Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Ходова част

Спирачна течност

wartin снимка wartin 22 август 2008 - 12:48

Здравейте,

Напоследък забелязах, че ми намалява много бързо спирачната течност. Доливам и след около месец пада под минимума. Това става дори колата да "си почива". Можете ли да ме посъветвате къде да огледам за теч. Аз не видях нищо нередно. Някой колега с Кадет имал ли е този проблем?

Предварително ви благодаря! :beer:
Отговори

Pinto снимка Pinto 22 август 2008 - 14:15

Колега скоро имах същият проблем. Отвори и четирите колела и виж дали нямаш теч от цилиндърчетата. При мен сълзеше от цилиндърчето на задното колело. Смених на 2-те задни колела цилиндърчета, накладки и барабани. Общо с труда ми излезна 200 лева в сервиз.
Отговори

wartin снимка wartin 25 август 2008 - 16:02

Колега Pinto ... :beer: :beer: :beer:

Точно това беше ... задна лява беше омазана цялата от вътре. С труд и цилиндърче - 25 лв.

БЛАГОДАРЯ КОЛЕГА!!! ОЩЕ ЕДИН СЛУЧАЙ, В КОЙТО ФОРУМА МИ ПОМАГА! СУПЕР СТЕ ВСИЧКИ!
Отговори

Berserker снимка Berserker 31 август 2008 - 08:23

 wartin, на Aug 25 2008, 05:02 PM, каза:

Колега Pinto ... :kuku: :knee: <_<

Точно това беше ... задна лява беше омазана цялата от вътре. С труд и цилиндърче - 25 лв.

БЛАГОДАРЯ КОЛЕГА!!! ОЩЕ ЕДИН СЛУЧАЙ, В КОЙТО ФОРУМА МИ ПОМАГА! СУПЕР СТЕ ВСИЧКИ!


Здравейте колеги, аз имам абсолютно същият проблем, през около месец губя по 100-200 мл., мисля да проверя въпросното цилиндърче, но не съм особено запознат с ходовата част... Може ли да ми кажете какво точно да търся, или просто да гледам за течове?
Отговори

sashonikolov снимка sashonikolov 31 август 2008 - 09:28

Значи на задните гуми гледаш от долу вътрешната страна на джнтите..ако има омазнено лошо.За по-сигурно сваляш задните гуми и махаш барабаните.Под барабана са спирачните накладки а най-горе е цилиндърчето,което бута и разтваря накладките.Всичко трябва да е абсолютно сухо...нетрябва да има нищо мазно.
Моя съвет е ако има теч на спирачна течност след смяна на цилиндърче да си смените и накладките...много хора подценяват това и не го правят...а е по-добрия вариант...
Колега Berserker при тебе задните спирачки са дискови ако не се лъжа.Провери си по-скоро всички маркучи към спирачните апарати както и тръбичките от спирачната помпа до връзката с маркучите.
Моя съвет е обстойно да провериш къде какво става защото по-важно от спирачките няма...ако никъде нямаш теч по системата е възможно спитачната помпа да пуска по малко към сервото...
Консултирай се с човек който е наясно с нещата.Моите познания конкретно към твоя модел не са много и не искам да те заблудя по някакъв начин...
Успех
Отговори

Berserker снимка Berserker 31 август 2008 - 20:06

 sashonikolov, на Aug 31 2008, 10:28 AM, каза:

Значи н...
Успех


Благодаря много колега!
Отговори

Berserker снимка Berserker 30 октомври 2008 - 15:51

Здравейте,

След ходене до няколко сервиза, и чуване на няколко диагнози от типа "ми нищо й няма, не знаем защо ти тече", най-сетне ме диагностицираха: спукана лагер-помпа, оттам ми изтичала спирачна течност.

Може ли някой да ми каже сервиз в София в който могат да ми я сменят (този в който ме диагностицираха са заети за доста време напред, а не ми се кара с течащи спирачки), и дали наистина може в това да е проблема?

И малко офтопик, какво точно е лагер-помпата, не можах да намеря тема в която да е обяснено, а ми стана интересно...

Благодаря предварително!
Отговори

AlexMav снимка AlexMav 30 октомври 2008 - 16:05

 Berserker, на Oct 30 2008, 03:51 PM, каза:



Лагер-помпа има на съединителя при моделите с хидравличен привод на съединителя, такива, които не са с жило. Къде са я видели тази лагер-помпа при спирачките, много ми е чудно... :kuku:


Поздрави!
Отговори

Berserker снимка Berserker 31 октомври 2008 - 14:16

Мерси колега, явно пак тръгвам по сервизите :)
Отговори

AlexMav снимка AlexMav 31 октомври 2008 - 15:24

 Berserker, на Oct 31 2008, 02:16 PM, каза:

Мерси колега, явно пак тръгвам по сервизите :)



Мога да ти предложа да идеш на ул Антим 1ви, първата успоредна на Хр.Ботев от страната на Опълченска. От Сливница завиваш по нея на дясно, след една пресечка от дясната страна ще видиш къща с двор и табела "Спирачни системи Настев" Там могат да ти диагностицират проблема, но не знам дали ще ти демонтират повредения възел. Иначе да си свалиш цилиндърче и да го занесеш- правят го много добре и дават гаранция. Много хора от Ретро Клуба ходят там да им правят помпи и цилиндри протекли преди 20 години :kuku:

Успех!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg