Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Други технически въпроси

Мнения за (оторизирани) сервизи

ILS снимка ILS 01 юли 2019 - 17:44

Здравейте,

Никъде не намерих такава тема, затова отварям нова. Дано да не е в разрез с правилата (и тях прочетох, но не намерих).

Предстои ми смяна на масло и филтри, затова се чудя къде да отида. Предишният собственик я е поддържал в Булвария в Шумен, а аз съм в София. Имам си майстор, но да кажем, че съм отворен и към нови предложения. Днес звънях в Булвария запад и на New East в Дружба. Цените им са сходни (320 – 450 в зависимост от това какво включиш), затова вече идва въпросът – къде са по-добрите майстори?

Признавам, че досега не съм имал личен опит с оторизирани сервизи (единствено служебно, с Омникар и Рено/Дачия като коли), чувал съм мнения и в двете посоки, затова реших да се допитам до вас. Друг плюс е, че дават гаранция. Бат Пешо не дава...

Неслучайно оторизирани в заглавието е в скоби. Ще се радвам, ако споделите вие къде водите колите си. Може да направим „бял списък“ на читави сервизи/майстори.

Поздрави
Отговори

k opel e снимка k opel e 01 юли 2019 - 17:55

Ето за читав.
https://www.opelclub...?showtopic=9453
Мнението беше редактирано от k opel e: 01 юли 2019 - 17:55
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 01 юли 2019 - 21:16

 ILS, на 01 юли 2019 - 17:44, каза:


Неслучайно оторизирани в заглавието е в скоби. Ще се радвам, ако споделите вие къде водите колите си. Може да направим „бял списък“ на читави сервизи/майстори.

Поздрави

Сервиза да е оторизиран от кой?
И след смяната на филтрите и маслото, гаранция на кое очакваш?
Аз мога да ти ги сменя тези неща и давам гаранция, че след смяната няма да има течове и колата няма да е в по-лошо състояние от преди смяната!
Отговори

ILS снимка ILS 03 юли 2019 - 10:13

Оторизиран от Опел в Германия примерно. Или официален партньор на Опел в Германия. Сервиз, който ще води сервизната книжка и ще стои с името си зад ремонтите. Така го разбирам аз. По същия начин имаш представителства, които предлагат техните коли и т.н.

Иначе благодаря за предложението, но аз търся след смяната колата да е в по-добро състояние, а не „да не е в по-лошо състояние отпреди“. :)
Може да ми пишеш на лично с информация за сервиза ти – къде се намира, какви условия предлагаш, каква е цената за смяна на въпросните неща и какво включва тя.

Очаквах повече активност по тази тема – мислех, че повече хора си водят колите във въпросните сервизи. Ще очаквам отговорите ви! :)
Мнението беше редактирано от ILS: 03 юли 2019 - 10:13
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 03 юли 2019 - 11:13

Смяна на масло и филтри за 320-450 лв отказва хората във форума от ходене в оторизиран сервиз. Със същото масло си обслужвам колата за 75лв. Ако платя за труд става 85. Ти си прави сметката в колко оторизиран сервиз можеш да ходиш. В същото време за около 100 лв се продават масла като мотул и кастрол.

Както ти е казал колегата след смяна на масло в неоторизиран сервиз колата ти по-здрава няма да стане. Просто ще и е сменено маслото. Хората са ти препоръчали сервиз с изключително добра репутация, който работи основно с коли от марката, но с твоите разбирания хората избягват да ти препоръчват, защото накрая ще излезнат виновни за няма нищо.

Щом можеш да си го позволиш, ходи при дистрибуторите. Като свършат парите прочети темата от начало.
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 03 юли 2019 - 11:18
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 03 юли 2019 - 12:10

Човекът може да е с месечна заплата от 5К и 200 лв за масло да не го бъркат.... Оторизирани сервизи бол, пишеш в Гугъл и намираш. Но от опит знам, както и другите колеги, които не ти препоръчват да ходиш там, че по-високата цена НЕ гарантира качество. В платени реклами има 2 сервиза с добра репутация. Е, всеки си има своите очаквания и разбирания за качествено обслужване. Така, че пробваш и споделяш. Има и черен списък на сервизи, хвърли едно око и ще видиш оплаквания от оторизираните сервизи :smile3560:
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 03 юли 2019 - 15:15

Смешници
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 03 юли 2019 - 17:44

Само ще кажа че "повечето хора тук" сами си правят автомобилите, поне активните в момента.

Смяна на един ангренаж + масла и филтри е хубаво САМ да се научиш да го правиш, защото после ЩЕ ЗНАЕШ какво си правил и няма да се сърдиш на никого.

Информация се намира из нета как правилно да зацепиш мотора, инструментите за зацепване на по-новите двигатели вече са мижави пари (като гледам за теб е даже само една тъпа пластмаса, която задържа двата вала). Не виждам какво толкова ще те накара за тия неща да ходиш изобщо в сервиз, освен едно ... да си с две леви ръце.

Материал за размисъл:
https://www.youtube....h?v=bolu-wkxYzw
https://www.youtube....h?v=KLGCQ6P1zm8

https://www.youtube....h?v=UDc2EHgy7z8
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 03 юли 2019 - 18:03
Отговори

kalin09 снимка kalin09 03 юли 2019 - 19:37

Хаха ,пари давам да видя някой IT специалист ,с 4к заплата ,как си сменява сам ангренажа ,и после е доволен и кара дълго щастливо и безавариино.
"оторизиран" е едно ,читав е съвсем друго. Аз за оторизиран и читав не съм чувал...
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 03 юли 2019 - 19:52

Масло и филтри повечето сръчни пичове си сменят сами ама ангренаж ????. Колега Димов и ти си купувал инструмент за мижави пари и ефекта беше работата в гъзът и колата ти стоя на трупчета дъъълго време.
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 03 юли 2019 - 20:45

Аз за смяна на маслото понякога ходя в сервиз за масла.Преди 1-2 години отидох в този сервиз за масла като исках заедно с маслото на мотора да ми сменят и маслото на скоростите.Отказаха да ми сменят маслото на скоростите.След това си смених сам маслото на скоростите.Скоростната кутия е ръчна на колата от профила.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 03 юли 2019 - 21:46

 kalin09, на 03 юли 2019 - 19:37, каза:

"оторизиран" е едно ,читав е съвсем друго. Аз за оторизиран и читав не съм чувал...

Имаш предвид едновременно:-)
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 03 юли 2019 - 23:04

 mrsch66, на 03 юли 2019 - 19:52, каза:

Масло и филтри повечето сръчни пичове си сменят сами ама ангренаж ????. Колега Димов и ти си купувал инструмент за мижави пари и ефекта беше работата в гъзът и колата ти стоя на трупчета дъъълго време.


Аз нарочно съм натъртил че за него е една тъпа пластмаса, няма нищо общо с моя инструмент. Откъдето и да я вземе , ще му свърши работа. Да не говорим че може и без нея. Пробвано и няма грижи.

И да, който иска, може да се научи. И аз съм се занимавал с компютри и интернет преди много години, ама не ме плаши нищо по двигателите, понеже съм правил от смяна на масло, до чак основен ремонт. Желанието е важно, а не какъв си и колко ти е заплатата.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 03 юли 2019 - 23:06
Отговори

ILS снимка ILS 04 юли 2019 - 00:01

Момци,

Къде съм казал, че:
А) съм програмист
Б) парите не ме бъркат
В) по-високата цена гарантира качество
Г) за мен въпросният чарк е „някаква тъпа пластмаса“
Д) задължително ще отида в такъв сервиз?

И на петте въпроса отговорът е един и същ. Та в този смисъл изместихте центъра на темата, макар явно се обединявате, че е срамно, скъпо, тъпо и за глупаци да си водиш колата на „легален“ сервиз. Но пък всички искаме колата втора ръка да е със сервизна книжка и с пълна история, водена от... такъв сервиз? :)

Реално нито едно мнение не е базирано на реален опит с такива сервизи. Нито пък споделяте къде водите своите коли, кой сервиз сте ползвали и сте останали много (не)доволни от него. А това е целта - да разбера доколко тези 350-450 са “„покрити“ и доколко - не.

П.п. И в моите разбирания е, че мъжът трябва да се грижи за децата си, да готви и чисти, да може да шпаклова, боядисва и ремонтира, да оправя целия хардуер/софтуер вкъщи, да е лидер в блока си, за да живее в нормална среда, да прекопава градинката пред блока... и т.н. и т.н., но надали много от вас споделят това. Но затова и не обяснявам кой какво трябва да може и не може. Ние сме в най-добрия случай това, което хората говорят за нас, и това, което оставим след себе си.
Мнението беше редактирано от ILS: 04 юли 2019 - 00:02
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 04 юли 2019 - 01:05

 ILS, на 04 юли 2019 - 00:01, каза:

Реално нито едно мнение не е базирано на реален опит с такива сервизи.

Тук се обърка много яко поне относно мойто. Ако смяташ, че 12 години ходене по такива "сервизи" не е достатъчно за формиране на мнение...
Мнението беше редактирано от tisho.74: 04 юли 2019 - 01:05
Отговори

Hotblooded снимка Hotblooded 04 юли 2019 - 06:25

Аз съм работил в официален сервиз, и в "махленски" (Специалисти по всичко).
При официалните сервизи в България, нещата са малко сбъркани - малка част от тях осигуряват наистина обучение, ако не на всички, то поне на диагностиците. После - като правило в България, в официален сервиз се ходи само за смяна на консумативи, докато колата е в гаранция - тоест, пак няма от къде да се трупа реален опит, със запечени случаи за диагностика.
Това води и до други последствия - пари от това не се правят, и по кадърните механици / електричари си бият камшика от официалния сервиз.
После идва и проблема "кадри няма", преди 15 години разсипаха техникумите по транспорт и механотехника, и резултатите са на лице - повечето начинаещи механици не знаят дори как да не се наранят, естествено, това се се отразява на заплащането им, и... Нататък го знаем.
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 04 юли 2019 - 06:36

 ILS, на 04 юли 2019 - 00:01, каза:

Момци,


Момко, споделям твоите виждания. И, както Тишо писа много си се объркал за опита. Всички тук писали имаме богат опит с оторизираните. Мнения за добри сервизи можеш да получиш на лично, тъй като противоречи на правилата да "рекламираме" такива места.
Мнението беше редактирано от IvailoM: 04 юли 2019 - 06:38
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 04 юли 2019 - 07:47

Виждам че все пак четеш какво пишем.

Ще повторя какво написах. Маслото ГМ дето слагат в опел 5-30 - най-скъпото струва 65 лв 5 литра. Ако имаш интерес ще ти кажа от къде го купувам аз. Проверено достатъчно километри. Филтъра струва 5 до 15 лв. 10 лв труд където и да е за смяна. Получаваш същата услуга дето ще получиш в оторизиран сервиз.

Колегата К_опел_е ти е препоръчал място където и аз понякога като ми правят други неща сменям и масло. Вземат ми и филтър и масло със същото качество дето аз си взимам и цената не мога да ти кажа с точност до 10 лв колко е, а и тя си зависиа на теб каква оферта ще ти направят, но няма да е 350 лв ти гарантирам. Аз лично от тия хора съм толкова доволен, че след първите два пъти дето ходя не съм питал предварително за цена на нищо и никога не съм бил изненадан. Това е мое субективно усещане. На други хора може да предпочитат лъскави сервизи с рецепционистки и дебели сметки само, за да получат печат в "сервизната книжка". Тая сервизна книжка никой няма да ти я плати като си продаваш колата.

Аз лично също в някакъв момент получих подарък от приятел сервизни книжки на БОШ за всичките ми коли в които може да ти слагат печат и дата при ремонт. После си купих тефтери в които записвам подробно какво съм правил и слагам вътре фактурите за части и работа, за каквото получавам фактура, защото по кварталните сервизи ако искам фактура получавам и ДДС, а това е личен избор дали искаш да плащаш на държавата. Никой няма да откаже да издаде фактура срещу 20% по-скъп ремонт. Нито сервизната книжка, нито тефтера някой ще гледа като купува колата. Аз го правя за себе си. Да следя горе долу какво съм правил по колата и на какви километри.

В заключение ще кажа, че във форума като цяло гледаме да намираме решения на проблеми. Където може сам да ремонтираш нещо, където не може да намериш място където най-изгодно и качествено да се решават тези проблеми. В оторизираните сервизи е почти невъзможно да ти решат истински проблем по колата на изгодна цена. Във всеки сервиз може да ти заверят сервизната книжка, дори да не е оторизиран.

В общи линии, ако смяташ че можеш да се довериш на хора от форума без да се сърдиш след това от сорта "ама еди кой си ми каза да ида там пък на мен не ми харесва", можеш да направиш една тема в раздел колите на потребителите, и като имаш нужда от нещо да питаш за препоръки за решаване на конкретен проблем. Който има желание ще ти дава такива на лично (където не е уместно да се пише в темата). Събираш мнения и ползваш сервиза дето има най-много положителни отзиви за даден тип ремонт. Аз така правя често. Колкото и да са добри майсторите на едно място, други хора са се спецялизирали в други неща. Има си хора за климатици, за боядисване, за ремонти по двигател и окачване, за тапицерски услуги, за проблеми с електрониката. Има и различни магазини за авточасти в които може да се намерят различни марки части с различно качество. Това е идеята на форума - да ползваме колективния опит.
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 04 юли 2019 - 07:57
Отговори

kalin09 снимка kalin09 04 юли 2019 - 07:57

 tisho.74, на 03 юли 2019 - 21:46, каза:

Имаш предвид едновременно:-)

Именно
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 04 юли 2019 - 07:58

Пък и никога не можеш да угодиш на всички. Все на някой му е криво нещо и ако 100 човека са доволни от едно място, все ще се намери някой мрънкач за нещо..... Аз мога да ти пратя на лс координати на човек, за който знам, че ще ти свърши работа. Ти от своя страна можеш да го провериш и ако не те устройва да си намериш друго място. Хубаво е да кажеш дали имаш предпочитания в кой край на София предпочиташ да е този сервиз!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg