Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Влизане в авариен режим..

Pesho100 снимка Pesho100 10 ноември 2016 - 10:40

Здравейте колеги. Имам проблем със същата грешка P2279. Колата е Opel Astra H 1.7cdti 101 h.p. 2004г.

Симптомите са: Потегля бавно до 1500-1600 оборота,след това се изстрелва,но пуши черно от ауспуха. На по-високите обороти всичко изглежда нормално.
Няма мощност особено при потегляне по наклон или изкачване до достигане на 2000 оборота.
Когато я настъпя и я задържа около 3000 оборота светва колата с ключето и влиза в авариент режим. След отнемане на газта лампата огасва но остава тази грешка.
Някой има ли мнение по-въпроса?
Отговори

Pesho100 снимка Pesho100 19 ноември 2016 - 18:03

Виждам,че тази тема е доста "интересна" за повечето колеги,но въпреки това ще споделя развитието й.

Оказа се,че всичко идва от ЕГР-а. Бях първо в дилър на "Опел",след "почстване" на колектори и прочие,колата нямаше подобрение,само финансовото ми състояние и то не към добро :)
След посещение на втори сервиз излезе,че ЕГР-а изобщо не работи правилно и след подмяна с втора ръка колата върви отлично. Това е решението на моята грешка " P2279 "
Дано съм бил полезен при колеги с такъв проблем.
Отговори

sinclar81 снимка sinclar81 22 ноември 2016 - 18:01

Колега колко ти излезе почистването на колектора и къде го прави ако може да споделиш?
Отговори

Pesho100 снимка Pesho100 25 ноември 2016 - 12:24

Колега,споделил съм,но не си обърнал внимание. В дилър на " Опел " го чистих.С някакви препарати го накисват и на следващия ден ти свалят саждите. Но при мен излезе проблем в самия ЕГР,а не в "задръстването" му.
Отговори

Дидо-Ловеч снимка Дидо-Ловеч 02 февруари 2018 - 20:57

 Pesho100, на 25 ноември 2016 - 12:24, каза:

Колега,споделил съм,но не си обърнал внимание. В дилър на " Опел " го чистих.С някакви препарати го накисват и на следващия ден ти свалят саждите. Но при мен излезе проблем в самия ЕГР,а не в "задръстването" му.
Отговори

Дидо-Ловеч снимка Дидо-Ловеч 02 февруари 2018 - 21:03

Колеги, и аз имах същата грешка. ЕГР-а ми е изключен софтуерно, но не фо бях затапул механично и след 6 месеца каране ми започна да пуши и да няма мощност в ниските обороти. След дълго мотане по сервизи накрая благодарение на вас сам открих, че ако се затапе механично може и да се оправи. Затапих го про един приятел и всичко се оправи. Благодаря за инфото и дано и аз да съм бил полезен.
Отговори

ГостIta_* 03 май 2019 - 10:49

 Сеид, на 23 април 2015 - 16:10, каза:

Има си компютър оп-ком или по специализиран ( поне не е като моя). Оказа се, ми е бил махнат катализатора и заменен с някаква ламарина ( поне така разбрах) която се е сдъвкала (странно от какво), но въпрсеки това колата продължавала да завиба, да влиза в авариен режим с единствената разлика, че вече не записва грешка. Утре ще я кара с включена диагностика. Продължава да твърди, че е от турбото. Какво ще кажете, възможно ли е да си е отишло и когато загрее колата през 40-60 км да влиза за малко в авариен решим и да се оправя.. По логично е въобще да не излиза от него, но все пак не разбирам много :).

Здравейте. Имахме подобен проблем - Инсигния 2010г, автоматик, дизел. След като загрее хубаво, даваш газ и забива, светва ключа с колата и не върви с повече от 90км/ч. След 3м. ходене по мъките и лъжите Дженеръс ауто и над 1500 лв за смяна на EGR, вакуум клапан на турбо и какви ли не глупости около турбото и съчинения по картинка, но все въртяха около проблем с турбото... Сменихме майстора. Оказа се, че трябва да се махне DPF филтъра и софтуерно изключиха чисто новия EGR... За сега вече половин година не е имало проблем! Успех!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg