Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Важни теми

Тема за свободни букси

Siskoбг снимка Siskoбг 31 юли 2012 - 18:07

Прилича на буксата за дневните светлини.
Отговори

XE-to снимка XE-to 11 август 2012 - 20:41

Здравейте на Астра Г зад жабката имам 3 букси.

До колкото разбрах първата е за CD Changer последната за Handsfree ами средната ? :n055:

Колата е 99г. със всички екстри за модела със фабричен CD Changer но е вързан със друга букса от снопа за CD-то.

Публикувано изображение
Публикувано изображение
Отговори

mupkoc снимка mupkoc 13 август 2012 - 19:50

Единствената подобна на тази букса която открих в TIS е за зумер за несложени колани.

Публикувано изображение
Отговори

galata снимка galata 18 август 2012 - 20:11

Колата е Астра ф Публикувано изображение :) това е за автоматичното пускане на фаровете нали? Имам си и инсталация на предпазител номер 27, който според книжката е за "27. 10А Фарове дневни светлини"
Отговори

mupkoc снимка mupkoc 18 август 2012 - 20:36

Да, за реле за дневни светлини е.
http://www.opelclub....ndpost&p=510338
Отговори

galata снимка galata 18 август 2012 - 20:40

Благодаря :)
Отговори

Гостneron777_* 29 август 2012 - 22:44

здравейте дали някои може да ми помогне за двете голями букси за астра Ф под пласмасата на прага от към водача ето тези три пина отбелазани на снимките не зная точно за какво са а ми е много важнода да разбера - http://neron7.snimka...698171.28260269
Отговори

4ebura6ka снимка 4ebura6ka 29 август 2012 - 23:46

Ако кажеш кои номера са крачетата може да се потърси в ръководството. Води се "Куплунг "Арматурно табло и каросерия с 95 извода". Но може би разискването на самата ел. инстлация не е подходящо да е в тази тема.
Отговори

Гостneron777_* 31 август 2012 - 19:40

Здр колега опитах се да намеря някъкъв номер и на двете части на куплунга но немерих за съжаление нищо имате ли идея как да разбера тези пинове кои номе са http://neron7.snimka...698470.28276906 установих колега че двата проводника са свързани към маса постояно ......... надявам се ако съм писал в неподходящ раздел модераторите да я настаният на правилното място
Отговори

4ebura6ka снимка 4ebura6ka 31 август 2012 - 21:16

Не е на маса със сигурност. Минава през консуматор с много ниско съпротивление, крушки например - този черно-жълтия има голяма вероятнист да е такъв. пробвай да откачиш платките на стоповете и пак замери.
Мнението беше редактирано от 4ebura6ka: 31 август 2012 - 21:35
Отговори

xbmx снимка xbmx 27 септември 2012 - 14:21

Здравейте колеги , Браво за идеята ,чудесна е ,та нека и аз да се включа с въпросче за две букси:
1.Не е точно букса поне на мен не ми прилича намира се зад двигателя и има резба ,Що е то :Д (на снимката в ляво.
2. А тази букса до тампончето на макферсончето за какво е. (в дясно)
Колато е омега б 99г.
Благодаря много ,предварително , надявам се някой по компетентен от мен колега да може да ми отговори .

Публикувано изображение

Благодаря предварително.
Мнението беше редактирано от xbmx: 27 септември 2012 - 14:28
Отговори

Peshotiger снимка Peshotiger 27 септември 2012 - 14:31

Първото е част от инсталацията на двигателя, някаква клапичка или друго подобно.
На втората снимка буксата е вероятно за датчика на капака за фабрична аларма.
Предполагам имаш датчик за нивото на антифриза?
Отговори

xbmx снимка xbmx 27 септември 2012 - 14:37

 Peshotiger, на 27 септември 2012 - 14:31, каза:

...


Да датчик за антифриза е вграден в малък кръг и в казанчето има един .
Но мен повече първата част по инсталацията ме притеснява .
Благодаря колега за пързият отговор.
Отговори

niki82 снимка niki82 05 октомври 2012 - 23:32

Но мен повече първата част по инсталацията ме притеснява .
Благодаря колега за пързият отговор.
[/quote]

Няма причина за притеснение то си е така някакви вакум клапички са и това нещо е като филтърче.
Моята има също нещо подобно (до колкото виждам на снимката),но има нещо като дунапренче в това кръглото.
Отговори

SiSkOo снимка SiSkOo 06 октомври 2012 - 00:20

Браво, че сте се сетили темата е много полезна и добра :first: :first: :clap: :clap:

 Meydger, на 28 юни 2012 - 19:47, каза:


Предназначение: Стъпков мотор за темпомат (при двигатели с жило на газта)
Местоположение: В близост до казанчето за антифриз.
Снимка


След доста чудене и питане на познати най-накрая разбрах за какво е тази букса :dance: :dance:
Отговори

Cecko2.0 снимка Cecko2.0 06 октомври 2012 - 17:22

Мисля, че беше питано, но не успях да намеря нищо. Винаги съм се чудел за какво са тези кабели под предните седалки, свързани с букси за самите седалки? Опитах се да направя снимки, но не се вижда нищо.
Колата е Вектра Б ниво сд.
Отговори

SiSkOo снимка SiSkOo 06 октомври 2012 - 17:35

 cecko06, на 06 октомври 2012 - 17:22, каза:

Мисля, че беше питано, но не успях да намеря нищо. Винаги съм се чудел за какво са тези кабели под предните седалки, свързани с букси за самите седалки? Опитах се да направя снимки, но не се вижда нищо.
Колата е Вектра Б ниво сд.

Пиропатроните на коланите и еърбег-а на седалката (ако имаш). Ако греша ме поправете :)
Отговори

Cecko2.0 снимка Cecko2.0 06 октомври 2012 - 18:23

Аз разбрах от първата тема, сега, че е за нагревател, ама значи ли че има?
ПП:

Цитат

Предназначение: Нагреватели за отопление на седалките (черно) и странични въздушни възглавници (жълто)
Местоположение: Кабелите идват от седалката. Буксите се намират под нея.
Снимка

Предназначение: Отопление на седалките (синьо), незакопчан колан (червено) и пиропатронник (зелено)
Местоположение: Кабелите идват от пода на автомобила. Буксите се намират под седалката.
Снимка



И видях някаква букса с 2 кабела, бяла зад таблото с предпазителите. Тя за какво е?
Отговори

DEKS снимка DEKS 06 октомври 2012 - 18:31

Ако е същата,за която си мисля,това е буксата ,в която се включва релето за Дневни светлини!Може да е бяла или черна,закрита с черна изолираща лента,вързана към големия сноп кабели.Има 8 гнезда,а в тях са 7 пина.
Мнението беше редактирано от DEKS: 06 октомври 2012 - 18:32
Отговори

Cecko2.0 снимка Cecko2.0 06 октомври 2012 - 22:59

Не, тази където я видях е с 2 гнезда.
Аз търсих тази за релето за фаровете, но намерих само тази свободна.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg