Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Смяна на DPF

stockbroker снимка stockbroker 16 март 2018 - 09:29

Здравейте колеги! Дойде ред и моят филтър да се запуши. Преди си правеше регенерации и се отпушваше, но сега направо вкара колата в авариен режим като преди това значително намаля мощността. Пуснахме принудителна регенерация, но според Op-com остана запушен на 70 % и мощността все още не е напълно възстановена. Колата е на 230 000 км и мисля, че дори и да го почистя машинно филтъра няма да им особен ефект, а под 300 лв почистване с монтаж и демонтаж никой не ми предлага. Премахване също не ми се иска да правя и за това се спрях на смяна с нов. Намерих един на добра цена за 400 лв от Германия, неоригинален - линк. Проблемът е, че номерът не му отговаря на оригиналния по рама, а оригиналните са много скъпи. Четох коментари за артикула, че пасвал добре, но мисля, че пак има някакъв риск да не стане, макар че мога да го върна. Вие какво мислите, чистене, премахване или поръчка на неоригинален? Мерси!
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 16 март 2018 - 18:55

Аз лично мисля че за 300 лева, ще си го почистиш поне 5-6 пъти. А ако и водоструйка си вземеш(за 170), то може и сам да влезеш в тия пари - че и да остане за препарат за още едно почистване)
Вадиш, вземаш 4MAX обезмаслител или нещо от ранга за почистване(в по-голямо количество, 2-3 литра). Наливаш вътре, дондуркаш, наливаш пак, дондуркаш пак. Накрая една водоструйка от страна вход на газовете и хубаво измиваш. Слагаш обратно.
Край на програмата. :)

Недей да забравяш че там има два датчика за налягане(един преди него и един след него) и може някой от тях да се е направил "на разсеян" вече и затова да показва че е запушен. Казвам го само като възможна причина.
Датчикът всъщност трябва да е "двуканален" в един корпус и на изхода показва "разликата".
Ти така или иначе си направи почистването.. Ясно че не си струва да купуваш заради това водоструйка(ако нямаш вече де), но ще идеш някъде да го пръснат след като го "издундуркаш"

Датчиците също ги почисти като ги извадиш. Провери и маркучите за наляганията да нямат нещо закъсано или протрито - да не би да пускат.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 16 март 2018 - 21:23
Отговори

dusty rain снимка dusty rain 16 март 2018 - 21:00

 stockbroker, на 16 март 2018 - 09:29, каза:

но според Op-com остана запушен на 70 %


Toва според оп-ком е чист филтър по малко не показва при принудително реге (пишеше го някъде из некво описание за оп-ком), в динамично вероятно слиза и по надолу. С Теч-2 може и да са други процентите. Това само като информация.
И моито положение е същото само процентите са 200%, та ще го търся този 4МАХ и комплект гумени ръкавици.
Мнението беше редактирано от dusty rain: 16 март 2018 - 21:08
Отговори

Hotblooded снимка Hotblooded 16 март 2018 - 23:05

http://www.bardahl.b.../product/a/5995
Дано не се брои като реклама, но това съм го виждал в действие и наистина чисти.
Отговори

stockbroker снимка stockbroker 16 март 2018 - 23:08

Да, ако го почистя сам ще излезе доста по-евтино, но с водоструйката няма ли опасност да се повреди керамиката вътре във филтъра? И след такъв голям пробег не е ли намален вече ресурса на филтъра и след почистване да се запуши отново бързо? След почистване трябва ли да се "каже" също на компютъра, че е отпушен? Иначе смея да вярвам на датчиците, защото известно време преди да влезне в авариен режим осезаемо намаля мощността. Също така принудителната регенерация започна с налягане на входа около 30-50 мбар и приключи с 5-7 мбар, което май е в нормата и т.е може наистина да се е поотпушил. Тези дни ще пътувам извън града и ще покарам в по-високи обороти.
Мнението беше редактирано от stockbroker: 16 март 2018 - 23:19
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 17 март 2018 - 01:16

Оставям на теб да прецениш дали му вреди водоструйката :)
https://www.youtube....h?v=uWVW_Q4wyWU

Ето и с машина как го надуват + още някой изгъзици:
https://www.youtube....h?v=qPed9s5TTtk
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 17 март 2018 - 01:32
Отговори

stockbroker снимка stockbroker 17 март 2018 - 13:36

Днес карах извънградско и я поиздухах с по-високи обороти и е по-добре вече. Ако пак се запуши филтъра ще го свалям и чистя.
Отговори

stockbroker снимка stockbroker 16 август 2018 - 10:36

Здравейте отново! Мисля, че ресурсът на DPF-а свършва. Колата е на 230 000 км и според мен почистването няма да има дългосрочен ефект. Дори на магистрала с по-високи обороти и добавка за дизел отново се запушва филтърът - г/д на 300-500 км прави активни регенерации. Лошото е, че компютърът пуска регенерацията на 80 % запушвне, а още доста преди това пада чувствително мощността на колата. След регенерация върви много добре, но не за дълго. Има ли смисъл да пробвам с почистване или да го сменям? И има ли как да се настрои компютърът да пуска по-рано, на по-малко запушване регенерацията преди да загубя мощност?
Мнението беше редактирано от stockbroker: 16 август 2018 - 11:03
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 16 август 2018 - 14:08

Махай го тоя дпф и не го мисли много. Свинята лебед няма да стане. Миенето няма да ти реши проблема при такова запушване и миенето не се прави както сте писали по-горе. От това само ще размекнете нещата вътре и като се стегнат ще се запуши на 100%.

Моя съвет е да идеш някъде да ти изрежат дпф-а от горната страна, да го изкормят, да заварят обратно и да го върнат на колата. Ако ти пише грешки след това и го търси, отиваш да ти ремапнат колата.
Отговори

stockbroker снимка stockbroker 17 август 2018 - 07:45

 Ne6to Smisleno, на 16 август 2018 - 14:08, каза:

Махай го тоя дпф и не го мисли много. Свинята лебед няма да стане. Миенето няма да ти реши проблема при такова запушване и миенето не се прави както сте писали по-горе. От това само ще размекнете нещата вътре и като се стегнат ще се запуши на 100%.

Моя съвет е да идеш някъде да ти изрежат дпф-а от горната страна, да го изкормят, да заварят обратно и да го върнат на колата. Ако ти пише грешки след това и го търси, отиваш да ти ремапнат колата.


Да, така ще е най-добре за колата ама какво правим с екологията? Няма ли да пуши повече така?
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 17 август 2018 - 07:48

Да пуши не, но при мерене на димност може и да излезе нещо. На твое място не бих се притеснявал толкова.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 17 август 2018 - 07:48
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 17 август 2018 - 17:44

 stockbroker, на 17 август 2018 - 07:45, каза:

Да, така ще е най-добре за колата ама какво правим с екологията? Няма ли да пуши повече така?


Ако не смяташ да я продаваш в Германия, няма да имаш проблеми.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg