Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

трака,пуши няма тяга

Isuzo 1.7dti снимка Isuzo 1.7dti 19 ноември 2011 - 19:32

здрасти на Всички.Имам проблем Измих двигателя отдолу с параструика и на следващия ден сутринта започна едно тракане пушене няма турбо.Иначе нямах никакви грижи с колата преди това.Чека си свети,диагностика,грешка -P0216.един казва авансов клапан друг датчик и вече се обърках.От долу видях откачена букса със син надпис Delco Electronics 5 V Vout GND незнам къде се закача,много търсех и ненамерих,дали не е от него.Търсех какво е и сякаш се насочих датчик за атмосферно налягъне.Има хобот за маркуч или той си влиза някъде.Опасно ли е да я карам в това положение като трака.Мисля си че повредата не е сериозна но незнам как да процедирам.Ако е авансов клапан,поръчвам и сменям,но нещо не съм сигурен.
:surrender: :love_opel: :sad-smiley-046: :confused: :help :surrender:s milie:
Отговори

reload снимка reload 20 ноември 2011 - 11:45

 Isuzo 1.7dti, на 19 ноември 2011 - 19:32, каза:

Измих двигателя отдолу с параструика и на следващия ден сутринта започна едно тракане пушене няма турбо.Иначе нямах никакви грижи с колата преди това.

За проблема писа преди няколко дена, но трябваше да започнеш с пароструйката! Тази букса влиза MAP - сензора (manifold absolute pressure sensor) Няма как да работи двигателя нормално с откачен такъв! Датчика дава информация с какво налягане пълни турбото, а ECU-то коригира зададеното и реалното в момента налягане чрез уестгейта на турбината. Това което ти писах за авансовия клапан - забрави! Ето малко снимки да се ориентираш и закачиш буксата:
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение

Свали тръбите след въздушният филтър и ще ти е по-лесно да намериш датчика, който е забучен в смукателния колектор.
Виж също и "хоботчето за маркучето" сигурно имаш откачени маркучета от вакуума!
Мнението беше редактирано от reload: 20 ноември 2011 - 14:03
Отговори

Isuzo 1.7dti снимка Isuzo 1.7dti 20 ноември 2011 - 14:42

здравей.Благодаря че откликна колега.За този МАП сензор който си ми писал аз го видях.Сложен си е на мястото му и надписа е червен.там всичко е Ок.Моята букса обаче е отдолу тя е около 10-15см. и няма достатъчно дължина до горе.Сложил съм снимки дано се отворят и да ги видиш ти и колегите.Клапана за аванса има ли накрайник и как ли изглежда дали не е от него незнам.ГНП къде му е датчика за атмосферно налягъне :25: Поздрави.


http://pics.data.bg/albums/34725
Мнението беше редактирано от Isuzo 1.7dti: 20 ноември 2011 - 18:28
Отговори

reload снимка reload 20 ноември 2011 - 16:43

 Isuzo 1.7dti, на 20 ноември 2011 - 14:42, каза:

Клапана за аванса има ли накрайник и как ли изглежда дали не е от него незнам.ГНП къде му е датчика за атмосферно налягъне

Снимките ги няма! Виж дали не забелязваш твоя накрайник някъде на тази снимка.
Публикувано изображение
Датчика за атмосферно налягане се намира в MAF(Mass flow sensor-а) или както му казваме - дебитомер, а дебитомерът е точно след филтъра.
Отговори

Isuzo 1.7dti снимка Isuzo 1.7dti 20 ноември 2011 - 18:12

http://pics.data.bg/albums/34725 - снимки :sad: На тази снимка дето я прати немога да се ориентирам,но кабел с номер 1 е със същия накрайник мисля,като моя,който влиза във буксата Delco electronics.
Мнението беше редактирано от Isuzo 1.7dti: 20 ноември 2011 - 20:11
Отговори

danymish снимка danymish 20 ноември 2011 - 23:00

Здравейте,извинявам се на колегата че ползвам темата му но явно и при мен е налице пропуск от този клапан за предварението.Все още не съм погледнал отдолу какво е положението.Забелязах обаче че снопът от кабели който отива във буксата на ел.модул (който едругото слабо място на този мотор)е напоен с нафта.Въпросът ми е възможно ли е по някакъв начин в този модул да попадне нафта и да нанесе поражения върху платката му,или просто двата кабела от клапана за предварението които отиват горе към компютъра минават покрай този сноп.
Отговори

reload снимка reload 21 ноември 2011 - 09:37

Това от снимката което си качил е MAP-сензора. "Хоботчето" трябва да го забучиш в тази дупка от снимката. Мястото се намира на смукателния колектор, някъде под първа дюза.
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Само забелязвам, че липсва уплътнението на самия сензор и без него няма да уплътнява. Разгледай предишните снимки и ще се ориетираш!
Отговори

Isuzo 1.7dti снимка Isuzo 1.7dti 21 ноември 2011 - 17:40

колега това не е маp сензор той си ми е на мястото,кабелът не стига до дузите.Това е датчик атмосферно налягъне но къде му е мястото точно ... ?
Отговори

reload снимка reload 22 ноември 2011 - 08:09

 Isuzo 1.7dti, на 21 ноември 2011 - 17:40, каза:

колега това не е маp сензор той си ми е на мястото,кабелът не стига до дузите.Това е датчик атмосферно налягъне но къде му е мястото точно ... ?

Прав си, не е MAP - сензор! Двата датчика наистина много си приличат визуално на снимката. Това е датчик атмосферно налягане, но той не влиза никъде в двигатея и едва ли е от него. Заскобен е някъде зад стартера и ако не работи или го откачиш набива грешка 1105. Фиксирай го го с отвора надолу. Ако не беше го снимал нямаше да знам, че го има, защото мислих, че ECU-то взема инфо. за този датчик някъде от дебитомера. Съжалявам, че те подведох!
Мнението беше редактирано от reload: 22 ноември 2011 - 10:08
Отговори

Isuzo 1.7dti снимка Isuzo 1.7dti 24 ноември 2011 - 16:14

няма проблем колега,преди малко четох твои мнения относно датчик колянов вал.Кажи ми къде е как се мери колко струва.Как да разбера че работи.Благодарности.
Отговори

reload снимка reload 27 ноември 2011 - 09:59

Crankshaft position sensor - датчикаът за положението на К.В се намира над маншона на дясната полуоска(който е към скоростната кутия) и е забучен в блока на двигателя. Сваля се само средната кора и ще имаш достъп.

Публикувано изображение

Ето и в AData кави стойности дават при замерване:

Публикувано изображение

Другият датчик-аттмосферно налягане, за който пита преди е захванат в лявата част на стойката която държи ел.блок за управление на помпата. Ако не си го свалял ти, много трудно ще го фиксираш на правилното място.
Мнението беше редактирано от reload: 27 ноември 2011 - 15:08
Отговори

Isuzo 1.7dti снимка Isuzo 1.7dti 27 ноември 2011 - 18:35

благодаря ти много.Мисля да видя да вкарам датчика за атмосф.налягъне на мястото му и да проверя датчика на коляновия вал.Дано някъде тук е дефекта.Когато го закача ще пиша.Поздрави.
Отговори

reload снимка reload 28 ноември 2011 - 10:36

Ако колата е вървяла нормално преди миене с пароструйка, а след това е започнала да прекъсва и да чука аванса,почти няма съмнение, че при грешка 0216, каквато ти се е появила, имаш откачен кабел или прекъснат такъв към авансовия кланан. Тази грешка(0216) излиза като махнеш буксата към същият. Лошото е, че достъпът и проверката на състоянието е почти невъзможно без да махнеш стойката на електронният блок. Първо провери това! Самият клапан няма какво да му стане от миене вода, защото е капсулован.
Отговори

Isuzo 1.7dti снимка Isuzo 1.7dti 28 ноември 2011 - 20:25

Благодаря на всички отзовали се.Сега и аз мога да се похваля със решение на задачата.След параструйката по някакъв начин се е откачила връзката към авансовия клапан.Много трудно забелязах (под определен ъгъл се вижда мястото където трябва да влезе кабела с накрайника си) Вкарах го след малко усилия,свалих маркуча на масления филтър и метален държач на два болта и чека угасна обороти всичко е на шест. Поздрави на всички и благодарности.
Отговори

Daniel02 снимка Daniel02 11 август 2019 - 17:10

 reload, на 21 ноември 2011 - 09:37, каза:

Това от снимката което си качил е MAP-сензора. "Хоботчето" трябва да го забучиш в тази дупка от снимката. Мястото се намира на смукателния колектор, някъде под първа дюза.
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Само забелязвам, че липсва уплътнението на самия сензор и без него няма да уплътнява. Разгледай предишните снимки и ще се ориетираш!
Отговори

Daniel02 снимка Daniel02 11 август 2019 - 17:17

Сменихме датчик на колянов вал защото на компютъра излезе че това е повредата,при смяната стария датчик се разглоби на две части, сложихме новия датчик и колата пак не работи и стана по-зле. Върнахме стария но и той не работи вече как става. Защото със стария датчик нямах проблеми с колата до 110км в час но след120 нагоре светва чека и не работи както трябва а сега не работи нито с новия нито със стария. Моля помогнете да купувам нов датчик или да търся другаде повредата! Благодаря предварително!
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 11 август 2019 - 17:32

Без точния номер на грешката дистанционно няма как да се помогне. Освен това компютрите на тия коли имат навика доста често да не искат да работят с друг датчик освен с такъв на производителя на оригиналния.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 11 август 2019 - 21:40

То може и да няма общо с датчика. Дай поне код на мотор, че шамана е зает с мойте работи и до теб няма да стигне скоро.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg