Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Интересни картинки и филмчета

Рали Стара Загора

ГостJOHNYTHEWINNER_* 27 септември 2005 - 09:46

2.0 16v, на Sep 25 2005, 08:15 PM, каза:

не беше на тази лада беше ладата на мичкина и тя е черна
<{POST_SNAPBACK}>

А всъщност излетялата гума не беше нито на Щерю на Ладата (черната),нито на Мичкина.
Колкото до Опелите,които не можаха да се включат в квалификациите не Ви ли говори това,че не са били достатъчно конкурентноспособни?:-)
Черната Астра е на Коцето Шасов от Стара Загора.Беше "събрана" буквално в нощта преди тренировките и не мисля,че се очаква да не създаде никакви проблеми.
Въпреки "култовата" снимка този Голф 3 (Х3) даде по-добри времена на тренировките.:-)
Жълтата Тигра участва за първи път с млад пилот,но не се включи в квалификациите заради ниския клас-"Х1".Определено беше дивотия разпределението по този начин на организаторите,защото не се даде шанс на ниските класове.
Отговори

Владо снимка Владо 27 септември 2005 - 16:11

мдааа интересно е било , ама не успях да отида на живо .

Иначе и аз дебютирах в рали спорта - софтуера на синия Голф3 , както и на бялото Саксо заело 2ро място (фантастичен дебют нали ))))) са дело на човека , с който работя в Германия :D
Отговори

peponio снимка peponio 27 септември 2005 - 18:48

LET's fly, на Sep 27 2005, 05:11 PM, каза:

мдааа интересно е било , ама не успях да отида на живо .

Иначе и аз дебютирах  в рали спорта - софтуера на синия Голф3 , както и на бялото Саксо заело 2ро място (фантастичен дебют нали ))))) са дело на човека , с който работя в Германия  :D
<{POST_SNAPBACK}>

собственика на голфа ме убеждаваше че в момента е 195кс......ама може и да е верно :angry:
Отговори

ГостJOHNYTHEWINNER_* 27 септември 2005 - 19:01

peponio, на Sep 27 2005, 07:48 PM, каза:

LET's fly, на Sep 27 2005, 05:11 PM, каза:

мдааа интересно е било , ама не успях да отида на живо .

Иначе и аз дебютирах  в рали спорта - софтуера на синия Голф3 , както и на бялото Саксо заело 2ро място (фантастичен дебют нали ))))) са дело на човека , с който работя в Германия  :D
<{POST_SNAPBACK}>

собственика на голфа ме убеждаваше че в момента е 195кс......ама може и да е верно :angry:
<{POST_SNAPBACK}>

Според мен лично не е.:-)
Или ако е вярно се чудя защо Голф 3 "Хобикар",тежащ не повече от 1 тон,изостава от Опел Корса 140к.с. на 780 кг?:-)
Или защо дава същият резултат като Голф 3 в "Н3"(За незапознатите ще спомена,че това е сериен автомобил)?
Може и аз да бъркам в сметките,но дали ще смятам кг/к.с. или ще гледам резултати-крайният резултат е един и същ.:-)
Между другото-смятам,че просто трябва още работа по Голфа и тези 195к.с. не са нещо недостижимо.С този двигател се правят версии над 200 к.с.
Благодарности към колегата,който е осигурил софтуера на Голфа,защото определено имаме нужда от такава помощ.:-)
Отговори

2.0 16v снимка 2.0 16v 27 септември 2005 - 19:05

JOHNYTHEWINNER, на Sep 27 2005, 07:46 AM, каза:

2.0 16v, на Sep 25 2005, 08:15 PM, каза:

не беше на тази лада беше ладата на мичкина и тя е черна
<{POST_SNAPBACK}>

А всъщност излетялата гума не беше нито на Щерю на Ладата (черната),нито на Мичкина.
Колкото до Опелите,които не можаха да се включат в квалификациите не Ви ли говори това,че не са били достатъчно конкурентноспособни?:-)
Черната Астра е на Коцето Шасов от Стара Загора.Беше "събрана" буквално в нощта преди тренировките и не мисля,че се очаква да не създаде никакви проблеми.
Въпреки "култовата" снимка този Голф 3 (Х3) даде по-добри времена на тренировките.:-)
Жълтата Тигра участва за първи път с млад пилот,но не се включи в квалификациите заради ниския клас-"Х1".Определено беше дивотия разпределението по този начин на организаторите,защото не се даде шанс на ниските класове.
<{POST_SNAPBACK}>

охо.господин шопов баш ми е драго да ви видя вече тук,а относно падналите гуми,на мичкин в сабота на тренировката скаса шпилките на задно ляво точно на обратния на старт-финала
Отговори

ГостJOHNYTHEWINNER_* 27 септември 2005 - 19:14

2.0 16v, на Sep 27 2005, 08:05 PM, каза:

JOHNYTHEWINNER, на Sep 27 2005, 07:46 AM, каза:

2.0 16v, на Sep 25 2005, 08:15 PM, каза:

не беше на тази лада беше ладата на мичкина и тя е черна
<{POST_SNAPBACK}>

А всъщност излетялата гума не беше нито на Щерю на Ладата (черната),нито на Мичкина.
Колкото до Опелите,които не можаха да се включат в квалификациите не Ви ли говори това,че не са били достатъчно конкурентноспособни?:-)
Черната Астра е на Коцето Шасов от Стара Загора.Беше "събрана" буквално в нощта преди тренировките и не мисля,че се очаква да не създаде никакви проблеми.
Въпреки "култовата" снимка този Голф 3 (Х3) даде по-добри времена на тренировките.:-)
Жълтата Тигра участва за първи път с млад пилот,но не се включи в квалификациите заради ниския клас-"Х1".Определено беше дивотия разпределението по този начин на организаторите,защото не се даде шанс на ниските класове.
<{POST_SNAPBACK}>

охо.господин шопов баш ми е драго да ви видя вече тук,а относно падналите гуми,на мичкин в сабота на тренировката скаса шпилките на задно ляво точно на обратния на старт-финала
<{POST_SNAPBACK}>

Благодаря,но господин ми е прекалено натруфено.:-)
Карай на Иване или Johny-както ти харесва.:-)
Колкото до този случай-определено си прав,извинявам се-не съм разбрал.:-)
Предполагам си видял сивата Лада без задна лява гума (ако не се лъжа)-смятах,че за нея се говори.:-)
Отговори

peponio снимка peponio 27 септември 2005 - 23:33

JOHNYTHEWINNER, на Sep 27 2005, 08:01 PM, каза:

Според мен лично не е.:-)
Или ако е вярно се чудя защо Голф 3 "Хобикар",тежащ не повече от 1 тон,изостава от Опел Корса 140к.с. на 780 кг?:-)
Или защо дава същият резултат като Голф 3 в "Н3"(За незапознатите ще спомена,че това е сериен автомобил)?
Може и аз да бъркам в сметките,но дали ще смятам кг/к.с. или ще гледам резултати-крайният резултат е един и същ.:-)
Между другото-смятам,че просто трябва още работа по Голфа и тези 195к.с. не са нещо недостижимо.С този двигател се правят версии над 200 к.с.
Благодарности към колегата,който е осигурил софтуера на Голфа,защото определено имаме нужда от такава помощ.:-)
<{POST_SNAPBACK}>

така каза човека.... я също каза че и шофьора бил още млад и не давал много газ :angry:
бтв: ти да не се състезаваш с аватарчето :kuku:
Отговори

Владо снимка Владо 28 септември 2005 - 01:45

peponio, на Sep 27 2005, 07:48 PM, каза:

собственика на голфа ме убеждаваше че в момента е 195кс......ама може и да е верно :angry:
<{POST_SNAPBACK}>



Доста ссе е поизхвърлил пича , Голфа я има 170 я няма според мен . Има още много работа и тренинг. Шофера го видях кой е , но далеч не е млад - може би още трябва да свикне с колата .

Виж вече Саксото е друга работа :D :kuku: :cen: :cen: :beer: Пича ми сподели днес , че на квалификациите бил минал Голфа след 2 обиколки натискане и онзи се опитал да го засече.... хех , слаба проява . И тва е 1,6 Саксо срещу Голф 2000 кубика...
Отговори

ГостJOHNYTHEWINNER_* 28 септември 2005 - 08:43

peponio, на Sep 28 2005, 12:33 AM, каза:

JOHNYTHEWINNER, на Sep 27 2005, 08:01 PM, каза:

Според мен лично не е.:-)
Или ако е вярно се чудя защо Голф 3 "Хобикар",тежащ не повече от 1 тон,изостава от Опел Корса 140к.с. на 780 кг?:-)
Или защо дава същият резултат като Голф 3 в "Н3"(За незапознатите ще спомена,че това е сериен автомобил)?
Може и аз да бъркам в сметките,но дали ще смятам кг/к.с. или ще гледам резултати-крайният резултат е един и същ.:-)
Между другото-смятам,че просто трябва още работа по Голфа и тези 195к.с. не са нещо недостижимо.С този двигател се правят версии над 200 к.с.
Благодарности към колегата,който е осигурил софтуера на Голфа,защото определено имаме нужда от такава помощ.:-)
<{POST_SNAPBACK}>

така каза човека.... я също каза че и шофьора бил още млад и не давал много газ :angry:
бтв: ти да не се състезаваш с аватарчето :kuku:
<{POST_SNAPBACK}>

Бтв ползвам оригинала на аватара принципно.:-)
Колкото до пилота на Голфа-мисля,че момчето се справяше добре-повозихме се има-няма 14 обиколки близо един до друг,но със сигурност тепърва ще дава още по-добри резултати.:-)
Отговори

Гостshopa_* 28 септември 2005 - 10:28

На тва Голфче му излизам със корсето ,нищо че е дизел! :angry: :kuku:
Отговори

Гостstani1_* 28 септември 2005 - 20:25

хаха,като чета тези работи се спуквам.Сто за глупости сте писали бе хора?И се жодите рали ентусиасти....
Отговори

Гостstani1_* 28 септември 2005 - 20:28

сори за правописните грешки:)
Отговори

2.0 16v снимка 2.0 16v 28 септември 2005 - 20:48

stani1, на Sep 28 2005, 06:25 PM, каза:

хаха,като чета тези работи се спуквам.Сто за глупости сте писали бе хора?И се жодите рали ентусиасти....
<{POST_SNAPBACK}>

и кое е глупост
Отговори

peponio снимка peponio 29 септември 2005 - 01:06

stani1, на Sep 28 2005, 09:28 PM, каза:

сори за правописните грешки:)
<{POST_SNAPBACK}>

ти да не беше с жълтушата :angry:
Отговори

ГостJOHNYTHEWINNER_* 29 септември 2005 - 07:50

LET's fly, на Sep 28 2005, 02:45 AM, каза:

peponio, на Sep 27 2005, 07:48 PM, каза:



собственика на голфа ме убеждаваше че в момента е 195кс......ама може и да е верно :angry:
<{POST_SNAPBACK}>



Доста ссе е поизхвърлил пича , Голфа я има 170 я няма според мен . Има още много работа и тренинг. Шофера го видях кой е , но далеч не е млад - може би още трябва да свикне с колата .

Виж вече Саксото е друга работа :D :kuku: :beer: :cen: :cen: Пича ми сподели днес , че на квалификациите бил минал Голфа след 2 обиколки натискане и онзи се опитал да го засече.... хех , слаба проява . И тва е 1,6 Саксо срещу Голф 2000 кубика...
<{POST_SNAPBACK}>

Позволявам си да вметна няколко думи,защото наистина има доста неверни неща,написани тук.Уважавам всеки един привърженик на нашият спорт,но смятам,че малко повече обща култура би била в плюс.:-)
1.Състезанието в Стара Загора не е РАЛИ,а ЗАТВОРЕН МАРШРУТ или ПИСТА.
Разликите между двете дисциплини са много и огромни.
2.Не е нормално да се сравнява кубатура и по това да се съди за автомобила.
Автомобилите от клас Супер 1600 са 1600 куб.см. и приблизително 220 к.с. на 1 тон автомобил.
Моят автомобил примерно е 2000 куб.см.,140 к.с. на 780 кг.
Дори с една елементарна сметка конски сили на килограм (140/780 и 220/1000) е видно,че по-голямата кубатура в случая изостава.Отделен въпрос са диференциали,скоростни кутии и т.н. и т.н.
3.За човек,гледащ отстрани и незапознат с отделните участници,групи и класове нещата изглеждат коренно различно.
За примера със Саксото и Голфа ще отбележа,че двата автомобила не са нито в един клас,нито в една група-респективно-не са конкуренция един на друг!
Особено при квалификациите най-важното нещо е да направиш максимално бърза обиколка,дори и да е единствена за да вземеш по-предна позиция в стартовата решетка.Тоест-не е важно кой кого и къде е минал,а важни са времената.:-)
4.Хммм...Тези конски сили за нищо ги нямате...:-)
Ако беше толкова лесно да се извадят по три табуна от двигател всички щяхме да караме автомобили по 500к.с. и нагоре.:-)
Раздувките са хубаво нещо,но когато сравнявате двигатели и автомобили,мисля че излизаме от ненаучната фантастика за да влезем в точните науки.:-)
5.За колегата с нафтовата печка...Приятелю,без да подценявам автомобила ти ще кажа,че нямаш никакви шансове не само срещу Голфа,а и срещу най-слабият автомобил от най-ниският клас.
Не забравяй,че все пак това са "специални" автомобили,а на твоят основните му цели не са да вози като каручка и да гълта по 40-50л/100км.:-)
Ако все пак държиш-винаги можеш да опиташ и реално.

Нека това не Ви звучи назидателно-наистина се опитвам да помогна на хората,които не знаят някои неща по една или друга причина,поне да си създадат някаква база и представа.
Можете да научите доста повече и на сайта на "Рали Клуб България",където са обяснени много неща,като се започне от историята на този спорт и се стигне до мерките до безопасност.
Отговори

DJ IMC снимка DJ IMC 29 септември 2005 - 10:48

JOHNYTHEWINNER, на Sep 29 2005, 07:50 AM, каза:

1.Състезанието в Стара Загора не е РАЛИ,а ЗАТВОРЕН МАРШРУТ или ПИСТА.
Разликите между двете дисциплини са много и огромни.

:angry:

JOHNYTHEWINNER, на Sep 29 2005, 07:50 AM, каза:

2.Не е нормално да се сравнява кубатура и по това да се съди за автомобила.
Автомобилите от клас Супер 1600 са 1600 куб.см. и приблизително 220 к.с. на 1 тон автомобил.

:kuku:

JOHNYTHEWINNER, на Sep 29 2005, 07:50 AM, каза:

3.За човек,гледащ отстрани и незапознат с отделните участници,групи и класове нещата изглеждат коренно различно.
За примера със Саксото и Голфа ще отбележа,че двата автомобила не са нито в един клас,нито в една група-респективно-не са конкуренция един на друг!

Тук, обаче трябва да вмъкна, че и (според мен) организацията не беше на нужното ниво, защото бяха смесени класовете и е факт, че по-бавните бегачки пречеха

JOHNYTHEWINNER, на Sep 29 2005, 07:50 AM, каза:

4.Хммм...Тези конски сили за нищо ги нямате...:-)
Ако беше толкова лесно да се извадят по три табуна от двигател всички щяхме да караме автомобили по 500к.с. и нагоре.:-)

На писта - може би, но на рали - едва ли. Не случайно има ограничения :)

JOHNYTHEWINNER, на Sep 29 2005, 07:50 AM, каза:

Нека това не Ви звучи назидателно-наистина се опитвам да помогна на хората,които не знаят някои неща по една или друга причина,поне да си създадат някаква база и представа.
Можете да научите доста повече и на сайта на "Рали Клуб България",където са обяснени много неща,като се започне от историята на този спорт и се стигне до мерките до безопасност.
<{POST_SNAPBACK}>

:beer: - доста полезен сайт!
Отговори

ГостJOHNYTHEWINNER_* 29 септември 2005 - 18:32

DJ IMC, на Sep 29 2005, 11:48 AM, каза:

JOHNYTHEWINNER, на Sep 29 2005, 07:50 AM, каза:

3.За човек,гледащ отстрани и незапознат с отделните участници,групи и класове нещата изглеждат коренно различно.
За примера със Саксото и Голфа ще отбележа,че двата автомобила не са нито в един клас,нито в една група-респективно-не са конкуренция един на друг!

Тук, обаче трябва да вмъкна, че и (според мен) организацията не беше на нужното ниво, защото бяха смесени класовете и е факт, че по-бавните бегачки пречеха
:kuku:
Съгласен съм с уточнението,че организацията не беше от най-лошите,но недомислието,което изпрати 9 колеги обратно у дома си беше абсолютно хммм.. неудачно. :lol:

Цитат

JOHNYTHEWINNER,Sep 29 2005, 07:50 AM
4.Хммм...Тези конски сили за нищо ги нямате...:-)
Ако беше толкова лесно да се извадят по три табуна от двигател всички щяхме да караме автомобили по 500к.с. и нагоре.:-)

На писта - може би, но на рали - едва ли. Не случайно има ограничения :)
:angry:
Ограниченията за отделните класове важат с пълна сила с малка разлика (например тегло).Иначе казано автомобил от група "А",клас "5" би имал почти еднакви ограничения с дребни различия.
В случая визирах леееко пораздутите раздувки за автомобили по 200-300 и нагоре "коне".:-)
Отговори

DJ IMC снимка DJ IMC 29 септември 2005 - 18:40

JOHNYTHEWINNER, на Sep 29 2005, 06:32 PM, каза:

Ограниченията за отделните класове важат с пълна сила с малка разлика (например тегло).Иначе казано автомобил от група "А",клас "5" би имал почти еднакви ограничения с дребни различия.
В случая визирах леееко пораздутите раздувки за автомобили по 200-300 и нагоре "коне".:-)

<{POST_SNAPBACK}>

Струва ми се, че искаме да кажем едно и също нещо, ама не се разбираме. :angry:
Отговори

ГостJOHNYTHEWINNER_* 29 септември 2005 - 19:40

DJ IMC, на Sep 29 2005, 07:40 PM, каза:

JOHNYTHEWINNER, на Sep 29 2005, 06:32 PM, каза:

Ограниченията за отделните класове важат с пълна сила с малка разлика (например тегло).Иначе казано автомобил от група "А",клас "5" би имал почти еднакви ограничения с дребни различия.
В случая визирах леееко пораздутите раздувки за автомобили по 200-300 и нагоре "коне".:-)

<{POST_SNAPBACK}>

Струва ми се, че искаме да кажем едно и също нещо, ама не се разбираме. :angry:
<{POST_SNAPBACK}>

Искрено се надявам да е така.:-)
:kuku:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg