Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Страннен шум на празен ход!

Keel снимка Keel 16 януари 2020 - 15:14

 Стаевски, на 16 януари 2020 - 14:44, каза:

Колега, ще кажеш ли кое наложи това?
Моля, ползвай запетайки.


Старата горна помпа изпусна напълно, и се наложи да я сменя .
Маслото го смених понеже колата е на близо 400000км и е нов внос и не се знае сменяно ли е някога.
Отговори

Keel снимка Keel 17 януари 2020 - 09:52

Купих маслото вторника ще го сменим. При шофиране и на студен двигател почти не чувам шума ,та имам някаква надежда че ще се оправи или ще мина с лагер помпа само ...
Да ви питам дали да провери майстора спирачната течност за въздух? и ако е имало въздух възможно ли е да е повредил лагер-помпата?
Колата спира нормално съединителя отделя към средата има малко празен ход горе но не е голям трудното включване на скорости и то при студен двигател го отдавам на маслото в скоростите което по принцип не е червено на цвят за разлика
от опелското което ми препоръча колегата .
И последно знам че налягането в спирачната система достига 10мпа ама в казанчето създава ли се такова понеже капачката няма отвиване понякога слагам гумени ръкавици и пак едвам я отвивам с деве ръце ....
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 17 януари 2020 - 11:58

Ограничи се само със смяната на маслото.
Другото не виждам за какво да го правиш.
Казанчето за спирачната течност и да е с развита капачка, пак ще имаш спирачки и съединител.
Лагерпомпата не се прецаква от въздух.
Отговори

tokatak снимка tokatak 21 януари 2020 - 18:59

Колеги, и при мен наскоро започна нещо да ромоли на празен ход. Нюхах под капака, но не мога да установя откъде идва. Възможно ли е да е ролка, или нещо по-сериозно? В предвид, че колата има-няма навъртяни 60 000км....
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 21 януари 2020 - 20:33

Извинявай колега, но ти на живо не можеш да определиш посоката, та ние по 2 изречения ли ще можем? Това не е сериозно просто! Закарай колата в сервиз или извикай някой, който ще установи посоката поне...
Отговори

Keel снимка Keel 22 януари 2020 - 15:59

След смяната на маслото , скоростите почнаха да си влизат нормално ,но шума на празен ход остана като забелязах че спира точно при отделяне , значи е първичния вал ? и се чува само при загрял дивигател ...
мисля да си я карам така, първа ромоли и втора има някакъв странен звук при нея но всичко е в норма с останалите ...
какво мислите за добавките за скорости има ли ефект при такива случай някой да е пробвал ?
привсички случаи няма да влагам повече пари в тоя кола та колко изкара ,,, може да ми предложите някоя добавка да пробвам ако имате опит,

да добавя ромоленето се чува точно доло в дясно (от към акумолатора) като застана до джантата се чува идеално .
Мнението беше редактирано от Keel: 22 януари 2020 - 16:01
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 22 януари 2020 - 17:16

 Keel, на 22 януари 2020 - 15:59, каза:

След смяната на маслото , скоростите почнаха да си влизат нормално ,но шума на празен ход остана като забелязах че спира точно при отделяне , значи е първичния вал ? и се чува само при загрял дивигател ...
мисля да си я карам така, първа ромоли и втора има някакъв странен звук при нея но всичко е в норма с останалите ...
какво мислите за добавките за скорости има ли ефект при такива случай някой да е пробвал ?
привсички случаи няма да влагам повече пари в тоя кола та колко изкара ,,, може да ми предложите някоя добавка да пробвам ако имате опит,

да добавя ромоленето се чува точно доло в дясно (от към акумолатора) като застана до джантата се чува идеално .


Лагерите на първичния вал, те всички рано или късно така стават. И моята е така, но си карам няма грижа засега.
За добавки, аз не бих слагал нищо подобно. Карай си така и когато вече стане много шумно, тогава мисли за ремонт на кутия. Аз даже съм намерил пак рециклирана от Германия, лъщи, чисто нова все едно и е точната с 3.63 диференциал.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 22 януари 2020 - 17:17
Отговори

Keel снимка Keel 22 януари 2020 - 20:07

 Д-и-м-о-в, на 22 януари 2020 - 17:16, каза:

Лагерите на първичния вал, те всички рано или късно така стават. И моята е така, но си карам няма грижа засега.
За добавки, аз не бих слагал нищо подобно. Карай си така и когато вече стане много шумно, тогава мисли за ремонт на кутия. Аз даже съм намерил пак рециклирана от Германия, лъщи, чисто нова все едно и е точната с 3.63 диференциал.


Да най вероятно няма да се занимавам , но пък наякой добавки може и да закрепят нещата на вече тръгнала кутия всепак и те имат предозначение ...
какво ще кажете за тази ТУК
Мнението беше редактирано от Keel: 22 януари 2020 - 20:08
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 23 януари 2020 - 08:45

Казваш, че няма да вкарваш повече пари в колата - колкото изкара...
Търси си кутия или друга кола :-) По-добре кутия :icon_wink2:
Отговори

Keel снимка Keel 23 януари 2020 - 10:47

 Стаевски, на 23 януари 2020 - 08:45, каза:

Казваш, че няма да вкарваш повече пари в колата - колкото изкара...
Търси си кутия или друга кола :-) По-добре кутия :icon_wink2:


Ако закрепи 3-4 години ме устройва даже и да джуголи този първичен вал ...
общо взето само скоростите и турбото не съм правил по тази кола след основния ремонт на двигателя, излезе ми златна ....
Отговори

Keel снимка Keel 23 януари 2020 - 16:44

Мисля да пробвам с тази ТУК
Има доста добри отзиви, пък и виждам че има някакъв ефект при някой колеги най много да изхарча 20 лева на вятъра ако няма ефект от нея.
Обаче я кажете мога ли да я сипя сам в скоростнат кутия от някаде под капака ? пробката къде се намира точно ? Opel astra H 1.7cdti z17dth незнам каква е скоростната ми кутия 5 - степенна е .
Мнението беше редактирано от Keel: 23 януари 2020 - 16:45
Отговори

Keel снимка Keel 24 януари 2020 - 09:54

Предполагам че като са ми сменяли маслото на скоростите не е било от мястото на снимката но е вариант да се сипе от там налитака капачката за шестограм която е
Публикувано изображение
Мнението беше редактирано от Keel: 24 януари 2020 - 09:55
Отговори

ceko снимка ceko 24 януари 2020 - 11:22

Имам 3 опела с 3 еднакви ск.кутии,и всичките ромолят по един и същи начин на свободна,астра е над 150кс и я юркам от 12години и повече и нищо не се е чупило по кутията.Не казвам че така трябва да бъде но мисля че трябва да не му обръщаш внимание.Натискай педала и си карай.И да се строши нещо части и кутии под път и над път.
Инак пробката за пълнене е отзад на кутията и много лесно се вижда отдолу като си под колата.Може и отгоре да наливаш,но ми се струва по нудобно
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 24 януари 2020 - 13:50

Пробката за наливане си е точно тази, отзад е контролния отвор за ниво на маслото в кутията.
Отговори

Keel снимка Keel 24 януари 2020 - 14:00

 ceko, на 24 януари 2020 - 11:22, каза:

Имам 3 опела с 3 еднакви ск.кутии,и всичките ромолят по един и същи начин на свободна,астра е над 150кс и я юркам от 12години и повече и нищо не се е чупило по кутията.Не казвам че така трябва да бъде но мисля че трябва да не му обръщаш внимание.Натискай педала и си карай.И да се строши нещо части и кутии под път и над път.
Инак пробката за пълнене е отзад на кутията и много лесно се вижда отдолу като си под колата.Може и отгоре да наливаш,но ми се струва по нудобно


Прав си но не ромоленето на празен ход ме притеснява толкова, ами това че ромолят първа и втора скорост при отпускане на газта най вече ,а това са най ползваните скорости.


 dimitarmark, на 24 януари 2020 - 13:50, каза:

Пробката за наливане си е точно тази, отзад е контролния отвор за ниво на маслото в кутията.


Предполагам че се сипва отзад понеже наистина е доста неудобно отгоре но без канал от там ще е :)
Мнението беше редактирано от Keel: 24 януари 2020 - 14:09
Отговори

Коцето снимка Коцето 24 януари 2020 - 14:22

Ти може да наливаш и през контролната пробка, да речем с шприц. После като я затвориш от къде ще долееш допълнителните 600-700 грама масло които трябва да допълниш по препоръка? пак от тази отгоре нали.
Отговори

Keel снимка Keel 24 януари 2020 - 15:45

 Коцето, на 24 януари 2020 - 14:22, каза:

Ти може да наливаш и през контролната пробка, да речем с шприц. После като я затвориш от къде ще долееш допълнителните 600-700 грама масло които трябва да допълниш по препоръка? пак от тази отгоре нали.


Аз като гледам отгоре скоростите са сухи значи майстора е наливал отзад от контролната пробка върна ми 2-рото шише с 200 грама масло, значи е налял на максимума .
тези скорости не са ли отворен тип, в смисъл даже и да налея горе до капачката това масло просто ще изтече от някъде и маслото ще е на заложения максимум за дадените скорости ?
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 24 януари 2020 - 15:57

Като отвориш контролната пробка стават отворен тип... Ама после я затвори.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 24 януари 2020 - 16:01

Да наливаш поне половин литър над максимума. Даже и малко повече. Казали са ти хората. Това е препоръка на опел и засяха мазането на 5-та и 6та и няма нищо да им стане от това. Аз имам кило отгоре.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 24 януари 2020 - 16:13

Няма нужда да доналиваш, това не е М32, а F23.

Ако искаш си вземи още един литър да имаш, но принципно 2-та литра са точно на пробката за нивото, пъхаш направо пръста и се цапа.
Аз съм също с тази кутия и ти го казвам от лична смяна на маслото и количеството.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 24 януари 2020 - 16:13
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg