Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Проблем с Маслото :(

lamerbg снимка lamerbg 13 май 2008 - 12:30

Та зачи проблена е следният когато си купих колата и налях ESSO 10w40 от смяна до смяна доливах по 500 грама (попринцип за Туродизел е нормално да харчи по толкова ако насъпваш), карах с такова масло около 30 000км (3 смени), следтова сипах Divinol 15w40 Turbo Diesel защото сепак е на 250 000км (за 11 000км съм долял кам 300 грама) обаче тоя Дивинол ми се виждаше ефтиничко и викам да си зема нещо хубаво да не духна турбинката защото на седмица минавам среднно по 700 до 1000км и обичам всичко да ми е наред, та викам, че колата вече е на доста колометри и сипах TOTAL Quarz 5000 15w40 отзад на тубата пише, че за Туродизел, та сега минах 6-7000км с него и зе пак да подорва (около 300 грама за тея кимометри) Та вапроса ми колеги е аджеба вие с какво масло карате и какви са ви впечатленията намислил съм сега да пробвам с ELF 15w40. Пропуснах да кажа, че колата е Astra f 1.7 Isuzo П.С. Забелязал съм обаче, че ако караш агресивно попива маслото, а аз често го правя.
Отговори

Moonlord снимка Moonlord 13 май 2008 - 13:42

На тези километри е нормално да пипва маслото, пък и в крайна сметка ти сам си го казваш - колата е turbo diesel и когато я вкараш в обороти си изпушва и "дърпа" масълце...

Това масло Divinol честно да ти кажа за първи път го чувам, не мога да кажа нищо за него, но ELF-а мога само да го хваля! Незнам как им се води като серия варианта за turbo diesel (май беше ELF Turbo Diesel), но SportiTXi 15W40 е много, много добро! Служебният Megane 1.9 dTi го караме с такъв ELF за turbo diesel и се държи прилично (все пак е Рено, на него си му дават ELF по дефолт).

Meжду другото - разгледа ли тази тема - Масло, предпочитания?
Отговори

lamerbg снимка lamerbg 13 май 2008 - 14:30

Дам видях темата за маслото и общо взето всеки сипва каквото е чул, че е добро. Чувал съм, че когато копуваш масло за Турбодизел на тубата или отзад на нея трябва да пише, че е за такъв мотор защотото иначе сасипваш турбината когато взех това имаше Елф но небеше за Турбо и затова взех Тотал за тези 6-7000км досега него попаше и сега почна и изведнъш та мисълта ми е да пробвам и сега с Елф как ще буде и ако след 7000км почва помалко да гори значи да го зменям на 8000км а не на 10 000. Ами Divinol-a е Немско или Английско 7-8лв му е литъра и го водят за много добро уж ама не мене не ми вдухва много доверие но за 12 000км се представи мн.добре но като минах 9000км и взе мн да пуши.
Отговори

Scorpion_BV снимка Scorpion_BV 13 май 2008 - 14:51

Колега тия смени дето ги правиш всеки път с различно масло не са хич добри да ти кажа. Поне не сменяи минерално с полусинтетика и обратно. Караи с 10/40 полусинтетика а за марка си избери някоя и дръж на нея освен ако няма явни проблеми. Аз Опела го карах последно само с Опел масло и нямах никакви оплаквания. Тотала си е такъв мине ли даден пробег и почва да изчезва. Защо не знам но е така за жалост.
Отговори

cop снимка cop 13 май 2008 - 19:04

Аз ползвам само ФУКС с молебден вече 4 смени и досега не ми се е налагало да доливам. :opel_forever:
Отговори

bobo_k снимка bobo_k 13 май 2008 - 21:33

Чувал съм, че когато копуваш масло за Турбодизел на тубата или отзад на нея трябва да пише, че е за такъв мотор защотото иначе сасипваш турбината ....
Здравейте, колеги имали нещо вярно в писаното по горе,питам защото аз карам с MOTUL 4100 POWER 15W-50,а самото масло не го дават за ТУРБО ДИЗЕЛИ.Та при мен се наблюдава следния момет:опирам газта в пода,колата се зачудва 2-3 секунди и тогава започва да набира.Та въпросът ми е да ли да се притеснявам,че прецаках турбото с това масло или това си е нормалната му работа(на двигателя).Струва ми се че преди така не правеше,а може да си въобразявам. :unsure: Благодаря предварително!
Отговори

lamerbg снимка lamerbg 13 май 2008 - 23:02

 bobo_k, на May 13 2008, 10:33 PM, каза:

Чувал съм, че когато копуваш масло за Турбодизел на тубата или отзад на нея трябва да пише, че е за такъв мотор защотото иначе сасипваш турбината ....
Здравейте, колеги имали нещо вярно в писаното по горе,питам защото аз карам с MOTUL 4100 POWER 15W-50,а самото масло не го дават за ТУРБО ДИЗЕЛИ.Та при мен се наблюдава следния момет:опирам газта в пода,колата се зачудва 2-3 секунди и тогава започва да набира.Та въпросът ми е да ли да се притеснявам,че прецаках турбото с това масло или това си е нормалната му работа(на двигателя).Струва ми се че преди така не правеше,а може да си въобразявам. :unsure: Благодаря предварително!


За маслото е така ама това недава значение върху това колко варви колата. Сепак караш дизел и като дадеш газ до долу е нормално да не се изтреля веднага не е бензин, винаги има момент на забавяне (зависи и при какви обороти си, задъж на 3000 оборота и тогава дай газ до долу и ще видиш)
Отговори

bobo_k снимка bobo_k 14 май 2008 - 19:26

 lamerbg, на May 14 2008, 12:02 AM, каза:

 bobo_k, на May 13 2008, 10:33 PM, каза:

Чувал съм, че когато копуваш масло за Турбодизел на тубата или отзад на нея трябва да пише, че е за такъв мотор защотото иначе сасипваш турбината ....
Здравейте, колеги имали нещо вярно в писаното по горе,питам защото аз карам с MOTUL 4100 POWER 15W-50,а самото масло не го дават за ТУРБО ДИЗЕЛИ.Та при мен се наблюдава следния момет:опирам газта в пода,колата се зачудва 2-3 секунди и тогава започва да набира.Та въпросът ми е да ли да се притеснявам,че прецаках турбото с това масло или това си е нормалната му работа(на двигателя).Струва ми се че преди така не правеше,а може да си въобразявам. :unsure: Благодаря предварително!


За маслото е така ама това недава значение върху това колко варви колата. Сепак караш дизел и като дадеш газ до долу е нормално да не се изтреля веднага не е бензин, винаги има момент на забавяне (зависи и при какви обороти си, задъж на 3000 оборота и тогава дай газ до долу и ще видиш)

Благодаря ти колега,за отговора! :doh:
Отговори

hatchetman снимка hatchetman 15 май 2008 - 00:51

 lamerbg, на May 13 2008, 01:30 PM, каза:

Та зачи проблена е следният когато си купих колата и налях ESSO 10w40 от смяна до смяна доливах по 500 грама (попринцип за Туродизел е нормално да харчи по толкова ако насъпваш), карах с такова масло около 30 000км (3 смени), следтова сипах Divinol 15w40 Turbo Diesel защото сепак е на 250 000км (за 11 000км съм долял кам 300 грама) обаче тоя Дивинол ми се виждаше ефтиничко и викам да си зема нещо хубаво да не духна турбинката защото на седмица минавам среднно по 700 до 1000км и обичам всичко да ми е наред, та викам, че колата вече е на доста колометри и сипах TOTAL Quarz 5000 15w40 отзад на тубата пише, че за Туродизел, та сега минах 6-7000км с него и зе пак да подорва (около 300 грама за тея кимометри) Та вапроса ми колеги е аджеба вие с какво масло карате и какви са ви впечатленията намислил съм сега да пробвам с ELF 15w40. Пропуснах да кажа, че колата е Astra f 1.7 Isuzo П.С. Забелязал съм обаче, че ако караш агресивно попива маслото, а аз често го правя.



Na 50 metra ot tebe, v AUTO PLUS ima ELF 10 W 40 Turbodiesel
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg