Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Дизел - добавки, подобрители и т.н.

batececo снимка batececo 07 ноември 2006 - 09:58

Може и така да е, аз карам таралясник Master of Puppets ('86) :love_opel:
54 коня ... едвам едвам, но от моя гледна точка - с нафта "к'вато има" разхода не ме вълнува особено - излиза ми почти безплатно:) А и вози за сега... на над 500 000 км е може и повече, просто години наред е минавала по 1000 км+ седмично.
Та да не се отклоняваме от темата а добавките...
Помагат или не помагат добавките за по-лесното палЕнье при по-ниска компресия на ДВГ-то. Моля ви ако някой знае да каже :kinggrin:
Отговори

vassil_bk снимка vassil_bk 07 ноември 2006 - 11:10

А бе по принцип уж помагат, но според мен има друго явление тук!!! Една камара комисии са тествали нашата нафта по бензиностанциите и всички казват, че отговаря на някакви стандарти (говоря за големи вериги бензиностанции, на които не се задържа много горивото и има много клиенти). Тъй, нафтата уж е ОК. Втората причина за непалене, са скапани двигатели. Е не може на всички двигателите ни да са скапани... Все пак си поддържаме колите... И как така чистоновите автомобили нямат проблем, а ние с втора ръка каручки все се оплакваме?!?! Отговорът мисля, че е следния: има някаква гадост на дъното на резервоарите ни. Ако ги промием или се сложи нещо за разтваряне на тая тиня, според мен трябва да се подобри доста положението. Лошото е, че едно промиване на резервоара е такава ломония... :love_opel: Нека някой, който е правил упражнението, да сподели впечатления и да стане ясно дали съм прав или не. Но с горните бъркочи аз лично не бих горял от желание да си нахраня автомобила... :kinggrin:
Отговори

хари снимка хари 07 ноември 2006 - 15:09

Нафтата по нашите бензиностанции не е най - добрата предвид това че Лук - ойл Нефтохим работят със руски нефт а той се слави със повече съдържание на сяра. Добавки засега не съм слагал само като стана миналата зима - 20 градуса карах с ОМВ Алпин дизел, но сега вече слагам само Шел Ви п. Дизел и колата върви повече отколкото с обикновенния дизел. Васко не те съветвам добавка за разтваряне на боклуците в резервоара /не съм сигурен дали има такава/ ще си отвориш голяма беля. Един дизел ако не пали добре проблема е в годините - киломентрите и на последно място в нафтата. За съжаление грубата озъбена реалност е такава - стари грохнали дизели на 18 г. и на 600 000 км + :love_opel: не могат да станат нови комън - рейли ако ще и вълшебна добавка да им се сипе.
Отговори

бат'Марто снимка бат'Марто 07 ноември 2006 - 15:22

Съвсем разводнихме темата май.Който има книжка на колата(като мен),да чете ко пише в нея.На старите печки ясно си пише-бензин,и то възможно най-ниско октанов(до 30% от горивото,при суперниски температури).А който иска- да пробва гореизброените добавки-ВЪРШАТ РАБОТА
Отговори

batececo снимка batececo 07 ноември 2006 - 15:30

Мерси бат'Марто, след бач ще пробвам да сложа 1 килце бензинец, на 20-те останали литра да видим как ще попръцква старата печка... :love_opel:
Отговори

бат'Марто снимка бат'Марто 07 ноември 2006 - 15:34

batececo, на Nov 7 2006, 03:30 PM, каза:

Мерси бат'Марто, след бач ще пробвам да сложа 1 килце бензинец, на 20-те останали литра да видим как ще попръцква старата печка...  :kinggrin:
 

Само,че се съмнявам дали ще помогне...Бенза се слага да разтваря парафина при ниски температури.Пробвай нещо за вдигане на компресията.Лично аз немога да ти препоръчам марка,защото нямам опит и неискам да те лъжа.Но бенза няма да ти навреди,още повече ,че взимаш нафтата на черно :love_opel:
Отговори

batececo снимка batececo 07 ноември 2006 - 15:48

Ами със същата тая нафта карат и други дизелчета и не се оплакват, уж... Но наистина мисля да опитам ... по зле от това едва ли има накъде... Въпроса е ако ми разтвори утайките и други шитове да не вземе да запуши някой филтър или дюзичка... от 3 месеца съм с дизеларка, затова задавам такива глупави въпроси... Открих много разлики :)
Отговори

Jony снимка Jony 08 ноември 2006 - 14:39

Аз вече споменах за добавките, които ползвам.

Относно паленето при студени температури, един адент от Костинброд е монтирал (на Меро 123 - 2.4Д) и произвежда нагреватели за малкия воден кръг (най-ниската точка) и на 220В за 30 мин двигателя се загрява до 30-40', т.е. пали като през лятото. Миналата година цената на джаджата бе около 30лв. Не съм дистрибутур и не правя реклами а единствено искам да дам идей на колеги за заобикаляне на зимните неволи ;)
Ако някой има интерес :love_opel: ЛС

Неудобство е за нямащите гараж намирането на 220В, но организирането на теглене с Мохер също не е лека работа ;)
Отговори

Гено снимка Гено 08 ноември 2006 - 14:50

vassil_bk, на Nov 7 2006, 11:10 AM, каза:

А бе по принцип уж помагат, но според мен има друго явление тук!!! Една камара комисии са тествали нашата нафта по бензиностанциите и всички казват, че отговаря на някакви стандарти (говоря за големи вериги бензиностанции, на които не се задържа много горивото и има много клиенти). Тъй, нафтата уж е ОК. Втората причина за непалене, са скапани двигатели. Е не може на всички двигателите ни да са скапани... Все пак си поддържаме колите... И как така чистоновите автомобили нямат проблем, а ние с втора ръка каручки все се оплакваме?!?! Отговорът мисля, че е следния: има някаква гадост на дъното на резервоарите ни. Ако ги промием или се сложи нещо за разтваряне на тая тиня, според мен трябва да се подобри доста положението. Лошото е, че едно промиване на резервоара е такава ломония... :love_opel: Нека някой, който е правил упражнението, да сподели впечатления и да стане ясно дали съм прав или не. Но с горните бъркочи аз лично не бих горял от желание да си нахраня автомобила... :kinggrin:
 

промиване на резервоар в сервиз ми излезе 30 лева и определено беше наложащо, чак ми гаснеше колата в движение, щото се задръстваше цедката на сондата
Отговори

batececo снимка batececo 08 ноември 2006 - 17:14

Jony, на Nov 8 2006, 02:39 PM, каза:

Аз вече споменах за добавките, които ползвам.

Относно паленето при студени температури, един адент от Костинброд е монтирал (на Меро 123 - 2.4Д) и произвежда нагреватели за малкия воден кръг (най-ниската точка) и на 220В за 30 мин двигателя се загрява до 30-40', т.е. пали като през лятото. Миналата година цената на джаджата бе около 30лв. Не съм дистрибутур и не правя реклами а единствено искам да дам идей на колеги за заобикаляне на зимните неволи ;)
Ако някой има интерес :love_opel: ЛС

Неудобство е за нямащите гараж намирането на 220В, но организирането на теглене с Мохер също не е лека работа ;)
 


Абе 220 V все от някъде ще ги докарам, лесна работа, аз също бях чел някаква тема за такива нагреватели дето ги правели в Костинброд, но имаше и един коментар, че са много скъпи... Ако е 30-тина лева да хващам пътя към Костинброд и да го вземам. Любопитно ми е каде ще го завра тоя нагревател :) На някой от дебелите маркучи ли? Ако някой знае нещо повече за тея нагреватели и как да се свържа с човека да пише, може и на ЛС, ако не иска всички да четат...
Отговори

vassil_bk снимка vassil_bk 08 ноември 2006 - 17:48

gspg, на Nov 8 2006, 02:50 PM, каза:

промиване на резервоар в сервиз ми излезе 30 лева и определено беше наложащо, чак ми гаснеше колата в движение...
Щом с твойта Астра Г си имал нужда от промиване, представям си какво е положението в останалите коли, дето са с няколко години по-стари от твоята... :puke: Яко пумия в резервоара... Но щом е само 30лв, аз бих я направил тази профилактика... :love_opel:
Отговори

Гено снимка Гено 08 ноември 2006 - 17:57

vassil_bk, на Nov 8 2006, 05:48 PM, каза:

gspg, на Nov 8 2006, 02:50 PM, каза:

промиване на резервоар в сервиз ми излезе 30 лева и определено беше наложащо, чак ми гаснеше колата в движение...
Щом с твойта Астра Г си имал нужда от промиване, представям си какво е положението в останалите коли, дето са с няколко години по-стари от твоята... :puke: Яко пумия в резервоара... Но щом е само 30лв, аз бих я направил тази профилактика... :love_opel:
 

внос от Италия, кво да правиш?
плуваха вътре едни утайки, нещо като размекнат асфалт, кой го знае с какво е карал
Отговори

batececo снимка batececo 08 ноември 2006 - 17:59

Ами ако нафтата се налива предимно през фуния с фина цедка не би трябвало да има много механични отпадъци в рез-а, та ако са останали някакви ла*на от самата нафта с годините не може ли да се изчисти с някакви яки добавки?
Отговори

vassil_bk снимка vassil_bk 08 ноември 2006 - 18:37

batececo, на Nov 8 2006, 05:59 PM, каза:

..., та ако са останали някакви ла*на от самата нафта с годините не може ли да се изчисти с някакви яки добавки?
А бе по принцип може, но не си струва да и наливаш още ла*на. Дай 30 кинта и си промий целия резервоар. Ти само за добавки ще дадеш поне 10 и ефектът може и да се окаже доста съмнителен. Аз мислех, че промивката е повече пари.
Отговори

Stoil снимка Stoil 17 ноември 2006 - 19:02

та рекох малко да съживя темата.
ето какво използвам аз:

това е цетан бустер - дизел повер:

Публикувано изображение


а другото е добавка на Хелиос - ей така колкото да я има:

Публикувано изображение


айде наистина да обменим опит, че иде зима!!!
Отговори

nikolai_neon снимка nikolai_neon 17 ноември 2006 - 19:51

здравейте на всички.на баща ми кадета е 1.7д и го имаме вече 5 години и зимно време си пали добре след двукратно подгряване въртиш и пали,но минала зима извесно време не беше в гараж и в големия студ -15 -20 пали и като подадеш газ и угасва,оказа се че нафтата замръзва дори от хубава бензиностанция да е.от тогава слагам на 20 литра нафта 1 шишенце газ за горене от тази лилавата на цвят и 200гр спирт,като спирта е за разтваряне на водата и парафина,така знам аз и до сега няма проблеми.тук в казанлак си е студено зимно време и щом дойде зимата тва е добавката за нафтата в нашта кола,е като има финанси взимаме и добавка на кастрол за 500л.мойто мненеие от практиката ми с тази кола е че има ефект от това-пали си по лесно не къди толкова,по добре,макар че ако си направиш сметка ти илзиза по добре са си слагасх само добавка без спирт и газ и масло и т.н,ама тва е като караме тее стари кошнициjava script:emoticon(':)')
smilie
Отговори

vassil_bk снимка vassil_bk 17 ноември 2006 - 23:35

GSI-DOHC, на Nov 17 2006, 07:02 PM, каза:

...това е цетан бустер - дизел повер:...
Много ми е интересно този Diesel Boost Power дали има ефект... На колко литра нафта слагаш цялото шишенце?

GSI-DOHC, на Nov 17 2006, 07:02 PM, каза:

... а другото е добавка на Хелиос - ей така колкото да я има:...
Това за какво по принцип би трябвало да е?
Отговори

Stoil снимка Stoil 17 ноември 2006 - 23:50

цетан бустера е за 375 литра нафта!!!
да ти кажа никак не е евтин като добавка, ама и 375 литра нафта са си доста като количество, затова и го взех. Доволен съм!

Другото е добавка на Хелиос за дизел. почиства дюзите, намалявал разхода, подобрявал горенето и т.н. Използвам го и него. За 500 литра нафта е и определено си заслужава.

Освен това редовно започнах по малко към нафтата да добавам и по малко полусинтетично моторно масло - днес например на 20 литра нафта сложиш около 100 мл. моторно масло и около 50 мл. от "вълшебната смес"
Отговори

Karaibrahim снимка Karaibrahim 18 ноември 2006 - 04:28

GSI-DOHC, на Nov 18 2006, 12:50 AM, каза:

Освен това редовно започнах по малко към нафтата да добавам и по малко полусинтетично моторно масло...
 


Тва пък от къв зор?
Отговори

vassil_bk снимка vassil_bk 18 ноември 2006 - 18:03

Явно имат значение тия добавки... Ами да питам и друго. Някой ползвал ли е дизела на Шел, този VPower или там както се води? Този малко по-скъпия... Че ако е по добър от другия да слагаме от него. До колкото дочувам, малко спада разхода и леко повишава вървенето на колата... <_< Ма дали просто не им се струва така на тия дето го разправят или просто се опитват да зарибят?!?! Тези, които са го тествали, моля да обадят някакви впечатления. :beer:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg