Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Влизане в авариен режим..

Сеид снимка Сеид 09 април 2015 - 08:25

Здравейте колеги,

От скоро ми се появи проблем с колата, при който колата влиза в авариаен режим. Та случва се следното:

Пали си нормално сутрин ( с лек бял дим за момент ), върви си нормално има мощност всичко, но при продължително шофиране м/у 40-60 км непрекъснато със скорост 95-100 ( на темпомат) светва лампата с кола и ключ на нея ( влиза в авариен ражим) и без да гася и паля, след около 1-2 мин се оправя самичка. Това нещо се повтаря през 40-60 км с тази скорост. Вчера пробвах друго, взех да засилвам повече и при скорост на 160 проблемът се получава веднага - влиза в авариен режим и щом скоростта наближи 100 км/ч се оправя самичка. На op-com ми изписва грешка P2279 - intake air system leak. Вчера доро бях с лаптопа и записах live data,ще ги прикача и клип на километража.Клип

live data

live data 1

Надявам се можете да ми помогнете :).

Поздрави.
Отговори

Daaavayyy снимка Daaavayyy 20 април 2015 - 20:28

Здравей колега и аз имам същия проблем само където при мен се получава когато давам много газ. Ти успя ли да разбереш защо влиза в авариен режим ?
Отговори

Сеид снимка Сеид 20 април 2015 - 21:13

Здравей,

За съжаление все още не съм отстранил проблема, но изглежда и не е мн интересна темата на останалите съфорумци, ако съдя по отзивите или е кофти проблема или е дребнав, за да не се занимават с мен :).
Най-после открих по думи на познати "добър" майстор и утре ще му я оставя. Преди няколко дни се качихме с него да направи кръгче и да пробва колата.. Пак влезе в авариен режим с по агресивно каране за около 4-5 км разстояние и така и не излезе от него чак до сервиза, закачи и излезе грешката която и моето кабелче си показва ( P2279 ). И така, надявам се след утре и някой дуг ден за огледа, да се оправят нещата.

Поздрави!
Отговори

gerov снимка gerov 20 април 2015 - 21:40

Не ти отговарят,защото има много причини за да излиза тази грешка!
Внимавай да не те омота "майстора"!
Може да ти е от полза това:http://www.obd-codes.com/p2279
Отговори

Сеид снимка Сеид 21 април 2015 - 11:02

И това съм го чел, ако не ми хареса диагностиката му ще я закарам и на втори за проверка :)
Отговори

Сеид снимка Сеид 23 април 2015 - 10:53

Здравейте, преди малко се чух с майстора при който оставих колата и ми каза две причини според него ( друго не знаел от какво може да е след проверката ):

1/ от запушен ауспух ( оставил я да го видят дали е или не);
2/ ако не е 1/ следвало "избушило турбо".

Питането ми е: Тъй като никъде не намирам за този вид грешка, показния или причини като изброените погоре, имате ли идея дали е възможно наистина това или си играе на налучкване?

Поздрави!
Отговори

Marto_Andreev снимка Marto_Andreev 23 април 2015 - 14:53

Принципно имал съм подобен проблем с датчика за външното атмосферно налягане. След почистване на клемата всичко се орпави. Иначе симптомите бяха точно такива, карам влиза в авариен режим, после излиза за малко, после пак влизаше.
Отговори

Сеид снимка Сеид 23 април 2015 - 15:19

Благодаря колега, ще го проверя този датчик.
Мнението беше редактирано от Сеид: 23 април 2015 - 15:20
Отговори

dachko снимка dachko 23 април 2015 - 15:36

Този твой майстор има ли ОПКОМ?Или търси повредата на проба грешка.
Отговори

Сеид снимка Сеид 23 април 2015 - 16:10

Има си компютър оп-ком или по специализиран ( поне не е като моя). Оказа се, ми е бил махнат катализатора и заменен с някаква ламарина ( поне така разбрах) която се е сдъвкала (странно от какво), но въпрсеки това колата продължавала да завиба, да влиза в авариен режим с единствената разлика, че вече не записва грешка. Утре ще я кара с включена диагностика. Продължава да твърди, че е от турбото. Какво ще кажете, възможно ли е да си е отишло и когато загрее колата през 40-60 км да влиза за малко в авариен решим и да се оправя.. По логично е въобще да не излиза от него, но все пак не разбирам много :).
Отговори

MONOPOLA снимка MONOPOLA 23 април 2015 - 23:39

Като за начало каква е колата ти щото не се разбира, поне аз не видях никъде да си написал каква е колата и кой е мотора или греша.....?
Отговори

Сеид снимка Сеид 24 април 2015 - 07:30

В профила съм писал: Opel Astra H 1.9 CTDI (150hp) - Z19DTH (двигател на фиат).
Отговори

danailoff снимка danailoff 13 май 2015 - 19:31

имах подобен проблем и се оказа че е вакуум клапан на турбото. няма кабели по него и затова не го лови диагностиката. струва 120-130 лв и е еднакъв за много марки автомобили
Отговори

gerov снимка gerov 13 май 2015 - 22:10

 danailoff, на 13 май 2015 - 19:31, каза:

имах подобен проблем и се оказа че е вакуум клапан на турбото. няма кабели по него и затова не го лови диагностиката. струва 120-130 лв и е еднакъв за много марки автомобили

Този клапан се почиства и си в "играта",а за този двигател и този проблем а и клапана не е същия!
Отговори

MONOPOLA снимка MONOPOLA 14 май 2015 - 03:30

 Сеид, на 24 април 2015 - 07:30, каза:

В профила съм писал: Opel Astra H 1.9 CTDI (150hp) - Z19DTH (двигател на фиат).

Извинявай колега ама през мобилната версия тези неща не излизат

Така, нещо елемнтарно и просто което можеж да направиш е да свалиш мапа който е закачен на всмука със син етикет е бош и да се опиташ да го почистиш защото със сигурност е запушен от сажди и е възможно да не разчита налягане, оттам може да светва количката и после да гасне, виждал съм много такива запушени, не знам как са работили направо,
Процедурата е твърде елементарна и можеш самичък да си я направивш
Това е от мен, успех и дано ти се оправи
Отговори

Сеид снимка Сеид 14 май 2015 - 09:02

Здравейте.
Няма проблем MONOPOLA случва се :). До тук съм направил следното: Изчистиха ми MAF сензора, но проблема си остава макар, че сега е малко по добре - забива едва на 190, а на по дълъг път не съм я пробвал все още.
Почистих си сам MAP сензора ( беше доста замърсен и не се виждаше датчикът,почистих EGR и тръбата до него ).
Тази неделя мисля да почистя и Boost Control Solenoid споменат и коментиран е друг опел форум ). Надявам се това да проблемът, но ако не ще изчакам да се влоши тъй като сега малко трудно се хваща ( при висока скорост забива и докато я закам до сервиза незнайно защо изчиства грешката, поне в сервиза не успяха да я засекат ( не съм я гасял веднага там отидох), докато с телефона си я засичам и всеки път е P2279. Веднъж ми даде и P0243 Turbo/Super Charger Wastegate Solenoid "A".
Този вакуум клапан на турбото могат ли навсякъде да го почистят или трябва по специално оборудване?
Мнението беше редактирано от Сеид: 14 май 2015 - 09:06
Отговори

MONOPOLA снимка MONOPOLA 14 май 2015 - 10:15

Не съм сигурен дали тази турбина е с геометрия но е възможно да се е задръстила, след като има подобрения карай засега така, ако се е задръстила се чисти след като се свали турбото, затова си карай засега, болката не е чак толкова голяма
Отговори

Сеид снимка Сеид 14 май 2015 - 10:33

 MONOPOLA, на 14 май 2015 - 10:15, каза:

Не съм сигурен дали тази турбина е с геометрия но е възможно да се е задръстила, след като има подобрения карай засега така, ако се е задръстила се чисти след като се свали турбото, затова си карай засега, болката не е чак толкова голяма


Притеснението ми е да не би да ми направи някоя друга беля.. ддз, за изгори турнина или пък нещо друго? Мога ли да си продухам/почистя аз турбината като я сваля или няма да стане :)
Отговори

Сеид снимка Сеид 16 май 2015 - 18:53

След като ми остана малко свободно време взех пак да се ровичкам из нета.. попаднах на теми за вихрови клапи и се спомената тази грешка (P2279). И реших да проверя какво е положението ( мислех, че в сервизите където я карах щяха да забележат и не съм се заглеждал). Какво се оказа.. изненада.. рейката е изкочила от мястото и е обърната на една страна ( не е захваната за нито една от клапите). На първата клапа дори пъпката и е счушена ( т.е. пластмаската я няма ) останалите са видимо добре. 3-тата контолираща движенито си работи ( отваря и затваря), а останалите 3 са оставени в затворено положение.. Сега се чудя repair kit ли да взема или направо да минавам на стъпка за смяна на цялата част. Има два kit-a.. 1/ за смяна на пластмасовоте гнезда на рейката и 2/ за затапване на вихровите клапи :). Ако мина към ремонт нз до колко ще успея да оправя първата клапа. Ще кача и снимки който направих. Следващият ми въпрос е: Дали наистина е причината за глешката и в какво положение е по-добре да ги оставя, както сега- затворени или да ги отворя ?

Публикувано изображение Публикувано изображение
Публикувано изображение Публикувано изображение
Мнението беше редактирано от Сеид: 17 май 2015 - 08:01
Отговори

Сеид снимка Сеид 30 юни 2015 - 10:28

Колеги, проблемът с грешка P2279 и влизане в авариен режим е решен ( разгеле ).
Оказа се, че е от всмукателният колектор. Свалих го, отворих и почистих ( там където се закача EGR беше подчи запушено). Ремонтирах/замених всички вихрови клапи, както и рейката която ги контролира. Сглобих и монтирах обратно. За сега всичко е наред, няма грешки и колата е по-отзивчива от преди, особенно 1-ва до 3-та..
Благодаря на отзовалите се.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg