Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Голям Проблем с Опел Зафира 2.0 DTI 16v 2001 год. !

MuTaKa снимка MuTaKa 19 септември 2007 - 23:49

Докато карах и заваля изведнъж невероятен порой. Реших да се прибирам и пътищата за секунди се превърнаха в реки. Както карах изведнъж влезнах в някаква дупка и нивото на водата се повиши, направо ми покри фаровете и колата изгасна. пробвах да запаля, но не можах. дава на контакт, всичко си работи фарове, чистачки и т.н. , ама трагна ли да въртя и всичко огасва и не иска даже да превърти. Решихме да я бутним, засилваме я с 10-15 км, пускам съединителя и блокира гумите. Поседях 15-20 мин и пробвах да завъртя, превъртя един два пъти и пак спря. Според вас какво е станало ?
Отговори

beos снимка beos 20 септември 2007 - 00:13

Дизел в никакъв случай не дърпайте и бутате ... и т.н палене на скорост .. изчакай да изсъхне .. явно има датчици които са се намокрили .. занесете я в сервиз да и направят диагностика с апаратура за целта да се знае къде е проблема!!! Никакви гаражни майстори, ама никакви !!!
Отговори

MuTaKa снимка MuTaKa 20 септември 2007 - 00:30

Какви са възможните причини за изгасването и затова, че не иска да превърти после ?!?!?
Отговори

beos снимка beos 20 септември 2007 - 00:36

Като се започне от очевидното - Стартер. Обаче ти казваш че все едно си натиснал спирачки - опасявам се да не е влязла вода през въздушния филтър през колекторите и да напълнил цилиндрите ..
Всичко е догадки, най-добре я закачете да и направят диагностика с ТЕХ2 да се разбере какво не и е вред..
Опасна работа е дизела и скъпа особено, че твоята е и с доста електроника.. така че не си правете експерименти.
Отговори

MuTaKa снимка MuTaKa 20 септември 2007 - 00:44

А, утре сутринта да пробвам ли да я запаля пак, като е поизсахнала или направо на сервз да я водя ?
Отговори

beos снимка beos 20 септември 2007 - 01:02

Утре събуждаш се .. пиеш едно кафе .. намираш колесар или някой да те тегли, но не я опитвай да я палиш, и я караш в сервиз оторизиран на Опел да замерят какво е станало с ТЕХ2 - 30лв диагностиката струва .. от там насетне ще ти кажат кое може да изсъхне кое е за смяна .. как ти е маслото? Вода има ли погледна ли щеката ? Много вода е това да покрие фаровете .. не е за подценяване ..
Отговори

MuTaKa снимка MuTaKa 20 септември 2007 - 01:06

Не съм погледнал щеката, защото още не е спряло да вали. Проблема е, че съм от Хасково и тук няма сервиз на опел и ще трябва да я карам в някакъв друг сервиз. По-принцип имат ли някакви защити срещу наводняване или нещо подобно? Мерси много за информацията ;)
Отговори

maistorabg снимка maistorabg 20 септември 2007 - 06:19

Колега,първо отвори кутията на въздушния филтър,и погледни дали е минала вода през самия филтър.
Не ни дръж в напрежение 8)
Отговори

ivogeoang снимка ivogeoang 20 септември 2007 - 07:16

много кофти работа,колега-звучи като воден удар
Отговори

lorda снимка lorda 20 септември 2007 - 07:35

С това блокиране на колета при дърпане ми се струва че се е нагълтала с вода....което никак не е добре...Както каза колегата по горе не се опитвай да развърташ мотора защото ще изкривиш биелите ако не са и криви вече. И отивай в сервиз. А защити ...какви защити не може да я пуснеш в един язовир и да има защита против наводняване ...няма такава кола.

ПП: Ама както каза колегата отвори си поне въздушния филтър и виж какво става, казваш валеше угасна и тва е ...какво и е. Ми дай по подробно инфо да можем да ти помогнем.
Отговори

Стельо снимка Стельо 20 септември 2007 - 07:54

аверче ... вади подгревните свещи дигни колата от дясната страна бутни на 5-та варти гумата да види6 дали ще искара вода от цилиндрите ако изкара варти колелото на ръка докато не спре да искарва в никъв случаи не поглеждаи в дупчиците докато варти някой ще ти искара очите струята ако има вода в цилиндрите тва е варианта ако има вода като излезе тряя си пълен касметлия ако запали колата при това което си правил до сеа .... аи тва е от мене
Отговори

yo_ko снимка yo_ko 20 септември 2007 - 09:40

Според мен просто си я удавил колега - горивната смес се сгъстява р но водата не иска нали ? И затова не ти превърта двигателя ,провери маслото - 1 ще е вдигнало нивото 2 водата стои отдолу на маслото и ако развъртиш пробката на картера ще изтече вода първо Иначе се надявам че като махнеш водата и сложиш ново масло ще запали пак ,но за всеки случаи я зареди с някво евтино отначало защото на 90 % ще го пресече от останали водни запаси из разни места по двигателя ти ! Не се мъчи да палиш преди това - най много да изгориш стартера !
Отговори

MuTaKa снимка MuTaKa 20 септември 2007 - 18:06

Първо искам да благодаря на всички, които се отзоваха и написаха своите мнения в тази тема. Второ Зафирата я чака основен ремонт на двигателя :sad-smiley-050: :sad-smiley-050: :sad-smiley-050: Днес я закарах в сервиз и там завъртяхме гумите на 5-та при отвъртяни свещи и взе да искача водата. имаше и в 4-те цилиндъра. След като излезна всичката вода проверихме маслото, там няма вода, след това капнахме масло в дупките на свещите и ги завихме. Пробвах да запаля, но не стана. Тръгва да върти, но супер слабо и не дава никаква надежда да запали. в събота ще стане ясно какво точно е станало и каква сума ще ми струва ремонта
Отговори

beos снимка beos 20 септември 2007 - 18:20

Ужас!!! Дано се разминеш само с сегменти и гарнитури и масло - че за по лошото не мога да си представя за каква сума става на въпрос.
Скоро завръщане на пътя! 8)
Отговори

MuTaKa снимка MuTaKa 20 септември 2007 - 18:35

Майсторите са 99% убедени че има и криви биели, а да не говорим че споменаха и нещо за счупен вал или пукнато бутало. В събота ще пиша какво са открили. Днес чух нещо от сорта, че една кола отваряна ли е вече никога няма да върви така както е вървяла досега, има ли нещо вярно в тези думи. Задавам малко глупави въпроси, но съм още само на 18 години и доста неща не са ми ясни.
Отговори

Емилио снимка Емилио 20 септември 2007 - 18:43

Колега,чета само и не изказах мнение,защото не разбирам толкова.Но от сърце ти желая да е по-малката беля....Късмет и успех,пиши развръзката!
Отговори

monizz снимка monizz 20 септември 2007 - 23:26

Ако е читав сервиза ще я направят като нова.Един съвет -вземи приятел който разбира и стойте на главите на майсторите, при съмнение за някоя част я сменяйте ще е по-евтино от повторно отваряне на двигателя. Успех и пиши за резултата.
Отговори

lorda снимка lorda 20 септември 2007 - 23:32

 MuTaKa, на Sep 20 2007, 07:35 PM, каза:

Майсторите са 99% убедени че има и криви биели, а да не говорим че споменаха и нещо за счупен вал или пукнато бутало. В събота ще пиша какво са открили. Днес чух нещо от сорта, че една кола отваряна ли е вече никога няма да върви така както е вървяла досега, има ли нещо вярно в тези думи. Задавам малко глупави въпроси, но съм още само на 18 години и доста неща не са ми ясни.


Няма такова нещо. Като е направен качествено ремонта и са сложени оригинални части...даже и по добре ще върви от колкото когато си я взел. След основен ремонт ще е като нова. От теб зависи къде ще я закараш да ти я направят. Успех
Отговори

MuTaKa снимка MuTaKa 21 септември 2007 - 11:35

За мой късмет ще се размина по-тънко от очакваното. Биелите не са криви. Сега само ще се шлайфа главата и ще се припаснат клапаните. Не е толкова сериозно колкото си мислех. Ама в понеделник ще е ясно със сигурност ;)
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg