Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Питане относно Cim модул Зафира Б

simtol снимка simtol 28 септември 2015 - 18:56

Здравейте колеги ,любители на Опел.
От почти година имам Опел Зафира Б 1.9 CDTI 150 h.p. 2007 автоматик с доста екстри.Цветния дисплей на който въртока неработи давах го веднъж на ремонт сменях менютата 2 дена и отново при въртене стои едно напред и веднага назад от менюто за моментен разход музика и т.н.
Но това е по малкия проблем който се решава с смяната на копчето ..
От известно време ме мъчи въпросния ЦИМ модул Зафирата пали и изгасва след по малко от секунда започва да мига колата с ключето от 2тория път винаги засега пали клаксона се губи копчетата на волана ту работят ту не .. Искам да изчистя тези проблеми. В БОВА Бургас оторизирания дилър след диагностика
: Can bus грешки с комуникацията дава на Tech 2 софтуера им поне това им е ок.
Предния собственик от Холандия е внос Зафирата са му поставили тази прословута щипка ,която явно не върши работа . И от Бова Бс ми предлагат смяна на Цима с нов за добрата цена от 400 лева + обучение става приятно.
Въпроса ми е намерих си цим от Астра H 1.7 dizel 2007 цим с кода но от Бова ми казаха че няма да стане ... Ест те искат да продават нови работи на умопомрачителни цени . Затова моля , ако някой се е сблъсквал досега с този проблем да сподели дали са сходни Цимовете.
Засега немога да намеря Цим от Зафира с секюръти код . За да се извади код на цим в оторизирания дилър е 50 лв на моята кола имам секюрати кода !
Ще съм благодарен ако някой сподели мнения.
Мнението беше редактирано от simtol: 28 септември 2015 - 19:00
Отговори

gerov снимка gerov 28 септември 2015 - 19:57

Според мен проблема с паленето не е отЦИМ-а!
Интересувал ли си се за ремонт на този модул, може и да се оправи като се презапоят някой връзки в него?
"Щипката" наистина не вършела работа,тя само я слагали да държи кабелите!
Има хора които са решили проблема с презапояване!
Отговори

simtol снимка simtol 28 септември 2015 - 20:13

И един друг колега също ми спомена ,че можеби проблема с моментното изгасване на колата след завъртането на ключа, и наложителното повторно такова сиг. не е в Цим-а . Но само така смята ,а от къде е няма идея . Цим-а си е за смяна или ремонт ,който не съм пробвал но видях в руски сайт за препояването на някой елементи в него.
Най е дразни че след като завъртя ключа на контакт и изчакам да изгаснат лампите започва да пресвятка <колата с ключа>
Мнението беше редактирано от simtol: 28 септември 2015 - 20:14
Отговори

gerov снимка gerov 28 септември 2015 - 21:15

Диагностиката ще покаже къде е проблема!
Отговори

simtol снимка simtol 28 септември 2015 - 21:19

 gerov, на 28 септември 2015 - 21:15, каза:

Диагностиката ще покаже къде е проблема!


Вече съм направил 3-4 и дава Can Bus проблеми при комуникацията с Цим-а
Въпроса е как да се оправи въпросния проблем . С ремонт на дадения Цим ? Например къде или направо нов което е доста пари
Отговори

gerov снимка gerov 29 септември 2015 - 07:09

То затова искат да ти го сменят с нов,защото е играчка да се ремонтира, а може и да не стане!
В Варна бих те насочил към човек занимаваш с това,но за Бургас незнам!
И 400лв ми се вижда добра цена за нов в оторизиран сервиз!
Отговори

simtol снимка simtol 29 септември 2015 - 16:18

400 лв. Не са никак малка цена затова въпроса ми беше дали може да се вземе Цим от Астра да се препрограмира и да ми се реши проблема ?!
Отговори

Жоро снимка Жоро 30 септември 2015 - 08:20

И аз съм чувал за човек във Варна, който ремонтира и Мерцедеси с подобен проблем, защото част от чарколаците били еднакви с на Опел. За жалост не мога да намеря старите теми.
Отговори

VECTRA 1,7D снимка VECTRA 1,7D 17 октомври 2015 - 15:33

 simtol, на 28 септември 2015 - 18:56, каза:

.......
От известно време ме мъчи въпросния ЦИМ модул Зафирата пали и изгасва след по малко от секунда започва да мига колата с ключето от 2тория път винаги засега пали клаксона се губи копчетата на волана ту работят ту не .. Искам да изчистя тези проблеми. В БОВА Бургас оторизирания дилър след диагностика
......


А от Бова какво казаха относно проблема със запалването ? От ЦИМ модула ли може да е или на друго се дължи ?
Мнението беше редактирано от VECTRA 1,7D: 17 октомври 2015 - 18:24
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg