Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Други технически въпроси

климатик...?!

miti1 снимка miti1 29 юни 2016 - 17:30

 Коцето, на 26 юни 2016 - 12:07, каза:

Има два варианта, 750 и 900 грама, отпред на гредата над радиатора има табелка на която пише, освен това пише и количеството и вида на маслото пък и всеки майстор на климатици знае.

Мерси много!Намерих го.Тъпанаря сменял ми маслото беще лепнал бележка върху табелката.За всички бензинови мотори е 900 г. а за 20dth и 22dtr е 750 г. - така пише на табелката.Аз моя досега съм го карал с около 600 близо 4 год. :fire:
Мнението беше редактирано от miti1: 30 юни 2016 - 08:15
Отговори

CuMo снимка CuMo 29 юни 2016 - 18:22

 TOTTI868, на 29 юни 2016 - 14:23, каза:

клапата май не бачка.Преди като натиснех копчето се изменяше звука а сега не!!как се оправя тая клапа ?Климатика включва винаги.Днес забелязох че като е на по високи обороти при при включен климатик се чува нещо като свирене ама незнам от компресора ли или от динамото.


Глухо свирене/стържене на сухо, като цяло неприятен и странен звук - свършил фреон :)
Отговори

TOTTI868 снимка TOTTI868 29 юни 2016 - 20:09

 CuMo, на 29 юни 2016 - 18:22, каза:

Глухо свирене/стържене на сухо, като цяло неприятен и странен звук - свършил фреон :)

Тези дни ще замеря фреона.моя е 134а 700гр.
Отговори

TOTTI868 снимка TOTTI868 11 юли 2016 - 14:12

днес заредих фреон.Беше 500 грама.Дозаредих 200.Стъргането от компресора спря.Когато замериха налягането се оказа че било 24-25бара.перката се беше пуснала да върти и спря по едно време.после пак се пусна.Това налягане било високо.От какво може да се получава това и може ли така да се кара.Нормално ли е компресора да е пуска и спира през определено време сам?
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 11 юли 2016 - 14:42

Той спира сам като мине над 20 и няколко бара. Преостата го спира. Въпроса е що го спира. Перките за мен трябва да работят постоянно при пуснат климатик.
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 11 юли 2016 - 14:44

И при мен беше високо-по манометъра на машината за зареждане на климатика. Смених модула на климатика и датчика, че имах и двете от старата кола. Налягането в системата спадна. Перката се включваше по-рано-при по-ниско реално налягане. Може датчика да ти е извън норми или модула да е бъгясъл.
Датчика може да се сменя без точене на фреона, под него си има клапанче.
Отговори

TOTTI868 снимка TOTTI868 11 юли 2016 - 14:49

то много хубаво ама как да разбера от какво е със сигурност.преди да дозаредя с фреон ,на празен ход (когато мога да видя на отворен капак)компресора и перката работиха постоянно.Иначе климатика си духа студено!Иначе климатика си духа студено!направи ми впечатление че когато пусна на 2ра степен не спира компресора.като върна на 1ва степен обухването в купето и започва да тръгва и спира през 30-40сек.Преди да дозаредя с фреон не е правило така струва ми се.перката на вентилатора на климатика спира но рядко и за няколко секунди.Преди да заредя с фреон мисля че вървеше нон стоп.дали е възможно да са го препълнили,въпреки че с машина го зареждаха
Мнението беше редактирано от TOTTI868: 11 юли 2016 - 21:27
Отговори

speedo снимка speedo 02 юли 2017 - 10:18

Измий радиатора на климатика с вода и препарат,старателно. Ако проблема не изчезне,изпускайте газ докато изчезне. От ремонти по електрическата инсталация съм виждал перката да тръгва при 16 бара и да спира на 10 бара. Не е задължително да работи постоянно.
Отговори

danko_69 снимка danko_69 11 март 2018 - 10:54

Здравейте колеги! Отскоро имам Мерива 1.6, 8 клапана, 87 коня, 2003 г. Направи ми впечатление че като пусна климатика започва да духа студено от клапите, но перката на радиатора не се включва. Според вас нормално ли е тъй като, някой колеги казват че щяло да се включи по късно.
Отговори

indi снимка indi 11 март 2018 - 11:14

 speedo, на 02 юли 2017 - 10:18, каза:

..... От ремонти по електрическата инсталация съм виждал перката да тръгва при 16 бара и да спира на 10 бара. Не е задължително да работи постоянно.

Колега данко-69. Това е само един пост над твоя.Намери време и попрочети нещо в тая тема.Ще намериш отговори и на въпроси,които още не си задал. :25:
Отговори

danko_69 снимка danko_69 11 март 2018 - 13:44

 indi, на 11 март 2018 - 11:14, каза:

Колега данко-69. Това е само един пост над твоя.Намери време и попрочети нещо в тая тема.Ще намериш отговори и на въпроси,които още не си задал. :25:

Благодаря!
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 12 март 2018 - 12:28

 danko_69, на 11 март 2018 - 10:54, каза:

Здравейте колеги! Отскоро имам Мерива 1.6, 8 клапана, 87 коня, 2003 г. Направи ми впечатление че като пусна климатика започва да духа студено от клапите, но перката на радиатора не се включва. Според вас нормално ли е тъй като, някой колеги казват че щяло да се включи по късно.

Като вземе да пари предния ти радиатор, а перката не се включи - тогава е проблем. Тогава ти изключва компресора.......ако изобщо изключи. Може да извъжди някой радиатор.Виж си перката на радиатора на климатика в коша дали включва - изчакай малко при спряна кола и включен климатик на макс.
Отговори

MVWL1023 снимка MVWL1023 29 май 2018 - 12:12

Здравейте!
От около 2 месеца имам Vectrа C Caravan 1.9 CDTI 2008 година, като изключа, че пуши все едно гоня комари колата си работи перфектно. Диагностиката не показа никакви грешки и т.н..Имам въпрос към темата
Как за Бога да си включа охладителната система <КЛИМАТИКА>? Предишният собственик се опита да ми обясни по телефона-не става! Четох в ръководството-не става! Изобщо не мога да стигна до тези настройки. Ако отида в сервиз на Опел ще ми резнат главата (в Германия съм). Имам като вариант да няма фреон, но пък старият собственик каза, че го е изключил от настройките и само трябва да го включа?!? Благодаря на всички и се извинявам за тъпия въпрос :)
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 29 май 2018 - 12:39

 MVWL1023, на 29 май 2018 - 12:12, каза:

Здравейте!
От около 2 месеца имам Vectrа C Caravan 1.9 CDTI 2008 година, като изключа, че пуши все едно гоня комари колата си работи перфектно. Диагностиката не показа никакви грешки и т.н..Имам въпрос към темата
Как за Бога да си включа охладителната система <КЛИМАТИКА>? Предишният собственик се опита да ми обясни по телефона-не става! Четох в ръководството-не става! Изобщо не мога да стигна до тези настройки. Ако отида в сервиз на Опел ще ми резнат главата (в Германия съм). Имам като вариант да няма фреон, но пък старият собственик каза, че го е изключил от настройките и само трябва да го включа?!? Благодаря на всички и се извинявам за тъпия въпрос :)


https://www.youtube....h?v=4IAEtCvrQ3s

Ей там на 20-тата секунда дето пише AC
Отговори

MVWL1023 снимка MVWL1023 29 май 2018 - 12:50

 Ne6to Smisleno, на 29 май 2018 - 12:39, каза:

https://www.youtube....h?v=4IAEtCvrQ3s

Ей там на 20-тата секунда дето пише AC


Опитах не веднъж по същото видео и не мога да вляза в настройките. Копчето се натиска и нищооо :(
Отговори

sdonio снимка sdonio 29 май 2018 - 15:01

 MVWL1023, на 29 май 2018 - 12:50, каза:

Опитах не веднъж по същото видео и не мога да вляза в настройките. Копчето се натиска и нищооо :(


Свали си книжката на български от тук: https://1drv.ms/b/s!...6Tgne5yTtqbzR-g От стр.142 започва секцията за климатичната система - намери твоя вариант - климатик или климатроник и действай стъпка по стъпка.
Успех!
Отговори

Деян Боянов снимка Деян Боянов 29 май 2018 - 19:05

За да не отварям нова тема ,да ме извини колегата ,ще попитам .Моя орел има обикновен климатик , може ли да го направя автоматичен само с подмяната на климатичния блок ?
Ако закупя от втора употреба трябва ли предварително нещо да се разкодира както е с радиото ?Публикувано изображение
Мнението беше редактирано от Деян Боянов: 29 май 2018 - 19:59
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 29 май 2018 - 19:42

По-добре го остави така както е фиансовата страна плюс нервите не си заслужава екстрата която ще получиш накрая.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 30 май 2018 - 08:20

Тоя климатик не е обикновен, а е SAC демек нещо средно между двете. Имаш копче ауто. Като нагласиш градусите и дадеш ауто, работи като климатроник. Няма никакъв смисъл да го правиш климатроник, това работи по-добре.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg