дни ще ги сменям дори и да не са тоталки но ми беше интересно дали има датчик и реших да попитам. 




ПС:"Неуспех при търсене на сървър. Към момента адресът (УРЛ) http://www.auto-part...ts/m.mycat?Form не е достъпен."
Мнението беше редактирано от Dracula1: 01 август 2010 - 12:48
Отговори

Гено снимка Гено 01 август 2010 - 12:51

смених линка, щото и на мен не ми го отваря, но сега ще трябва да си го потърсиш сам при оригиналните части за опел и т.н.
Отговори

Jelev снимка Jelev 01 август 2010 - 13:55

Колеги тези датчици се продават с накладката, отиваш и казваш че искаш накладки с датчик. После се навеждаш и търсиш буксичката под калника някъде. При мен ми изписва на борд. компа като заминат, при вас ако нямате тря да светне индикация на таблото. Самата накладка е с кабел излизащ от нея, когато се изтърка феродото, кабелчето почва да дава маса по диска или обратното беше (прекъсва се масата) и светва индикацията.
И последно да уточня че накладките с датчик логично са по-скъпички :)
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg