Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

Помощ при избор на автомобил

Rosen Popov снимка Rosen Popov 17 юли 2019 - 10:37

Здравейте, дали някой колега от София може да погледне тази Вектра С . Мнения и съвети също приемам :icon_wink2:
Поздрави :love_opel:
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 17 юли 2019 - 10:51

 Rosen Popov, на 17 юли 2019 - 10:37, каза:

Здравейте, дали някой колега от София може да погледне тази Вектра С . Мнения и съвети също приемам :icon_wink2:
Поздрави :love_opel:


В кой квартал е и кога може да се гледа? Иначе изглежда добре на снимките. Само цената е малко висока...
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 17 юли 2019 - 10:52
Отговори

sdonio снимка sdonio 17 юли 2019 - 11:31

 Ne6to Smisleno, на 17 юли 2019 - 10:51, каза:

В кой квартал е и кога може да се гледа? Иначе изглежда добре на снимките. Само цената е малко висока...

Ами тя и твоята Астра не е от най-евтините... 8)
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 17 юли 2019 - 11:38

 sdonio, на 17 юли 2019 - 11:31, каза:

Ами тя и твоята Астра не е от най-евтините... 8)


И това е вярно и пак е доста по-евтина :mhihi: Тя мойта не се продава наистина иначе щеше да се търси равновесна цена. Ще я дам на пазарна цена като я покарам достатъчно ;)
Отговори

sdonio снимка sdonio 17 юли 2019 - 12:25

 Ne6to Smisleno, на 17 юли 2019 - 11:38, каза:

И това е вярно и пак е доста по-евтина :mhihi: Тя мойта не се продава наистина иначе щеше да се търси равновесна цена. Ще я дам на пазарна цена като я покарам достатъчно ;)

Ами пиши ми като й се нарадваш... И аз не бързам. Може пък да измислим нещо.
Мнението беше редактирано от sdonio: 17 юли 2019 - 12:26
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 17 юли 2019 - 12:34

 sdonio, на 17 юли 2019 - 12:25, каза:

Ами пиши ми като й се нарадваш... И аз не бързам. Може пък да измислим нещо.


Ако имаш път към София мини да я видиш, пък като се уравновеси цената ще се обадя.
Отговори

kirenski снимка kirenski 17 юли 2019 - 14:05

Продавам си тупалката :mhihi:

https://www.mobile.b...14&slink=bnrht1

За въпроси на Л.С
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 17 юли 2019 - 14:26

Тука го ударихме на дъмпинг :smile3560:
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 17 юли 2019 - 17:13

Да Ви кажа не съм прозвънявал обявата защото търся и малко мнения по-въпроса, принципно съм заклет бензиногазист, но такъв е пазара в момента, не е проблем да звънна и да скокна до София – като пиле на земен червей :biggrin: .

Ne6to Smisleno Благодаря ти за бързата реакция :icon_wink2: мисля, че ти имаше и Вектра Ц-можеш ли да направиш сравнение между нея и Астрата ти, като комфорт, разходи и надеждност? Лично на мен Астра Х ми е доста тясна спрямо моята Вектра и Вектра С-то.

sdonio Цената не е най-важна, видиш ли нещо хубаво го отнасяй, стига бюджета да го позволява :icon_razz2:

kirenski Астричката ти е много хубава, но за сяжаление ми трябва по-голяма кола. Благодаря ти :icon_wink2:

пп.Оферти за Зафири Б и Вектри С след 2007 приемам :love_opel:
Поздрави :icon_wink2:
Мнението беше редактирано от Rosen Popov: 17 юли 2019 - 17:18
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 17 юли 2019 - 17:24

Имах вектра б. Астра Н е по малка и освен това задното окачване е незадоволително. Все пак има комфорт и стабилност. Разликата е в това, че клати повече задницата. Аз го усещам като проблем, че на детето му се повръща в завоите. Това е основния недостатък спрямо вектрата. Не е твърде тясна.

Няма да те лъжа, вектрата е по-приятна за каране. При условие че са едни и същи пари - по-добре вектра. При мен проблема като я купих беше, че не намерих хубава бройка вектра Ц.

Комфорт - за шофьора не е голяма разликата, за задните седалки има доста голяма

Разходи и надеждност са 1:1. Кутиите, моторите, в голяма степен и окачването са същите. Не виждам от къде ще дойде разлика.

Вътрешни размери - астра Н е понаедряла в сравнение с астра Г. Има доста място. Може да се усети разлика най-вече в разстоянито между предните и задните седалки. Вектрата има едни 10 см повече.

Иначе цената не е най-важна, но все пак този пич е оставил едни 1000 лв за пазарлък, дори да му е много хубава колата. Иначе е факт. Кола със здрав съединител, работещ мотор и сменен ремък веднага ти дава 3к разлика при обслужването и може да си струва, но съединителя никой не ти го гарантира, а като цяло и обслужването.

Питай го къде е колата. Ако ми е близо до нас или до работа ще ида да я видя. За жалост не разпознавам пайзажа и може да е в обеля или надежда примерно, което ми е доста далече.

Поне мога да ти кажа дали си заслужава да се разкарваш да я гледаш.

Много изписах, но ако четеш все пак ще ти кажа, че за такива пари можеш да си вземеш 2т бензин и да го сервизираш. Че и за газова може да остане.

И едно клише, но съвсем вярно. За тия пари е60 пак 2007. Там драмата е с обслужването. 4 бимки при напълно здрава кола. Има и по-нови инсигнии на тия пари.
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 17 юли 2019 - 17:35
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 17 юли 2019 - 17:40

 Rosen Popov, на 17 юли 2019 - 10:37, каза:

Здравейте, дали някой колега от София може да погледне тази Вектра С . Мнения и съвети също приемам :icon_wink2:
Поздрави :love_opel:

Здравей, Роска! Просто не мога да повярвам, че си готов да дадеш 9 хилки за Вектра Ц, и то дизел! Толкова драстично паднаха цените на нафтовите печки, както и на Ц- тата, че е неразумно /меко казано/ според мен да ги дадеш тия пари. За около 10 хилки има къде къде по- хубави и с повече екстри автомобили, отколкото Вектра Ц. Разбира се, всеки е стопанин на парите си и всеки си решава за какво и кога да ги даде, но ти го казвам като на приятел. Аз не бих го направил никога. Реалната цена на тази Вектра е 5000 лв, в най- прекомерния случай 5500. Толкова. Погледни аз на какво съм се спрял за тия пари, виж екстрите, и пак си помисли:
https://www.mobile.b...91&slink=bnufk6
С най- добри чувства! :drinks:
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 17 юли 2019 - 17:45

Цената на конкретната бройка съвсем нормално е над 5000 лв. Първо не е най-постна и второ е регистрирана, първи собственик с евентуално доказуеми километри. Аз я оценявам на 7-7500 реална пазарна цена на която ще замине веднага. Естествено без да съм я гледал. Като сложиш че няма голяма конкуренция на пазара с такова качество е нормално човека да опита да натовари малко цената.
Отговори

Hotblooded снимка Hotblooded 17 юли 2019 - 18:03

Колеги, докато не се научим да ценим истинските коли (от първи собственик, с реални история и пробег, поддържани както и където трябва) - ще се чудим защо масово се продават курници.
Дали е много или не 9000 за Вектра от 2007 година? Ами купете си за 5 някоя нов внос и ще разберете :)
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 17 юли 2019 - 19:08

 Hotblooded, на 17 юли 2019 - 18:03, каза:

Колеги, докато не се научим да ценим истинските коли (от първи собственик, с реални история и пробег, поддържани както и където трябва) - ще се чудим защо масово се продават курници.
Дали е много или не 9000 за Вектра от 2007 година? Ами купете си за 5 някоя нов внос и ще разберете :)

Значи, щом е от първи собственик, е перфектна, а щом е от вносител, или втори собственик- курник! :devil-smiley-019: Хайде да не изпадаме в ролята на баячки от кабеларка. А кво прайм, ако първият собственик е мурдар, само е доливал, вместо да сменя масло и е карал като за последно??? само защото е от първи собственик да дам 3- 4 хилки отгоре- айде нЕма нужда! Мурдарите са си мурдари независимо дали са първи, втори или трети собственици! Тук факторите са два- първо, че нафтовите печки са вече на безценица, щото се продават масово, и второ- Вектра Ц. Да не сме карали Вектри Ц да не знаем за какво става на въпрос, но сме карали. В края на краищата не е луд този, който яде баницата, а този, който му я дава. След като някой е готов да даде безумните 9 хилки за Вектра Ц нафтова печка- да ги дава.
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 17 юли 2019 - 19:08

 Ne6to Smisleno, на 17 юли 2019 - 17:24, каза:

... може да е в обеля или надежда примерно...


Люлин разпознавам аз. Колкото до цената съм съгласен с колегата Hotblooded
Мнението беше редактирано от IvailoM: 17 юли 2019 - 19:09
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 17 юли 2019 - 19:19

Люлин е. Между 2-ри и 3-ти микрорайон, след пощата към околовръстното.
Според мен на място тази кола ще се купи на значителна сума надолу. Все пак продавача добре осъзнава колко е дигнал цената, въпреки че той я е купил от магазина и т.н и т.н., което всъщност има огромно значение, разбира се.
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 17 юли 2019 - 19:22

 tisho.74, на 17 юли 2019 - 19:19, каза:

Според мен на място тази кола ще се купи на значителна сума надолу. Все пак продавача добре осъзнава колко е дигнал цената

Благодаря, Тишо! Един напълно разумен и реален коментар на това безумство- 9 хилядарки за нафтова печка Вектра Ц. Но какво пък- след като има кой да ги даде, значи толкова струва.
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 17 юли 2019 - 19:24

Не е луд тоя, дето яде баницата, а тоя дето му я дава.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 17 юли 2019 - 19:25

Аз пък не разбирам къде поевтиняха дизелите. Може би в Германия? Не там са и по-скъпи отколкото тук. Факт е че през ония години бяха на мода и се произвеждаха 9 от 10 коли в тоя клас дизели и сега просто има по-голямо предлагане. Въпреки това не виждам в коя държава дизелите от тия години са по-евтини от бензините от тия години. Ще се радвам да ми кажете. Просто има по-голямо търсане за бензин и по-малко предлагане и на пазара са останали само варелите, които са на същите цени като дизеловите варели.

Абсолютно разбирам колегата Росен защо каза, че няма особен избор. Защото е по-вероятно да намериш дизел читав отколкото бензин. Същото го каза мой познат наскоро, който каза, че е на път да си купи за пръв път дизелова кола. Това предлага пазара. Това се е произвеждало в годините дето таргетираме ние.

Колкото до това дали сме карали вектри може и да сме карали, а дали сме карали пасатори, карали сме и още караме. Минал съм ги от 4 до 8 всичките. Повечето нови от магазина. 8-цата сефте и оправиха теглото да е разпределено като хората. Преди това беше 4-ката добре сложена, ама тя беше постен варел. Когато карах вектрата карах и служебна 4-ка 90 коня. Много здрава кола, всичко супер, но в сравнение с вектрата нито вървеше, нито спираше нито имаше екстри, нито имаше возия. После 5/6/7 бяха все по-зле. Пораснаха, ама толкова. 7-цата навакса с екстрите, но на 39 000 км комплект съединител поради производствен дефект, 60 000 верига с всичко покрай нея заради прескочил зъб. Харчеше 9,5 на магистралата бензина. А теглото му мбеше много напред.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 17 юли 2019 - 19:31

 Rosen Popov, на 17 юли 2019 - 10:37, каза:

Здравейте, дали някой колега от София може да погледне тази Вектра С . Мнения и съвети също приемам :icon_wink2:
Поздрави :love_opel:

Ако намериш някой да я види и колата си става не го мисли много, отиваш на място с човека, уточнявате сума, която да ви устройва и двамата и си стискате ръцете. Ne6to Smisleno добре те е ориентирал за цифрите, можеш да пробваш на 7 и да се срещнете към 7.5
Ако е на 120 хиляди тая вектра си е екстра, а и ако останалото в обявата е вярно няма какво повече да се коментира.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 17 юли 2019 - 19:35
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg