Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Проблем с ЕКУ Корса

mfg снимка mfg 07 януари 2020 - 01:09

Здравейте колеги,

Доста търсих в интернет и къде ли не, но не мога да намеря 2ра ръка ЕКУ за Опел Корса 1.2 автомат (x12xe19FC8386). Може би тук някой ще удари едно рамо. До колкото разбрах, екуто е издало багажа и не комуникира със скоростната кутия и двигателя. Което се изразява в губене на мощност, скоростната кутия е постянно в зимен режим и т.н. Ходих и в опел представителство и там също констатираха, след доста детайлен тест, че проблема е в ЕКУ-то. Та въпроса ми е, след като не мога да намеря 2ра ръка, може ли някой да ме посъветва къде да го оправя/ремонт? Има ли такъв вариант? Цена?

Ще бъде благодарен за отзиви.

Линк ЕКУ: https://www.tav-auto...l-Corsa-B-X12XE
Мнението беше редактирано от mfg: 07 януари 2020 - 01:12
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 07 януари 2020 - 02:34

Едно рамо:
https://www.ebay.co....xgAAOSwhpZaGvs4

Не се притеснявай че пише само за UK продава. Ако решиш да вземаш, кажи и ще ти дам фирма с адрес в Англия, до там ще го прати той, от там тая фирма го поема до България, и тука ще платиш цената (2 лв на кило), ти си в 1 кило като го гледам тоя комп тъй че .. и после един Еконт още 5-6-7 лева.. и си готов.

Като цяло ето всички оферти, но гледах да пише Auto , сигурно има и други.
https://www.ebay.co....XE+ECU&_sacat=0
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 07 януари 2020 - 02:38
Отговори

Коцето снимка Коцето 07 януари 2020 - 10:00

И задължително с имобилайзера и чиповете трябва да се лупи, даже гледам че онази оферта за 50 лири е с КАР ПАС-а, което е супер.
Отговори

mfg снимка mfg 07 януари 2020 - 22:16

Благодаря много за реакциите. Аз само че съм объркал така като гледам. На мен ми е нужен компютъра който управлява автоматичната скоростна кутия, погледнете линка който съм дал. А не самото ЕКУ на автомобила и т.н. И все пак, такова нещо подлежи ли на ремонт?

Мерси!
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 07 януари 2020 - 23:46

Така, както си написал нещата, се разбира че искаш компютъра на двигателя(ECU-то, Engine Control Unit).

Трябвало да напишеш компютъра на скоростната кутия.

Защо да не подлежи на ремонт, Ако има достатъчно на брой такива случки, значи са му намерили "слабото място". Аз предполагам че и там има някакви по-мощни елементи, които с времето са се предали, транзистори нещо.. или платка е прегоряла както съм виждал на други модули..

Някой път пък им се опитлава софтуера, а може просто пак да има някой "жички" прекъснати някъде си, както правят и разни ECU-та.
Казвам всичко това, защото тая електроника управлява едни ел двигателчета, които "местят скоростите". От там е ясно че има превключващи елементи.

Ще ни кажеш ли тогава, каква е кутията ти ? кой модел? F13 ли ?
А какво всъщност прави кутията като държание ? Или нищо не прави изобщо, не реагира?
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 07 януари 2020 - 23:52
Отговори

kluchar снимка kluchar 10 януари 2020 - 22:25

обади се на колегата 0888966014 Михаил Виж дали може да се ремонтира -
Отговори

mfg снимка mfg 12 януари 2020 - 23:07

 Д-и-м-о-в, на 07 януари 2020 - 23:46, каза:

Така, както си написал нещата, се разбира че искаш компютъра на двигателя(ECU-то, Engine Control Unit).

Трябвало да напишеш компютъра на скоростната кутия.

Защо да не подлежи на ремонт, Ако има достатъчно на брой такива случки, значи са му намерили "слабото място". Аз предполагам че и там има някакви по-мощни елементи, които с времето са се предали, транзистори нещо.. или платка е прегоряла както съм виждал на други модули..

Някой път пък им се опитлава софтуера, а може просто пак да има някой "жички" прекъснати някъде си, както правят и разни ECU-та.
Казвам всичко това, защото тая електроника управлява едни ел двигателчета, които "местят скоростите". От там е ясно че има превключващи елементи.

Ще ни кажеш ли тогава, каква е кутията ти ? кой модел? F13 ли ?
А какво всъщност прави кутията като държание ? Или нищо не прави изобщо, не реагира?


Здравей, кутията е Ф13, да. Като държание кутията е постоянно на зимен режим. Реагира но много бавно, не е адекватна спрямо мотора.

 kluchar, на 10 януари 2020 - 22:25, каза:

обади се на колегата 0888966014 Михаил Виж дали може да се ремонтира -


Мерси много, ще звънна да питам!
Отговори

lion_heart002 снимка lion_heart002 13 януари 2020 - 00:01

Свали стоп машинката (ключа)и му замери съпротивлението.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg