Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to 402 м. ...

Вектра А 2.0I автоматик VS Вектра Б 1,8

t_g_stoev снимка t_g_stoev 11 март 2013 - 20:41

Здравейте колеги.Я да вида мнение,после аз ще споделя какво се случи в действителност.Нека споделя,че нямам запис на гонката.Вероятно ,ще кажат че е излишна тема и доста специалисти ще ме нахранят,ама на мен не ми дреме....просто искам да споделя каква е реалноста :)Гонката беше на 402 и 1,5км.Старт от място....
Мнението беше редактирано от t_g_stoev: 11 март 2013 - 20:42
Отговори

InFeCTeD снимка InFeCTeD 11 март 2013 - 20:43

това 2.0 може да е 115 коня и 150 коня, същото важи и за 1.8 има разновидност в двигателите.
Реното е било.
Ако наистина искаш някой да напише нещо със света, поясни малко нещата!
Отговори

vanmukan85 снимка vanmukan85 11 март 2013 - 20:45

Това рено къде го измисли. Вектра А и Вектра Б
Отговори

t_g_stoev снимка t_g_stoev 11 март 2013 - 20:45

Вектрата А автоматика със сигурност е 115 коня..сток...знам понеже беше моя а аз я продадох.Вектра Б също беше сток ,мисля че и тя е 115 или 116 коня.РЕНО не съм споменавал!!!
Мнението беше редактирано от t_g_stoev: 11 март 2013 - 20:46
Отговори

jokomoro снимка jokomoro 11 март 2013 - 20:52

Мисля си че автоматика ще падне.
Отговори

vladigbg снимка vladigbg 11 март 2013 - 20:55

Аз бих заложил на по-новия модел, макар и половин кола , но ще е отпред. Два вала с 16 клапана с ръчни скорости срещу едновалов мотор автоматик. Ако скоростите са къси, отначало Б-то трябва да дръпне повечко, а след 80- 90 км/ч равностойнии със съвсем лек превес на 1.8 16 v.
Отговори

t_g_stoev снимка t_g_stoev 11 март 2013 - 21:05

И в двата случая падна 16 клапановият мотор.На 402 м със 2 коли отзад,на 1,5 км с една и половина.Нямах възможност да снимам понеже бях шофьор на автоматика.Като цяло залог нямаше...човека внася коли и ги продава и голямата приказка беше ,че ако таз вектра падне от автоматика ще ми бъде подарена :)Макар че това не се случи.Сега най вероятно ще се почне,то задкормилното устройство не е било в ред или колата не е била наред.
Мнението беше редактирано от t_g_stoev: 11 март 2013 - 21:07
Отговори

jokomoro снимка jokomoro 11 март 2013 - 21:11

Доста странна работа. На доста места пише че автоматика е с една идея по бавен...
Отговори

t_g_stoev снимка t_g_stoev 11 март 2013 - 21:21

 jokomoro, на 11 март 2013 - 21:11, каза:

Доста странна работа. На доста места пише че автоматика е с една идея по бавен...
Напълно възможно е това на книга.Или мнение на хора който не са карали автоматик.Аз не пиша нищо ново,нито откривам топлата вода.Самата кола има за включване на спортен режим.Това се намира на самият скоростен лост.Другото е че при потегляне,пускаш педала и я стъпчваш пак.Режима се сменя тотално:)В интерес на истината на мен лично скоростите ми се виждат много дълги,щом при нормално каране на 140, съм с 2500-2600 оборота
Отговори

InFeCTeD снимка InFeCTeD 11 март 2013 - 21:47

Реното го написах, защото не ставаше ясно точно за какви двигатели говорим.

Вектра Б със този двигател са много спрели и нищо странно в това, че си го бил, дори и с автоматика.
Отговори

jokomoro снимка jokomoro 11 март 2013 - 21:54

Бившият световен рали шампион Валтер Рьол,казваше че скоростната кутия е половината кола.
Отговори

vektra1 снимка vektra1 11 март 2013 - 22:29

Вектра А е много по лека от Б-то,не знам с какъв въртящ момент са двете коли.Но автомата по спомен е с три предавки,това означава че с "кикдаун" втора както се казва няма край.Като прибавим че са еднакви конски сили няма нищо странно от случилото се.
Отговори

opel4o снимка opel4o 12 март 2013 - 13:16

Никой не трябва да се такова с баба Вектра А, Цъ20НъЕ с автоматични скорости. Бабата приспива с външния си вид, особено ако е поочуканка завалийката. Освен това разни спецове, които не са яхали бабата, щото много дърта, разпртавят как автоматикът бил тромав, не ставал, арчи поне 2 кила нагоре и др. подобни легенди. А, щах да забрава култовто, че автоматикът не бил за мъже. Последното пак показва, че не са карали автоматик, защото само той ти оставя дясната ръка свободна и дава възможност да обърнеш внимание на съседната седалка.
Отговори

t_g_stoev снимка t_g_stoev 12 март 2013 - 14:02

Това,не съм го написал с цел да показва къв съм шофер,а с цел да забравят приказките от сорта че не върви автоматикът.Това са легенди с недоказан произход.Възможностите му са доста големи,скоростите уникално дълги и бързо влиза в обороти.И най важното е, че никога няма да пропуснеш да вкараш следващата скорост при високоскоростно шофиране :)
Отговори

oci снимка oci 12 март 2013 - 14:12

И въпреки всичко вектра А автоматик пада с много от вектра а ръчка :mhihi: И не знам защо решихте че при дръпка дългите скорости са предимство :doh:
Отговори

vektra1 снимка vektra1 12 март 2013 - 19:16

Аз не твърдя че дългите скорости са подходящи за гонки,нито съм фен на автоматиците.Абсолютно еднакви коли едната с ръчни скорости другата автоматик,ръчката ще е отпред но тук не е така.Както споменах килограмите и вероятно въртящият момент са изиграли голяма роля.
Отговори

t_g_stoev снимка t_g_stoev 12 март 2013 - 20:53

 oci, на 12 март 2013 - 14:12, каза:

И въпреки всичко вектра А автоматик пада с много от вектра а ръчка :mhihi: И не знам защо решихте че при дръпка дългите скорости са предимство :doh:

Разбира се е така,но чак пък с много.Тествано ли е въобще това ,или само на слухове разчитаме?
Отговори

oci снимка oci 13 март 2013 - 09:27

Няма слухове, тествано е многократно. Единствено при някой модерни супер-коли автоматика взима предимство. Но за коли от 90-те години резултата е пределно ясен. Аз лично съм тествал ВектраБ 2.0 срещу ВектраБ 2.0 автомат и ръчката беше с доста отпред. В гонка вектра а срещу вектра а за да победи автоматика трябва или ръчката да не е в час или автомата да има разни доработки.

ПП Не ме разбирай погрешно. Не твърдя че написаното от теб не е истина - аз говоря за еднакви коли автомат/ръчка. В конкретния случай Б-то е доста по-тежко и по-капризно(тоест има вероятност да не е в час) и нищо чудно да е отнесло шамарите :mhihi:
Отговори

seimo снимка seimo 13 март 2013 - 15:34

Аз мисля че Б-то нещо не е била в кондиция или е била с дългите скорости щом е паднала от А автомат.
Отговори

t_g_stoev снимка t_g_stoev 13 март 2013 - 19:53

 oci, на 13 март 2013 - 09:27, каза:



Разбира се не твърдя че автомата е голяма бегачка,но никога не е за подценяване :)Колкото до коментара под този...задължително е така:)Някой като падне и все така разправя.Но най вероятно и аз ще се придържам към по горните мнения че вектра Б е по тежка,като излишно подчертавам че говорим за 1,8 агрегата.Предполагам че за XEV няма смисъл да се коментира,но пък нищо не се знае :)
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg