Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Други технически въпроси

как се сваля патрона на запалването

Krasteff снимка Krasteff 17 август 2006 - 17:28

Колеги имам едно питане:как се сваля патрона на запалването защото си игубих клячовете с много мака я отключих , но ключаря каза да музанеса ключалката от запалването.А забражих да кажа че става дума за кадет 88 година мерси преварително!
Отговори

borro снимка borro 17 август 2006 - 17:36

На Вектра едно гаечно ключе върши работа. При теб дали е по-различно... :)
Отговори

Duke_BG снимка Duke_BG 18 август 2006 - 09:36

самия патрон можеш да свалиш само с ключ иначе трябва да свалиш всичко около патрона - да ти дам една и дея : развий двете болтченца които държат ел пакета кум патрона, с една отверка запали и отиди до ключаря - нека той сам да си извади патрона иначе трябва да свалиш доста неща

а за какво ти е да го свалш ? да ти направи нов ключ ли ?
ако имаш други патрони които са със същия ключ май е по-лесно да му занесеш дръжката на вратата примерно
Отговори

batko32 снимка batko32 18 август 2006 - 22:30

Duke_BG, на Aug 18 2006, 09:36 AM, каза:

................................................... - да ти дам една и дея : развий двете болтченца които държат ел пакета кум патрона, с една отверка запали и отиди до ключаря - нека той сам да си извади патрона иначе трябва да свалиш доста неща

...................................................
 


. :19a: :61: Сигурен ли си ????? А като му се заключи волана дали няма да стане беля :padlock: .
Бад айдиа. Най-добре да закара ключаря до колата.Там на място ще свали патрона "ако собственика не го направи сам до тогава" :)
Отговори

Krasteff снимка Krasteff 18 август 2006 - 22:49

мерси колеги свалихго спомоща на бормашина и сега ще сложа друг патрон :padlock:
Отговори

borro снимка borro 19 август 2006 - 00:17

Явно си нямал нерви да си играеш :61: :padlock:
Мнението беше редактирано от stepo3: 21 април 2011 - 14:58
Причина за редактиране:: Премахнат цитат
Отговори

IGNEV снимка IGNEV 19 август 2006 - 07:54

Krasteff, на Aug 18 2006, 11:49 PM, каза:


:padlock: Ще те заподозря в някъква дейност :19a:
първо питаш как да отвориш кадет без ключ, после как да смениш патрона на запалването......честно човек, не ставаш за крадец :61:
Отговори

Duke_BG снимка Duke_BG 21 август 2006 - 12:09

batko32, на Aug 18 2006, 10:30 PM, каза:

Duke_BG, на Aug 18 2006, 09:36 AM, каза:

................................................... - да ти дам една и дея : развий двете болтченца които държат ел пакета кум патрона, с една отверка запали и отиди до ключаря - нека той сам да си извади патрона иначе трябва да свалиш доста неща

...................................................
 


. :19a: :padlock: Сигурен ли си ????? А като му се заключи волана дали няма да стане беля :61: .
Бад айдиа. Най-добре да закара ключаря до колата.Там на място ще свали патрона "ако собственика не го направи сам до тогава" :)
 



ужас - прав си аз имах подобен проблем ама при мен ключа запецна вътре :(
Отговори

Speedball снимка Speedball 21 август 2006 - 14:23

Krasteff, на Aug 18 2006, 11:49 PM, каза:

мерси колеги свалихго спомоща на бормашина и сега ще сложа друг патрон :padlock:
 

Бих те помолил да ми кажеш как точно го свали, защото и аз имах приключение с патрона ама с бормашината не успях.
Отговори

Krasteff снимка Krasteff 21 август 2006 - 15:24

Еми небеше лесно за начало но агресията прави чудеса.Пробих дупка в болта който сварзва двете планки и от там бой с чука до като падне.




П.С Силата му е майката! :padlock:
Отговори

Speedball снимка Speedball 21 август 2006 - 15:53

Аха значи съм бил по правилния път и после слагам обикновен болт на мястото на стартия така ли?
Отговори

Krasteff снимка Krasteff 21 август 2006 - 23:56

еми аз си го направих да се пали с копче.Много ме кефи като бега4ките.Едно копче за контакт и един бутон за старт
Отговори

Speedball снимка Speedball 22 август 2006 - 11:18

В крайна сметка ще зема и аз да го направя така вместо да се занимавам с глупости,
даже ще си направя куплунг от стария контактен ключ
Публикувано изображение

Мерси за помоща :padlock:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg