Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Горивен филтър

Иван_88 снимка Иван_88 11 август 2016 - 14:39

Мисля, че няма такава тема. Търсих в търсачката. На колко сменяте горивния си филтър? :icon_wink2: В други форуми на голф фиат и др. пише, че сменят на 15 000 км 30 000 10 000 км. За нафтата трябва по често.

Какво ще стане ако не го сменя? Аз го сменям на 30 000 км. Комшията каза, че не го е сменял 12 години мале мале. :hahaha:
Отговори

Жоро снимка Жоро 11 август 2016 - 15:26

Ти за бензин ли питаш, или за дизел? При дизел е на всяка смяна на масло. При бензина е препоръчително при всяка смяна на масло, но може и на малко повече време. А какво ще стане ако не го сменяш ли? Като за начало може да имаш загуба на мощност. Но знам за бензинови коли с изгорели помпи...
Отговори

Иван_88 снимка Иван_88 11 август 2016 - 15:34

За бензин, но може и хора с дизели да отговарят. На мен са ми казвали, че можело да изгори помпата. Така, че по-добре един филтър за 10 лв. отколкото помпа за 80 лв. :20ashley_results: Загуба на мощност, защото не влиза хубав бензин. Аз като я взех колата и батко каза смени и горивния чувам ,че нещо глъхне. Сменихме го и всичко е ок.
Отговори

titan22 снимка titan22 11 август 2016 - 16:06

Бензин и дизел,горивния със смяна на маслото,въздушен- на всяка втора смяна на маслото.Това е моя начин за поддръжка.
Отговори

k opel e снимка k opel e 12 август 2016 - 22:41

През годините карам средно по 10000 на година. След тези километри сменям всички филтри. От 25 години по бензиностанцийте няма табели: "Утаява се, ще бъде отворено след...". Горивото ни е под всякаква критика. С Корсалина миналия месец се оказа, че от 16 януари съм навъртял 11800. Пак смених с маслото всички филтри. За въздушния, колега titan22, в София, като че, ли трябва да се сменя на тримесечие. На всяка смяна стария е като изваден от циментовоз.
Отговори

didko_just снимка didko_just 13 август 2016 - 00:50

Оги,ти си сменяш всички филтри както трябва, на за протокола не всички автомобли имат горивен филтър.За справка моето 14NV което в много магазини и сервизи отричат ,че съществува.Представи си един неопитен шофьор да остави автомобила си за обслужване някъде...
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 13 август 2016 - 13:40

В книжката на колата производителя е посочил интервалите за смяна на консумативите когато се ползват горива и масла които отговарят на стандарта който препоръчва производителя иначе речено колкото по-големи лайна сипваш толкоз по-често сменяш филтри.
Отговори

k opel e снимка k opel e 15 август 2016 - 07:53

Не пазя стари нафтови филтри, за да ги снимам и да се види какви гадни боклуци има след 10000 км. Зареждам от веригите бензиностанции. А и за цена от две кутии цигари на нафтовия филтър, не се замислям.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 15 август 2016 - 09:56

Аз сменям едно към кесим. Проблеми с боклуци не съм имал към момента, но на 2, максимум 3 смени на масло е добре да се прави. Имам бензиново клио, дето му смених филтъра 100 000 след като го взех, щото вече във високите не смогваше да пропуска достатъчно. Горкото доста го изтормозих. Ефекта беше над 3000 почваше да прекъсва а разхода стигна до 12/100 бензин. След смяната падна до 8, което значи че съм дал едно 2000 лв за бензин вместо 12 лв за фитлтър през последните 2 години дето го карах така. Изводите си правете сами. Оги просто е много прав с неговата практика.
Отговори

Иван_88 снимка Иван_88 15 август 2016 - 14:14

 Ne6to Smisleno, на 15 август 2016 - 09:56, каза:

Аз сменям едно към кесим. Проблеми с боклуци не съм имал към момента, но на 2, максимум 3 смени на масло е добре да се прави. Имам бензиново клио, дето му смених филтъра 100 000 след като го взех, щото вече във високите не смогваше да пропуска достатъчно. Горкото доста го изтормозих. Ефекта беше над 3000 почваше да прекъсва а разхода стигна до 12/100 бензин. След смяната падна до 8, което значи че съм дал едно 2000 лв за бензин вместо 12 лв за фитлтър през последните 2 години дето го карах така. Изводите си правете сами. Оги просто е много прав с неговата практика.


Сменяйте филтъра. По добре 10 лв. отколкото 110 лв. Значи несменен филтър завишава разхода, колата не върви, прекъсва, тормози се.
Отговори

винаги опел321 снимка винаги опел321 08 март 2023 - 14:29

 Иван_88, на 11 август 2016 - 14:39, каза:

Мисля, че няма такава тема. Търсих в търсачката. На колко сменяте горивния си филтър? :icon_wink2: В други форуми на голф фиат и др. пише, че сменят на 15 000 км 30 000 10 000 км. За нафтата трябва по често.

Какво ще стане ако не го сменя? Аз го сменям на 30 000 км. Комшията каза, че не го е сменял 12 години мале мале. :hahaha:
Опел астра н за пръв път го смених на 200 000 запали си съвсем нормално какъв въздух какви пет лева
Отговори

k opel e снимка k opel e 08 март 2023 - 16:28

 винаги опел321, на 08 март 2023 - 14:29, каза:

Опел астра н за пръв път го смених на 200 000 запали си съвсем нормално какъв въздух какви пет лева

На 200 000 нафтов филтър на Z19DT?
Отговори

sathv снимка sathv 08 март 2023 - 20:54

Сега оправихме темата с маслата да се сменят на 7000 километра, сега дай да сменяме горивните филтри на 10000. Особено при бензините, горивни филтри под 100000 е смешно да се сменят. Още повече, че в много от колите, филтрите са заработени в бензиновата помпа и надживяват живота на помпата. Нека някой като си смени филтъра да го разреже и ще се убеди, че е чист като нов. При металните резервоари едно време филтъра филтрираше парченца ръжди. При пластмасовите реално няма какво да филтрира.
Отговори

Gena_bs снимка Gena_bs 08 март 2023 - 21:26

За Astra F бензин за нормални условия на експлоатация пише да се сменя горивният филтър на всяко второ обслужване, заедно с въздушния.
30000км или 24 месеца - което настъпи първо.
При интензивна експлоатация пробегът се намалява на 7500км за годишното обслужване.
За дизел - при всяко техническо обслужване се сменя горивният.
Да, резервоарът е стоманен и моят не е чистен от завода. :sad-smiley-046:
Аз някаква разлика от периода на смяна на горивния филтъра не съм забелязал. По-скоро от качеството му. Последното се отнася и за останалите филтри.
Отговори

benzy снимка benzy 08 март 2023 - 23:22

на всеки 10 000 сменям маслен и въздушен филтър
на всеки 20 000 сменям маслен, въздушен и горивен филтър
на всеки 30 000 сменям маслен, въздушен, горивен и филтър на купето

ако караш малко км за дизел казват е хубаво да се сменя пролетно и есенно
Поддържането на дизел е ново за мен, но вече врътнах близо 70 хил км по тази схема и не съм имал проблеми
Вече близо 2 год сипвам само Шел В-пауър дизел и си има разлика
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 09 март 2023 - 20:16

 винаги опел321, на 08 март 2023 - 14:29, каза:

Опел астра н за пръв път го смених на 200 000 запали си съвсем нормално какъв въздух какви пет лева


Колега, да, ще запали съвсем нормално, защото тази Астра има и помпа в резевоара за ниско налягане. Но ако няма както при мен, знаеш ли кога ще запали "съвсем нормално". Та такива 5 лева. Няма особени грижи при Z19 в тая насока.
А филтри, гледам сте ги сдъвкали - Ми нормално докъм 30 000 да си смениш един горивен филтър. Едва ли има човек с автомобил , който да го съборят 10-15 лева за филтър. А ако има, то той значи не е за автомобил. Да, на доста стари автомобили има такова нещо за филтрите и са заедно със сондата, но на по-съвременните, 90% имат отделен филтър. И тук няма значение на какво гориво е, идеята е когато зареждаш, да ти чисти боклуците от баките , от които ти зареждат горивата по бензиностанциите. Затова са сложени. И няма никаква разлика дали ще е бензин, дизел, мизел.... ръгат ли ти от пистолета боклуци, все ще се запуши, какъвто и да е. Може веднъж да попаднеш на такова нещо, но ще ти направи мизерия задължително. Затова ако не друго и може да се проверява, проверявайте.. Няма да обеднеете толкова.

Не знам защо колегата горе винаги е такъв - Маслото на 30-50 хиляди, филтър за гориво няма нужда да се сменя едва ли не, Не знам за други неща, но вероятно и за тях така говори. Като приказките за автоматиците, че маслото било "lifetime". Lifetime друг път. Така е дадено, защото ще си изкара гаранцията и после никой не го интересува. Но ако човек е поне малко отговорен към парите, които е дал за автомобил, няма да прави така. Моето мнение е такова поне.

Затова тук Бенза обира моите 10 точки. Затова и няма проблеми, да не се чудите защо е така. И да добавя, айде да видим сега, след чисто новата верига и смените, които той прави, колко км ще са нужни за да се разтрака като предната. Залагайте! Само едно условие, че са му сложили същото качество верига и комплект, както в завода са сложили.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 10 март 2023 - 05:10
Отговори

d_kalchev снимка d_kalchev 09 март 2023 - 22:34

Къде ли не питах за смяна на горивен филтър на Инсигнията - няма. Никой не знае и не е чувал. За бензинов двигател става въпрос. Уж бил постоянен в резервоара.
Горивният и всякакви други филтри на Астрата (дизел 1.9) ги сменях с всяка смяна на маслото в интервал 15-20 хиляди километра.
Отговори

sathv снимка sathv 09 март 2023 - 23:57

Димов, какво да сменя човека като при бензинките горивен филтър подлежащ за смяна отдавна няма. Филтъра е или вграден в помпата или хептен го няма. Има една пластмасова марля на смукателя. Колегата в предния пост с инсигнията да не търси. И той няма филтър за смяна. При дизелите има филтри но съвсем не е нужно да се сменят редовно като носни кърпи, както и маслата. Недейте си дава парите за глупости, карайте си колите и се радвайте на живота.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 10 март 2023 - 05:20

Говорим там , където има, обикновено под купето едни малки цилиндрични метални. За в резервоара с марлята, като се ззадръсти пак трябва да се обърне внимание, няма къде да ходиш, само дето е по-сложно. Като каза за "отдавна", ми то няма и вечни неща отдавна. Всичко е направено да се чупи.
С мнението си съм нямал за цел да те засегна нещо, имаш си право на него, но не смятам, че пробег от 20-30 хиляди е "носна кърпичка". Всички знаем качеството на горивата и търгашите тук какви ли не "фантасмагории" правят. Затова една превенция не е лоша. Още повече наличието на филтър показва, че някой е мислил поне малко като е проектирал автомобил. Също така знаем и за пестенето на днешните "инДЖинерища" до какво води.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 10 март 2023 - 05:21
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg